توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426392
"دادگاه عالی هند"، پنج عضو گروه مجاهدین را به اعدام محکوم کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۰
دادگاه عالی هند روز دوشنبه 'یاسین باکتال' یکی از رهبران گروه غیر قانونی مجاهدین هند و چهار عضو دیگر این گروه را به جرم شرکت در بمب گذاری های حیدرآباد در سال 2013 به اعدام محکوم کرد.

به گزارش  میزان، براساس رای دادگاه عالی هند، جرم یاسین باکتال، ضیاء الرحمن علی وقاص ، اسد الله اختر هادی، تحسین اختر مونو و اعجاز شیخ در پرونده بمب گذاری حیدرآباد در 21 فوریه 2013 محرض شده است. 

در انفجار دو دوچرخه بمب گذاری شده در منطقه شلوغ دل سوخ نگر واقع در حیدرآباد که در سال 2013 رخ داد ،18 نفر کشته و 131 نفر مجروح شدند. 

گروه شبه نظامی و غیر قانونی مجاهدین هند در سال 2004 توسط 'امیررضا و عارف رضا خان ، ریاض ، اقبال و یاسین باتکال تشکیل شد. 

پلیس بین الملل برای دستگیری این افراد اخطار قرمز صادر کرده است . این افراد متهم به شرکت در چندین بمب گذاری در شهرهای دهلی، بمبئی، حیدرآباد، بنگلور، جیپور هستند. 

تعدادی از رهبران گروه مجاهدین هند شامل امیر رضا خان، ریاض و اقبال باتکال در پاکستان و تعدادی دیگر نیز با پیوستن به داعش در عراق و سوریه هستند. 

اعضای مجاهدین هند که به داعش پیوسته اند با انتشار ویدئویی در فضای مجازی با تهدید حمله به هند،از مسلمانان خواسته اند به این گروه بپیوندند. 
کلمات کلیدی : گروه مجاهدین هند+حکم عدام+انفجار در هند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.