نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 333052
سندرز از کلینتون پیش افتاد
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۰
نتایج نظرسنجی شبکه فاکس نیوز نشان می‌دهد که سندرز برای اولین بار از هیلاری کلینتون پیش افتاده است.

به گزارش فارس، برنی سندرز یکی از دو نامزد اصلی دموکرات‌ها در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا، برای اولین بار در یک نظرسنجی سراسری از «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا پیشی گرفت.

در این نظرسنجی که توسط شبکه تلویزیونی دست راستی «فاکس» انجام شده، سندرز و کلینتون به ترتیب ۴۷ و ۴۴ درصد از نظرات پاسخ دهندگان را به خود جلب کرده‌اند.

این در حالی است که در نظرسنجی پیشین فاکس که در ماه ژانویه انجام شد، آرای سندرز ۱۰% کمتر و حمایت از کلینتون ۵% بیشتر بود.

تابستان سال ۲۰۱۵ کلینتون در اغلب نظرسنجی‌ها بیش از ۳۰% از سندرز پیش بود، اما از آن زمان حمایت‌ها از سندرز به صورت مداوم افزایش یافته است.

در نظرسنجی‌هایی هم که اخیرا مرکز معتبر «کوئینیپیاک» انجام داد، کلینتون تنها با اختلاف ۲% از سندرز پیش بود. با این حال در سه نظرسنجی دیگر کلینتون با اختلافی دو رقمی از سندرز پیش است.

سندرز که خود را یک سوسیالیست دموکرات می‌خواند، تا چند ماه پیش از رقابت‌های انتخاباتی، عضو حزب دموکرات به شمار نمی‌رفت و کسی تصور نمی‌کرد او به رقیبی جدی برای کلینتون پرآوازه بدل شود.

رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها از ماه گذشته رسما آغاز شده و تاکنون در دو ایالت آیووا و نیوهمپشایر برگزار شده است. در آیووا سندرز با اختلاف کمتر از ۰.۳% شکست خورد و در نیوهمپشایر با اختلافی فاحش پیروز شد.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون، برنی سندرز، ورمونت
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۱ ۱۳:۳۰:۱۷
خبر خیلی خوبیه
کلینتون بد ذاته (3555101) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.