نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487142
پرونده سازمان حج و زیارت به صحن علنی مجلس ارجاع می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۴
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تامل بیشتر در اعزام حجاج به مکه، گفت که پرونده سازمان حج و زیارت در این کمیسیون در حال تکمیل است و پس از نهایی شدن گزارش آن در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ اظهار کرد: تحرکات و تحولات چند ماه گذشته در عربستان از قبیل حضور ترامپ و انتخاب ولیعهد جدید عربستان و موضع گیری‌های افراطی حکام عربستان علیه ایران و خصومتی که در نحوه گفتار و عملکرد حاکمین سعودی نسبت به کشور ما وجود دارد،‌ مسائلی است که باید ما را در مورد اعزام حجاج به مکه به تامل بیشتری وا دارد.

وی افزود: پرونده سازمان حج و زیارت از دوره نهم مجلس به واسطه شکایات از این سازمان، در کمیسیون اصل ۹۰ مطرح شده و گزارش و اطلاعات کاملی هم در این زمینه جمع‌آوری شده است که منتظر تکمیل این اطلاعات از سوی برخی بخش های نظارتی کشور هستیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه سازمان حج نگاه مدیریت بحران به مساله حج و زیارت ندارد، یادآور شد: در مورد اعزام حجاج با توجه شرایط حاکم بر عربستان و تجربیات تلخ گذشته باید دقت بیشتری انجام شود و تمام سعی مسؤلین مربوط باید بر حفاظت از امنیت حجاج و حفظ شان نظام جمهوری اسلامی و پیشگیری از بروز هر اتفاقی بوده و آمادگی لازم را داشته باشند.

پارسایی با تاکید بر ضرورت تدوین و تصویب اساسنامه سازمان حج و زیارت در مجلس تصریح کرد: شکایات واصله از سازمان حج مواردی متعددی از اعزام حجاج تا مسائل مدیریتی،‌ اقتصادی و مالی را در بر می‌گیرد و پیش از حادثه منا و بعد از آن را به دقت مورد بررسی قرار داده که پس از پاسخ نهادهای نظارتی به مکاتبه کمیسیون اصل ۹۰، جمع بندی و تکمیل و در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : سازمان حج و زیارت+مجلس+حج ۹۶
 
Japan
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۷:۵۸:۴۶
واقعا چرا مسولان حج اصرار بر اعزام مردم بی گناه دارند.... (4450102) (alef-11)
 
مصطفي راهجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۸:۰۹:۳۸
من نميدونم بعضيا تو اين شرايط خضمانه و حس تنفرملت ايران نسبت به ال سعود ، دنبال چي هستن تو مكه و مدينه ؟!؟!چرا همش بخاطر منافع مالي خودتون دنبال تحقير كردن امت شيعه هستين پيش اين وهابي ها؟؟؟!!! نرفتن به سرزمين حجاز نيازي به رايزني و بحث و تعامل نداره كه ، پيشنهاد ميكنم مراجع شيعه شهامت در اين مساله نشون بدهند و با يك فتواي تاريخي نامشون رو جاودانه كنن درتاريخ همچون مرحوم ميرزاي شيرازي در فتواي تنباكو و دخانيات . الف جان انتشار بده لطفا ممنون (4450115) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۸:۱۰:۴۶
وقتي حكام وهابي سعودي علنا عليه شيعه وايران موضع خصمانه دارند وهمگنين مفتي هاي بي مخشان فتواهاي من در اوردي در ضديت با شيعه را ميدهند هـيچ تضمي براي اعزام حجاج وامنيت انها وجود ندارد (4450118) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۹:۰۲:۳۵
باید برای مردم آشکار گردد اصرار سازمام حج و زیارت ج.ا.ا بر ارسال زائران ایرانی به حج امسال ، با عدم ارائه هیچ توافقنامه و تضمین رسمی و کتبی عربستان مبنی بر تامین امنیت حجاج ایرانی که تعداد زیادی از آنان در حج پارسال در منا دچار فاجعه ی بزرگ شدند ، چه مبنای امنیتی و حقوقی و شرعی معتبر دادگاه پسند قابل استناد دارد؟؟؟!!! (4450171) (alef-11)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۲۰:۲۴:۱۶
زیارت خانه خدا آرزوی هر مسلمانی است و به سیاست و ترامپ و ولیعهد عربستان و بقیه بازی های زودگذر سیاستمداران ربطی ندارد. (4450266) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۲۳:۳۴:۴۴
باید از مسئولین حج و زیارت به دادگاه شکایت کنیم.. به خاطر مدیریت غلطشون (4450548) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۲۲:۱۷:۰۴
خواهش میکنم تا زمانی که اوضاع منطقه متشنجه از اعزام حجاج خودداری کنید. (4450427) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.