توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376550
ادعای ایاد علاوی: تهران انتخاب می‌کند چه کسی نخست‌وزیر عراق باشد!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵
القدس العربی نوشت: نخست‌وزیر اسبق عراق با انتقاد از نقش نیروهای بسیج مردمی ادعا کرد، ایران با نفوذ گسترده خود در عراق، دولت و نخست‌وزیر این کشور را انتخاب می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه اینترنتی روزنامه القدس العربی چاپ لندن نوشت: «ایاد علاوی، رئیس ائتلاف الوطنیه عراق و نخست وزیر اسبق (عراق) با انتقاد شدید از دولت تاکید کرد، ایران در عراق، بسیار نفوذ دارد. وی از افزایش نقش نیروهای بسیج مردمی انتقاد کرد و گفت در عراق، دولت وجود ندارد بلکه هرج و مرج وجود دارد.»

علاوی در مصاحبه با یکی از شبکه های تلویزیونی داخلی (عراق) از نیروهای بسیج مردمی، دولت حیدر العبادی و روند سیاسی این دولت انتقاد کرد و گفت: «این دولت بر اساس سهمیه بندی قومی و نژادی تشکیل شده است.»

رئیس ائتلاف الوطنیه عراق ادعا کرد: «ایران، نفوذ زیادی در عراق دارد و در دولت عراق کانون هایی وجود دارند که به واسطه روابط قدیمی تهران با آنها، از ایران پیروی می کنند و به آن وابسته اند.»

وی مدعی شد: «تهران انتخاب می کند چه کسی نخست وزیر عراق باشد و چه کسی نباشد.»
 
کلمات کلیدی : عراق ، ایاد علاوی ، نخست وزیر اسبق عراق ، خاورمیانه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.