نظر منتشر شده
۲۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 316853
درباره فضای عمومی علیه جامعه پزشکی؛
«از آستین طبیبان ...»
جواد معتمدی، 22 آذر 94
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۸
۱. بیان درد
این روزها با کمال تأسف، فضای عمومی علیه جامعه پزشکی اوج گرفته است، درحالی‌که هیچ‌کس تردید ندارد که پزشکان و پرستاران، یکی از مفیدترین مشاغل اجتماعی را اختیار کرده اند. با این حال، شکاف درآمدی پزشکان و سایر اقشار جامعه، پول دوستی و پول پرستی برخی از پزشکان، بداخلاقی و کج خلقی فراگیر پرستاران، نگاه از بالای اهل درمان به بیماران، رسیدگی و تجویزهای نامطلوب و غیر علمی مانند تجویز بیش از استاندارد دارو و نهایتاً درمان های بی دقت و گاهی خطرناک و آسیب رسان برخی پزشکان و جراحان، موجب رشد روز افزون احساس بدبینی و در مواردی تنفر نسبت به این قشر شریف شده است.

با گسترش رسانه‌ها و شبکه‌های ارتباط جمعی، روز به روز مقایسه وضع موجود داخلی با وضعیت مشابه در سایر نقاط جهان آسان تر شده است. خوشبختانه یا متاسفانه، قیاس موجب آشکار شدن زشتی ها و زیبایی ها می شود. بسیاری از ما در شبکه‌های اجتماعی، پزشکی را دیده ایم که لباس دلقک ها را به تن کرده تا کودک بیمارش را درمان کند و می‌خوانیم که وی فوق تخصص کودکان و فارغ التحصیل یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است. آنگاه با خودمان می اندیشیم که چرا یک متخصص کودکان که مثلاً فارغ التحصیل یکی از دانشگاه‌های سطح چندم ایران است، هیچگاه از تبختر و غرور خود نزول نمی کند؟

از سویی، میزان سواد و تحصیلات آکادمیک در کشور ما رشد چشمگیری داشته است. اگر روزگاری اکثر بیماران یک پزشک از حداقل سواد بهره نمی بردند و هر سخن صواب و ناصواب آن پزشک را به مثابه وحی منزل می-پنداشتند. امروز این چنین نیست. شاید بسیاری از بیماران یک پزشک، در رشته تحصیلی خود بیش از وی تحصیلات و سواد داشته باشند. پزشکان هنوز با این واقعیت اجتماعی وفق پیدا نکرده اند. هنوز تصور می‌کنند که مردم باید همه تجویزها و درمان های ایشان را بهترین بدانند و هیچ اعتراضی نکنند.

نکته دیگر اینکه به دلیل حساسیت بسیار رشته پزشکی، نتایج درمان، می تواند زندگی یک نفر را نجات دهد، عضوی از اعضای او را برای سال‌ها احیا کند، خاطر پریشانی را مرهم بخشد یا بر عکس به واسطه یک اشتباه یا بی دقتی یا حتی سودجویی، موجب آسیب‌های جبران ناپذیری به بیمار شود. متاسفانه بسیاری از پزشکان این تصور را به جامعه القا می کنند که برای ایشان، منافع مادی درمان بیش از سلامت بیمار اهمیت دارد. حادثه خمینی شهر تن بسیاری از مردم را لرزاند. دیدگان بسیاری را پر اشک کرد ولی واقعیت این است که هر روز و در نقاط مختلف کشور، حوادثی به مراتب دردناک تر رقم می خورد.

یکی از بستگان نزدیک نگارنده، در دست راست خود احساس بی حسی کرده و به بیمارستانی نیمه خصوصی مراجعه می کند. در این بیمارستان وی را به متخصص قلب که از مسئولین بیمارستان است ارجاع می دهند، وی نیز بدون درنگ دستور آنژیوگرافی صادر می کند. می دانید که این درمان چقدر برای جسم بیمار مضر است. پس از آن، می گویند که مشکلی در قلب شما نیست و به متخصص ارتوپد مراجعه کنید. متخصص ارتوپد متعجب گردیده که چرا دستور آنژیوگرافی صادر شده است. این بی حسی در دست راست به علت قرار گرفتن نامناسب سر بر روی بالشت بوده است.

در موارد بسیار معدودی، بی حسی دست آن هم در دست چپ که به قلب نزدیک است، اشاره به ناراحتی قلبی دارد. بعداً متوجه شدیم که آن پزشک به طور افراطی، این عمل را تجویز می کند و شنیده شد که ذینفع درآمد دستگاه آنژیوگرافی است! این رفتار، حقیقتاً یکی از کثیف ترین جرائمی است که یک انسان می تواند در حق دیگری روا دارد؛ اما با هزار مرتبه تأسف باید گفت که چنین رفتاری و خطرناک تر از این رفتار بسیار شنیده و دیده شده است.

۲. راه درمان
باید این واقعیت را بپذیریم که مردم همیشه اعتراض دارند ولی کمتر کسی به شیوه صحیح و مناسب، اعتراض می-کند. روزی به درآمد بی حساب فوتبالیست ها از منابع عمومی، روزی به یک سیاست دولت، روزی به کیفیت خودروی داخلی و روزی هم نسبت به رفتار پزشکان اعتراض داریم؛ ولی وجه مشترک همه این اعتراضات این است که به شیوه صحیحی ابراز نمی شود و از این رو به موجی می‌ماند که پس از مدتی فروکش می‌کند و جز کفی بر آب به جای نمی‌گذارد. به نظرم ما بیش از این که معترض باشیم، غر می‌زنیم. راه صحیح اعتراض و تغییر چگونه است؟

۲.۱. تغییر باور مردم و تغییر باور پزشکان
پزشکان مانند سایر مردم، به مال دنیا علاقه دارند. برای ایشان، مثل همه ما، درآمد شغلی نسبت به محتوای حرفه‌شان اولویت دارد. همچنان که بسیاری از پزشکان، به اصول و اخلاق حرفه ای پایبندند، برخی هم پول پرست و یا فریبکار هستند. باید این باور اشتباه که «پزشک محرم است» را از ذهن خود و فرزندانمان پاک کنیم.

همچنین ممکن است بدون این که بیمار نیاز به عمل جراحی داشته باشد، برای کسب درآمد وی را به تیغ جراحی مجروح کنند؛ ممکن است از اسرار بیماری سوء استفاده کند و ...

از طرف مقابل، بسیاری از پزشکان تا به حال به درک این مسأله نائل نشده اند که با پیشرفت دانش و سواد عمومی، گسترش شبکه‌های اجتماعی و رشد طبقه متوسط، توقع مردم نسبت به رفتار حرفه ای ایشان افزایش یافته است. علاوه بر این اگر تخلفی از ایشان سر زند، احتمال شایع شدن و اطلاع مردم و مسئولین از این تخلف بسیار بیشتر شده است. باید نگرش ایشان به بیمار هم کمی تغییر کند.

۲.۲. ابزار قضایی
فارغ از این راهکار، همه ما باید بدانیم که توقع عدالت و برخورد با پزشکان متخلف از وزارتخانه ای که تمام تصمیم گیران آن از همین قشر می باشد، توقع نابجا و رفتار ناکارآمدی است. به جای غر زدن و اعتراض های بی ثمر، باید بلافاصله پس از مشاهده رفتار متخلفانه یا حتی مشکوک یک پزشک به مرجع قضایی مراجعه و اقدام به شکایت از آن پزشک نمود. این ابزار بسیار کارآمدتری نسبت به اعتراضات تلگرامی و دورهمی است. مطابق قانون، پزشک هم مانند دیگران نسبت به صدماتی که به دیگران وارد می کند، مسئولیت مدنی دارد و فرم های رفع مسئولیتی که بیماران با اکراه یا اختیار امضا می کنند، نافی مسئولیت ایشان در صورت بی مبالاتی و بی احتیاطی نیست. علاوه بر این، برخی از رفتارهای زننده، عمل مجرمانه تلقی می شود و مرجع رسیدگی به آن مرجع قضایی است. پرستاری که بخیه را از صورت کودکی باز می کند، باید توسط دادستان آن شهرستان تحت تعقیب قرار گیرد. چه، پس از بخیه شدن صورت، وی حقی بر صورت آن کودک نداشته و نباید به صورت وی لطمه می زده است. پس علاوه بر پرداخت دیه، باید به اتهام کودک آزاری محاکمه شود.

مطابق ماده ۵ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب ۱۳۸۱ «کودک آزاری از جرائم عمومی بوده و احتیاج به شکایت شاکی خصوصی ندارد». جای چنین افرادی در زندان است و اخراج از بیمارستان بازدارندگی کافی ندارد. مردم باید آگاه باشند که صرفاً تخلفات انضباطي پزشکان درصلاحيت وزارت بهداشت است وبررسی اعمالي كه جنبه مجرمانه دارددرصلاحيت دادسراي جرائم پزشكي و دارویی است كه در صورت صدور کیفرخواست، دادگاه كيفري دوبررسی و حکم مناسب را صادر می نماید.

از یکی از پزشکان دنیا دیده شنیدم که بسیاری از پزشکان حتی حاذق ایرانی که به کشورهای پیشرفته مهاجرت می‌کنند، پس از مدتی به ایران بر می گردند چرا که در آنجا به محض تخلف یا بی احتیاطی، با شکایت و پیگرد قضایی مواجه می‌شود و باید خسارت کلانی بپردازند. لذا ترجیح می‌دهند به طبابت همین مردم ساکت بپردازند. باور کنیم که شکایت از پزشکی که تخلف کرده بهترین خدمت به آن بیمار ناتوانی است که بعد از شما به آن پزشک مراجعه می کند.

۲.۳. پیشگیری بهتر از درمان
علاوه بر موارد فوق، حتی در بهترین وضعیت درمانی، عقل سلیم حکم می‌کند که پیشگیری بهتر از درمان است. با بیست دقیقه دویدن یا پیاده روی روزانه یا با کوهنوردی در تعطیلات و هر گونه ورزش سالم هوازی دیگر، سلامتی جسم تا حدود زیادی تضمین می شود. بگذاریم پزشکان و پرستاران فراغ بال بیشتری داشته باشند و به بیماران کمتر با حوصله بیشتر رسیدگی کنند.

۳. سخن نهایی
جامعه پزشکی یکی از شریف‌ترین اقشار جامعه هستند که حرفه ایشان ذاتاً مفید، مطلوب و ضروری است. اگر برخی از کادر درمانی رفتارهای غیر اخلاقی دارند، نباید نسبت به مجموعه درمانی کشور بدبین شد. باید در تعاملی سازنده و پویا مسیری را پی گرفت که هم حقوق بیماران و هم احترام، درآمد و آرامش پزشکان و پرستاران حفظ شود. اگر صحبت از شکایت از متخلفان می کنیم، به معنای شیوه صحیح و مفید اعتراض است، نه تشویق مردم به تقابل با پزشکان. امید است که روز به روز بر سلامت بیماران و توفیق پزشکان افزوده شود.
 
