نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494450
پاسخ وزارت خارجه ایران به ضرب الاجل کاخ سفید
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۹
قاسمی گفت: تهدیدات آمریکا ناشی از ماهیت مداخله جویانه و خوی سلطه طلبی دولت آن کشور است و ملت انقلابی ایران سابقه ای طولانی و تجربه ای غنی در عدم پذیرش زورگوئی و مقابله با چنین رفتارهای خصمانه دارد.

به گزارش خبرآنلاین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در واکنش به بیانیه روز گذشته کاخ سفید گفت: اظهارات كاخ سفيد چون هميشه مصداق دخالت در امور داخلی ایران و امری غیرقابل قبول و مردود است.

قاسمی اظهار داشت: دستگاه قضائی، دادگاه و قاضی در جمهوری اسلامی ایران همچون دیگر نظام های دموکراتیک کاملا مستقل بوده و بر اساس قوانین و مقررات داخلی کشور و در چارچوب اصل تفکیک قوا مسئولیت بررسی دقیق قضائی مبتنی برآئین دادرسی عادلانه ی هرگونه اقدام و رفتار خلاف امنیت ملی کشور را برعهده دارد و در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران با اینگونه رفتارها و اقدامات برخورد می کند و صدور بیانیه های مداخله جویانه و تهدیدآمیز از سوی مقامات و نهادهای آمریکائی هیچ تاثیری در عزم و اراده سیستم قضایی کشور برای محاکمه و مجازات مرتکبین و ناقضین قوانين كشور و امنیت ملی ایران نخواهد داشت.

قاسمی همچنین افزود: براساس اعلام مقامات قضایی کشور، افرادی که در بیانیه کاخ سفید به نام آنها اشاره شده است، براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران دارای اتهاماتی هستند که طبق قانون به آنها رسیدگی می شود. همچنین همانگونه که بارها به مقامات آمريكايی اعلام شده است فردی به نام رابرت لوينسون سالها پيش به ايران سفری داشته است كه پس از ترك خاك ايران هيچگونه اطلاع جديدی از سرنوشت وی در اختيار جمهوری اسلامی ايران وجود ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به رویه نادرست و خلاف موازین و قوانین بین المللی دولت ایالات متحده آمریکا در تهدید سایر کشورها و دخالت در امور داخلی آنها، گفت: اینگونه تهدیدات، ناشی از ماهیت مداخله جویانه و خوی سلطه طلبی دولت آمریکا است و ملت انقلابی ایران سابقه ای طولانی و تجربه ای غنی در عدم پذیرش زورگوئی و مقابله با چنین رفتارهای خصمانه دارد. جمهوری اسلامی ایران همانگونه که بارها به اثبات رسانده است تحت هيچ شرايطی هيچگونه تحميل و زورگويی را نمی پذيرد و دولتمردان آمريكا بايد با زبان تكريم و احترام با ملت بزرگ ايران سخن بگويند.

سخنگوی وزرات خارجه کشورمان با یادآوری بدعهدی ها، نقض قول ها و اظهارات خلاف عرف و خارج از قواعد پذیرفته شده بین المللی دولت آمریکا، به مقامات آمریکائی یادآور شد نسبت به آزادی فوری زندانيان ايرانی در آمريكا كه در سالهای اخير و به دلايل واهی و بی اساس و بر خلاف هر گونه موازين اخلاقی و انسانی در زندان های آن كشور در شرایط نامطلوب و سختی به سر می برند اقدام و از تعقيب قضايی شماری از شهروندان ايرانی در ساير كشورها كه حتي يكی از آنان به علت درخواست بی دليل استرداد آمريكا، فوت كرده است، دست بردارند.
 
کلمات کلیدی : کاخ سفید+آمریکا+ایران
 
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۲۳:۴۵:۳۶
ایران راهی جز تسلیم شدن ندارد (4484666) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۰۷:۱۶:۲۸
خدایی قبول کنید خیلی از گروکانکیری ها بهانه بوده.. (4484768) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.