نظر منتشر شده
۴۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 12939
چرا زنان بیشتر از مردان استخدام می شوند؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۶ ساعت ۰۸:۳۲
 همه ما شاهدیم که همواره مراکز تولیدی -  خدماتی - صنعتی و... به استخدام زنان بیشتر تا از استخدام مردان راغب بوده و هستند. همه روزه اطلاعیه ها و آگهی های زیادی را در روزنامه ها، مجلات و بر روی دیوارها می بینیم که برای استخدام زنان دعوت و تبلیغ می کنند. حتی برای آگهی هایی هم که حیطه فعالیت آن ها در حد توانایی مردان است محترمانه نوشته شده: ترجیحا خانم!

استخدام منشی زن مسلط به کامپیوتر...، به یک منشی خانم با ظاهری آراسته و روابط عمومی قوی نیازمندیم...، یک شرکت معتبر به یک حسابدار خانم آشنا به کامپیوتر و روابط عمومی بالا و ظاهری آراسته نیازمند است...، به یک منشی خانم آشنا به کار موبایل با حقوق صد هزار تومان به علاوه پورسانت سی درصد نیازمندیم...، یک شرکت تولیدی به یک بازاریاب با روابط عمومی بالا (ترجیحا خانم) نیازمند است...
  روابط عمومی قوی، با ظاهری آراسته
  اما چرا؟ به چه دلایلی زنان بر مدار اقبال و در کانون توجه کارفرمایان قرار گرفته اند؟

زن موجودیست که فداکاری می کند اما توقع سپاسگزاری ندارد. او خیال می کند برای آن که مورد قدردانی قرار گیرد باید بیشتر از مرد زحمت بکشد و همین سبب می شود که کمیت کارش بیشتر از مردان باشد. زنان می کوشند نسبت به همکاران مرد خود، بی نقص تر، زرنگ تر، انعطاف پذیرتر، یاری دهنده ترو اجتماعی تر باشند.

از آنجا که زنان به اصل «نابرده رنج گنج میسر نمی شود» ایمان دارند پس قطعا برای رسیدن به این گنج که خشنودی صاحبان کار است زحمت فراوان می کشند. بیشتر مدیران و کارفرمایان مرد بر این باورند که « زنان برای خدمت به دنیا آمده اند» و در بخش های خدماتی بهتر از مردان کار می کنند. از آنجا که بسیاری از زنان به صورت مستقیم و غیر مستقیم همیشه حق را به کارفرما داده و دستورات او را تایید می کنند بنابراین بهترین نیروها برای اجرای اهداف و استراتژی های کافرما هستند.

دیگر اینکه زنان برخلاف مردان معمولا صحبت کسی را قطع نکرده و در کارها مداخله نمی کنند و همین سبب می شود که برنامه ها و طرح های سازمان و محیط کار، دستخوش انحراف و تعطیلی نگردد. آنان چنین می پندارند که از طریق عزیز بودن و ساکت ماندن می توانند در زندگی شغلی و خصوصی به کامیابی و ارتقا دست یابند. زنان امیدوارند که از طریق یاری دادن وخدمت کردن مورد محبت و قدردانی قرار گیرند. تنها استراتژی و راهبرد زنان برای رسیدن به موفقیت، خوب جلوه کردن در نظر دیگران است و به همبن دلیل، اغلب برای زحمت کشیدن و تحمل کردن سختی ها اهمیتی افراطی قائل هستند.

از آنجا که زنان همیشه به دنبال سازگاری با اوضاع موجود هستند هیچ وقت در صدد رقابت با مدیران بر نمی آیند و وجود همین روحیه در زنان است که مدیران و صاحبان کار را از بابت خطراتی چون اعتصاب، شورش، اعتراض علیه وضعیت موجود و سهم خواهی آسوده خاطر می دارد.

به یقین می توان گفت که یکی از مهمترین دلایل روی آوردن صاحبان کار به استخدام زنان که برگرفته از فرهنگ ماتریالیستی- سکسوالیته غرب است، جذابیت ظاهری زنان است. مشتریان به اندازه ای که در برخورد با یک فروشنده زن در رو دربایستی برای خرید قرار می گیرند به هیچ وجه در مواجهه با یک فروشنده مرد اینگونه نیستند. *تحلیل گر خبرگزاری مهر 
 
صفايي
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۰۸:۵۱:۳۴
نظرات را مي پذيرم ولي نكات مثبت تري مانند دقت و نظم و انضباط زن د رمحيط كار را نيز مي توان در نظر گرفت. (34306)
 
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۲۸:۴۶
وقتي كه ادارات دولتي \" ترجيحا آقا\" آستخدام مي كنند چرا نبايد بخش خصوصي خانم ها را استخدام كند؟ (34312)
 
