توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456399
کریمی‌قدوسی: سخنان رهبری نشانه عدم موفقیت دولت در حوزه اقتصاد است
تاریخ انتشار : جمعه ۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
نماینده مشهد در مجلس با بیان اینکه باید رئیس جمهوری انتخاب شود که دارای روحیه انقلابی و باانگیزه باشد، گفت: مردم باید فردی فعال، کارآمد و متدین انتخاب کنند زیرا اداره کشور با روحیه سلطنت‌مآبانه جوابگوی مشکلات نیست.

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه همواره موضوعات اصلی و مهم کشور در شعار سال مورد توجه ولی‌امر مسلمین است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در شعار سال به موضوعات اصلی کشور تأکید می‌کنند تا جامعه اسلامی چه مسئولان و چه مردم سیاست‌های کلی و اجرایی را منطبق بر اولویت‌های اصلی کشور انجام دهند.

وی با اشاره به پیروزی‌های چشمگیر انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف گفت: در حالی که ثروت عمومی، معنوی، انسانی و مادی والایی داریم ولی همچنان مسائل معیشت و اقتصاد ما به گره‌های دردآور مبتلاست که باید باز شود و راهکار آن همان است که ولی امر مسلمین بر اساس شناخت دقیق از اوضاع جامعه و توانایی‌های ملت پس از جمع‌بندی‌های کامل اعلام می‌کنند و این مسأله از جایگاه ولایت امر به صورت قانونی تشریح می‌شود.

کریمی قدوسی عنوان کرد: تأکید مقام معظم رهبری باید به عنوان سیاست‌های کلی در عمل اجرایی شده و موفق باشد زیرا ایشان علاوه بر ابلاغ، نظارت هم می‌کنند که فرمایشات ایشان در ابتدای سال نشان‌دهنده این بود که حرکت دولت در بخش اقتصادی موفق نبوده و زندگی مردم با تغییر مواجه نشده و نه برجام و نه انجام وظیفه مدیران نتوانسته تغییری در زندگی و معیشت مردم ایجاد کند.

نماینده مجلس ادامه داد: امسال مقام معظم رهبری در سخنان ابتدای سال به مسائل منطقه‌ای اشاره نکردند و تمام تمرکز را بر مسائل داخلی قرار دادند که این مسأله نشان می‌دهد که اولویت اقتصاد و معیشت برای ایشان بسیار مهم است همانطور که چند سال قبل نیز فرمودند برطرف کردن مشکلات کشور همان مبارزه با آمریکاست یعنی ولی امر مسلمین حتی تاکتیک عملیاتی استکبارستیزی را در رفع مشکلات مردم می‌داند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در صحبتی که مخاطب آن مردم بودند اعلام کردند که با وجود این ثروت عمومی، صندوق توسعه ملی، سرمایه انسانی وحدت ملی چرا باید این همه مشکلات وجود داشته باشد؟ پس بدانید که افراد انقلابی انتخاب نمی‌کنید بلکه افراد خسته و غیرانقلابی انتخاب می‌کنید.

کریمی قدوسی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند در امر انتخابات دخالتی نمی‌کنم و انتخاب بر عهده مردم است، اظهار داشت: مردم رئیس جمهور بی‌انگیزه،‌ خسته،‌ غیرانقلابی انتخاب کردند، در مسأله برجام نیز مقام معظم رهبری بارها تأکید کردند که ابتدا اقتصاد داخل فعال شود نه اینکه نیاز را آنقدر نشان دهیم و عطش توافق داشته باشیم که خودمان هم فکر کنیم تا زمانی که توافق صورت نگیرد مشکلات برطرف نمی‌شود.

وی افزود: مردم باید بدانند رفع مشکلات به دست خودشان است، انتخاب بسیار مهم است همانطور که برای خرید کفش یا لباس اهمیت قائل هستند در رابطه با انتخابات نیز می‌خواهیم لباسی به مدت 4 سال بر قامت ملت بپوشانیم که نامش رئیس جمهور یا نماینده مجلس است بنابراین باید برای این انتخاب وقت گذاشت و دقت کرد. 

نماینده مجلس ادامه داد: باید رئیس جمهوری انتخاب شود که دارای روحیه انقلابی و باانگیزه باشد، مردم باید فردی فعال، کارآمد و متدین انتخاب کنند زیرا اداره کشور با روحیه سلطنت‌مآبانه جوابگوی مشکلات نیست و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند تمام مشکلات حل شدنی است و در دوره 4 ساله نیز حل می‌شود ولی مردم باید درست انتخاب کنند.

کریمی قدوسی اظهار داشت: مقام معظم رهبری چندین بار در بحث واردات بی‌رویه و قاچاق تذکر دادند تا اینکه حکم حرام بودن شرعی آن را اعلام کردند در حالی که رئیس جمهور در این 4 سال هیچ صحبتی در رابطه با قاچاق کالا نداشت.

وی گفت: مردم به تکلیف الهی خود عمل کرده و در انتخابات حضور حداکثری دارند ولی باید در انتخاب دقت نیز داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : دولت روحانی+کریمی قدوسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.