نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429894
سرانجام پی گیری یک خبر دروغ
بخش تعاملی الف - محمد نصر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۴


درحین مطالعه اخبار روزانه در اینترنت با این تیتر مواجه شدم: "ایران ورشکست خواهد شد؟!"، در متن مربوط به این خبر آمده بود: "بانک جهانی که پیش‌بینی دلار۴۱۰۰تومانی را در آذر ماه انجام داده بود؛ درگزارشی که روز سه شنبه 7 دي ماه 95 منتشر کرد گفته است كه با رسیدن دلار به ۵۰۰۰تومان اقتصاد ایران کاملا ورشکست خواهدشد.خبر آنلاین این خبر را منتشر کرد"

تقریبا تو اکثر خبرگزاری های معتبر. شما هم راحت می تونید پیدا کنید. شخصا از سایت تابناک کپی کردم.

مشتاق شدم خبر کامل رو بخونم و پیدا کنم و بعد از سر و کله زدن با موتورهای جست و جو و کش های موجود به نتیجه رسیدم که منبع خبر کجاست! و واقعا خنده دار بود! سوالم اینه وظیفه خبرگزاری ها چیه اصولا و اصلا برای چی چک نمی کنند وجود منبع یک خبر رو اونم خبری به این تابلویی!

باید بگم باعث تاسف فراوان خبرگزاری های ما دقت کافی رو انجام نمی دن. ساعتی وقت گذاشتم و فهمیدم چنین پیشبینی اصلا وجود خارجی نداشته. به دنبال منبع خبر در موتورهای جست و جو رفتم و به انگلیسی وجود خارجی نداشت و به فارسی هم بر اساس ترتیب کش موتورهای جستجو خبر بر مبنای چند کامنت ناشناس منتشر شده:

اول اینجا متن رو یکی کامنت گذاشته، سپس اینجا کامنت گذاشته، و بعد خبر رو این سایت منتشر کرده و روی کانال تلگرام گذاشته، و بعد هم خبری تحریف شده اینجا قرار گرفته در سایتی معاند، و کمی بعد روی این سایت و این سایت قرار گرفته است.

و حالا هم تو خیلی از خبرگزاری های ما کامنت این فرد اومده! واقعا خودمون از روی نادانی خودمون رو نابود می کنیم و همه هم نقش داریم! برای به هر قیمتی خبری ضد مملکت منتشر کنیم برای یک عده سودجو که دنبال بالا رفتن قیمت دلار هستند! آیا وقتش نیست که گزارشی رو شما لااقل منتشر کنید چون خبر رو فقط اینجا ندیدم!
 
کلمات کلیدی : محمد نصر
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۲:۵۸:۳۰
الان هم اقتصادمملكت ورشكسته است (4093000) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۲۲:۳۲:۳۳
برای ما ملت که درآمد ماهیانه مان کفاف زندگی خود و چند جوان بیکار خانه مان را نمی دهد خیلی وقت است که شیپور برشکستگی به صدا در آمده و بقول معرف آب که از سر گذشت چه یک وجب چه هزار وجب . (4097651) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۰۹:۵۹:۴۷
انها ییکه قیمت حا مل های انر ژی را افزایش دادند .مملکت رانابود کردند یک عده بیسواد اقتصادی (4109474) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته