توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 35709
خاخام‌ كشته شده در بمبئي ضدصهيونيست بوده‌ است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۰۹:۲۸
خانواده خاخام ضد صهيونيست كشته شده در بمبئي با مخالفت با دخالت رژيم صهيونيستي در مراسم تشييع جنازه وي، هر گونه بهره‌برداري صهيونيست‌ها از مرگ اين خاخام را بي‌حرمتي به وي مي‌دانند؛ كه اين خبر حكايت از خبرهاي جديد درباره رد پاي موساد در حملات اخير بمبئي دارد.
به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي "يديعوت آحارونوت"، خانواده خاخام كشته شده در حملات اخير بمبئي از رژيم صهيونيستي خواستند كه هيچ نماينده‌اي را به مراسم تشييع جنازه اين خاخام نفرستاده و پرچم اسرائيل را دور تابوت وي نپيچند.
خانواده اين خاخام دليل اين امر را ضدصهيونيست بودن وي عنوان كردند.
اين در شرايطي بود كه رژيم صهونيستي با استفاده از فرصت بدست آمده خواسته بود خاخام ضدصهيونيست كشته شده در حملات بمبئي را به عنوان يك اسرائيلي قرباني تروريسم در حملات بمبئي معرفي كرده و هزينه‌هاي مراسم تشييع جنازه وي را تقبل كند. اما اين تصميم خوشايند اطرافيان و خانواده اين خاخام كشته شده در بمبئي واقع نشد.
خانواده خاخام "آريه ليب تيتلبام" اعلام كردند كه نمي خواهند رژيم صهيونيستي در مراسم تشييع جنازه فرزنداشان دخالت كند.
به گفته يكي از اعضاي خانواده تيتلبام، برگزار كردن يك مراسم تشييع جنازه صهيونيستي براي وي كه متعلق به جريان‌هاي ضدصهيونيستي بود، بي‌حرمتي به آبروي اين خاخام است.
خانواده وي همچنين درخواست كردند كه هيچ نماينده‌اي از سوي رژيم صهيونيستي به مراسم فرستاده نشود و به هيچ عنوان پرچم اين رژيم به دور تابوت تيتلبام پيچيده نشود. آنها خاطر نشان كردند كه جسد وي به محض فرود در سرزمين‌هاي اشغالي ترخيص شده تا هر چه زودتر يك مراسم تشييع جنازه خصوصي براي او برگزار شود.
"شموئل فنهايم"، عضو جامعه ضد صهيونيستي "حريدي" به يديعوت آحارونوت گفت: ما نمي‌خواهيم اسرائيل در غم ما دخالت كند. اسرائيل در اينكه وي را به عنوان قرباني "جهاد" نشان دهد، منافعي دارد. بنابراين مي‌خواهد يك مراسم باشكوهي را برگزار كرده و تابوت تيتلبام را در پرچم خود بپيچد. ما به اين موضوع اعتراض مي‌كنيم. اين امر براي ما دردناك بوده و به ارزش‌هايمان بي‌حرمتي مي‌كند.
وي افزود: تيتلبام به عنوان يك اسرائيلي يا صهيونيست كشته نشد. او تبعه آمريكايي داشت و به رغم اينكه به اسرائيل رفته بود، اسرائيلي نبود. صرف اينكه وي زماني در اينجا بوده، اسرائيل نبايد از مرگش به نفع خود بهره‌برداري كند.
حملات اخير در بمبئي هند كه طي آن دو هتل، ايستگاه قطار، بيمارستان و رستوران و چندين جاي ديگر شهر تجاري هند مورد حمله قرار گرفتند حدود 195 كشته بر جاي گذاشت.
در اين حمله به يك مركز يهودي در بمبئي كه در آن خاخام‌هاي ضدصهيونيست حضور داشتند مورد حمله قرار گرفت.
اين در شرايطي بود كه يك مركز يهودي ديگر در نزديكي هتل "تاج محل" نيز وجود داشت كه هيچگونه اقدامي عليه آن صورت نگرفت.
اينكه چرا مهاجمان، يك مركز يهودي در نزديكي هتل مورد تهاجم را رها كرده و مسافتي طولاني‌‌تر پيموده و يهوديان ضدصهيونيست را در نقطه‌اي ديگر از شهر به گروگان مي‌گيرند، خود جاي شك و ترديد دارد.
بهره برداري رژيم صهيونيستي از اين ماجرا نيز در نوع خود معنادار بوده و نظريه آن دسته از ناظران امنيتي درباره دست داشتن موساد در حملات بمبئي را تقويت مي‌كند.
موضوع حمله به يهوديان ضدصهيونيست در بمبئي و كشتن تعدادي از آنان يادآور آزار و اذيت يهودياني است كه در سمينار "بررسي هولوكاست" شركت كرده بودند.
حملات مشكوك تروريستي از قبيل حادثه اخير در بمبئي كه به عقيده صاحبنظران سناريوهايي برنامه‌ريزي شده هستند معماي پيچيده‌اي را مطرح مي‌كنند كه با كنكاش هر چه بيشتر در آن رد پاي سرويس جاسوسي صهيونيستي محرز مي‌شود.
"جيمز بريگان"، يك كارشناس ارشد مسائل امنيتي نيز با تامل برانگيز خواندن حوادث اخير در شهر بمبئي معتقد است: با توجه به قرائن و شواهد موجود، اين حادثه شباهت زيادي به سناريوهاي برنامه‌ريزي شده و هدفمند اسراييلي دارد.
وي خاطر نشان مي‌كند: در سالهاي گذشته نيز شاهد حوادثي مشابه حملات بمبئي از جمله ماجراي حمله به متروي لندن، كنيسه يهوديان در تركيه و حوادث 11 سپتامبر بوده‌ايم. اين گونه اتفاقات كه پشت‌پرده آنها با گذشت زمان فاش مي‌شوند عموما داراي اهداف پنهاني هستند كه منافع گروه‌هاي خاص به ويژه اسرائيل را به دنبال دارند.
موضوع مهم ديگري كه ارزيابي آن در اين مقطع حائز اهميت فراواني است اين است كه هر بار كه سناريوهاي هدفمند و مرگبار اجرايي مي‌شوند انگشت‌هاي اتهام به سوي گروه هاي مسلمان و كوچكي نشانه مي‌روند كه گهگاه نام آنها قبل از آن شنيده نشده بود.
با بررسي دقيق‌تر گزارش‌ها مي‌توان دريافت كه اين اتهامات عملا از سوي مطبوعات و منابع غربي مطرح و هدايت مي‌شوند. البته اين كار طبيعي است.
بدون شك، چنين روندي چيزي جز برآورده كردن منافع صهيونيست‌ها را دنبال نمي‌كند. رژيم صهيونيستي همواره ثابت كرده است كه حاضر است از هر مجرايي براي دستيابي به خواسته‌هاي نامشروع خود وارد عمل شود.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته