توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401696
واکنش چین به اتهامات تجاری ژاپن
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۲
چین با تکذیب مطالب منتشر شده توسط رسانه های ژاپنی مبنی بر اینکه پکن در مورد فعالیت شرکت های خارجی تبعیض قائل می شود، به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش ایرنا، رسانه های گروهی ژاپن به تازگی در حرکتی هماهنگ شده گزارش کردند که شرکت های خارجی به دلیل قوانین محدود کننده ای که به قانون بی اعتمادی در چین شهرت دارد، نمی توانند تملک شرکت های چینی را در اختیار بگیرند.

انتشار این اخبار باعث شد تا وزارت بازرگانی چین با انتشار بیانیه ای در تارنمای خود، اعلام کند که هر اقدامی در برخورد با شرکت های خارجی و تملک آنان بر شرکت های چینی بر اساس عدالت و ضوابط انجام می شود. این بیانیه می افزاید:  بررسی هایی که برای فرایند دستیابی شرکت های خارجی به شرکت های چینی انجام می شود کاملا عادلانه و دقیق است.

وزارت بازرگانی چین تاکید کرده است که بر خلاف آنچه رسانه های ژاپنی گزارش کرده اند تشریفات برای ورود به محیط تجاری این کشور کاهش یافته است.

این وزارتخانه در بخش دیگری از بیانیه خود می افزاید: ما سعی کرده ایم بسیاری از مجوزهای لازم برای شرکت های خارجی در گذشته را لغو کنیم و دیگر لازم نیست چندین پروانه از ادارات مختلف دریافت شود.

آمار وزارت بازرگانی نشان می دهد که سرمایه گذاری خارجی مستقیم در این کشور به دلیل کاهش محدودیت ها در ماه اوت امسال ۵ ممیز هفت درصد رشد کرده و به هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسیده است.

ژاپن اعلام کرده است که چین محدودیت ها و تبعیض های زیادی برای شرکت های خارجی در این کشور در نظر می گیرد و این باعث شده است محیط فعالیت بازرگانی این شرکت ها سخت شود که علاوه بر وزارت بازرگانی، شورای دولتی چین نیز این مطالب را مردود خوانده اند.
 
کلمات کلیدی : چین ، ژاپن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.