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۳۸:۲۹
مطمئن باش با اين روندي كه دخترها پيش روي گرفته و مراكز آموزش علمي و دانشگاه ها را به تسخير خود دراورده اند تا چند سال ديگر هم تمام فرصت هاي شغلي بخش دولتي را اشغال مي كنند بنظر بنده شايد در آينده نزديك نيروهاي مسلح كشور هم به سمت تشكيل يگانهاي رزمي متشكل از خانمها برود . خلاصه آقايان بايد از الان فكري براي آينده خود بكنند . (34361)
 
مهدي شاكر
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۲۸:۴۶
به دلايل ديگري نيز مي توان اشاره نمود:
1- فرصت شغلي كمتر براي خانمها
2- خانمهايي كه به دنبال شغل هستند عمدتا نيازمند درآمد آن هستند از اين رو وابستگي به منابع درآمدي براي خانمها و در كنار آن ويژگيهاي مندرج در مقاله قدرت ريسك را به شدت كاهش مي دهد و سلطه پذيري بيشتري را باعث مي شود.
3- شغل براي برخي خانمها به منزله يافتن ميدان وسيع تري براي حضور در عرصه اجتماع است و آزادي بيشتري را به آنها مي دهد تا از خانواده ( پدر و مادر) كه احتمالا به مثابه ناظر عمل مي كنند دور تر باشند. از اين رو به دستمزدهاي پائين تر قانع اند.

4- متاسفانه برخي كارفرمايان نجابت لازم را ندارند ( با عرض پوزش از آن دسته از كارفرمايان شريف) از اين رو استخدام خانمها را در اولويت قرار مي دهند (34313)
 
کامران
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۳۴:۴۲
چندی پیش به طور اتفاقی در دفتر یکی از شرکت های که مرتب آگهی استخدام چاپ میکند فرم های استخدام را دیدم آنجا بود که یقین کردم بعضی از این ها واقعا بیمار هستند و دنبال مسائل دیگری میگردند. در ذیل مشخصات افراد متقاضی کار یادداشت های نیز نوشته شده بود ازجمله ،گندمی قد بلند ؛تپل سفید و....... جالب اینجاست که بعضی از این شرکت ها و دفتر ها اساسا وجود خارجی ندارد . به نظر میرسد به منظور حمایت از خانم هایی که به دلایل مختلف دنبال کار هستند دستگاه های مختلف از جمله اداره کار ،تامین اجتماعی،نیروی انتظامی و قوه قضائیه باید اقدامات جدی را انجام دهندو اولین اقدام جلوگیری از انتشار آگهی ها دروغین است. (34314)
 
عليپور
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۴۸:۵۰
به نظر من تمام سخنان نگارنده در يك مطلب خلاصه مي شود: چون زنان راحت تر از مردان مورد استثمار برخي كارفرمايان قرار مي گيرند و مردان نسبت به زنان بيشتر از حقوق خود دفاع مي كنند. (34315)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۲:۴۲:۲۵
دقیقا ، وبه خاطر اینکه محیط کار با وجود زنان برایشان دلچسب تر ، زیبا تر و برای بالا بردن روحیه شان برای کسب و کار وجود زنان مفید تر است و ......................... .الهم عجل لویک الفرج (3983395) (alef-11)
 
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۴۹:۴۸
تجربه شخصی که در دو شرکت دارم این است که در جاهایی که کار بیشتر جنبه تفریح دارد از زنان استفاده میشود.
در شرکتهایی که در رده های بالا از زنان استفاده میکنند مشکلات بسیار دیر بروز میکند و غالبا به صورتی است که نمیتوان کاری برای درمان آن انجام داد.
خلاصه اینکه کارفرما دلش خوش است که اینجا دارند برایش کار میکنند اینها هم خوش هستند که یک کاری دارند و کار میکنند البته هر گونه روش غیر مردانه هم در کار مجاز است (34316)
 
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۵۶:۳۳
واضح است. چون زنان دربرابر حقوق و مزایای کم، کمتر زبان به اعتراض می گشایند. البته مسائل تفریحی را هم نباید از ذهن دور داشت. به عنوان یک نیمه مدیر از من بشنوید. (34317)
 
فرشاد
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۰۸:۴۵
وجود خانم ها در محیط کار باعث شادابی و طراوات می شود. این مساله در همه جای دنیا هست و چیز جدیدی نیست. متاسفانه اشکال از ما ایرانی ها هست که ندید بدید هستیم. (34320)
 