کلمات کلیدی : بخیه+بیمارستان اشرفی اصفهانی+صدرا
 
هماتولوژیست / ونکوور کانادا
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۱۲:۲۷
حقوق پزشکان ایرانی ، 5 برابر حقوق پزشکان آلمانی است .
جالب ِ قضیه اینجاست که : پزشکان ایرانی ، یک / پنجم پزشکان آلمانی برای بیمارانِ خود ، وقت میگذارند ! (3384805) (alef-4)
 
family doctor
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۵۲:۴۱
دوست هماتولوژیست من. من هم در کانادا پرکتیس میکنم و درامدم حداقل سه برابر همکارانم در ایران هست. شما چرا از آلمان مثال میزنی؟ از درامد خودت بگو لطفا.

در آلمان پزشکان خصوصی درآمد بسیار بالاتری از پزشکان ایرانی دارند. در سیستم دولتی آلمان درامد پزشکان پایین است و همه میدانند که پزشکی دولتی آلمان از ضعیفترینها در اروپاست که خود سیاستمداران آلمان هم بفکر تغییرش هستند. حالا شما اون سیستم شکست خورده رو برای ایران پیشنهاد میکنی؟؟؟ (3385179) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۰۲:۰۷
چند تا از آشنایان پزشک به کانادا رفتند بعلت کمبود درآمد در آنجا نسبت به ایران دوباره بازگشتند. اینجا از صبح تا پاسی از شب تو اتاق عمل بودند. اونجا اجازه بیش از 3 یا 4 عمل در روز را نمیدادند میگفتند خسته میشوید احتمال اشتباهات فردی در شما زیاد میشود! (3386209) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۱:۲۸:۲۴
سه یا چهار عمل در کانادا از نظر دستمزد بسیار بالاتر از ده ها عملی هیت که اینجا انجام میشه. (3386851) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۰۴:۱۵
یکی از بزرگترین بی احترامیهای پزشکان به بیماران در سیستم وقت دهی آنهاست. شما وقت میگیرید مثلن ساعت 3 بعداز ظهر. بعد که رفتید دوباره بایست عین نونوایی تو صف وایستید تا نوبتتون بشه مثلن 8 شب. خو دیگه وقت دادن نداره بگید فلان روز هر کی زودتر اومد اوله دیگه! (3386211) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۴۶:۱۲
فلان روز هر کی زودتر اومد اوله (3387124) (alef-11)
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۹:۴۶:۲۲
انشاالله کارت به دکتر میکشه میبینیم باز همینقدر شیرین زبون هستی یا نه . (3389174) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۰۸:۴۶
ویزیت متخصص در المان 300 دلاره در ایران 8 دلار
البته اینکه جعل عنوان کردی خودش گناه بزرگتر از دروغیه که میگی
در ضمن الان کلی از پزشکای ایرانی تو نوبتن برن المان طبابت کنن! (3385230) (alef-11)
 
رحیم
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۲۲:۴۷
دوست عزیز من درالمان به متخصص گوش مراجعه کردم معاینه من حدود 65دقیقه طول کشید دست اخی 75یورویزیت گرفت البته یکی از مطب های خصوصی بود یعنی برای یک ساعت حدود 280000تومان اما درهمین تهران به مط دکتر .....که متخصص غدداست هر3ماه یکبار میروم دریک ساعت حدود 12 بیمارا ویزیت میکند هربیما 50000تومان که یکسعتش میشود 600000تومان ملاخظهمیفرمائید کدرامد پزشکان المانی نصف پزشکان ایرانی است درمقابل حقوق المانی بطور متوسط ماهی 5000یورو که میشود 20ملیون تومان خلاصه درامد ایرانی بیست برابر ازالمانی کمتراست ولی پزشک ایرانی دوبرابر المانی درامد دارد . (3385798) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۲:۴۴:۳۵
عزیزم 65 دقیقه اخه کجای گوشو معاینه میکنن
تو ایران اگه 65 دقیقه مریصو نگهداری همونایی که بیرونن درو از پاشنه میکنن که ما اینجا اسیر شدیم
تازه همینجوریش که انواع توهینها میشه حالا شما فکر کن یک بیمار خانم رو 65 دقیقه ویزیتش کنی ،همون مریصای پشت در ابروتو توشهر میبرن (3387937) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۸:۴۶:۴۶
اگر برای هر بیمار یک ساعت وقت میگذاشتن، اصلا نوبت به ویزیت های مکرر و شلوغی نمی رسید (3388986) (alef-11)
 
فرید
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۱۲:۴۳:۴۵
اشتباه میکنی دوست عزیز، من دیروز رفتم متخصص پوست، هزینه ویزیتش 14 دلار هستش اونم تقریبا 15 دیقه وقت گذاشت بهم ولی پزشکانی ایرانی هر دیقه ی نفر ویزیت میکنن. (3431847) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۰:۲۴
شما نه هماتولوژیست هستی و نه کانادایی. یه چیزی شنیدی و اومدی اینجا نوشتی. وگرنه بهتر بود حقوق هماتولوژیست ایرانی رو با کانادایی مقایسه کنی (3385238) (alef-11)
 
محمدعلی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۲۷:۰۹
جناب توکلی واقعا چرا جامعه ما چه پزشک , مهندس , وکیل , نانوا , آشپز , کارخانه دار و.... اینقدر پولکی هستند؟ آیا مشکل پزشکانند یا فرهنگ جامعه؟؟ چندی قبل تصویری از یک عراقی منتشر کردید که زوار ایرانی را در منزل خودش رایگان جا می داد و غذا و امکانات منزل خودش را بمدت یکماه رایگان به زوار داده بود واقعا مقایسه کنید همان زایر عراقی وقتی به مشهد می آید چه بر سرش می آید از کرایه پنج برابر تاکسی بگیر تا ده برابر هتل و بعضا مشهدی ها که یک اتاق نمور را شبی صدهزار تومان اجاره می دهند اتاقی که حتا فرش ندارد!!! ,چرا وقتی خداوند رزاق است ما از ترس احتیاج حقوق هم را پایمال می کنیم؟؟ مشکل دیگر نگاه اقتصادی به مردم است , شهرداری می خواهد از مردم کسب درآمد کند , مدرسه , بیمارستان , دادگاه و.... مردم هم فقط الگو می گیرند همین و بس.
امیدوارم منتشر بشود. (3385300) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۶:۱۵
چرا وقتی همه جا ایراد هست و همه دنبال پولن انتظار دارین پزشکا فرشته باشن؟
به جرات میگم پزشکا شریفترین قشر جامعه هستن... (3386109) (alef-11)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۴۲:۰۳
همه می پرسند چرا دکتر بخیه کودک را به خاطر 150 هزارتومان کشید . اما کسی از خود نمی پرسد چرا پدر کودک 150 هزارتومان پول برای بخیه کودکش نداشت ؟؟؟ (3386281) (alef-11)
 
فرناز
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۳۰:۴۳
فرهنگ غلط جامعه ایران است قضاوت کردن درموردچیزی که اطلاع درست وکافی از آن نداری وخودهم حکم صادرمیکنند! (3387092) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۲:۰۷:۳۸
تکلیف مارو مشخص کن
یا پزشک مثله بقیه مردمه
یا پزشک ازدماغ فیل افتاده
اگه پزشک مثله بقیه مردمه دیگه دادوبیدادتون به خاطر محاکمه این پزشک خاطی چیه ؟! یا اعتراضتون به سریال طنز درحاشیه چیه ؟! یا دیگه نباید خودتونو بالترو برترازبقیه بدونین وکلاس وافه بیاین . یا هرچی توهین کردن بهتون نباید ناراحت بشین واعتراض کنین که ما چقدردرس خوندیمو وزحمت کشیدیم و.....

ولی اگه برتر میدونی خودتو وباکلاس وبافرهنگ وشخصی علمی وزحمت کش میدونی دیگه مقایسه کردن یه پزشک باکارمندووکارگر ولب فروش وراننده تاکسیت چیه ؟ (3386876) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۴۷:۱۱
هر چی توهین کردند نباید هیچی بگیم؟!!!
واقعا برای فرهنگ این مردم متاسفم. (3387126) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۸:۴۸:۰۰
برای خودت متاسف باش دکتر پول پرست (3388990) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۴۲:۳۴
خبر دروغ گرجی پروفسور خودخوانده در آلمان که بعدها تکذیب کرد شما را خیلی جو زده نکند.

اگر اینقدر ایران بهشت است بهتر نیست ونکوور را رها کنید و به مام میهن برگردید و هم به هموطنان خدمت کنید هم به خودتان؟ (3385336) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۳۵:۴۸
اینها شایعات ....بیشتر نیست الف نشر بده لطفا
،فقط ویزیت کشورهای همسایه رو حساب کنید 10 برابر ویزیت در ایرانه چطور ممکنه که درامد پزشک ایرانی از المانی بیشتر باشه
در صمن در همه این کشورهای همسایه درامد سرانه مردم حتی از کشور ما پایینتره ولی درامد پزشکشون از کشور ما بیشتره
در باکو ویزیت پزشک عمومی 80 دلاره ،در مناطق روستایی با 3500 تومن یعنی 1 دلار مردم ویزیت میشن در مطب خصوصی 25 هزار تومن ، بقدری فاصله زیاده که آذربایجانیها برای گلودرد چرکی ساده وقتی از اونجا به ایران میان کل هزینه سفرشون کمتر از ویزیت پزشک ایرانی براشون آب میخوره
در مورد اروپا و امریکا عرض کنم همین الان طبق گزارش نطام پزشکی اتریش 3000 پرشک متخصص ایرانی در اتریش در حال کارند که این یعنی فاجعه برای ما
بهتره دوستان سری به بیمارستان پرفسور سمیعی معروف در المان که شده پزشک قدیس رسانه های ایران بزنند تا ببینند قیمت جرحیهای این بیمارستان صدبرابر یا حتی بیشتر از جراحیهای مشابه در کشور ماست

در گزارش مجله forbes با لینک زیر دراند پزشک عمومی در سال 2013 220 هزار دلار است ایا چنین درامدی درایران داریم ؟و متوسط 400 هزار دلار برای همه رشته های تخصصی
.....

تنها گروه درامدی درایران که مالیات بطور کامل دریافت میشود پزشکان هستند چرا که اتوماتیک به ازای هر بدگ بیمه مالیات کسر شده و اتوماتیک وار اداره مالیات چند برابر ان بیمار ازاد حساب میکند
و از همه جالبتر
در برنامه پایش معاون سازمان مالیات نموداری را نشان داد که در ان بیشترین مالیات دریافتی در کشور بین اینهمه کارخانه و بازرگان و تاجر از پزشکان !!!!!بود و با فاصله بسیار زیاد کارخانه ها ودر پایینترین مکانها طلافروشان و صنف اهن فروشان !!!!!
و این معاون هم تنها صنف منطم در دادن مالیات را پزشکان معرفی کرد ،که تا قبل اون هرروز رسانه ها به دروغ میگفتن پزشکان مالیات نمیدن
میتوانید ارشیو برنامه پایش راببینیو (3385493) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۴۸:۴۵
دوست عزیز
شما میگی ویزیت فلان کشور انقدره، ویزیت ما انقدر. من از شما میپرسم اصلا تو ایران ویزیت داریم؟
یکی از دوستام میگفت بچه اش اسهال خونی داشته. قبرس! برده پیش یه پزشک. میگفت یک ساعت تمام بچه را مداوا کردند و آخر کار گفت نه دارو میخواد نه ام آر آی. فقط موقع غذا خوردن حرکت زیادی داره بچه باعث اسهال شده.
حالا تو ایران اگه بود، اول دستور بستری. بعد ام آرا آی. بعد 100 تا قرص خطرناک ایرانی و آخرم 10% احتمال مداوا وجود داشت.
حالا شما بفرمایید ویزیت 60 دلاری قبرس ارزون تره یا ویزیت 10 دلاری اینجا؟ (3385882) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۲۱:۴۷
با همه اینا که گفتی بازم ایران خیای ارزونتره ،توی کل انگلستان 16 دستگاه mri هستش اما تو ایران نماینده های مجلس دولتو مجبور کردن برای هر شهرستان کوچیک هم mri بخره
قیمت هر mri تو انگلیس شروعش از 1500 پوند هستش اما اینجا بدون بیمه با صدهزارتومن mri میگیرن یعنی مفت (3386245) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۲۷:۱۷
برای اسهال مگر ام ار ای مینویسن. برادر برو مطالعه کن ببین ام ار ای چی هست. (3386257) (alef-11)
 
یه نفر که ...
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۳۱:۱۱
سلام دوست گرامی
تمام آمارها و اعداد و حرف های شما رو قبول دارم.
تنها دو نکته عرض میکنم:
1. متاسفانه شما اعداد و ارقام را به مقایسه دلاری و ریالی منتهی کرده اید.
2. آیا در آن بیمارستان ها یک جراح در یک روز می تواند 20 عمل انجام دهد؟ آیا یک متخصص در خارج از کشور روزانه در 3 شیفت کاری(بیمارستان دولتی، خصوصی و مطب شخصی) می تواند بیش از 600 700 بیمار را طبابت کند؟

تنها پزشکان ایرانی را به خدا واگذار میکنم و آرزو میکنم برای پیشرفت جامعه علم پزشکی تنها یک ماه بیمارستان های ایران با این مردم مظلوم! در اختیار جامعه پزشکی اروپا و آمریکا قرار می گرفت تا پیشرفت پزشکی جهان به اندازه پنجاه سال رشد کند. (3387093) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۴۸:۵۷
در ان بیمارستان بیست عمل جراحی انجام نمی شود ولی همان سه تا چهار عمل جراحی هزینه ای به اندازه بیست جراحی یا ویزیت در ایران دارد. (3387135) (alef-11)
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۹:۵۶:۱۶
در همه این کشورهای همسایه درامد سرانه مردم حتی از کشور ما پایینتره ولی درامد پزشکشون از کشور ما بیشتره !!!!!!!!!
...........................................
جک جدیده؟؟؟!!!! (3389199) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۰۰:۱۸:۱۰
نه پس درامد مردم ترکمنستان از تو بیشتره ؟ (3389735) (alef-13)
 
Ati sh
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۹ ۰۰:۲۸:۰۹
خب درآمدشون هم بالاست مگه ما درآمدداریم که همشو دکترا ازمون بگیرن😀والا..هروقت درآمدمامثل اوناشد پزشکای ماهم مثل اونابشن..وبه شخصه احترام زیادی برای تمام پزشکان قائلم حقشونه پول بگیرن (3854234) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۵۱:۰۸
یعنی در عمل درآمد پزشک ایرانی 25=5x5 برابر پزشک آلمانی است! (3385887) (alef-11)
 
هن
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۳۴:۴۰
دندان پزشکی رفته بودم لثه هام آب کشیده بود منتظر بودم با گرفتن ویزیت دندون پزشکی، چند دقیقه بتونم با پزشک در مورد مشکل دندون و لثم سوال کنم و برای بهترین روش درمانش مشورت بگیرم.
ولی وقتی دکتر اومد حالمو گرفت. اول دیدم بدون صرف وقت و احترامی دهانمو باز کرد و سرشو اورد زیر نگاه کرد، در مورد لثه هام چیزی نگفت تا که من گفتم دندونم آب کشیده چیکار کنم که پوزخند بدی زد و با حالت تمسخرآمیز تهوع آوری گفت دندون که آب نمیکشه. گفتم باشه همون لثه، حالا چیکار کنم خوب بشه ... که با بی میلی جوابمو داد، اینقدر ضد حال خوردم که از گرفتن مشورت منصرف شدم و تا برسم خونه زیر لب براش دعا کردم... (3386270) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۱:۳۰:۴۸
حالا اب کشیدن دندون یا لثه یعنی چی واقعا (3386852) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۳:۵۵:۴۴
تگر بناست مقایسه صورت پذیرد! صرف نظر از میزان تخصص پزشکان، مریض تو اران فقط یک کالای پولسازه ! اوضاع اسف بار نوبت دهی در مطب نشان از تایید عملی نظر بنده دارد! ما مشکلات ریادی داریم ولی متاسفانه متولی خوبی ندارند ! هم پزشکان و هم وکلا نرخ ها را خودشان تعیین می کنند و بقولی با دستکش خونی اتاق عمل اسکناس می شمارند !
البته این نظر من کلیت ندارد وعده ای معدود از پزشکان اینجوری نیستند (3386730) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۱۵:۴۷
متاسفانه ، 80 % پزشکای ایرانی مغرور اند و پولکی (3384819) (alef-4)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۳۷:۳۴
متاسفانه اغلب توصیه ها برای برطرف کردن معضلات پزشکی از سوی کسانی صورت می گیرد که هیچ اطلاعی از این رشته ندارند. اگر میخواهید پزشکان این معضلات را نداشته باشند باید اولا فضای عمومی جامعه را بهبود ببخشید و دوما شرایط تحصیل انان نیز باید مانند سایر فارغ التحصیلان باشد. چرا پزشکان باید چندین سال (۲ تا ۶ سال) با کشیک های سنگین و بدون حقوق مکفی در خدمت دولت باشند و چندین سال (۲ تا ۸ سال) بعد از ان هم به مناطق محروم اعزام شوند در حالیکه تمام فارغ التحصیلان رشته های دیگر طی این سال ها از جوانیشان لذت می برند. مسلما پزشکانی که در این سیستم تربیت شوند بعدها تلاش خواهند کرد این سال ها را جبران کنند. (3385128) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۰:۵۸
همینه که هست......در ضمن این تصور که پزشک نباید پول بگیره و مفتی کار کنه رو بریز دور.یک مهندس فوق دکترا در امریکا 130 هزار دلار میگیره .یکی پزشک عمومی صفر کیلومتر 200 هزار تا.البته اونا مهندسیشونو از علمی کاربردی نگرفتن!!اعتراضی هم ندارن.چون کمبود و عقده ندارن (3385241) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۲۶:۵۹
از كجا اين عددا رو در مياريد؟ ديگه خدا رو شكر اينقدر بلديم كه يه سرچ كوچولو توًگوگل بزنيم
بعد هم شما برو ببين پزشكاي اونجا از توس شكايت چقدر هزينه بيمه مسوليت ميكنن (3385471) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۴۶:۴۱
البته شما هم مثل مخالفین خودتان کمی جوگیر شده‌اید. حقوق متوسط پزشک عمومی غیر صفر کیلومتر هم در آمریکا همان حدود ۱۳۰ هزار دلار در سال است.
دور از انتظار هم نیست که حقوقشون مثل هم باشه چون یکی سواد بیشتری داره و کار ساده‌تر و یکی سواد کمتر و کار بیشتر.
اما آیا در ایران هم همین موازنه برقرار است؟ (3385523) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۲۰:۵۲
یک پزشک شب تا ضبح درس خونده یک مشت بی سواد دارند به پزشک میگویند چه بکند نظراتون برای خودتون نگه دارید مریض شدید نزد پزشک نروید (3385450) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۸:۵۲:۵۸
فقط تو درس خوندی و باسوادی..... بقیه ملت احمق و نادان هستند. این نگاه بالا به پایین شما پزشک ها شرم اوره و نتبجه اش همین خمینی شهر میشه. متاسفانه شما ها اکثرا اخلاق و انسانیت ندارید. (3386047) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۳۴:۳۷
اخلاق وانسانیت راشماداریدکه درمورد مساله ای که اطلاع ندارید قضاوت می کنید! (3387100) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۵۰:۳۶
خیر بقیه نادان نیستند ولی بهتر است در زمینه تخصصی خودشان اظهار نظر کنند. مگر صنایع ما کم مشکل دارند که الان همه مهندسان به دنبال درست کردن نظام سلامت هستند. (3387141) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۳:۴۳:۵۸
اگه از صبح تا شب درس خوندن چرا بیشترشون از نطر علمی بیسوادن والله به خدا میترسم برم دکتر هر کدوم ی نطری میدن اخر سر با عقل خودم میرم جلو (3386702) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۹:۵۲:۱۳
تو باسواد خودت فهمیدی بیسوادن؟یه چیزی بگو که باعث خنده نشی (3391706) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۹:۳۵:۴۱
مگر مهندسان،کارشناسان امور امنیتی ،افسران ارتش و انتظامی ،معلمان و .... بی سوادند و درس نخوانده "چرا اینقدر عوامانه فکر می کنید " شمای پزشک روزانه دهها خدمت از بقیه کارشناسان و تحصیل کرده ها می گیرید برو مطالعه کن ببین همین برقی که استفاده می کنی چه فرایندهایی طی میکند چند نوع تخصص در این صنعت مورد نیاز هست همه بی سوادند ؟ (3387273) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۸:۴۹:۵۴
و متاسفانه بی اخلاق..... (3386043) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۴۸:۲۸
من برای روزهایی که در یک بیمارستان دولتی به خاطر خودم یا پدر و مادرم کاری دارم یک اسم گذاشته ام : " روز تحقیر " .
صبح را با خوردن یک قرص فشار خون و تمرین تکنیکهای مبارزه با استرس همچون تنفس عمیق و تن آرامی شروع می کنم .در این روزها من خودم را آماده می کنم تا از دربان دم در و آبدار چی تا بهیار و پرستار و پزشک به همه تعظیم کنم و مبادا حرفی بزنم و کاری کنم تا ذره ای از من ناراحت باشند چون می دانم این موضوع می تواند به قیمت جانم یا معلولیت تا آخر عمر یا دچار شدن به اضطرابهای عمیق طولانی مدت تمام شود . همیشه سعی می کنم لبخند بزنم و مانند یک سرباز آماده هستم تا در هر لحظه با توجه به وضعیت متغیر موجود بهترین تصمیم را بگیرم .
چند سال پیش برای مهاجرت در یک کشور خارجی اقدام کردم ( که البته به علت مسایل خانوادگی لغوش کردم ) احترامی که در سفارت به من به عنوان یک فرد عادی و خارجی گذاشتند تا بحال در ادارات دولتی کشور خودم ( با وجود داشتن تحصیلات و وضعیت معقول ) به ندرت گذاشته بودند .
اما من همچنان به آینده امیدوارم .... (3386182) (alef-11)
 
آرتین
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۳۳:۰۷
شمامی تونید برای درمان خودتان ازطب سنتی وعطاری هاکمک بگیریدوبه پزشکان پولکی مراجعه نکنید. (3387095) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۱۶:۰۹
طبیب آن است که درمان میکند ولی اینها فقط دارو میدهند ولی از درمان خبری نیست (3384821) (alef-4)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۲:۱۰
خب پس از این به بعد نرو پیششون .اینجوری پولت رو هم نمیریزی جیبشون/مرد باشین پای حرفتون وایستید (3385251) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۵۲:۱۸
اینا از پول و سرمایه مردم دکتر شدند پس وظیفشونه دین خودشونو به مردم و کشورشون بپردازند به قول یکی از دوستان 6 تا 10 سال درس میخونند از جیب مردم خوردند درس خوندند و آموزش دیدند و حالا وظیفه ای که دارند اینه که بدهی که مرئم براشون دادند پرداخت کنند (3385720) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۲۸:۰۴
چشم (3386258) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۹:۵۴:۲۹
دکترها هیچ بدهی به شما ندارن این سیستم برای تمام ایرانیها باز بوده هرکی مغزش کشش داشته میتونسته استفاده کنه (3391714) (alef-13)
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۲۰:۰۵:۵۸
تو مجبوری برای نون خریدن بری نونوایی. اگه نانوا نان رو دونه ای ده هزار تومن بگیره ازت میگی دیگه نمیرم نانوایی؟؟؟ (3389222) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۳:۵۳
تعرفه های پزشکی باید واقعی شوند.دستمزد 150 هزار تومانی حراحی اپاندیسیت یک توهین است!این جراحی در امریکا 5000 دلار می باشد. (3385253) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۴۴:۲۵
دوست عزیزی که می فرمایید {تعرفه های پزشکی باید واقعی شوند} و یه جور توهین می پندارید با حداقل حقوقی که وزرات کار برای کارمند و کارگر در نظر گرفته همین قدر انتظار داشته باشید! نه ۵۰۰۰ هزار دلار! (3386169) (alef-11)
 
مصطفي
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۳۶:۴۳
كم لطفي نكنيم
پزشكان ايراني هم حاذق هستند و هم انسانهاي بسيار با شرفي هستند
جو زده نشويم (3385322) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۲۰:۳۴:۵۱
بله البته بعضی هاشون (3389286) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۱:۴۶:۰۸
داروهاشونم به خاطر قرارداد با فلا ن شرکت دارویی اجباری شده برای ی پوکی استخوان به زور میگن باید فلان امپول که هر دونش 500000هزار تومنه رو هر ماه اونم برای 2 سال بزنی چرا چون شرکت باهاش قرارداد بسته و داره پورسانت میگیره رفتم ی ی دکتر دیگه که با وجدان بود گفت این امپولا برای افراد خاص شکستگی خاصه که خوب نمیشن برای من مناسب نیست خدا پدرشو رحمت کنه نجاتم داد (3387691) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۲:۱۶:۴۴
مادم اب مروارید داره بردیم دکتر یکی گفت همین الان عمل کن داری کور میشی اون یکی کفت نه 3 ماه دیگه عمل کن دیگری گفت بر و ی ساله دیگه بیا معاینه هنوز وقت عمل نیست یکی دیگه گفت زمان عمل که دست دکتر نیست ممکنه 10سال طول بکشه تاوقت عمل بشه ممگنه نه 6ماه دیگه بشه کاشف به عمل اومد که دکترا وارد تجارت شدن دستگاه جراحی و لنز وارد کردن و میخوان نهایت استفاده رو ببرن اونی که وارذ نکرده عچله ای برای زود عمل کردن نداره لازم به ذکر که اگه زودتر عمل بشه میتونه عوارض داشته باشه در ضمن هزینه جراحی هر چشم 4 میلیونه (3387817) (alef-11)
 
کارمند بودجه وزارت بهداشت
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۱۸:۲۱
طرح تحول نظام سلامت ، موجب سرازیر شدن بودجه بیت المال به جیب پزشکان گردید .
در این طرح فقط ورودی به جیب پزشکان دیده شده است (3384827) (alef-4)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۱:۰۸
کارمند بودجه! شغل جدیدیه تو وزارت بهداشت. (3385242) (alef-11)
 
فرناز
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۳۶:۴۷
من هم یک پزشک شاغل دروزارت بهداشت هستم ولی ازاین پولی که به جیب پزشکان سرازیر شده چیزی ندیده ام کارمند محترم! (3387102) (alef-11)
 
کارمند بودجه وزارتخونه
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۱۹:۵۸
در طرح تحول نظام سلامت ، فقط ورودی پول به جیب پزشکان دیده شده است .
کارانه های میلیونی !!! (3384833) (alef-4)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۰۶:۵۰
اقای کارمند انتظار داری اندازه پزشک متخصص بهت بدن؟؟؟؟کل کار مفیدت در روز 10 دقیقه س.پزشکی که 10 ساعت تو اتاق عمله پس حق داره درامدش هم صد برابر تو باشه. (3385224) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۲۴:۳۲
اینجاست که دیگه جایی برای اعتراض به سریال " در حاشیه " مهران مدیری وجود نداره! (3384850) (alef-4)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۳۲:۰۴
fبرای جامعه پزشکی به جز چند نفر باوجدان آن متاسفم (3384886) (alef-4)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۰۵:۲۴
برای خودت متاسف باش بیکار حسود. (3385217) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۲:۱۹:۳۴
توقع نداشته باش من به عنوان پزشک با این ادبیاتت موافق باشم.گاهی اوقات ما هم باید به خودمون نگاه کنیم. (3386513) (alef-11)
 
پرتو
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۸:۵۱:۵۷
کلا باید متاسف بود. (3386046) (alef-11)
 
محمدد
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۲:۱۷:۴۷
دوست عزیز یاد بگیریم به هم احترام بزاریم و به هم توهین نکنیم.البته بین پزشکان هم انسانهای بی اخلاق پیدا میشه که یکی هم زیاده.باید یاد بگیریم که با هم گفت و گو کنیم تا زمانی که به حرفای همدیگه گوش ندیم اصول ابتدایی زندگی و ترقی رو یاد نگرفتیم و نمیتونیم یاد بگیریم. (3386505) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۴۳:۲۷
با تشکر از متن محترمانه حضرتعالی

حساسیتها نسبت به رشته پزشکی که با جان افراد درارتباط است قابل درک است اما چند نکته را عرض کنم
پزشکان نیز مانند همه مردم در این جامعه زندگی میکنند و انتطار دارند تبعیضها نسبت به انان دیده شود و فقط انها به عنوان یک ربات که باید با اخلاق و مهربان باشد نبیینند
چرا مردم ما ،نمایندگان مجلس و .. یکبار اعتراض نکردند که چرا در این کشور و بین هزاران رشته مختلف فقط فارع التحصیلان پزشکی هستند که مدرکشان گرو نگه داشته میشود و مجبور هستند چند سال هم بعد پزشکی عمومی هم بعد تخصص به شهر یا روستاهایی دور از شهرو دیار خود بروند و کار کنند ؟
آیا کدام دانشجوی رشته های دیگر برای دولت کار میکنند که دانشجوی پزشکی در بیمارستان برای دولت 24 ساعته کار میکند و صعفهای انرا میپوشاند؟
ایا شما سری به دانشکده های فنی و مهندسی زده اید و حجم عطیم دستگاههای میلیاردی و بسیار گران و مواد مصرفی انها برای تعلیم دانشجویان ؟چرا مثلا مهندسین عمران نباید باید برای مقاوم سازی خانه های روستا ها و شهرستانها به این مناطق اعزام شوند ؟اگر قرار بر خدمت به کشور است ایا این وطیفه فقط بردوش پزشک افتاده است ؟
در کشورهای پیشرفته و حتی جهان سوم دولتها ضعفهای مناطق محروم خودرا با تحمیل اجباری به پزشکان که قانونی معایر ازادیهای فردی است نقص نمیکنند بلکه با سیاستهای تشویقی مختلف پزشکان را به این مناطق جدب میکنند ،معلوم است که پزشک ایرانی که بازوربه این مناطق فرستاده شده تا اخر عمر همیشه ناراحتی این را خواهد داشت و مسلما از او نباید انتطار داشت پس از دوره طرح یک انسان نرمال باشد
از همه خنده دارتر اینکه حتی فارع التحصیلان پزشک دانگشاه ازاد اسلامی نیز که با پول خود درس خوانده اند مدرکشان توسط وزارت بهداشت گرو نگه داشته میشود تا دوسال به طرح خدمت بروند ،ایا این خنده دار و تاسف بار نیست ؟
کدامیک از رسانه ها یکبار حتی از حقوق این همه پرشک دفاع کردند ؟
همه مردم و همه کسانی که وارد دانشگاه میشوند میخواهند بعد از تحصیل زندگی بهتر و دررفاهی داشته باشند .ایا دوسال طرخدمت عمومی و 8 سال طرح خدمت تخصص در جاهایی دور از محل زندگی خود و در شرایط محرومتر،یعنی 10 سال از زندگی در زمان جوانی صرف خدمت به مردم شده ،مسلما این پزشک بعد اتمام طرح سعی در جبران گذشته خواهد کرد و زیر بار تعرفه 25 هزارتومنی جراحی لوزه که در کشور ترکیه حداقل 800 دلار انجام میشود نخواهد رفت
این فقط یک مورد از تبعیض و نقض حقوق شهروندی پزشک بود که عرض کردم (3384941) (alef-4)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۰۶:۵۱
وقتی ظرفیت پزشکی به اندازه مهندسی زیاد شد و مردم حق انتخاب داشتن میتونی بگی طرح نرین.
به کدوم مهندس عمران تازه فارغ التحصیل تو روستا ماهی نزدیک ده میلیون مث مزشکها میدن؟
باور کن همه میریزن (3385012) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۰۴:۳۷
حق انتخاب الان هم برای رشته های مهندسی هست ،
اگر کسی عرضه داشته باشه درس بخونه و بره دانشگاه شریف میتونه راحت تو همه دنیا کلی درامد داشته باشه
شما میخوای همه مردم بدون زحمت و تلاش راحت بتونن پزشک بشن (3385406) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۵۲:۲۱
به همون مهندس شریف هم خیلی شانس بیاره با کلی سابقه کار ماهی 6 7 تومن بدن.
برای صفر کیلومتر از شریف هم باشه کار نیست.
فقط پارتی میخاد (3385721) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۴۹:۱۰
ده میلیون پول تبدیل می شه به اجاره مطب ( مرکز درمانی ) حقوق 2 پرستار ، ماما و 24 ساعت در بست در اختیار بودن ! که همه اینها رو کم کنی چیز درست حسابی نمی مونه !! ده میلیون اسمی نه واقعی ! در ثانی کدام مهندس 24 ساعت در On Call می باشد ؟!! تهش زور بزنن 8 ساعت کار می کنند اخر هفته هم تعطیل، عید تعطیل، ماه رمضون ساعت کار کم می شه ... نه در خطر ابتلا به هزار تا بیمار ان .... نه مسئولیت دارند ....
کارگری که در عسلویه کار می کند با کارگری که در تهران کار می کند حقوقش برابر است ؟ خیر ...
شما که ناراحتی انصافا حاضری 25-35 سالگیتو در روستایی بگذرونی که حتی اب و برق هم بعضی وقتها نداره ؟!!!
به من که ماهی 30 میلیون هم بدن نمی رم! (3385711) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۵۹:۵۱
پس معلوم شد ماجرای صدرا و بخیه و غیره فقط بهانه بوده برای کوبیدن پزشکی , دوست عزیز دولت قبل ظرفیت رشته پزشکی را در سال ۱۳۸۴ شمسی چهار برابر کرد الان هم طبق اصل ۴۴ امور به بخش خصوصی داره واگذار میشه و دانشگاه آزاد خیلی راحت میتونی رشته پزشکی قبول بشی , پسر همسایه ما رتبه ده هزار کنکور سراسری بود آزاد پزشکی قبول شد در حالی که دولتی شیمی کاربردی آورد شما هم برو آزاد هر درس را سی درصد بزنی پزشکی قبول میشی!!!! وقتی با میانگین سی درصد کسی پزشکی آزاد قبول میشه یعنی چی؟؟؟؟؟ جز اینه که یعنی : ""ظرفیت پزشکی خیلی هم زیاده""""
الان جمعیت دهه هفتادی ها یک سوم دهه شصته ولی ظرفیتهای دولتی کم نشده همین یعنی مازاد ظرفیت , تازه فکر کردی بعد هفت سال پزشک شدی میتونی سریع مطب بزنی؟ خیر باید بین پنج تا هفت سال بسته به شهرت کار کنی تا بتونی. (3386325) (alef-11)
 
