توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449090
درخواست جلوگیری از سفر اردوغان به آلمان
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۵
یک نماینده بلند پایه حزب دموکرات مسیحی آلمان با توجه به اقدامات سرکوبگرانه اردوغان علیه مخالفان، خواستار استفاده از همه ابزار حقوقی و سیاسی برای جلوگیری از سفر برنامه ریزی شده اردوغان به کشورش شد.

به گزارش تسنیم، به نقل از روزنامه "پاسایر نویه پرسه"، با توجه به اعمال محدودیت ها و سرکوبگری ها و تهدیدات دولت ترکیه، در بین منتقدان اردوغان در آلمان ناامنی زیادی ایجاد شده است.

"وولفگانگ بوزباخ" از نمایندگان حزب دموکرات مسیحی و کارشناس سیاست داخلی این حزب با توجه به این شرایط در گفتگویی تاکید کرد که باید از همه ابزار حقوقی و سیاسی استفاده شود تا از حضور برنامه ریزی شده اردوغان به آلمان جلوگیری به عمل آید.

به گزارش نشریه بیلد آلمان رئیس جمهور ترکیه در ماه مارس به آلمان سفر می کند تا برای طرح اصلاح قانون اساسی مد نظر خود به منظور پیاده سازی سیستم ریاست جمهوری جدید در بین هموطنانش تبلیغ کند.

بوزباخ مخالفت خود را با چنین برنامه ای ابراز کرده و تاکید کرد که به این ترتیب اختلافات شدید داخلی ترکیه به آلمان وارد می شود و جدایی و نفاق اجتماعی ایجاد می شود. علاوه بر این اردوغان همه اقدامات لازم را انجام می دهد تا با گام های بزرگ مسیر یک دولت دموکراتیک را به مسیر یک رژِیم استبدادی هدایت کند.

 دیگر منتقدان نیز چنین اقدامی را گام دیگری در جهت تقویت ساختار استبدادی اردوغان می دانند. شنبه گذشته نخست وزیر ترکیه نیز به آلمان سفر کرده و در حضور هزاران نفر از هم وطنان خود برای اصلاح قانون اساسی مد نظر دولت این کشور تبلیغ کرد.

در فصل بهار نیز اردوغان می خواهد در بسیاری از کشورهای اروپایی برای اصلاح قانون اساسی در کشورش تبلیغ کند.
 
کلمات کلیدی : اردوغان+ترکیه+آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.