توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 364256
خودزنی قاتل، پس از قتل در شهر ری
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۲
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری شاگرد یک مغازه‌ نانوایی که اقدام به قتل همکارش در شهر ری کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در ساعت ۲۱:۴۵ روز ۲۹ خرداد ماه ، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره درگیری منجر به جنایت به کلانتری ۱۷۲ حضرت عبدالعظیم اعلام شد که با حضور مأمورین کلانتری در محل جنایت واقع در محوطه چمن میدان شهید سلمانی و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که فردی ۵۵ ساله به‌نام علی . الف بر اثر اصابت ضربه چاقو به ناحیه گردن فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور قاضی کشیک دادسرای عمومی و انقلاب شهرری ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و با حضور کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که مقتول ، کارگر مغازه نانوایی واقع در فاصله چند متری از محل جنایت است و بنا بر اظهارات شاهد اصلی صحنه درگیری منجر به جنایت که یکی از کارگران مغازه نانوایی بود ، مقتول طی درگیری با یکی از کارگران جوان نانوایی به‌نام مرتضی به قتل رسیده است .

شاهد صحنه جنایت در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در ساعت ۲۱:۳۰ ، مرتضی قصد رفتن به خانه اش را داشت که در زمان خروج از مغازه ، مجددا با مقتول درگیری لفظی پیدا کرد که در ادامه ، درگیری شان شدت پیدا کرد و به داخل محوطه میدان کشیده شد، در این زمان مقتول با دسته تی چند ضربه به سمت مرتضی پرتاب کرد که مرتضی نیز با چاقویی که همراه خود داشت ضربه ای را به سمت مقتول پرتاب کرد که چاقو به گردن مقتول برخورد کرد. وقتی که مقتول بر روی زمین افتاد ، مرتضی شروع به خودزنی کرد که باعث مجروح شدنش از ناحیه دست و پا شد ؛ قصد گرفتن چاقو از مرتضی را داشتم که او مرا تهدید کرد و در حالیکه دچار خونریزی شدیدی شده بود ، از محل متواری شد .

با توجه به اظهارات شاهد صحنه جنایت مبنی بر خودزنی قاتل و احتمال مراجعه وی به مراکز درمانی برای انجام اقدامات درمانی ، بلافاصله طرح "مهار" به مرحله اجرا گذاشته شد و ساعتی پس از ارتکاب جنایت، مأموران کلانتری ۱۷۲ حضرت عبدالعظیم ، در حالیکه مرتضی . ر ۲۵ ساله برای انجام اقدامات درمانی بر روی پای راست و کتف دست چپ و جلوگیری از ادامه خونریزی به بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرری مراجعه کرده بود ، او را دستگیر کردند.

همزمان با اجرای "طرح مهار" توسط مأموران کلانتری ۱۷۲ ، کارآگاهان اداره دهم نیز در تحقیقات از محل درگیری (مغازه نانوایی) اطلاع پیدا کردند که قاتل و مقتول ، هر دو نفر کارگر روزمرد مغازه نانوایی هستند که تنها چند روز از زمان مشغول به‌کار شدنشان گذشته اما با این وجود و از همان ابتدای آغار به ‌کارشان ، به دلایل مختلف با یکدیگر درگیری داشته اند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمـید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و دیگر شواهد و دلایل به دست آمده در پرونده ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
 
کلمات کلیدی : قتل+درگیری خیابانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.