بنده خدا
۱۳۸۶-۰۵-۰۸ ۱۰:۲۳:۳۴
در تمام دنيا اگر شرايط درست رعايت نشود آن به اصطلاح شادابي شما باعث فساد ميشود کماکان ديده ايم ولي متاسفانه در ايران نيز عده اي معدود با سوء استفاده از فقر مالي فقر فرهنگي و اغفال کساني که بحرانهاي زندگي به آنها فشار مي آورد با استخدام خانمها مرتکب اعمال زشتي ميشوند که به دليل کراهت اين گناه خودشان نيز به پرداخت تاواني سنگين در دادگاه عدل الهي محکوم ميشوند تنها راه نيز کنترل خانواده ها و نيز برخورد شديد و بدون اغماض نيروي انتظامي با خاطيان است که شکر خدا اين واکنش شروع شده با طرح مبارزه با بد حجابي . (34398)
 
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۳۱:۴۸
درکشور ما قوانین نانوشته زیادی در جهت محدودیت بکارگیری زنان در بخش دولتی که نیمی از پتانسیل کاری کشور را تشکلیل می دهند، وجود دارد که باعث سوء استفاده از این قشر جامعه در نزد کارفرمایان میگردد که با فرمول عرضه و تقاضا کار میکنند. ---------عادل (34325)
 
سينا
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۱۲:۰۰:۰۸
آنجه گفتي دوست خوب و بزرگوار مشتي گزاره هاي روان شناختي است كه نه مي توان اثبات كرد و نه رد.
ماهيت و ذات سرمايه داري استثمار كردن است. هم استثمار مادي و هم روحي.
زنان را زياد مي خواهند جون علاوه بر كار(اگر اصلا كاري وجود داشته باشد) مزاياي ديگري هم دارد؟
سرمايه داري را با اخلاق و حقيقت چه كار ؟ سرمايه داري فقط يك چيز مي شناسد سود ... سود ... سود.. مادي، جنسي، روحي.... (34331)
 
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۱۲:۲۰:۴۹
علت عمده این امر مسائل جنسی است که البته واقعیتی تلخ است (34332)
 
ع ج
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۱۴:۱۲:۱۲
به نام خدا
در ارتباط با كار زنان
1- چه شغلي بهتر از معلمي فرزندان در منزل . بهتر نيست دولت براي مادران كلاس آموزشي تربيت فرزندان بگذارد و در قبال تربيت صحيح آنها به آنان حقوق بدهد تا هم مشكلاتي گريبان زنان شاغل را گرفته حل شود و هم در اين اوضاع بيكاري كار بيشتري براي مردان بيكار فراهم شود
2- برخي مشاغل را زنان بايد دست بگيرند و در صورت تصدي اين مشاغل توسط مردان جامعه به شدت آسيب ميبيند: پزشكي ، پرستاري ، مامايي ، معلمي ، پليس زن ، مشاوره در دادگاه خانواده و...
3- به طور كلي زنان بايد در مشاغلي وارد شوند كه اولاً نياز جامعه به كار زنان احساس شود و ثانياً به طور نسبي مستقل و خارج از سلطه قدر ت مردان بيگانه باشند تا هيچ گونه سوء استفاده اي از آنان صورت نگيرد
والسلام (34340)
 
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۱۴:۲۷:۵۵
اولا ادارات دولتی هم همه زنانه شده همین چند روز پیش بود که از داوطلبان برای امتحان دعوت شده بود برای سازمانی دولتی اما نزدیک 60 درصد زن بودند آیا این درست است
؟
ثانیا این همه زنها را استخدام می کنند و مردها بیکار می مانند و نمی توانند ازدواج کنند و در نتیجه فساد پیش می اید
به نظر من باید قانونی گذاشت و زنها را هم به مدت 2 سال پس از رسیدن به 18 سالگی از دادن کنکور جلوگیری کنند (34342)
 
ناشناس
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۱۴:۴۰:۳۴
علت اين است كه تنوع بهره برداري و سوئ استفاده از خانمها بيشتر از آقايان است.
خدا قسمت كند خواهر و دختر مسولين در شركتهاي خصوصي شاغل شوند.....شايد راهكار مناسب وحمايتي براي اين دسته از خانمها اند يشيده شود. (34343)
 
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۱۴:۵۳:۳۳
دلايل آن بطور خلاصه:
1- حقوق كمتر
2- فرمانبرداري بيشتر
3- ناتواني در مقابله ي جدي با كارفرما
4- سوء استفاده جنسي ( البته نه همه)
5- ضعف فيزيكي و جسمي و نتيجتا احساس قدرت كارفرما در مقابل مستخدم (34345)
 
