نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388692
پاسخ خبرنگار روزنامه دولت به وزیر راه؛ برخلاف شما مردم از مسکن مهر راضی‌اند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۱۵
وزیر راه و شهرسازی همچنان از موضع لجوجانه علیه مسکن مهر بدگویی می‌کند. او در عین حال در آخرین سال وزارت خود می‌گوید «ایده‌ای برای کم‌درآمدها دارم که مسکن اجتماعی است»!

به گزارش مشرق، عباس آخوندی در گفت‌وگو با روزنامه ایران با این پرسش مواجه شد؛ انتقادی که وجود دارد نحوه اطلاع‌رسانی در زمینه عملکرد دولت یازدهم در مسکن مهر است. با اینکه این دولت تعداد افتتاح و تحویل واحدهایی در حد دولت قبل و البته با ارائه زیرساخت‌ها و خدمات شهری دارد، ولی این دستاوردها به نحو مطلوبی اطلاع‌رسانی نشده است.» او در پاسخ گفت: بحث اطلاع‌رسانی با تبلیغ و اغوای افکار عمومی متفاوت است. این یک موضع‌گیری آگاهانه از سوی خود من است. اگر بنا بر نمایشی پوپولیستی عمل کردن در افکار عمومی بود، می‌توانستیم سوار یک موج شویم و هر روز برویم و هزار یا ۱۵۰۰ تا مسکن مهر افتتاح کنیم، بعد هم کلی وجیه‌المله شود و محبوب شویم! ولی اگر این کار را می‌کردیم مفهومش این بود که بنیان این طرح از نظر ما درست بوده است و همان اغوای افکار عمومی که در دولت قبل صورت می‌گرفت را ادامه دهیم! ما این را نمی‌خواستیم!

(شما می‌توانید انتقادات را داشته باشید، اطلاع‌رسانی هم بکنید) شما اگر به این اعتقاد دارید که کاری از بنیان اشتباه است، بعد بخواهید آن را تبلیغ کنید، از نظر اخلاقی مشکل دارد! یعنی چیزی را که اصلا قبول ندارم بخواهم نان تبلیغش را بخورم!

وی ادامه می‌دهد: آقای مهرآبادی به عنوان قائم مقام من در این طرح اطلاع‌رسانی‌های خوبی انجام داد و جزو خبرسازترین دولتمردان بود. ولی من خودم در هیچ کدام از آنها شرکت نکردم، چون اگر شرکت می‌کردم مفهومش این بود که آن را قبول دارم.

آخوندی در ادامه با وجود بدگویی علیه مسکن مهر با این پرسش خبرنگار مواجه می‌شود «برخی از آنهایی که در مسکن مهر ساکن شده‌اند، ابراز رضایت می‌کنند. ممکن است نسبت به زیرساخت‌ها، خدمات و مواردی که شما گفتید نقصان مسکن مهر انتقاد داشته باشند ولی از اینکه مسکن‌دار شده‌اند راضی هستند» و اذعان می‌کند: بستگی به طرح‌های مختلف دارد. یعنی طرح‌هایی که خوب بوده و نزدیک شهر یا در خود شهر بوده یا دسترسی‌های آن خوب بوده است، مورد رضایت است.

ولی آن دسته که در نقاط دوردست بوده، خدمات ندارند، ناامنی گسترده وجود دارد، اینها را نمی‌شود گفت همه راضی هستند یا نیستند. من بیشتر از نظر برنامه‌ریزی می‌گفتم که آیا دولت برای چنین مداخله گسترده‌ای در اقتصاد و به هم زدن فضای اقتصاد کشور مجوزی دارد یا خیر؟ و اصولا چه دستاوردی داشت؟

خبرنگار سپس می‌پرسد «ایده شما مسکن اجتماعی بود؟ و وزیر راه جواب می‌دهد: من در گروه بسیار بسیار کم‌درآمدها ایده‌ای که داشتم و دارم، مسکن اجتماعی است و با ایده فرمان امام(ره) در حساب ۱۰۰ هم خیلی سازگار است. از نظر محتوا خیلی شبیه همدیگر هستند. نظریه‌ای که من دارم این است که بنیاد مسکن و سازمان تامین اجتماعی باید وارد عمل شوند و دولت نباید راسا مداخله کند.

در ادامه خبرنگار می‌گوید «گویا نظام بانکی تمایل زیادی برای ورود ندارد!» و آخوندی می‌گوید: بله چون این طرح‌ها غیرانتفاعی است و اسمش اجتماعی است، توجیهش اجتماعی است و اقتصادی نیست. بانک‌ها علاقه‌مند نیستند.
 
