نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490157
فدراسیونِ «کی‌روشی - اصفهانی» جمهوری اسلامی ایران!
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
روند اداره فدراسیون با خواست کارلوس کی‌روش با تغییر اسدی همچنان ادامه دارد.

به گزارش تسنیم، صبح امروز (شنبه) یکبار دیگر فدراسیون فوتبال با تغییر علیرضا اسدی و جانشینی محمد رضا ساکت به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال نشان داد روند 6 ساله اداره فدراسیون فوتبال ایران با خواست کارلوس کی‌روش ادامه دارد و آخرین قربانی این سبک مدیریتی دبیرکل فدراسیون فوتبال است.

در سالیان اخیر حضور کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران که در زمان مدیریت علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال آغاز شد و با حضور مهدی تاج همچنان ادامه پیدا کرده است شاهد هستیم سرمربی پرتغالی تیم ملی به هر دلیلی با هر کسی در مجموعه فوتبال ایران به مشکل بخورد، فرد مورد نظر باید از چرخه حذف شود.

کافی است یکبار اتفاقات 6 ساله حضور کی‌روش در تیم ملی را بررسی کنیم و متوجه شویم عباس ترابیان، همه مربیان ایرانی از ابتدا فعالیت او در تیم ملی تا به امروز، افشین پیروانی، اسپانسر البسه تیم ملی، مدیر رسانه‌ای و  آخرین آن دبیر کل فدراسیون فوتبال با خواست سرمربی از تیم ملی حذف شدند تا آب در دل سرمربی تیم ملی تکان نخورد. البته که تغییرات در کادرفنی باید با نظر سرمربی صورت گیرد - که در نوع آن هم حرف و حدیث است- اما قطعا تغییرات در فدراسیون نباید با نظر سرمربی تیم ملی صورت گیرد.

کی‌روش همیشه و در همه اظهارات تند و تیز خود مدعی شده به فکر منافع فوتبال ملی ایران بوده اما روند جریان‌های بیشتر نشان می‌دهد او بیشتر از همه به منافع خود فکر می‌کند و هر جریان یا شخصی در این راه قرار بگیرد او تیشه را برای زدن ریشه آن جریان و فرد بالا خواهد برد. سبک مدیریت دیکتاورانه مربی پرتغالی تیم ملی در سال‌ها اخیر دیگر به حالت جنون آمیزی در آمده و به نظر می‌رسد هیچ شخصی نیز جلودار او نخواهد بود.

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان نیز با آگاهی از مشکلات کی‌روش با محمود گودرزی، وزیر سابق ورزش و جوانان در مدت تصدی بر مستند وزارتخانه ورزش سعی کرده به نوعی با جانب احتیاط با سرمربی رفتار کند تا مبادا به سرنوشت گودرزی دچار شود و با یک بیانیه کی‌روش، هواداران تیم ملی را مقابل خود ببیند. حتی مدارا و به نوعی مماشات با کی‌روش به حدی در فوتبال ایران به اوج خود رسیده که رئیس جمهور با وجودی که به مدال‌آوران المپیک وقت ملاقات نمی‌دهد اما بعد از صعود تیم ملی به جام‌جهانی با سرمربی تیم ملی و شاگردانش دیدار می‌کند تا بعدها از سوی کی‌روش متهم نشود.

در اینکه مهدی تاج به عنوان شخص اول اداره فدراسیون فوتبال کشور این حق را دارد تا دبیر کل فدراسیون را خودش انتخاب کند هیچ شکی نیست اما اینکه این تغییرات با بیانیه بی‌ادبانه سرمربی تیم ملی نسبت به شخص اول اجرایی فدراسیون همراه شود بسیار جای تاسف و تعمل دارد. تغییر اسدی در این مقطع زمانی بی‌احترامی به جایگاه دبیرکلی فدراسیون بود تا دبیر بعدی از ابتدای فعالیتش به خوبی بداند تداوم مدیریتی او در این پست به خواست سرمربی تیم ملی ارتباط دارد.

کی‌روش بارها هم علیه مدیران بالادستی‌اش صحبت کرده بود اما برخوردی با او نشده است. او 48 ساعت پس از رفتن کفاشیان علیه او هم موضع گرفت.

با روندی که از ابتدا حضور کی‌روش در فوتبالمان شاهد بودیم و در زمان مدیریت تاج به اوج خود رسیده باید این سوال را از رئیس فدراسیون فوتبال مطرح کرد اگر فردا روزی کی‌روش نخواهد تاج بر سر کار خود حاضر شود تکلیف چه خواهد بود؟ آقای تاج! آقای ساکت! آقایان اصفهانی! بترسید از روزی که کی‌روش علیه شما هم موضع بگیرد.
 
کلمات کلیدی : کی روش + تاج + فوتبال ایران
 
Canada
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۵:۴۲:۴۱
زود به قاضی می روید. اینجور انتصاب ها از اولش هم با فکر نبوده. مهم اینه که کی‌روش کارش رو خوب بلده (4464164) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۶:۱۲:۴۰
حسادتون قابل تقدیر است. (4464192) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۷:۱۲:۵۷
یه بخش موفق هم که داریم هی نق بزنید. آقا یادتون نره چن ساله پیش آرزو داشتیم جام جهانی بریم. (4464256) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۷:۳۴:۳۴
چه ربطی به اصفهانی بودن داره؟ کمبودی داری؟ هرکسی انتقادی بر او وارد است باید پای شهرش را وسط کشید؟ (4464275) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۷:۴۲:۱۵
موافقم (4464282) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۷:۵۹:۱۱
چرا منفی می نویسید مدیران اتوبوسی کی مشکلی از فوتبال را حل کردند چند بار قبل از کی روش بی استرس به جام جهانی رفتیم جام جهانی یعنی تبلیقی برای ایران که با میلیاردها دلار هم بدست نمی اید اگر این امر با رفتن به مرحله دوم هم همراه باشد رفتن سرمربی ارژانتینی والیبال را ببین تیم بسته شده او الان کجاست (4464310) (alef-3)
 
جهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۹:۵۸:۵۷
مسئله این است که این مربی ایران را به جایگاه اصلی که حقش بود رساند.وبچه های تیم ملی او را قبول دارند. آقای ساکت هم بیانیه داد.این مدیران هستند. به فوتبال اسیب می زتتد.نه مربی (4464482) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.