توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410696
رهبری برای حضور آیت‌الله هاشمی در نماز جمعه منعی ایجاد کرده‌اند؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۴
روزنامه شرق نوشت؛ محمدرضا عطریانفر عضو حزب کارگزاران می‌گوید آیت‌الله هاشمی تمایلی به حضور در نماز جمعه ندارد.

وی گفت: تعیین مقام و انتخاب خطیب برای تریبون نماز جمعه از اختیارات رهبری است. تشخیص رهبری است که چه افرادی در تریبون نماز جمعه صحبت کنند. البته می‌توان سؤال کرد وقتی آقای هاشمی برگزیده رهبری است، چرا در تریبون نماز جمعه حاضر نمی‌شود؟ به نظر من این مسئله ناشی از تشخیص خود آقای هاشمی است. ایشان فعلا مصلحت نمی‌داند به‌عنوان خطیب جمعه حاضر شود. 

عطریانفر افزود: در این زمینه مقام معظم رهبری برای حضور آقای هاشمی برای اقامه نماز جمعه، منعی ایجاد نکرده‌اند. آقای هاشمی شخصا تمایلی به حضور در این تریبون ندارد. اگر قرار باشد فضای نماز جمعه به تشنج کشیده شود و برخی تندرو‌ها محیط آن را به هم بریزند، قداست نماز و خطبه شکسته می‌شود و تصمیم آقای هاشمی به‌خاطر جلوگیری از قداست‌زدایی نماز محترم است. او نمی‌خواهد نماز جمعه و جایگاه آن آسیب ببیند. اگر تندروها نمی‌فهمند، آقای هاشمی که می‌فهمد. همه باید از آیت‌الله هاشمی خواهش و تمنا کنند که به تریبون نماز جمعه بازگردد. از طرفی مسئولان مرتبط با ستاد اقامه نماز تهران هم باید محیط را فراهم کنند و تدابیر لازم را انجام دهند تا تشنجی ایجاد نشود.
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۷:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۹ ۱۴:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۱۵:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۸:۲۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۹ ۱۳:۳۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۲۳:۰۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۰۸:۱۸
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۸ ۱۳:۰۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۹ ۱۴:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۷ ۱۴:۱۰
 
 
کلمات کلیدی : رهبری +آیت‌الله هاشمی + نماز جمعه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.