توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403153
نبرد موصل؛ آمار و ارقام + نقشه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴
نبرد آزادسازی موصل که صبح امروز کلید خورد، به مثابه ضربه سختی به تروریست؟‌های داعش است به ویژه اینکه تعداد آنان در این شهر بیش از پنج هزار نفر برآورد شده است.
 
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، نبرد سرنوشت ساز آزادسازی موصل در حالی صبح امروز کلید خورد که تعداد ترویست های داعشی موجود در این شهر بیش از پنج هزار نفر برآورد شده است.

بیش از یک میلیون موصلی در انتظار پایان اشغال داعش

تعداد اهالی موصل که اکنون در این شهر حضور دارند، یک میلیون و 300 هزار نفر است و دست کم 300 هزار تخته چادر برای پناه دادن به خانواده های موصلی که با آغاز عملیات از این شهر خارج می شوند، نیاز است حال آنکه تا کنون 76 هزار تخته چادر برای پذیرش مهاجران فراهم شده است.

نقشه نبرد موصل

شش تیم نظامی در نبرد آزادسازی موصل و روستاهای اطراف آن شرکت می کنند به اضافه اینکه 65 هزار نیروی امنیتی در این نبرد حضور دارند. این نیروها شامل 13 هنگ از نیروهای مبارزه با تروریسم و لشگر 9 زره پوش و لشکر 37 «البرامز» هستند و محور جنوبی در سمت راست موصل را هدف قرار می دهند.


در محور جنوب شرقی نیز دو هنگ از نیروهای مبارزه با تروریسم و لشگر 15 و 16 ارتش عراق حضور دارند.

در نبردهای محور شرقی و شمالی نیز ده هزار نیرو شامل نیروهای پیشمرگه به اضافه نیروهای موسوم به نیروهای بسیج مسیحی و الشبکی حضور دارند و 24 هزار نیروی پلیس نینوا متشکل از نیروهای بسیج عشایری و نیروهای مردمی به عنوان نیروهای کمکی آماده مبارزه هستند.

محورهای نبرد
نبرد آزادسازی موصل بر دو محور جنوبی و شرقی متمرکز است به این معنی که سمت راست شهر محور جنوبی بوده و سمت چپ محور شرقی است و نیروی هوایی عراق و ائتلاف بین المللی علیه داعش این نبرد را پشتیبانی می کنند.مشاوران نظامی آمریکایی و فرانسوی به اضافه توپخانه سنگین این دو کشور در نبرد موصل مشارکت دارند.
 
کلمات کلیدی : موصل، داعش، عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.