نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493992
آغاز حذف دفترچه های کاغذی تامین اجتماعی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵
پروژه حذف دفترچه های کاغذی در مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی آغاز شد.

به گزارش مهر، دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: حذف دفترچه های درمانی کاغذی از پروژه های بزرگ سازمان تأمین اجتماعی است که در سال های اخیر برای اجرای آن اقدامات گسترده ای در دستور کار قرار گرفته و در مرحله اول دفترچه های درمانی در مراکز درمانی ملکی این سازمان در سراسر کشور حذف شد.

وی افزود: این پروژه بزرگ که در ادوار مدیریتی گذشته نیز اقداماتی برای اجرای آن انجام شد ولیکن ناموفق مانده بود، در دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی اصولی در دستور کار واحدهای مختلف سازمان تأمین اجتماعی از جمله بخش های مرتبط با فن آوری اطلاعات قرار گرفت و به صورت هدفمند و چند مرحله ای آغاز شد.

نوربخش به مرور اقدامات انجام شده برای حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی پرداخت و گفت: پس از اقدامات اولیه و ایجاد زیرساخت های IT و همچنین تعیین برنامه زمان بندی شده دقیق؛ این پروژه از اوایل سال ٩٥ در برخی مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی آغاز و تا پایان سال در تمامی مراکز درمانی وابسته به این سازمان در سراسر کشور تکمیل شد و جشن حذف دفترچه نیز در روزهای پایانی سال گذشته در بیمارستان دکتر معیری برگزار شد.

وی ادامه داد: حذف دفترچه درمانی در مراکز درمانی طرف قرارداد بخش دوم و تکمیلی این پروژه است که از روزهای ابتدایی اجرای پروژه مورد توجه قرار داشت. این پروژه از شهر یزد به صورت پایلوت آغاز شده و در این شهرستان پزشکان، داروخانه ها و مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی امکان ارائه خدمات به بیمه شدگان تأمین اجتماعی بدون استفاده از دفترچه درمان کاغذی را دارند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: موفقیت تکمیل پروژه حذف دفترچه در مراکز درمانی طرف قراداد با سازمان تأمین اجتماعی که در واقع تمامی مراکز درمانی کشور را شامل می شود، در درجه اول نیازمند تعامل بین بخشی و ایجاد عزم و اراده قوی برای اجرای این برنامه است.

نوربخش همکاری کامل مراکز درمانی طرف قرارداد را از دیگر مسائل جدی در تحقق برنامه حذف دفترچه دانست و اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی به منظور ایجاد انگیزه بیشتر برای همکاری مراکز درمانی طرف قرارداد امکان تسهیل پرداخت هزینه های سهم این سازمان را فراهم کرده است و مراکز طرف قراردادی که با این پروژه همکاری دارند ٦٠ درصد هزینه سهم سازمان تأمین اجتماعی را به صورت آنلاین دریافت می کنند.

وی تأکید کرد: سازمان تأمین اجتماعی آمادگی دارد که در صورت وجود عزم و اراده جدی در سایر اجزای نظام سلامت و همکاری سایر دستگاهها، این برنامه را در کوتاه ترین زمان ممکن در سراسر کشور اجرایی نماید.
 
کلمات کلیدی : سازمان تأمین اجتماعی ، دفترچه بیمه
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۰۰:۲۹:۳۹
دوباره می خواهند مردم را سر کیسه کنند! (4482689) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۱:۵۷:۵۰
اینکار خیلی خوبه و باعث میشه سوء استفاده هایی که از این دفترچه میشود و باعث ضرر سازمان تامین اجتماعی و در نهایت مردم میشود کاهش یابد .

بعضی ها ممکنه خودشون برگه های دفترچه رو بفروشن و در بعضی موارد بدون اینکه شما متوجه باشید برگ دفترچه شما دزده میشود . (4482926) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۴:۰۷:۳۹
اینکه دفترچه مستمری بگیران شش ماه شش ماه یکبار تمدید می شود بسیار توهیندآمیز است ،یعنی ما منتظر مرگ شما هستیم.هر شش ماه یکبار یک بازنشسته مستمری بگیر باید با این آلودکی هوا برود به یک کارگزاری تامین اجتماعی ،دو ساعت منتظر باشد ،یک دفترچه بگیرد.این مشکل رو‌حل کنثد.تامین اجتماعی ،رت و آمدهای غیرضرور بسیاری را به مستمری بگیران تحمیل می کند. (4483043) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.