سینا
۱۳۸۶-۰۵-۰۷ ۱۸:۳۲:۳۰
وجود خانم ها در محیط کار باعث شادابی و طراوات می شود. این مساله در همه جای دنیا هست و چیز جدیدی نیست. متاسفانه اشکال از ما ایرانی ها هست که ندید بدید هستیم.
راست میفرمایند وجود خانم ها در محیط کار باعث شادابی و نشاط آقایان است و شما ندید بدید ها فکر میکنید باید همه ش در محیط کار کار کرد در حالیکه گپ هم میشود زد و برای این منظور فقط آقایان امل و ندید بدید مرد ها را انتخاب میکنند. این در حالیست که در کشورهای اروپایی و خیلی خیلی مترققققی و پیشرفته و خارجی و غربی، آقایانی که فقط هدفشان کار و تلاش است و به هیچ چیز دیگری هم فکر نمیکنند ثابت کرده اند که قهوه خوردن و گپ زدن با یک خانم خیلی خیلی بهتر از گپ زدن با یک آقاست.
ندید بدید ها! (34369)
 
۱۳۸۶-۰۵-۰۸ ۰۸:۴۸:۲۳
اگه در حد قهوه خوردن باشه اشكالي نداره، اما اكثر آقايون ايراني وقتي با يك خانم قهوه بخورن احتمالا فكرهاي ديگه اي هم به سرشون ميزنه . يعني يه كمي بي جنبه تشريف دارند. البته همه نه، عده اي! (34390)
 
۱۳۸۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۲۵:۰۹
به موضوع مهم و قابل توجهي اشاره كرده ايد. اولا بايد خطاب به خانم ها بگويم كه با يافتن يك شغل و محروم كردن يك مرد و يك نان آور خانواده از اشتغال، زياد هم خوشحال نشوند! زيرا به همان نسبت، احتمال تشكيل يك خانوداه ي جديد را كمتر مي كنند و خودشان بي همسر مي مانند؛ و در چنين شرايطي -در هر جامعه اي، به خصوص جوامع شرقي- زنان به مراتب بيش از مردان متضرر مي شوند.
ثانيا، علت به كارگيري بيشتر زنان كاملا واضح است: 1. زنان در شرايط برابر، دستمزد كمتري طلب مي كنند. 2. راحت تر به استثمار و بهره كشي شغلي و بيگاري و زياده خواهي كارفرمايان بي انصاف تن مي دهند. - از بهره كشي جنسي هم كه متاسفانه كم نيست، سخن نمي گويم-
3. كمتر براي مدير دردسر درست مي كنند و به اصطلاح \"شاخ\" نمي شوند!
4. موجب جذب مشتري و رونق بيشتر كار هم مي شوند!
حالا شما بفرماييد، اگر كارفرما باشي و از انصاف و مروت و .. هم بهره اي نبرده باشي، كدام را انتخاب مي كني؟! (34392)
 
سامان
۱۳۸۶-۰۵-۰۸ ۱۰:۲۸:۳۵
اگر سفري به اروپا يا ساير جوامع پيشرفته كرده باشيد مي بينيد كه 90درصد فروشندگان در فروشگاههاي بزرگ و كوچك خانم هستند اصولا\" بسياري از كارها با روحيات خانم ها سازگارتر است (34399)
 
رسول
۱۳۸۶-۰۵-۰۸ ۱۱:۳۷:۳۵
تجربه نشان داده است که وجود یک یا چند خانم در مجموعه ایی که آقایان در آن اکثریت را تشکیل میدهند باعث جلوگیری از بسیاری از حرکات ناپسند آقایان در محیط کار میگردد. مثل شوخی های رکیک، بلند صحبت کردن، قاه قاه خندیدن ، ظاهر نامناسب و ...
به عبارت دیگر آقایان مجبورند جلوی خانمها قدری آبرو داری کنند تا کمی متشخص به نظر برسند!
بنابراین از این نظر کمی مثبت تر میتوان در مورد این تلطیف فضای کار سخن گفت. (34410)
 
۱۳۸۶-۰۵-۰۸ ۱۲:۵۵:۴۹
خدا بیامرزد جناب آقای زیگموند فروید را! (34416)
 
ح
۱۳۸۶-۰۵-۰۸ ۱۵:۳۳:۱۹
همه نظر هایی که من می بینم بر اساس این فرض غلط است که زنان بیشتر از مردان استخدام می شوند. اصل مقاله کاملا غیر علمی و از روی \"هواست\". (34421)
 
خودم
۱۳۸۶-۰۵-۰۸ ۱۷:۴۷:۵۹
دختران نمی فهمند که با استخدام شدنشان ،اگر کلان نگاه کنند،خودشان را بیچاره می کنند. آخه خانم وقتی پسر درآمد نداره کی میاد خواستگاری تو!اونوقت حکایت ترشی و... (34432)
 