یزدان
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۱۵:۵۳
بنده هم بعنوان فوق دیپلم بمدت 5 سال در مناطق محروم تعهد گذراندم و سپس ادامه تحصیل دادم. اکنون پی اچ دی هستم و پزشک تربیت می کنم. حقوق بنده با 27 سال سابقه کار 4 میلیون تومان است ولی دانشجوی پزشک عمومی من بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی بالای 10 میلیون حقوق می گیرد. هر دو هم زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کار می کنیم. کجای این انصاف است.
بعد از 27 سال کار، خانه خریده ام 390 میلیون (از یک پزشک عمومی) که 270 میلیون آن از بانک وام 27 درصد (3 درصد هم سفته و...) گرفتم. فقط به خاطر اینکه استاد علوم پایه هستم. دانشجوی پزشکی ارزش کار خودش را بیشتر از ارزش کار من می داند. چون قیاس حقوقی می کند. (3385047) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۵۵:۱۴
شما استخدام بودی و بخاطر استخدامت تعهد خدمت داشتی ،هیچ فوق دیپلمی 5 سال !!!!تعهد خدمت در مناطق محروم نداره (3385376) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۴۸:۴۰
دوست عزيز زماني كه شما با رتبه سي چهل هزار فوق ديپلم قبول شدي دانشجويان پزشكي رتبه آش حداكثر هزار بوده و دوران تحصيل جنابعالي قطعا شاگرد تنبل كلاس بودي ولي اوني كه پزشكي قبول شده هميشه شاگرد اول كلاسش بوده و چند برابر شما درس خوان و پر تلاش تر بوده پس مقايسه اين دو شرايط با هم !!!!!! (3386299) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۲۱:۲۳
فرض کنیم فرموده شما درست باشد
پس این دلیلی است که بعد از فراغت از گروکشی های مطروحه ، هر بیمار را مانند یک کیسه پول ببینند و بیشتر از وقت گذاشتن برای مردم ، برای برجهای بسازو بندازی خود وقت بگذارند؟!!!
دوست عزیز پزشکان قسم خورده اند به حفظ جان همنوعان خود نه حفظ جیب همتایان خود (فرستادن بیمار برای انجام آزمایش و عکس و سونوگرافی و ام آر ای نزد مراکز همپیمان خود) (3385071) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۴۵:۳۵
دوست عزیز
شما که صاحبخونه من هستی سر سال میشه اجاره 1.5 میلیون رو میکنی 3 میلیون
توهم داری به سلامت من لطمه میزنی هم روانی و هم جسمی
تو که دلار رو خریدی و 1000 تومن رو کردی 3000 تومن وفروختی تو هم به سلامت من لطمه میزنی وقتی باید 4-5 میلیون پول یخچال بدم وگرنه تشکیل خانواده بی خانواده
تویی که زمین خریدی به 1000 برابر قیمت به من میفروشی تو هم به سلامت من لطمه میزنی
توی مهندسی که پروژه ورمیداری 1000 میلیون در حالی که خرجش 100 میلیونه و با بقیش ویلا میخری تو هم داری زندگی من رو به تباهی میکشی.
خدا شاهده هیج قشری در این کشور به اندازه بدترین و دزدترین پزشکا (که کم شمار هستن) درستکار و با وجدان نیست. اینو یک روزی متوجه میشین همتون! (3385875) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۴۷:۳۹
هموطن محترم، اگر به یک مهندس عمران ماهانه 18 میلیون تومان بدهند و بگویند در یک منطقه ی محروم کار بکند نه 8 سال که 30 سال هم حاضر است در آن منطقه کار کند. به پزشکان شاغل در مناطق محروم حقوق های بسیار بالایی داده می شود ولی می دانید مشکل چیست؟ مشکل اینست که پزشکان عادت کرده اند در خیابان سهروردی تهران مطب داشته باشند و ماهانه چند ده میلیون تومان هم درآمد داشته باشند و بعد مردم هم هی تا کمر براشون خم شوند!! مگر متخصصین صنعت نفت نیستند که هفته ها بر روی سکوهای نفتی در وسط دریا حضور دارند؟ به نظر شما اینهمه جاده در دورترین نقاط کشور توسط چه کسانی ساخته می شود؟ مگر معلم ها در روستاها و نقاط محروم برای تدریس حضور پیدا نمی کنند؟ مگر ارتشی ها و پاسداران و نیروهای انتظامی در سخت ترین نقاط کشور حضور ندارند؟ می دانید ایراد چیست؟ پزشکان خود را تافته ی جدا بافته می دانند. اونها می خواهند با پول بیت المال تحصیل کنند و با تمرین روی مردم در بیمارستانهای آموزشی دارای تجربه شوند و بعد همه ی مردم کشور اونها رو حلوا حلوا کنند و روی سرشان بگذارند. بیمار در هر نقطه ی کشور که باشد پزشک باید بر بالین او حاضر شود. این وظیفه ی کوچک اوست. (3385159) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۰۲:۰۵
دوست عزیز معلوم است که شما منطقه محروم ندیده ای. حقوق ۱۸ میلیونی هم وجود ندارد شما حرص چیزی که وجود ندارد را نخور. (3385578) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۴۷:۳۳
یکی از آشنایان ما پزشک عمومی است و در روستای کاشیدار استان گلستان کار می کند. حقوق ماهیانه اش 18 میلیون تومان است. البته این طبیعی است که پزشکان حقوق بالای خود را کتمان کنند!!! (3387130) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۰۳:۱۷
حقوق منشی صنعت نفت هم از ما بیشتر است پس بهتر است قیاس نامرتبت نفرمایید. (3385587) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۰۴:۲۰
سلام
ببینید پزشکان اگر احساس میکنند حقشون توسط دولت پایمال میشه خب خوبه که از دولت حقشون رو بگیرن نه از مردم
این مقاله با بقیه مقالاتی که درباره پزشک ها نوشته شده کمی متفاوت و زیباتر بود
نویسنده میخواد بگه به جای تنفر و دعوا و اعتراض، بهتره علیه پزشک متخلف سریعاً شکایت کنید. این باعث میشه افراد متخلف رفتارشون عوض بشه (3385215) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۰:۲۵
دکتر جون ، مگه مهندسای ما همین الان در عسلویه و خارک و صدها سد دورافتاده و نیروگاهاا و جاده ها و پله ا و معادن و کارخانجان مزر شیمایی و ... کار نمیکنند؟ شمایی مه مثلا ایلام رو منطقه محروم حساب میکنی و خدمت در اونجا رو نوعی تبعید میدونی بدون بنده فارغ التحصیل صنعتی شریف هستم و بدون منت دارم کارم رو در این مناطق انجام میدم.
اگه راست میگید انحصار کنکور پزشکی را لغو کنید که با تصویب یک قانون افتضاح اجازه شرکت کردن فارغ التحصیلا دانشگاه های دولتی روزانه را در رشته پزشکی و داروسازی و ذندانپزشکی نمی دهند - فقط مجاز به انتخاب بین الملل هستند -
خب از چی می ترسید؟ مهندسا به کره مریخ رسیدند شما فعلا در درمان سرماخوردگی توقف کردید و باز دارید به طب سنتی برمی گردید (3385239) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۴۲:۱۶
اون مهندسایی که میگی کسی مجبورشون نکرده برن اونجاها بهشون سختی کار میدن اوناهم با علاقه رفتن (3385335) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۹:۳۴:۲۵
سختی کار چقدر میدن آقای دکترررررر؟ به کسی که عسلویه رفته ماهی 15 تومن نمیدن البته جدا از کارانه پزشکی که سر به فلک میذاره. (3389134) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۹:۳۵:۵۵
با علاقه نرفته بخاطر پول درآوردن رفته عسلویه و ... اما ببین شما پزشکا چقدر راهحت تر میتونین پول در بیارین که تا مجبورتون نکنن اونم با حقوق های میلیونی نمیرین (3389142) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۰۴:۵۲
مهندس جان کار کردن شما در عسلویه اجبار نیست ضمن اینکه کار در مناطق محروم یکی از سختی های پزشکی است. (3385592) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۵۳:۱۱
مهندس می شناسم ماهی 80 میلیون حقوق می گیره ... خوب الان بریم بگیم چرا به ما 80 میلیون حقوق نمی دن ؟
پزشک می شناسم تو خرج زندگشیش مونده ... می دانید بعضی از درمانگاه ها برای 8 ساعت شیفت پزشک 50-100 هزار تومان حقوق می دهند ؟ بنگاه دار ماشین تو همین مطهری ( دوستی پزشکان سهروردی را مثال زد) فک می کنید چقدر درمیارن !!!!؟ از 90% پزشک ها بیشتر در میارن! هر چقدر عرضه داشته باشی پول در میاری ... (3385724) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۹:۰۶:۵۵
وقتی پزشکان ما خودشون رو با بنگاه دار خیابان سهروردی مقایسه می کنند معلومه وضعیت سلامت جامعه چی باید باشه. معلومه جامعه ی پزشکی چه وضعیتی اسف باری دارد. دوست گرامی بنگاه دار خ سهروردی به ساخته شدن یک برنامه ی طنز در مورد بنگاه دارها اعتراض نمی کند. هی داد و بیداد براه نمی اندازد که چرا شان ما را خدشه دار کردید. زیرا او برای خودش شانی قائل نیست. شما که برای خودتان شان قائل هستید انتظار رفتاری درست ازتون داریم. بنگاه دار را همه به چشم یک دلال که به راحتی برای کسب درآمد بیشتر دروغ می گوید می شناسند. مشکل همینجا است که پزشکان همه چیز را در تعداد صفرهای حسابشان می بینند. تاسف بار است که این نوع مطالب را از پزشکان می شنویم. واقعا متاسفیم. (3387197) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۳:۵۷:۰۶
خوب پس مشکل معلوم شد.شما پزشکا یاد گرفتید به بیمار مثل کیسه پول نگاه کنید و تا اونجا که می تونید از مردم به زور و با استفاده از ناچاری مردم پول بگیرید و اسمشو هم بذارید عرضه در آوردن پول!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هممون کاملا توجیه شدیم.ممنون جناب دکتر. (3388152) (alef-11)
 
