توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491291
آماده‌باش در آمریکا برای مقابله با حملات تروریستی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۲
پس از اینکه تروریست‌ها در شهرهای مختلف اروپا با استفاده از خودرو به مردم حمله کردند، شهرهای مختلف آمریکا به فکر اتخاذ تدابیری برای مقابله با خطر چنین حملاتی افتاده‌اند.

 به گزارش تسنیم به نقل از ایندیپندنت، شهرهای مختلف آمریکا از ترس وقوع حملات تروریستی با استفاده از کامیون - همانند حوادث فرانسه، آلمان و انگلیس - در آماده‌باش قرار گرفته‌اند.

به نوشته این نشریه، اقدامات قساوت‌آمیز اخیر در لندن، برلین و میدان تایمز شهر نیویورک - نشان داد که وسایل نقلیه به سهولت می‌توانند به سلاحی برای حمله به مردم تبدیل شوند. ماه گذشته بود که مهاجمان با استفاده از یک وسیله نقلیه و چاقو هشت تن را روی پل «لاندن بریج» شهر لندن به قتل رسانده و ده‌ها تن دیگر را مجروح کردند. حدود دو هفته پیش نیز یک مرد با استفاده از خودرو، افرادی که پس از مراسم ماه رمضان در حال خروج از مسجدی در شهر لندن بودند را زیر گرفته، یک تن را کشته و ۱۰ نفر دیگر را زخمی کرد.

با توجه به این واقعیت که تروریست‌ها به‌طور روزافزونی از خودروها به عنوان سلاح استفاده می‌کنند، شهرها در سرتاسر ایالات متحده نگران وقوع حملاتی مشابه هستند، و برای حفاظت از نواحی که شاهد رفت‌و‌آمد زیاد عابران پیاده است، امنیت فضاهای عمومی را افزایش داده‌اند.

راب ریتر، یک متخصص امنیت عابران پیاده و مشاور امنیتی ارشد در شرکت امنیتی کالپایپ به ایندیپندت می‌گوید که «متأسفانه هیچ پایانی برای شمار دفعاتی که چنین چیزهایی به صورت اتفاقی رخ می‌دهند وجود ندارد، و متأسفانه تعداد دفعاتی که چنین چیزهایی به صورت هدفمند رخ می‌دهند در حال افزایش است».

نصب موانع امنیتی و افزایش حضور نیروهای پلیس در محل مراسم‌های اجتماعی از جمله راهبردهایی هستند که شهرها برای مقابله با چنین حملاتی اتخاذ کرده‌اند. برای نمونه، در شهر لاس‌وگاس طی سال جاری حدود ۷۰۰ مانع امنیتی در کناره‌های خیابان‌های این شهر به مبلغ ۵ میلیون دلار نصب شده است.

در نیویورک هم مقامات شهری خواهان نصب تعدادی بیشتری از موانع امنیتی در کنار خیابان‌های شده‌اند، زیرا یکی از این موانع باعث متوقف شدن خودروی فرد مهاجم در حادثه ماه مِی در میدان تایمز این شهر شده بود.

شورای شهر لس‌آنجلس نیز با رأی خود از اداره پلیس و دیگر نهادهای این شهر خواستند تا گزارشی را درباره شیوه‌های کاهش شدت حملات خودرویی ارائه کنند.

ریتر در این زمینه می‌گوید که «شهرهای بزرگ به این تشخیص رسیده‌اند که ممکن است شاهد تلفات گسترده‌ای در هر چهار جهت تقاطع‌ها در هر زمانی شوند».
 
کلمات کلیدی : آمریکا ، حملات تروریستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.