سعيد
۱۳۸۶-۰۵-۰۹ ۰۷:۵۸:۳۸
[چرا بيخودي طفره ميرويد دليل اصلي استفاده ابزاري از زنان است بنده در صنعت نفت شاغل هستم و از نزديك با اين مسائل آشنايي دارم با وجود اينكه مرد هستم بايد بگويم كه اكثريت مردها دنبال استفاده ابزاري و يا همان سوئ استفاده از زنان هستند. (34453)
 
منصور
۱۳۸۶-۰۵-۰۹ ۱۲:۱۹:۱۱
جامعه ما يک جامعه جنسيتی است باظرفيت پايين.اين وضعيت روی همه رفتار ها از جمله آگهی های استخدام تاثير خود را گذاشته است. (34476)
 
۱۳۸۶-۰۵-۱۰ ۰۹:۳۴:۲۵
به نام خدا
به نظر من ما دچار افراط و تفريط شده ايم زماني زن محدود به خانه بود و امروز داريم به سمت و سويي مي رويم كه ديگر نتوان زن را در خانه ديد البته حضور زن در برخي ارگان ها چه بسا واجب گر چه فراموش شده باشد مثلا دشمن درجه ي يك ما آمريكاست كه بسياري از سربازانش زن هستند ولي در ارتش ما از افسر و درجه دار زن خبري نيست جالب است كه بيمارستان هاي ما كمبود پرستار مرد دارند ولي بويژه از جانب دانشگاه آزاد اكثر دانشجويان پذيرفته شده زن هستند! يعني سياست دانشگاه بر اين منوال است!
يا علي (34520)
 
ناشناس
۱۳۸۶-۰۵-۱۰ ۱۰:۱۶:۰۳
خوب خدا رو شکر اکثر این آقایون همه کارفرما رو جای خودشون گذاشتن تا از این طریق بتونن خودشون رو خوب تعریف کنن!
متاسفانه جامعه ی ما کاملا یک جامعه ی جنسیتی شده و آقایون به خانم ها به عنوان یک زن نگاه میکنند نه یک انسان. خوب عاقبتش هم معلومه. (34523)
 
مجید
۱۳۸۶-۰۵-۱۰ ۱۰:۵۴:۵۷
در رابطه با کار خانم ها چند نکته قابل تامل است
1- در اینکه خانم ها کمتر از آقایان حقوق می گیرند و قانع تر هستند شکی نیست.در فروشگاه رفاه خیابان جمهوری از یکی از فروشنده گان خانم با بیش از 12 ساعت کاری در مورد حقوق اش سئوال کردم فقط استثمار
2-انضباط و تعهد کاری خانم ها در بیشتر موارد از آقایان بیشتر است.
3-صبر و حوصله خانم ها در برخورد با مشتری کمی بهتر از آقایان است.
4-بعضی از آگهی های استخدام تابلو هستند یعنی هر کسی متوجه میشود که قضیه چیز دیگری است.به برخی از آنها توجه کنید.استخدام برای تعویض روغنی،به یک خانم تنها برای....نیازمندیم،به یک خانم خوش برخورد برای بازریابی لوله ....
5-با شرایطی که در جامعه هست تنوع و آراستگی های خانم ها برخی ترجیح می دهند به جای خیلی از مسائل با صرف هزینه کلکسیونی از این تیپ ها را در یک پوشش قانونی زیر چتر خود جمع کنند پر واضح است که تعداد قابل توجهی از کارفرمایان در نهایت خواسته های غیر کاری نیز از ایشان دارند.
6-اساسا در محیط های که اختلاط کاری وجود ندارد پیشرفت کارها بیشتر است
7-سوئ استفاده جنسی از خانمها در سر اسر عالم گزارش شده است از نیروهای نظامی تا .....این طبیعت و سرشت انسانی .قدیمی ها می گفتند آتش و پنبه .نمیشود توقع داشت دو جنس مخالف در یک اطاق و.با ساعت های متوالی با هم بودن به فکر مسائل پیش گفت نباشند مگر اینکه اختلاط نباشد جمله ای از شهید مطهری نقل است که همکاری و اختلاط به هم آغوشی می انجامد
8- در پایان از شما که هوشمندانه به این معضل اجتماعی پرداخته اید متشکرم. (34526)
 
یه دختر
۱۳۸۶-۰۵-۱۰ ۱۲:۴۱:۳۰
ای بابا تا کی باید واسه این آقایونه تنبل و بی مرف کوتاه بیاییم. رشته های تاپ رو هم سهمیه بندی کردین رفت.دیگه چی از جون زنها می خواین؟ یه بخش خصوصی که داره به هر دلیلی زن جذب میکنه اونم بزنین داغون کنین.در مورد اون مسائل هم به من و شما ربطی نداره. طرفین باید حواسشون باشه.من با 70%مقالع موافقم.اما اما اینم بگم نباید نظم و شادابی رو که با وجود زن تو یه محیط ایجاد میشه نادیده گرفت. (34537)
 
زهرا
۱۳۸۶-۰۵-۱۰ ۱۳:۰۱:۵۰
با سلام
به نظر بنده كه يك زن شاغل در صنعت نفت با مدرك مهندسي هستم زن نبايد در مشاغل پائين به دليل نياز مادي استخدام شود با بيمه كردن دختران و زنان جلوي اين قضيه بايد گرفته شود كار براي زن در مشاغل بالا با تحصيلات بالاتر از ليسانس با توجه به نياز جامعه. نياز مادي زن و كار كردن برايرفع آن يعني فساد و بردگي. (34541)
 
حمید
۱۳۸۶-۰۵-۱۰ ۱۴:۴۶:۲۱
باید اضافه کرد که خانم ها کارهای تکراری بدون نیاز به خلاقیت یا تغییر را به راحتی و در دفعات زیاد انجام می دهند ( مانند تایپ ، پاسخگویی به تلفن و ... ) اما اضافه می کنم خانم ها به سه دلیل از محل کار غیبت دارند 1-بیماری خود2-بیماری فرزند و3- بیماری همسر پس به مرخصی بیشتری نیاز دارند .خانم ها با دستمزد کمتر حتی کمتر از حداقل حقوق هم کار می کنند و در برخی موارد خانم های تحصیل کرده بی نیاز به درآمد رایگان هم کار می کنند . (34549)
 
مادر
۱۳۸۶-۰۵-۱۰ ۱۹:۰۴:۴۱
به نام خدا
با اینهمه قهرمانان زن که در فیلمهای تلویزیون دیده میشود مگر میتوان دختر ها را در خانه نشاند و پسر ها را تنهایی به کار فرستاد ؟
اصلا اصل بر این شده که پسر ها در خانه بمانند و تربیت فرزند آشپزی خانه داری کسب معارف دینی برای رسیدن به کمال و ...بپردازند و دختر ها بهتر پول در آوردن و اصلاح جامعه و سیاست و .....
زنان آتش نشان موتور سوار کمیسر دادستان وزیر ملکه رئیس جمهور سرباز فداکار مثل کمیسر لسکو و....بهتر است یا دختر های کتک خور و ...
من یک مادرم
اما آیا آینده دخترم و فرزندانش چیست ؟ اصلا این واژه نحس نسل سومی را چه کسی اولین بار اختراع کرد ؟ (34558)
 
شمه
۱۳۸۶-۰۵-۱۲ ۰۳:۰۴:۴۹
ببخشيد خانم شما تايپ بلدين ؟
نه
با فکس بلدين کار کنين ؟
نه
.
.
.
نه
نه
بعد چه ميزان حقوق مد نظرتونه ؟
500 تومن
اما ما به مدير عامل هم 500 نميديم
پس برين با همون ... . (34603)
 
امين
۱۳۸۶-۰۵-۱۲ ۱۰:۴۰:۵۲
دليلش واضحله!
پرداخت حقوق مفت تازه اونم با منت!

الان معلمين زن ما نسبت به معلمين مرد حقوق کمتري دريافت ميکنن ولي ساعات کار دقيقآ يکي ست.

در ساير جاها هم طبق الگو به همين صورته! (34604)
 
پریا
۱۳۸۶-۰۵-۲۱ ۱۰:۱۰:۵۷
به عنوان یک خانم واقعا از خواندن برخی دیدگاههای خوانندگان محترم متعجبم مگر نه که زن هم انسانیست که حق حیات کار و زندگی دارد؟یا اینکه شان او را مادون شان انسانیت میدانیم و باید همچون کودکان و سفیهان چشم خود را به دست پدر همسر برادر یا فرزند بدوزد که در این اشفته بازار گرانی و سختی با مشقت ، بار سیر کردن شکم فرد دیگری را که بالغ است و توانایی کار دارد را برعهده گیرد. ایا زمان ان فرا نرسیده که اقایان از بهانه گیریهای خود برای نشان دادن قدرت و عظمت خود بکاهندو به واقعیت که اگر قرار بود زن موجودی فروتر باشد چرا خداوند انسانش افرید و چرا به او قدرت تفکر و تعقل و کار بخشید مطمئنا فقط برای نسل اوری و هم اغوشی نبوده که این کار در حد حیوانات میباشد ولی خداوند او را انسان خطاب نموده، اکرم موجودات خود! از طرفی دستگاههای نظارتی نیز نباید وظایف خود را فراموش و بحث نظارت بر محیطهای کاری که میتواند محل فساد نه تنها برای خانمها که برای پسران جوان هم باشد را دست کم نگیرند. شاید بیشتر این بحثها به خاطر بالا بودن نرخ بیکاریست که هر کس مایل به بیرون کردن رقیب با یک ترفند است و متاسفانه اقایان برچسب رقیب را در اینجا با نسبت دادن موضوعات غیر اخلاقی به زنان شیردل و پاک که در همه جا چه در سختی و جنگ و چه در تلاش و سازندگی از جان مایه گذاشتند کم لطفی بسیاری در حق مادران خواهران و فرزندان خود میکنند. (35231)
 