gg
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۲۱:۲۲
سلام اقای مثلا مهندس شریف


سرماخوردگی رو توی اونور دنیا (امریکا واروپا)هم موندن توش
ولی توی پراید نموندن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ضمنا بازگشت به طب سنتی برای پرکردن دهن افرادی مث شماست وگرنه ما که بهش اعتقادی نداریم طب ماست مالیست تا سنتی!!

پس بهتره فک کنی شاید حق یه روشنفکر رو خوردی رفتی شریف ،آقاب مهندس یه اصطلاح شریف (3385793) (alef-11)
 
mostafa
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۳:۰۲:۲۹
زورو جیگرش رو داشته رفته شریف تو اگه می تونی برو شریف تا اونوقت بفهمی چقد باهوشی ببم جان OK!!! (3390840) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۰۶:۱۶
عزیزم‌بحث‌ سر اجبارشه.
بعدم شما ی فکری بحال پراید بکنین ک انقده مردمو نکشه. نمیخاد مریخو فتح کنید... (3386079) (alef-11)
 
گنبد
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۵:۰۶
دوست عزیز
من یک معلم با مدرک فوق لیسانس شیمی هستم که مدرک لیسانسم دو برابر مدتی که تحصیل کرده ام
در گرو آموزش و پرورش است و از طرفی من به اجبار به یک منطقه روستایی
فرستاده شده ام و باید ۸ سال و حتی شاید بیشتر تا زمانی که معلم جایگزین
پیدا شود اینحا بمانم با حقوق یک میلیون و هفتصد هزار تومن
چیزی که جالبه اینه که در همین روستا پزشکی هست که تازه فارغ تحصیل شذه
و صبح ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر تو درمانگاه روستاست و ماهیانه هفت میلیون دریافتی داره (3385256) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۵۸:۱۳
معلم عزیز
شما مدرک غبر مرتبط و با دلخواه خودتان استخدام دولت و اموزش پروش شده اید و گرنه هیچ فوق لیسانس شبمی در کشور تعهد خدمت در مناطق محروم ندارد (3385385) (alef-11)
 
ش
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۲۲:۳۶
بترکه چشم حسود
اگه میتونستی میرفتی دکتر میشدی آقای شیمیدان شکاک (3385797) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۰:۱۳:۰۳
این نوع ادبیات اصلا درست نیست. همه ی ما در یک کشتی سواریم. آسیب به کشتی باعث غرق شدن همه می شود.
اینطور که می نویسید مردم می گویند: از کوزه همان طراوت که دراوست. (3390359) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۸:۵۹
در این طرح خدمت دو ساله که پزشکان اینقدر روی آن مانور میدهند هم حقوق خیلی خوبی (چند برابر حقوق یک مهندس) به ایشان پرداخت می شود (3385270) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۴۷:۳۲
مساله حقوق نیست مساله ازادیهای فردی و حقوق یک انسان برای زندگیه ، شما همه چیو پول میبینی

خود شما اگه بهت پول خوب بدن هم یک ماه بیشتر تو روستا نمیمونی (3385354) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۳۲:۰۳
کدام آزادی فردی ؟ مثلا" من که در تهران بودم چه آزادی فردی داشته ام ؟ فوقش دو تا سینما رفته ام . (3386143) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۱:۵۴:۵۸
عرض کردم نمیدونی منطقه محروم یعنی چی. منطقه محروم یعنی جایی که برق و اب لوله کشی ندارد برادر (3386453) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۰۸:۳۳
مگه نمیگی‌پولش زیاده؟ پس چرا وقتی طرح تموم چیشه ۵درصدشونم نمیمونن؟؟!
حاضرن یک سوم بگیرن ولی برن غیر محروم. نمونش خودم... (3386083) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۹:۳۱:۵۱
چون تو شهر هم ماهی خدا تومن کاسبی میکنن( دقت کنین کاسبی). چون حتی به قول تو یک سومش هم از حقوق همه اقشار دیگه بیشتره (3389128) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۰۲:۳۷
این طور که شما می فرمایید باید بروییم از هند و افقانستان پزشک بیاوریم برای این مناطق آیا این افراد جزئ از این مملکت نیستند . پول نفت مال همین افراد بود که هزینه شماها شد اگر همین پول به افقانیها و پاکستانیها دهند با سر در این قسمتها می روند برای خدمت. شغل شما ایجاب می کند که در این مناطق خدمت کنید و از وظیفه شماست . وگرنه دولت بیاید سهمیه این مناطق زیاد کند و از بچه های این مناظق پذیرش کند خودشان با کمال میل به هموطنانشان خدمت می کنند . شما ها و امثال شما بودید که داد و بیداد نمودید و خواهان کاهش سهمیه پزشکی شدید می خواستید کاری شود که در آمدتان پایین نیاید . (3385401) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۱۵:۳۷
پول نفت فقط صرف دانشجوی پزشکی شده ؟یا فقط دانشجوی پزشکی مدیون بیت المال ؟

چرا وظیفه پزشک است؟
مگه مهندس وطیفه نداره ؟اینهمه کشته تو زلزله ها میدیم بخاطر عدم مقاومت منازل روستایی ،وظیفه نداره هیچ مهندسی؟
اینهمه اب داره هدر میره هیچ مهندس ابخیزداری وطیفه نداره ؟
اینهمه عقب افتادگی در کشاورزی ،هیچ مهندس کشاورزی وظیفه نداره ؟

چرا شماها نباید خدمت کنیند و وطیفه ندارید و دوست دارید یه شرکت تو شمال شهرتون داشته باشید ؟یا راحت بلافاصله میزارید میرید خارج ،مگه با بیت المال درس نخوندید؟
با بیت المال خوندید که برید خارج به اجنبی خدمت کنید ؟دلیل خروج بلافاصله اینهمه فارعالتحصیل شریف و امیرکبیر که میایاردها تومن خرجشون شده چیه ؟چرا مثل پزشک مدرکشونو گرو نگه نمیدارن بگن برو منطقه محروم خدمت کن (3385437) (alef-11)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۵۹:۱۳
خودتون میدونین بهترین امکانات دانشگاهی در اختیار دانشجوهای بزشکیه (3386321) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۴۰:۲۴
این بهترین امکانات کجاست که ماندیده ایم !نکندبا هاروارد اشتباه گرفته اید! (3387112) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۹:۳۰:۰۸
به همون مهندسان شریف و امیرکبیر هم ماهی 15 میلیون بدن خدا رو گواه میگیرم که نمیرن خارح میرن تو همون منطقه محروم خدمت میکنن. وقتی یک پزشک تو شهر هم میتونه ماهی خدا تومن در بیاره و دولت بهش حقوق و مزایای بسیار زیاد میده معلومه روستا نمیره . حقوقاشون مثل بقیه مردم بشه حقوق 15 تومنی که هیچی با 5 تومنم میدون میرن منطقه محروم نه اینکه با 15 تومن ناز کنن (3389122) (alef-11)
 
