توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 34999
شریعتمداری: نامه به اوباما نسنجیده بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۴۱
به نوشته کیهان، حسین شریعتمداری ، مدیر مسوول كيهان ،روز گذشته در غرفه این روزنامه در نمایشگاه مطبوعات به سوالات حاضران جواب داد.

در اين گفت و شنود ، يكي از حاضران پرسيد چرا به اصولگرايان انتقاد مي كنيد و ديگري سؤال كرد، چرا از اصولگرايان انتقاد نمي كنيد كه شريعتمداري در پاسخ گفت: شما دو برادر عزيز مي توانيد پاسخ يكديگر را بدهيد و افزود: كيهان اصولگرايي را ملاك ارزيابي اصولگرايان مي داند نه اين كه با اصولگرايان به ارزيابي اصولگرايي بنشيند، بنابراين اگر اصولگرايان نيز در مواردي از آموزه هاي اصولگرايي كه همان آموزه هاي اصيل اسلام و انقلاب است عدول كنند به آنان انتقاد مي كنيم.
 
خبرنگار يكي از رسانه هاي خارجي پرسيد: شما در مقاله اي بحرين را بخشي از خاك ايران دانستيد ولي چند هفته بعد آقاي احمدي نژاد به بحرين سفر كرد، نظر شما در اين باره چيست؟ و مدير مسئول كيهان گفت؛ از نظر بنده سفر آقاي احمدي نژاد به بحرين را بايد يكي از سفرهاي استاني ايشان تلقي كرد.
 
همان خبرنگار، پرسيد: اصولگرايان و اصلاح طلبان دو نگاه جداگانه درباره آمريكا دارند شما نظرتان چيست؟ و شريعتمداري در پاسخ گفت؛ اما، درباره ضرورت مقابله با تجاوز آمريكا به منافع ملي ايران، هر دو جبهه اصولگرايان و اصلاح طلبان اتفاق نظر دارند و افزود؛ شما درباره اختلاف جناح ها در ايران بزرگ نمايي مي كنيد ولي هميشه از اين باد كه مي كاريد، طوفان درو كرده ايد.
يك خبرنگار به شريعتمداري گفت؛ در ميان اهالي رسانه شما را «مردي كه خيلي مي داند» لقب داده اند و مدير مسئول كيهان پرسيد؛ شما هم اينگونه مي دانيد؟ و خبرنگار پاسخ داد بله! شريعتمداري گفت؛ پس شما هم خيلي مي دانيد!
يكي از حاضران گفت؛ آقايان احمد توكلي و نادران طرح تحول اقتصادي را قبول ندارند و اجراي آن را به مصلحت نمي دانند و مدير مسئول كيهان گفت؛ نه فقط آقايان توكلي و نادران بلكه همه گروه هاي سياسي طرح تحول اقتصادي را ضروري مي دانند و البته درباره چگونگي اجرا و زمان بندي مراحل مختلف آن با يكديگر اختلاف سليقه هايي دارند.
شريعتمداري در پاسخ يكي از بازديدكنندگان كه درباره گراني و نقش دولت در آن پرسيده بود، گفت؛ وجود گراني قابل انكار نيست ولي نسبت دادن تمامي عوامل به دولت بي انصافي است بلكه دولت نيز در اين ميان سهمي دارد و از عوامل ديگر مانند افزايش بين المللي قيمت كالاها و كارشكني ها و برخي عوامل ديگر نيز نبايد غفلت كرد، ضمن آن كه نبودن يك سيستم بازرسي و نظارت دقيق هم مزيد بر علت است.
خبرنگاري گفت؛ برخي از رسانه هاي خارجي و سايت هاي داخلي نوشته اند در ايران فقط كيهان بود كه از پيروزي اوباما هيجان زده نشد و در تحليل ها و گزارش هاي خود، اوباما را روي ديگر سكه بوش دانست. با اين حال نظر شما درباره نامه آقاي احمدي نژاد به اوباما چيست؟ و شريعتمداري پاسخ داد؛ ما با ارسال اين نامه مخالف بوده و هستيم و علي رغم احترامي كه براي رئيس جمهور محترم قائليم، اين اقدام ايشان را نسنجيده و غيرقابل قبول مي دانيم.
 
Share/Save/Bookmark
 


 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته