توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458351
آسوشیتدپرس؛ اظهاراتی که برای روحانی گران تمام می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۰
«اظهارات تند ترامپ علیه ایران برای روحانی گران تمام خواهد شد؛ رئیس جمهوری که در کاهش فقر و بیکاری نیز شکست خورده است ...»

به گزارش جام نیـوز، خبرگزاری آسوشیتدپرس (AP) طی تحلیلی به بررسی وضعیت انتخابات ریاست جمهوری در ایران پرداخته است.
 
این خبرگزاری آمریکایی، با زدن برچسب "تندرو" به اصولگرایان و منتقدان سیاست های حسن روحانی، نوشته که مواضع ضدایرانی ترامپ موجب تقویت این گروه شده است.

 در ابتدای این یادداشت که زیر عنوان "مواضع ترامپ دربرابر ایران موجب جسور شدن تندروها شده است" تنظیم شده می خوانیم: تندروها در ایران امیدوارند که از ظهور ترامپ در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری بهره ببرند. استدلال آنان این است که کشورشان به رئیس جمهوری محکم تر نیاز دارد تا بتواند دربرابر رئیس جمهور آمریکا یعنی شخصی که دولتش ایران را در "کانون توجه" قرار داده بایستد.

 آنان می گویند اکنون نوبت یک "دیپلماسی انقلابی" برای مقابله با آمریکاست پس از آنکه شاهد چهار سال "سیاست آشتی جویانه" در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی بوده ایم.

 براساس این گزارش، اصولگرایان به واسطه اینکه دولت ترامپ مرتبا از توافق هسته ای انتقاد می کند، انرژی گرفته اند. آن ها می گویند ایران امتیازات بسیاری داده اما در ازای آن امتیازات اندکی در راستای کاهش تحریم ها دریافت کرده است.

به نوشته آسوشیتدپرس، اظهارات تند رئیس جمهور آمریکا علیه ایران خیلی به نفع مخالفان روحانی تمام شده و به آنان کمک کرده که پایگاه اجتماعی خود را بسیج کنند. مواضع ترامپ موجب تحریک احساسات ضدآمریکایی در ایران شده است.

 این خبرگزاری آمریکایی به این مطلب نیز اشاره کرده که اصولگرایان سال گذشته با یکدیگر متحد شده و "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" را تشکیل دادند که به ارزیابی چندین کاندیدای بالقوه ریاست جمهوری پرداخت. اما کمتر از دو ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری، آن ها هنوز یک کاندیدا را برای رقابت با روحانی معرفی نکرده اند.

به نوشته آسوشیتدپرس دو عامل می تواند برای روحانی گران تمام شده و شانس وی برای پیروزی در انتخابات را کاهش دهد و از سوی دیگر به تقویت مخالفان وی بینجامد که معترض به سیاست مبتنی بر مذاکره و سازش هستند:

1- مواضع تند ترامپ علیه ایران و تحریک احساسات ضدآمریکایی در بین مردم.

 2- شکست روحانی در کاهش فقر و بیکاری.
 
کلمات کلیدی : آسوشیتدپرس، روحانی، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.