بهروز
۱۳۸۶-۰۷-۰۲ ۰۱:۲۵:۰۲
درست است که خانمها هم حق بیرون آمدن دارند
ولی همه خوب میدانیم نظرات مغرضانه باعث کشیده شدن پای زن به اجتماع شد(البته بصورت افراطی) تا جایی که تعداد کارمندان زن بیشتر و بیشتر میشود
البته جلوه های صوتی و تصویری! هم باعث شده
تا جایی که یک زن در یک سریال میگوید \"من در خانه یک خانواده دارم و در محل کار یک خانواده دیگر و ایندو را نباید با هم قاتی کرد!\" (39196)
 
مهناز
۱۳۸۶-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۱:۲۳
البته شايان ذكر است با اين وضعيت تورم خانم ها نياز به شغل دارند اما بهتر نيست پليس با گذاردن دام براي شيادين آگهي دهنده اين افراد را دستگير و جريمه نقدي و يا حتي شلاق براي آنها بگذارد چون زنها ناتوان هستند و نياز مالي دارند و نمي توانند كاري انجام دهندو در اماكني كه خانم ها كار مي كنند سر كشي كنند تا صاحبان كار از پليس ها بترسندو اين قانون را كه افراد ي را كه سو استفاده اخلاقي از كارمندان خانم دارند را
توبيخ مي كنند باطلاع عموم برسانند. (42811)
 
بیکار
۱۳۸۶-۱۲-۱۰ ۲۰:۴۰:۲۳
دوست عزیز اگر خودت بودی کدوم یکی رو انتخاب میکردی (52332)
 
شيوا
۱۳۸۶-۱۲-۲۲ ۱۱:۱۵:۰۴
وضعيت زنان در محيط كار دوگانه مي باشد . زناني كه فقط مي خواهند با رعايت اصولي كه به آن پايبند هستند كار كنند چندان موفق نيستند و مشكلات بيشتري از مردان دارند ولي زناني كه از ترفندهاي زنانه خود استفاده مي كنند در محيطهاي كاري پيشرفت چشمگيري مي كنند! (53533)
 
رضا
۱۳۸۷-۰۸-۰۲ ۱۴:۵۴:۰۵
این مسائل را در استخدام خانمها نباید از نظر دور داشت.

1- با استخدام هر یک زن درجامعه ما یک فرصت برای اشتغال یک مرد از دست میرود.
2- با استخدام هر یک زن در جامعه ما پرداخت حقوق پائین تر برای مشاغل یکسان بیشتر به چشم میخورد و این امر دامن گیر مردان هم میشود
3- یک خانم شاغل هیچ وقت به ازداوج با یک مرد غیر شاغل فکر نمیکند ولی یک مرد شاغل به ازدواج با یک زن خانه دار می اندیشد.
4 - در خانواده ای که مرد و زن هر دو شاغل هستند فرصتی برای تربیت کامل و صحیح فرزندان وجود ندارد و معمولا این خانواده ها فرزندان خود را در شیرخوارگاهها و مهد کودکها بزرگ میکنند و عاطفه کمتری به فرزندان خود نثار مینمایند.
5- مرد و زن شاغل کمتر وقت دارند به هم دیگر برسند و کانون خانوادگی آنها عموما نسبت به خانواده هایی که زن در آنها خانه دار است گرمای کمتری دارد لذا احتمال بروز طلاق در آنها بیشتر است.
6 - فرزندانی که در شیرخوارگاهها و مهد کودک ها بزرگ میشوند همانهائی هستند که در بزرگی پدر و مادرشان را به خانه سالمندان میسپارند.
7- برخورد ها و اختلاطهای بین زنان و مردان نامحرم در محیط کار زمینه را برای هر نوع ارتباط عاطفی و .... فراهم میکند.

