توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468657
هشدار سازمان هواشناسی: در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها توقف نکنید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:هموطنان احتیاط لازم را به خصوص در روزهای تعطیل پایان هفته کرده و از توقف و برپایی چادر در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌هایی که می تواند در جریان سیلاب قرار گیرند، جدا خودداری کنند.  

احد وظیفه درگفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی بیانگر رشد ناپایداری همرفتی بخصوص در بعدازظهر و اوایل شب طی دو روز آینده در دامنه‌های جنوبی و ارتفاعات البرز، شمال شرق، مرکز کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی است،اظهار کرد: وقوع رگبار ، رعدوبرق و سیلاب‌های ناگهانی در مناطق فوق بخصوص در مناطق کوهپایه‌ای و آبرفت‌های شیب دار بسیار محتمل است.همچنین بر این اساس هشدار وضعیت هوا برای استان های زیر طی دو روز آینده اعلام می‌شود.

وی افزود:  بعدازظهر روز پنج شنبه( 14 اردیبهشت ) شمال تهران، شمال سمنان، شمال و غرب خراسان رضوی، شمال قزوین، غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، لرستان، جنوب همدان، مرکزی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد همراه خواهد بود. در روز جمعه (15اردیبهشت) نیز شاهد رگبار ، رعدوبرق و وزش باد در نیمه شمالی خراسان رضوی، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری،  جنوب و غرب اصفهان، نیمه شمالی استان های تهران ، قزوین و البرز و همچنین سمنان و غرب کردستان خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان اظهارکرد:توصیه می‌شود که هموطنان احتیاط لازم را به خصوص در روزهای تعطیل پایان هفته به عمل آورند و از توقف و برپایی چادر در حاشیه رودخانه ها و مسیل‌هایی که می تواند در جریان سیلاب قرار گیرند، جدا خودداری کنند. 
 
 
کلمات کلیدی : هشدار ،سازمان هواشناسی، بارندگی، سیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.