نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 350855
محقق ایرانی رکورد نگهداری جنین زنده در محیط آزمایشگاهی را شکست
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰
ایرنا نوشت: گروهی از محققان به رهبری دکتر علی همتی بریوانلو از دانشگاه راکفلر موفق به نگهداری جنین زنده به مدت ۱۳ روز در محیط آزمایشگاهی شدند.

نگهداری جنین زنده در محیط خارج از رحم به مدت ۱۳ روز، ركورد جدیدی در علم پزشكی محسوب می شود. محققان این پروژه ادعا می كنند كه زنده نگه داشتن جنین بیش از ۱۳ روز نیز امكان پذیر بوده است كه به دلیل مسایل اخلاقی و قوانین خاص مربوط به این زمینه از آن امتناع كرده اند.
یكی از محققان این پروژه معتقد است كه نگهداری جنین به مدت ۱۳ روز، امكان مشاهده مهمترین تغییرات بیولوژیكی كه تا امروز ناشناخته بوده را ممكن كرده است. محققان با استفاده از این روش موفق به مشاهده لحظه اتصال تخمك بارور به یك ظرف آزمایشگاهی به نام پتری است كه با استفاده از عوامل هورمونی و سایر شرایط، تمام خصوصیات رحم را شبیه سازی می كند.
این مطالعه نشان می دهد كه مراحل اولیه رشد جنین انسان، با سایر حیوانات كاملا متفاوت است. از طرفی آنچه محققان را شگفت زده كرده این است كه جنین خارج از رحم قادر به شكل دهی قالب سایر اندام، بدون هیچ سرنخ بیولوژیكی از مادر است.
این مطالعه اطلاعات ارزشمندی را در زمینه دلیل شكست روش IVF در برخی موارد و نقص هنگام تولد در اختیار محققان قرار می دهد.نتایج این تحقیقات در نشریه های Nature و Nature Cell Biologyمنتشر شده است.
 
کلمات کلیدی : محقق ایرانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۰۹:۴۲:۱۸
محققان ایرانی که هیچکدوم ی ایران نیستند یا واسه دانشگاه و کشوری که قدر کارشون رو میدونن کار میکنن (3686871) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.