توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285597
معرفی خاطیان حادثه سیلاب به قوه قضاییه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۳
صبح سه‌شنبه جلسه شورای مدیریت بحران کشور به ریاست عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور با حضور وزیر نیرو، دبیرکل جمعیتهلال‌احمر، رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران، استاندار تهران و سایر اعضا تشکیل شد.

به گزارش مهر، وزیر کشور در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه رئیس قوه قضاییه روز یکشنبه اعلام کرد «مقصران حادثه سیلاب را معرفی کنید و دادستانی‌ها آماده همکاری هستند»، گفت: این اسامی به قوه قضاییه اعلام می‌شود.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه در این جلسه جمع‌بندی از منظر آسیب‌شناسی در سیلاب اخیر مورد بررسی قرار گرفت، گفت: به زودی شورای عالی مدیریت بحران به ریاست رئیس‌جمهور یا معاون اول تشکیل می‌شود. به عنوان مثال هواشناسی گفته است «ما قدرت پیش‌بینی خُرد را نداریم و نیاز به تجهیزات دارد». برای همین تشکیل شورای عالی برای رسیدگی به این امور ضروری است.

وی در مورد جزئیات مصوبات امروز گفت: قرار شد خسارات ناشی از حادثه، با اولویت تعیین شده و به هیات دولت برود تا تامین خسارت شود. همچنین وزارت نیرو مکلف شد طرح آمایش و ساماندهی حریم رودخانه‌ها را در اسرع وقت تهیه کند. شهرداری تهران هم موظف شد با وزارت نیرو و سایر دستگاه‌ها هماهنگی نزدیک داشته باشد.

وزیر کشور از ورود پایگاه‌های بسیج برای آموزش همگانی خبر داد و گفت: قرار شد سرشاخه‌های رودخانه‌ها و موضوع مدیریت و کنترل آب رودخانه‌ها هم بررسی شود و همچنین دستگاه‌ها، ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود را بررسی کنند.
 
کلمات کلیدی : سیل+ سیلاب+ طوفان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.