توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407492
محور اصلی رایزنی ظریف، لاوروف و ولید المعلم
تاریخ انتشار : جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸
اوضاع سوریه و ضرورت ادامه مبارزه با تروریسم در کانون مذاکرات وزیران امور خارجه این کشور، ایران و سوریه در مسکو قرار دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد: محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و ولید المعلم اوضاع سوریه و مسائل این کشور را با توجه به پایبندی سه طرف به مبارزه بی امان با گروههای تروریستی، تامین شرایط برقراری آتش بس، پایان دادن به مشکلات سوری ها، حل مسائل انسانی و آغاز روند حل و فصل سیاسی بحران بررسی می کنند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: وزیران خارجه سه کشور همچنین درباره اوضاع سیاسی عراق با توجه به لزوم مبارزه موثر با گروه تروریستی داعش گفت وگو و تبادل نظر می کنند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی نیز در باره نشست مسکو گفت که برنامه ریزی مذاکرات سه جانبه وزیران خارجه روسیه، ایران و سوریه، ابتکار راهبرد سه جانبه مبارزه علیه تروریسم ضدسوری است.

سخنگوی وزارت خارجه امروز در مصاحبه تلفنی با خبرنگار ایرنا در مسکو، گفت: محور حمایت از دمشق متشکل از روسیه و ایران و همراهی های عراق با توجه به گسترش پدیده تروریسم به این کشور، دستاوردهای زیادی داشته است که نتایج آن و همچنین ادامه همگرایی ها در مذاکرات یک روزه ظریف در مسکو و همچنین نشست سه جانبه بررسی خواهد شد.

قاسمی افزود: شکست طرح براندازی دولت بشار اسد براساس سناریوی چند کشور غربی-عربی، تضعیف تروریست ها به ویژه داعش و جبهه النصره در یک سال گذشته از حالت هجومی به زمین گیری با تحمل شکست های پیاپی و محدود شدن کانون فعالیت گروههای تروریستی در سوریه، مهمترین دستاوردهای همگرایی های تهران، مسکو و دمشق به عنوان محور مقاومت ضدتروریستی در منطقه است.
 
کلمات کلیدی : ظریف، لاوروف ، ولید المعلم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.