س
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۲۴:۵۰
برو یه سر به حقوق پزشکان افغانیها و پاکستانیها بزن
بعد اونوقت ببین میان یا نه
اینا رو شما چشتو باز کنی دیگه نمیگی (3385802) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۲:۰۳
باید سیاست های تشویقی‌بذارن. که با هرکی دوس داره بره.
مثلا دارن واسه تخصص سهمیه میزارن که هرکی قبول‌شد ۱۲سال بره منطقه محروم.‌خودش از اول انتخاب میگنه که رشته بختر بره درعوض ۱۲سال بره منطقه محروم...
باید واسه همه سطوح این نوع سیاستها باشه. که طرف دانسته بره.‌نه مجبور شه... (3386096) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۲۸:۵۵
من خودم مهندس هستم و اولین منتقد به سیستم آموزشی مهندسی در ایران هستم و در این زمینه هیچ غروری هم ندارم .
در واقع پزشکان این شانس را آورده اند که نظام آموزشی کشورهای اروپایی و آمریکایی عینا" در ایران پیاده شده است و پزشکان پس از دروس تئوری سالها در بیمارستانهای آموزشی بطور جدی آموزش می بینند .
در صورتیکه دانشجویان مهندسی بعد از دانشگاه رها می شوند و خودشان باید تلاش کنند تا در بازار خصوصی که هیچ حسابی هم ندارد تجربه کسب کنند که حتی گاه غذاب آور تر هم هست چون هم خودشان باید برای آموزش خودشان برنامه ریزی کنند هم تلاش علمی کنند و درست نیست بگوییم که پزشکان بیشتر تلاش کرده اند و.....
کدام پزشکی به خاطر مثلا" وجدانش در دانشگاه و بیمارستان کشیک می دهد و...؟ در واقع آنها در سیستمی هستند که این چیزها را از آنها طلب می کند که البته درست هم هست .
بحث من اینجا بیان تفاوت بین مهندس و دکتر و...نیست بلکه یاد آوری این موضوع است که ما بیشتر نتیجه محیط موجود در آن هستیم و تلاش شخصی خودمان هم می تواند تکمیل کننده این امر باشد و به همین دلیل غرور داشتن در چنین وضعیتی و متهم کردن دیگران به تنبلی و...بی انصافی و ظلم بزرگی است . (3386137) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۴۶:۵۴
سيستم بيمارستاني بايد عوض شود درمان بايد بسمت رايگان برود ضمن انكه درامد پزشكان بايد چه در بخش خصوصي چه دولتي معقول باشد و ماليات بدهند دادن اينهمه پول به پزشكان فاصله طبقاتي را زياد مي كند وبه صلاح جامعه نيست (3384959) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۲۶:۰۵
چرا پزشک برجساز میلیاردر که برجهایش را با پول مثلا درمان !!!!! بیماری و درد مریضان بنا کرده، نباید مالیات بدهد ولی کارمند با حقوق دو میلیون باید مالیات بدهد ؟؟؟؟؟ (3385087) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۳۶:۲۳
فاصله طبقاتی رو جای دیگه دنبالش باش
امثال بابک زنجانی که فقط میگه 22 میلیارد یورو نقد داره یعنی بدون احتساب داراییهاش
یا امیر منصور اریا و یا ...

22 میلیاردیورو یعنی برابر کل بودجه وزارت بهداشت در بعد انقلاب
کل داراییهای پزشکان کشور و درامدشونو جمع کنیم یک هزارم این پول نمیشه (3385122) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۵۳:۵۳
من پزشگ 25% مالیات میدهم. شما چقدر؟ (3385183) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۳۳:۲۰
من مهندس مالیات می دهم قبل از اینکه حقوقم را بگیرم ! (3386145) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۵۱:۳۵
متاسفانه وقتی سیستم درمانمان بر اساس کشورهای لیبرال و دموکراتیک است اما برخورد با پزشک و دانشجوی پزشکی ما مثل کشورهای کمونیستی و اجبار به کار بدون حقوق مناسب برای دولت در دوران دانشجویی و رزیدنتی و سپس سالها طرح اجباری وضعیت همین خواهد بود
یک رزیدنت تخصص که مدرک دکترای پزشکی عمومی خودرا گرفته ،وبا کشیکهای 24 ساعته و کارریاگان برای دولت فرصت حتی کارگری را ندارد حقوقش در ماه بمدت 4 سال 800 هزارتومن میباشد که زیر خط فقر است
ما این پزشک را 4 سال با حقوق زیر خط فقر مجبوربه کار 24 ساعته میکنیم بعد اورا به دورترین جای ممکن و محروم میفرستیم دیگر انتطار داریم پرشک متعهد و مخلص بیرون بیاید ؟ (3384976) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۲۶:۱۴
درود به شرفت اریایی مسلمان
خدا به شما صبرو پاداش بده (3385805) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۳۷:۰۸
من با اینکه پزشک نیستم ولی در این زمینه حق می دهم که دولت عادتهای رضا خانی همچون سربازی مجانی خدمت مجانی و....را برای اینکه به نفعش است حفظ کرده است و گرنه کسی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شود آزاد هست و چون کسی مناطق محروم نمی رود نباید فردی را مجبور به خدمت کرد .
اینطوری دولت هم مجبور می شود مناطق محروم را آباد کند .
در واقع با پزشکان باید رفتاری بی تبعیض شود اما خوب این وسط مردم از همه جا بی خبر هم مقصر نیستند . (3386155) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۳:۴۰:۱۹
درود برشما (3386690) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۹:۲۳:۰۸
منظورتون از کار رایگان حقوق ماهی 7 میلیون تومن برای پزشکای طرحه؟؟؟؟!!!!
تازه این واسه ی پسر یا دختر 25 ساله هست که تازه درسشو تموم هم نکرده . مدرکاتونو که بگیرید که ماهی 15 کمتر بهتون میدن... این حقوقه تازه بماند حق کارانه و هزارتا ... دیگه.
خوب دارین میخورین خووووووووووووب. طرف به ماهی 7 میلیون تومن میگه کار رایگان !!! (3389108) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۰۰:۲۰:۲۵
نه مثل کارمندا که کارمفیدشون ده دقیقه درروزه 5 میلیون حقوق بگیریم ؟ (3389740) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۵۱:۴۶
آقا معتمدي نياز به توضيح شما نيست مردم كشورمان بهتر از شما مشكلات و راه هاي قانونيش را مي دانند ولي آنچه مايه تاسف است نا كار آمدي و ضعف قانون در پيشگيري و برخورد از اين خلافها حتي جرمهاي بي شماري است كه عده اي زياد از اين به اصطلاح پزشكان انجام مي دهند
چه كسي كه يكبار گذرش به دكتر و درمانگاه افتاده باشد و با پوست و استخوان هزينه هاي ساختگي آنجا را درك نكرده باشد ؟
چرا به دروغ خوشبيني كنيم و موضوع بزينس و تيغ زني به روش طبابت را تخفيف بدهيم و اانكار كنيم ؟
اين يك حقيقتي است كه درصد كمي از اسباء واقعا شريفند و به طبابت مشغول بقيه در فكر چلاندن بيمار و خانواده شان هستند
ميخواهيد بيائيد رشت تا ده ها نمونه اش را عملا روي خودتان امتحان كنيم تا ببينيد مثلا چقدر خودتان مريضيد و نيازمند به همه نع درمان و تحت نظر بودن و داروهاي گرانقيمت و ويزيت هفتگي و آزمايش و راديو گرافي و حتي شايد مامو گرافي (البته اين را به قصد توهين به شما نگفتم بلكه واقعا اينجا تا اين حد پيش مي روند) و براي هر كامشان ده ها و صدها و ميليون بايد طي يك هفته بدهيد و بعد هفته بعد و بعد تر تكرارش كنيد
من تو رشت فقط دو پزشك ديده ام كه واقعا به طبابت فكر مي كند نه به در آمدش حالا شايد روي هم يك دو نفر ديگر هم باشند ولي بيائيد به مطب هاي اينها در عصر و غروب هر روز ببينيد چه غوغائي هست و بعد از مراجعين و بيماران هزينه را كه پرداخت كرده اند بپرسيد تا ببينيد مردم چه مي كشند
واينهمه كلينك و درمانگاه دولتي و نيمه دولتي فعلا شده محل بيزنس براي ارجاع بيماران به مطبهاي خصوصي شان باور نداريد امتحان كنيد (3384977) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۱۳:۴۹
مهمترين مقصر ماجرا خودشان هستند ،
همه ما شاهد بوديم كه سال گذشته چه بساطي براي سريال درحاشيه به راه انداخته بودند به بهانه توهين سريال به مقام و منزلت پزشكان ،
حال كه هم صنفان خودشان بدترين توهين را انجام دادند حاضر نيستند بيانيه اعتراض اميز منتشر كنند ، عليه آن اقدام زشت تجمع كنند يا حداقل عذرخواهي كنند (3385036) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۱۵:۴۵
با سلام
مثل اینکه پر رنگ کردن خدمات دیگر کشورها فتح بابی شده ک.... جناب آقا یا خانم خدای سیستم بهداشت و درمان که بنام پزشک از بالا به مردم نگاه میکنی و انگار آسمان سوراخ شده و تو که از بیت المال مثلا پزشک شدی و افتادی پایین !!!!!!!!!!!!!!!!!!
یه عمل آپاندیس در کشور ایران 10000000 تومان است در حالی که ما ملت زیر پای شما قوم متکبر با درآمد ریال زندگی میکنیم و شما با دلار خون ملت را در شیشه کرده و همین دلارها را خرج مسافرت و تفریتان در خارج میکنید
شما رو به خدا بسه بخود بییاد!!!!!!!!!!!!!!!! (3385045) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۵۳:۱۹
دروغ شاخدار نبافید ،ده میلیون برای اپاندیس در ایران؟؟؟؟لطفا با ذکر مشخصات دقیق که کجا چنین پولی دریافت میشود بفرمایید و همینطوری دروغ تحویل مردم ندهید
تعرفه حق العمل جراح برای اپاندیس در ایران طبق کتاب تعرفه ها 200 هزارتومن است و بقیه هزینه های بیمارستان و بیهوشی و ... میشود یک میلیون که در بیمارستان دولتی و بیمه هم برای مردم رایگان است (3385369) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۰۱:۲۸
درامد سرانه مردم ایران از درامد سرانه کشورجهان سومی اذربایجان بیشتر است اما ویزیت پزشک در اذربایجان 80 دلار یعنی 300 هزارتومان و ویزیت پزشک در ایران 25 هزار تومان
لطفا سفسطه نفرمایید
شما خون خودرا در جیب امثال بابک زنجانی ببینید که پول خردش 22 میلیارد یوروبرابر بودجه کل بهداشت و درمان بعد از انقلاب میباشد (3385396) (alef-11)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۱۸:۰۴
بهترین کار این هست که با ورزش و زندگی سالم و تغذیه خوب و رعایت بهداشت، خودمان را از بیماریها ایمن کنیم تا کارمون به بیمارستان و پزشک و دارو نیافتد. بهترین چاره برای مقابله با این قشر مغرور و از خود متشکر، این هست که سلامت باشیم تا جیب اینها پر از اسکناس از رنج و بیماری مردم نشود. (3385058) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۰۸:۰۰
آففرین، شمااصلا مریض نشو، مرد باش روحرفت وایسا، رو به یک دکتر هم ننداز (3385603) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۳۸:۰۲
عرضه میخوام داشته باشی وقتی خودت یا خانوادت اپاندیستون پاره شد نرین دکتر وخودتون با مطالعاتتون درمان کنید (3385671) (alef-11)
 
mostafa
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۳:۱۰:۳۴
تو هم عرضه داشته باش که اگه بیمار نداشتی بری کارگری کنی تا نون زن و بچت رو بدی شما نمیدونید که بیش از اون که مردم به شما نیاز دارند شما به بیماری مردم نیاز دارید البته اون روز دیر نیست روزی که علم پیشرفت کنه و یک دستگاه مکانیکی برقی بتونه کار همون دکتر خیلی بهتر و بهتر و خیلی بهترتر انجام بده شیرفم شد آقا (3390875) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۵۹:۰۵
جای چنین افرادی در زندان است و اخراج از بیمارستان بازدارندگی کافی ندارد. مردم باید آگاه باشند که صرفاً تخلفات انضباطي پزشکان درصلاحيت وزارت بهداشت است وبررسی اعمالي كه جنبه مجرمانه دارددرصلاحيت دادسراي جرائم پزشكي و دارویی است كه در صورت صدور کیفرخواست، دادگاه كيفري دوبررسی و حکم مناسب را صادر می نماید. (3385199) (alef-11)
 
