توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422396
واکنش وزارت‌ورزش به ابطال انتخابات تیراندازی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۳
همه ما باید به قانون احترام بگذاریم و رای صادره از دیوان عدالت اداری هم اجرای بخشی از قانون است. از نظر ما تبعیت از این رای قطعی است و باید حداکثر ظرف مدت یک هفته این رای اجرا شود و برای فدراسیون تا زمان انتخابات رئیس جدید آن سرپرست خواهیم گذاشت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: تاکید رئیس دیوان عدالت اداری برگزاری انتخابات فدراسیون تیراندازی و معرفی رئیس جدید است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید نصرالله سجادی اظهار داشت: مهلت دیوان عدالت اداری به ما مدت‌ها پیش به پایان رسیده است و وزارت ورزش  و جوانان به عنوان وزارتی قانون‌مدار ملزم به اجرای حکم این دیوان در خصوص رئیس فدراسیون تیراندازی است.
وی با اشاره به سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری افزود: ما ملزم به اجرای قانون هستیم و تاکید رئیس دیوان عدالت اداری برگزاری انتخابات فدراسیون تیراندازی و معرفی رئیس جدید است.

رئیس دیوان عدالت اداری پانزدهم آذرماه در سخنانی به مناسبت سالروز تاسیس این دیوان از در حال اجرا بودن حکم نماینده مجلس دو شغله خبر داد و گفت: وزارت ورزش  قرار است به‌زودی برای این فدراسیون انتخابات برگزار و رئیس جدید را معرفی کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش  و جوانان در خصوص شکایت مطروحه از این وزارتخانه مبنی بر دوشغله بودن مهدی هاشمی، رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: رای دیوان عدالت اداری در این خصوص کاملاً مشخص است که می‌گوید «بر اساس قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، نمایندگان مجلس اجازه تصدی شغل دیگری را از جمله در موسساتی که تمام یا قسمتی از آن متعلق به دولت باشند را ندارند.»

سجادی با اشاره به حکم دیوان عدالت اداری عنوان کرد: در همین حکم آمده است با عنایت به مستندات ذکر شده، رئیس فدراسیون تیراندازی حق شرکت در انتخابات مذکور در آن تاریخ را نداشته و انتخابات مذکور در خصوص وی فاقد مبنای قانونی بوده است.

وی ادامه داد: بعد از صدور حکم اولیه 20 روز زمان تجدید نظرخواهی دادند که در رای تجدید نظر نیز حکم اولیه لازم‌الاجرا تشخیص داده شد و در انتهای متن حکم تاکید شده است «رای صادره کماکان به قوت خود باقی است».

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: پس از آن اخطاری در تاریخ 5 مهر 95 از سوی دیوان عدالت اداری به وزارت ورزش  و جوانان ابلاغ شد که بیان می‌کرد حکم صادره حداکثر ظرف مدت یک ماه باید اجرایی شود، ولی به دلیل آنکه وزارتخانه درگیر تغییر و تحولات بود، وزارت ورزش  و جوانان درخواست یک ماه فرصت بیشتر کرد که آن یک ماه هم اکنون به پایان رسیده است.

سجادی در پایان گفت: همه ما باید به قانون احترام بگذاریم و رای صادره از دیوان عدالت اداری هم اجرای بخشی از قانون است. از نظر ما تبعیت از این رای قطعی است و باید حداکثر ظرف مدت یک هفته این رای اجرا شود و برای فدراسیون تا زمان انتخابات رئیس جدید آن سرپرست خواهیم گذاشت.
 
 
کلمات کلیدی : وزارت‌ورزش+تیراندازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.