نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484992
گران‌فروشی برنج ایرانی در یکی از هایپرهای معروف تهران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۱
یکی از هایپرهای معروف شهر تهران که مرتکب گران فروشی در عرضه برنج ایرانی شده بود، در گشت مشترک تعزیرات حکومتی جریمه و برای این فروشگاه، برگ اخطار صادر شد.

به گزارش تسنیم، به دنبال گران شدن قیمت برنج ایرانی در روزهای اخیر که حتی صدای رئیس انجمن برنج ایران را هم درآورده بودذ و به دنبال گزارش رسیده از یکی از شهروندان مبنی بر گران فروشی برنج در یکی از هایپرهای معروف تهران، گشت مشترک تعزیرات حکومتی به ریاست قاضی امید شهرآبادی رئیس شعبه 41 تعزیرات و با حضور بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف، در این فروشگاه بزرگ حضور یافت.

جالب اینکه این فروشگاه قبلاً هم بابت قیمت برنج‌های خود از بازرسان تذکر گرفته و قرار بود قیمت‌ها را اصلاح کند اما این کار را نکرده بود. 

طبق بررسی‌های بازرسان، این فروشگاه، برنج‌های ایرانی را هزار تا هزار و 500 تومان در هر کیلو گران‌تر عرضه می‌کرد که به دستور بازرسان، برنج‌های موجود در قفسه‌ها جمع‌آوری شد تا پس از اصلاح قیمت، مجدداً در محل عرضه به مشتریان قرار گیرد.

بازرسان گشت مشترک پس از بازدید از انبار این فروشگاه و تعداد برنج‌های موجود در انبار، برای شرکت توزیع کننده در این فروشگاه معروف، برگ اخطار و صورت جلسه صادر کردند تا پس از انجام بررسی‌ فاکتورها، جریمه نقدی صادر شود.

بنابر اعلام بازرس گشت تعزیرات، فروشندگان برنج اجازه ندارند برنج ایرانی را بالاتر از 13 هزار تومان در هر کیلو عرضه کنند.

یکی دیگر از شعبه‌های این فروشگاه، برخی انواع برنج ایرانی خود را تا قیمت 18 هزار و 200 تومان در هر کیلو به مشتریان عرضه می‌کند که تیم دیگری از گشت تعزیرات برای رسیدگی به این موضوع در شعبه مربوطه حضور یافت.

همچنین بازرسان گشت مشترک در حین نظارت بر قیمت سایر کالاهای موجود در این هایپر معروف به گران‌فروشی در عرضه پنیر تبریز برخوردند؛ این فروشگاه پنیر تبریز را 34 هزار و 500 تومان در هر کیلو عرضه می‌کرد که طبق گفته بازرس گشت مشترک، بیشترین نرخ پنیر تبریز، حدود 25 هزار تومان در هر کیلو است.
 
کلمات کلیدی : گران‌فروشی + برنج ایرانی + هایپر مارکت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۱۹:۱۹:۱۳
یکی از عوامل گرانی همین.فروشگاههای هایپر میباشد کهدر اصفهان باعث گرانی گوشت وحبوبات ومیوه میباشد متاسفانه اداره تعزیرات همنظری ندارد (4435477) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۲۲:۲۰:۲۲
چرا تعزیرات نعل وارونه میزند .به جای مبارزه با گران فروشی برنج با گران شدن برنج مبارزه کند .نهاده ها گران است سبستم توزیع نهاده نادرست است زمین فاقد سند است ویارانه را کشاورز نما می گیرد .ودر نهایت به بهانه کشت شبدر دولت جلوی توسعه کشت دوم ورتون را می گیرد در این حالت چرا دولت با این عوامل بر خورد نمی کند. (4435585) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.