توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502991
رییس سازمان حج و زیارت: کاروان ها مجاز نیستند زودتر از موعد به جمرات بروند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
رییس سازمان حج و زیارت گفت: طبق برنامه وزارت حج عربستان و بر اساس جدول زمانبندی مصوب، هیچ یک از کاروان های ایرانی مجاز نیستند زودتر از ساعت 10:30 روز دهم ذی حجه به جمرات بروند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حمید محمدی روز گذشته در نشست با مدیران مجموعه منطقه 4 مکه مکرمه با تاکید بر لزوم استقرار همه کاروان ها در چادرها و استراحت کافی در صبح روز دهم، افزود: عزیمت حجاج ایرانی به جمرات برای رمی ، بر اساس جدول زمانبندی بسیار دقیقی انجام می شود که طی بخشنامه‌ای به مدیران مجموعه ها و مدیران کاروان ها ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به گرمای هوا در عرفات و لزوم آسایش حجاج در روز عرفه که نقطه آغاز ایام تشریق است، افزود: با توجه به بزرگی فضای داخلی چادرهای جدید در عرفات، برای بهره گیری بهتر از فضای خنک چادرها، تمامی حجاج بصورت مجموعه ای در چادرها مستقر می شوند.

محمدی اضافه کرد: برنامه ریزی های بسیار خوبی برای تسهیل امور اجرایی در ایام تشریق انجام شده که قطعا انضباط تشکیلاتی و توجه و جدیت مدیران مجموعه ها و مدیران کاروان ها به دستورالعمل های اجرایی، و از همه مهمتر اطلاع رسانی به حجاج عزیز در خصوص برنامه های عرفات، مزدلفه و منا کارها را روان تر می کند.

وی همچنین با اشاره به ازدحام جمعیت در منا، تاکیدکرد: برنامه زمانبندی که شامل ممنوعیت عزیمت به جمرات در ساعاتی خاص می شود، برای روزهای 11 و 12 ذی حجه نیز وجود دارد.
شمار زائران ایرانی در مکه مکرمه امروز با احتساب پروازهای فرودگاه جده و کاروان های اعزامی از مدینه منوره امروز به بیش از 45 هزار نفر می رسد.

عملیات انتقال 86هزار 500 زائر ایرانی به سرزمین وحی که از 8مردادماه از طریق 20 ایستگاه پروازی آغاز شده است، تا سوم شهریور ماه ادامه خواهد یافت.
 
کلمات کلیدی : سازمان حج و زیارت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.