توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413099
مشاور ترامپ: آمریکا باید گولن را تحویل دهد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۰
مشاور ارشد رئیس جمهور منتخب آمریکا پیشنهاد کرد که آمریکا باید «فتح الله گولن» را به ترکیه تحویل دهد.

به گزارش مهر به نقل از آناتولی، مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا پیشنهاد کرد که آمریکا باید «فتح الله گولن» را به ترکیه تحویل دهد.

«مایکل فلین» (Michael Flynn) مشاور ارشد رئیس جمهور منتخب آمریکا در انتخابات هشتم نوامبر سال ۲۰۱۶ این کشور در اظهاراتی در این باره گفت: لازم است جهان را از دیدگاه ترکیه ببینیم. ترکیه باید اولویت سیاست خارجی ما باشد.

وی با محکوم کردن دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور کنونی آمریکا به عدم درک موقعیت ژئوپلتیک ترکیه ادامه داد: باید درک کنیم که ترکیه برای منافع آمریکا حیاتی است. ترکیه منبع ثبات در منطقه محسوب می شود.

این ژنرال بازنشسته که به اذعان بسیاری از رسانه ها احتمالاً به عنوان وزیر دفاع آمریکا در کابینه ترامپ معرفی خواهد شد، در ادامه تأکید کرد: باید به تعدیل سیاست خارجی خود در راستای درک ترکیه به عنوان اولویتی مهم اقدام نمائیم.

وی با اشاره به درخواست ترکیه برای استرداد «فتح الله گولن» تأکید کرد: اگر درست پس از حادثه ۱۱ سپتامبر می شنیدیم که «اسامه بن لادن» در ترکیه به سر می برد، چه می کردیم؟

گفتنی است، به دنبال کودتای نافرجام ۱۵ جولای در ترکیه، آنکارا بارها تقاضای استرداد «فتح الله گولن» را به اتهام ساماندهی این کودتا به واشنگتن ارائه کرده است.

دولت ترکیه «فتح الله گولن» که هم اکنون در پنسیلوانیای آمریکا به سر می برد را مغز متفکر کودتای ماه جولای در این کشور دانسته و تلاش های بسیاری را برای استرداد وی از آمریکا به انجام رسانده است؛ اقداماتی که تا کنون نتیجه ای دربر نداشته است.
 
کلمات کلیدی : استرداد گولن+ترکیه+آمریکا+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.