کلمات کلیدی : مسکن مهر+وزیر راه+آخوندی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۰۷:۱۵:۵۳
خبرنگار از طرف مردم حرف می زند؟؟؟؟


اما من از طرف خودم حرف می زنم : من از مسکن مهر ناراضی هستم (3920522) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۰۸:۳۵:۰۸
مسکن مهر در اغلب شهرها به واسطه نزدیکی به شهر اصلی و تحقق رویای خانه دار شدن مورد رضایت اغلب مالکان است. هرچند انتقاداتی به نحوه اجرا وجود دارد. (3920609) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۰۸:۳۹:۴۶
بنده و خانواده خواهرم دهها نفر از اهالی ساکن در مسکن مهر مینودشت کاملا" راضی هستیم. (3920617) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۰۸:۴۶:۲۵
ما از مسکن مهر دماوند راضی هستیم
باید اسم شهرت رو هم میگفتی تا باور کنیم مهر نشین هستی (3920635) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۰۹:۴۷:۳۸
بنده نسبتا راضی هستم (3920739) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۹:۵۳
دوست عزیز شما که مخالف مسکن مهرید برای مسکن دار شدن مردم نظری داری؟ شما هم که مثل این دولتی ها فقط مخالفید پیشنهاد که ندارید. خوب مردم با مشکل مسکن چه کار کنند. سه ساله همش ایده میدن. مسکن اجتماعی، افزایش وام مسکن و ... هیج کدوم هم مشکل مردم را حل نکرد. (3920926) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۰۸:۳۲:۴۳
با مسکن مهر بسیاری از افراد کم بضاعت و اجاره نشین خانه دار شده اند. (3920601) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۰:۱۲:۱۹
برخلاف شما مردم از مسکن مهرنا راضی‌اند (3920768) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۱:۴۹
مسکن مهر خیلی از چند دهک اول را خانه دار کرد ، و تعداد کمی مشکل واقعی دارند (3920794) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۹:۳۰
کدام رضایت !!!!!!!؟ بغیر از اسکلت بتنی بقیه موارد همه باید دوباره کاری کرد وهزینه مسکن را چند برابر کرده واز لحاظ فرهنگی هم مشکلاتی برای مردم به وجود آورده و.... (3920805) (alef-11)
 
متقاضی مسکن مهر پردیس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۰:۵۲:۱۰
آقای وزیر پس کی میخواهی ایده ات در مورد مسکن برای کم در آمدها را به اجرا بگذارید .تراخدا دیگه بسه این حرفها رانزنید چون حرص مردمو در آوردید (3920844) (alef-11)
 
مهدیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۰:۵۸:۳۳
بعد از سه سال فعلا ایده دارند! (3920851) (alef-11)
 
سلدات
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۱:۱۶:۲۴
جناب آخوندی, مخالف یا موافق,بودن شما با طرح مسکن مهر برای ما متقاضیان سقف بالای سر نمیشه, شما وظیفه داری که این طرح تیمه کاره رو به سر انحام برسونی,..... به جای لجبازی و بیان مخالفت و ایراد گرفتن از زیر ساختها و... .بودجه ای رو از دولت درخواست کنید و مسکن مهر رو زودتر تحویل بدید.... من متقاضی,مسکن مهر پردیس هستم و 5سال انتظار این مسکن رو کشیدم و مصاحبه های شما برای من خونه نمیشه (3920868) (alef-11)
 
وندی
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۲:۲۶:۵۸
مسکن مهر از طرح هایی بود که برای حل مشکل مسکن در کشور کلید خورد گرچه برای بخش هایی دیگر مشکل آفرید اما این دلیل نمی شود که طرحی که با این همه هزینه به نیمه راه رسید را نیمه کاره رها کرد / متاسفانه از نظر کیفیت مثل بسیاری از خانه هایی که توسط خود مردم می سازند استانداردها را رعایت نکردند / برای مشکلات عمده کشور مثل ایجاد شغل و مسکن و محیط زیست و ..... برنامه ای بلند مدت داشت که متاسفانه دغدغه اش هم در مسئولان نظام دیده نمی شود (3920977) (alef-11)
 
بیخانمان صبورپردیس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۲۳:۳۸:۵۳
جناب و زیر عدم اعتقاد شمابه طرح مسکن مهر

تا ابد پایدار نمیماند

بالاخره چی ؟

بهتر نیست خودتان تصمیم جدی بگیرید

قبل از آنکه دیگری عامل اینکار شود (3922089) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.