توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 314756
بازجویی کمیته اخلاق فیفا از پلاتینی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۰
رئیس محروم یوفا در اواسط ماه جاری میلادی مورد بازجوایی قرار خواهد گرفت.

به گزارش تسنیم، یک منبع آگاه و نزدیک به فدراسیون جهانی فوتبال امروز (جمعه) خبر داد که احتمالاً کمیته اخلاق فیفا بین تاریخ ۱۶ تا ۱۸ دسامبر ۲۰۱۵ (۲۵ تا ۲۷ آذر ۹۴)، میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا و نایب رئیس فیفا را مورد پرس‌وجو قرار خواهد داد.

پلاتینی که در تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۱۵ (۱۶ مهر ۹۴) از سوی کمیته اخلاق فیفا به مدت ۹۰ روز از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شد و نامش از فهرست کاندیداهای انتخابات ریاست فیفا خط خورد، به گفته وکلیش شاید به طورمادام‌العمر محروم شود. او متهم است در سال ۲۰۱۱ رقم دو میلیون وجه نفد غیرقانونی - که از آن به عنوان رشوه یاد شده - از سپ بلاتر، رئیس وقت فیفا دریافت کرده است.

این منبع نزدیک به فیفا در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فرانسه (AFP) گفت: قرار است بلاتر و پلاتینی به زودی مورد بازجویی قرار بگیرند و دفاعیات این دو شنیده شود. میشل پلاتینی احتمالاً بین ۱۶ تا ۱۸ دسامبر مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش‌ها مقامات قضایی سوئیس، پلاتینی را به عنوان یک شاهد تلقی می‌کنند تا یک مضنون. در حال حاضر رئیس یوفا درخواست فرجام‌خواهی در حکم محرومیتش را به دادگاه عالی ورزش داده است و یک منبع نزدیک به این دادگاه خبر داده که نتیجه این فرجام‌خواهی تا چند روز آینده اعلام خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : یوفا+فیفا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.