بنابر موارد فوق و سایر مواردی که میتوان به آنها فکر کرد میتوان نتیجه گرفت که اصولا اشتغال هر زن در جامعه منجر به تشکیل یک خانواده نابسامان و نیز جلوگیری از تشکیل یک خانواده دیگر میباشد.یعنی با استخدام هر زن درجامعه 2 زن و 2 مرد به سوی بدبختی روانه میشوند اول خود زن شاغل که با ازدواج با یک مرد شاغل دیگر تشکیل یک خانواده ضعیف و نابسامان را میدهد دوم همسر او سوم مردی که فرصت اشتغال را از دست داده و چهارم زن خانه داری که میتوانست با مرد سومی ازدواج کند. البته میتوانید فرزندانی که در چنین خانواده هائی به دنیا می آیند را هم به این جمع اضافه کنید.
البته من مخالف تحصیل و پیشرفت زنان نیستم بلکه اعتقاد داردم زنان جامعه ما باید همگی تحصیل کرده باشند باید همگی لیسانس و فوق لیسانس باشند البته نه در هر رشته ای (مثل مکانیکی و جاده سازی و ... که واقعا برای یک زن هیچ افتخاری ندارد) بلکه در رشته هائی که به ایفای نقش واقعی یک زن که همان تربیت و مدیریت خانواده است کمک بکند .زیرا به اعتقاد من در جامعه امروز که استانداردها و امکانات بسیاری برای رشد یا سقوط یک انسان موجود است اداره یک خانواده و راهنمائی اعضای یک خانواده در مسیر رشد و ترقی به حداقل یک زن دارای لیسانس احتیاج دارد.


این مطلب را هم اضافه کنم که بحث داغ استخدام زنان و میدان دادن به آنها در جمعه که توسط سیاستمداران مطرح و وعده داده میشود اصولا یک روش واقعا ناجوانمردانه و نامشروع برای جلب آرای زنان میباشد که میتوان گفت بیش از 50 درصد از کل آراء را تشکیل میدهند.و در واقع یک فریب عمومی زنان است که توسط سیاستمداران اجرا میشود. (86787)
 
دنیز
۱۳۸۷-۱۱-۲۹ ۰۰:۴۱:۵۳
با سلام
من به عنوان دختر یک زن شاغل تحلیل شما را در مورد فرزندان زنان شاغل کاملا نقض می کنم. من از 6 ماهگی تا 6سالگی نصف روزم را در مهد کودک گذرانده ام . از این مسئله هیچ شکایتی ندارم که هیچ، بلکه خوشحال هم هستم. زیرا زمانی که کودکان همسن و سال من که مادرانشان خانه دار بود به همراه مادرشان تا لنگ ظهر می خوابیدند، من 7 صبح از خواب برمی خواستم، به همراه مادر و پدرم صبحانه ام را صرف می کردم و تا ظهر در مهد کلی نقاشی می کشیدم، کاردستی درست می کردم، شعر یاد می گرفتم، با بچه ها بازی می کردم و از همه مهمتر مهارت های اجتماعی می آموختم وشخصیت مستقل جدای از مادرم می یافتم. به همین دلیل هم همواره از تمام همسالانم که به مهد کودک نمی رفتند سرآمدتر و موفقتر بودم. در باقی روز هم به اندازه ی کافی از محبت مادر و پدرم بهره مند می شدم طوری که هیچگاه از این لحاظ مشکلی احساس نکردم. چون پدرم هم در کارهای خانه مشارکت می کرد آن دو انرژی بیشتری برای صرف کردن با من در خانه داشتند. من هم همواره مادرم را به عنوان یک زن نمونه برای خودم در نظر می گیرم که هم در محیط کاری اش موفق است وهم بهترین مادر. بر خلاف زنان خانه دار تنبل و خوش خواب هم هیچ گاه ما را بدون صبحانه روانه ی مدرسه نکرد. من از مادرم درس تلاش و پشتکار می گیرم و در سایه ی مادرم تنبلی در خانواده ی ما جایی ندارد. (104717)
 
حسام
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۲۳:۴۴:۲۳
کارفرماها هم بدانند که
مردان بیکار زنان پرکار=کاهش ازدواج و افزایش طلاق=نابودی تدریجی یک ملت (2633144) (alef-3)
 
کاظم
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۹:۵۰:۰۴
الان اداره جات دولتی هم بیشتر خانم استخدام میکنند. زیانهای که به جامعه واردمیشه را هم داریم مشاهده میکنیم ازدواج کمتر فرزند کمتر در نتیجه کشوری با پیرمرد و پیر دختر زیاد طولی نمیکشه البته مسئولین گاهی یک نظری میدهند ولی باید پیشگیری میشد (2878989) (alef-13)
 
اسرار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۲:۴۰:۰۹
من چند ساله دنبال کار مورد علاقه ام هستم و هنوز پیدا نکردم .. هر کجا رفتم گفتند خانم میخواهیم ... با این همه استعدادی که دارم دیده نشدم ... به خدا این حرفا نیست من از خانم ها کم توقع تر هستم ... 35 سالمه و هنوز زن نگرفتم چون شغلی ندارم .... مسلط به فتوشاپ هستم و همه خانم ها بازار کار رو گرفتند (4094946) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.