یکی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۰۱:۲۵
درامد پزشک عمومی خانواده در امریکا و استرالیا :200 هزار دلار در سال معادل 700 میلون
درامد پزشک عمومی در ایران در بهترین حالت 60 میلون در سال معادل 18 هزار دلار در سال
ویزیت پزشک متخصص در امریکا 400 دلار و درامد متوسط سالانه 300 هزار دلار
ویزیت پزشک متخصص در ایران 8 دلار و درامد سالانه متوسط 70 هزار دلار
(البته همان طور که در ایران پزشکی با درامد سالانه 1 میلیارد پیدا میشود در امریکا هم پزشک با درامد سالانه 2 تا 3 میلیون دلار هم هست.منظور متوسط می باشد)
نتیجه گیری مردم عزیز: درامد پزشکان ایرانی 7 برابر پزشکان امریکا!!!!!ایران بهشت پزشکان!!!!
در ضمن اگر منتظر هستین درامد پزشکا رو با فشار خودتون بیارید پایین به نظرم کار بیهوده ای میکنید!!!چون دراینصورت پزشکان مهاجرت میکنند! و اگر توهم این را دارید که مدرک پزشکان خارج از کشور اعتبار ندارد باید به عرضتون برسونم مدرک پزشکی ایران از مدرک پزشکی المان معتبر تر می باشد.میتونید سرچ کنید اگه انگلیسی بلدید.شما اگه از کانادا هم پزشکی داشته باشید باید برای طبابت در سایر کشورها امتحان بدید.این موضوع فقط مختص پزشکان ایزان نیسن
در نهایت اینکه اگر واقعا احساس میکنید پزشکا بیشر از حقشون پول میگیرن پس چرا خودتون تلاش نمیکنید پزشک بشید؟؟؟؟اها چون تواناییش رو ندارید (3385205) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۸:۲۲:۵۹
واقعا" جای تاسف دارد ما با آمریکا چه نسبت و تناسبی داریم اگر این طور که این آقایان می فرمایند کار گر و کارمند و مهندس و ........ باید با آمریکا مقایسه شوند . بعد طبابت آمریکا را باایران مقایسه می کنید . در ایران طرف درد کلیه دارد آپاندیس او را در می آورند و بر عکس . و بعد خودشان را با جاهای دیگر مقایسه می کنند . باید خودتان را با افغانستان که همسایه ماست مقایسه کنید به نظر افغانیها نیز با استفاده از طب سنتی از ما جلو تر هستند .توهین به افغانیها نیست منظور این است که خودتان را با افغانستان مقایسه کنید که به نظر جلو تر از شما هستند مشکل افغانستان این است که نفت ندارند تا تجهیزات پیشرفته خریداری کنند. (3385979) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۲:۱۲:۲۹
شما برید آمریکا یا استرالیا (3386494) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۲:۲۶:۲۴
من کاری به بقیه صحبتتان ندارم اما فکر می کنم این جمله " آها چون تواناییش را ندارید " ناشی از یک خلائ شخصیتی بزرگ است که شما را مستعد به آسیب رساندن به دیگر اعضای جامعه می کند که شما آنها را به خاطر پایینتر دانستن از خودتان مستحق هر رفتاری می دانید . (3386534) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۱:۰۰:۲۵
دقیقا برای این بیماری پزشکان محترم باید درمانی پیدا کنیم. من هم با شما موافقم. (3387552) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۰:۰۷:۴۱
تو امریکا که اصلا مدارکتونو قبول ندارن و باید امتحان بدین اگر غیر از این بود همه میرفتن ی لحطه هم صبر نمیکردن (3386760) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۲:۳۳:۰۶
برای اینکه بترکه چشم حسود
عرص کنم پزشکان ایرانی چندین سال رتبه های برتر رو در امتحان تخصص امریکا بین خود امریکاییا میارن
درضمن یک پزشک انگلیسی هم باید برای کار درامریکا امتحان بده ،پزشکی مثل رشته های دیگه نیست که طرف اینجا لیسانس پرورش ماهی شاخدار بگیره بعد بره خارج بدون امتحان درس بخونه و پز بده من تو خارج ادامه تحصیل میدم
هرجای دنیا پزشکی بخونی برای ورود به کشور دیگه باید امتحان بدی (3387879) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۰:۳۰:۳۵
با کی صحبت می کنی؟ با مردم ایران صحبت می کنی دیگه؟
می دونید این نحوه ی صحبت کردن شما باعث میشه شما رو از مردم جدا کنه؟ یعنی شما یگ گروه هستید و مردم در مقابل شما؟ این نحوه صحبت کردن شما که قطره هستید را از اقیانوس جدا می کند؟
البته بدانیدها که شما اون دانشمندانی که رتبه های برتر در امتحان تخصص آمریکا رو بدست آوردند نیستید. و اینرا بدانید که ما در رشته های مختلف علمی افراد برجسته در تمام دنیا داریم و این روش بیان شما به هیچ وجه به نفع جامعه ی پزشکی نیست.
شخص بی ادب را هیچ کس قبول ندارد. (3390411) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۰:۱۱:۵۳
من فرض را بر صداقت شما میگذارم. درآمد متخصص آمریکایی 300 هزار دلار در سال و ویزیت او 400 دلار . یعنی اگر 64 روز استراحت و تعطیل باشد. در 300 روز دیگه روزانه 1000 دلار درآمد داره. پس در هر روز 2.5 ویزیت داره
حالا متخصص ما چی؟
حق ویزیت 40 هزار تومان روزانه 100 ویزیت 2 دقیقه ای!!!: روزانه 4 میلیون تومان (1100 دلار) (3386771) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۰۴:۲۵
عده ای ادم بیکار نشسته اند پای اینترنت و تنها دغدغه شون درامد پزشکاست
من جراح بایدبرای یک عمل سزارین 200 هزرا تومن بگیرم اما این عمل در امریکا 5000 دلار میباشد!مبلغ ویزیت 8 دلاری هم یک توهین اشکار به علم پزشکی است.البته این مبالغ رو باید بیمه بدهد نه مردم. (3385216) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۳۵:۵۰
اون ويزيت هشت دلاري بايد ٢٠ دقيقه طول بكشه نه ٢ دقيقه و اون هم وقتي كه چند تا مريض رو هول ميدين تو مطب تا خود مريض از ترس ابروش مشكلاتش رو راحت بيان كنه (3385494) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۳۸:۲۹
برا 8 دلار یک دقیقه هم زیاده (3385674) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۸:۳۶
بیش از 5دلار حقتان نیست (3386117) (alef-11)
 
فرزین
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۰۱:۲۳
من یه سوال دارم از شما!! گیریم درآمد پزشک ها در ایران از همه جا کمتر هست و شما هشت دلار معادل تقریبا 28 هزار تومان میگیرین و 2 دقیقه وقت میزارین (دکتر عمومی) و مریض رو مثلا ویزیت میکنید. چرا جای دور میرین؟ درآمد رو در درون کشور خودمون مقایسه کنید. یک پزشک عمومی فقط و فقط به اندازه ی یک فوق لیسانس درس خوانده و نه بیشتر. (تازه این افراد به خودشون دکترای افتخاری هم میدن!) حالا یک فارغ التحصیل فیزیک؛ شیمی مهندسی و یا انواع رشته های دیگه اگه فرض کنیم 5 دقیقه از هون علم فوق لیسانسش استفاده کنه شاید به زور بهش بدن 2 هزار تومان. یعنی پزشک عمومی که هیچ زحمت بیشتری نسبت به یک فوق لیسانس فیزیک اتمی و یا زیست شناسی نکشیده باید چندین برابر پول ....بگیره.
البته یک عده آدم بسیار بیسواد و بسیار نا آشنا با علم میان میگن چون من پزشکی خوندم درسم سخت تر بوده و مثلا فلان کس که زیست شناسی خونده درسش آسونه و کمتر زحمت کشیده. وای بر ما با این .... (3386206) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۱:۴۹:۲۰
یکی که فوق لیسانس میگیره فقط سه ترم درس میخونه اونم هفته ای یک روز. کارشناسی هم ک همه تابستوناو عیداش تعطیله. و تازه روی هم میشه ۶سال.
پزشکی عمومی اولا ۷ساله. دوما بغیر از دو سال اولش همه عیدا و تابستونا رو درگیره. حتی لحظه تحویل سال رو شیفت بش خورد باید بمونه...
۱۸ماه اینترنی علاوه بر هرروز ۸تا۲ ٬ ماهانه ۱۰شیفت عصرو شب داره میده.
مثه ارشدا هم نیس که بس که خسته شدن و سه ترم هفته ای یک روز تشریف بردن سرکلاس٬یه ترم هم برن واسه پایان نامه شون. بلکه پایان نامه را باید حین همون تحصیل فشرده تموم کنن‌. و معمولا هم نمیتونن و بیش از ۷سال طول میکشه تا فارغ التحصیل شن.
با چه متری میگی پزشک عمومی اندازه فوق لیسانسه؟؟! (3386862) (alef-11)
 
فرزین
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۷:۱۱:۳۸
مثل اینکه متر شما بسیار متر بیسوادی هست!!! پس که ارشد روزی یک روز میره کلاس و 3 ترمه هم همه چیز رو تموم میکنه؟!!!! این برنامه احتمالا واسه یه کشور دیگه هست و شما به اشتباه اینجا نوشتی!!! اون های که ارشد خوندن به اندازه ی کافی به این حرفت میخندن!! شما ببین چه قدر نگاهت و فکرت محدود هست که فکر میکنی تنها کسی که درس میخونه شما هستی و مثلا فوق لیسانس های رشته های دیگه تو 2 ماه پایان نامه مینویسن!!!! و 3 ترمه درسشون رو تموم میکنن. خب وقتی هر کس و نا کسی رو راه بدن هر رشته ای از این بیشتر هم نباید انتظار داشت. (3388721) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۰۰:۲۳:۳۳
من چندتا از فامیلام کارمند دولتن همشون همزمان بصورت روزانه !!!!! در دانشگاه دولتی دارن فوق لیسانس میخونن
تو حسابتو برو ،این چجور درس خوندنیه که سرکلاس نمیری ولی مدرک میگیری
درضمن اونایی که میگفتن همسایه شمالی درای خزر عربستان و ترکیه هستش اونا فوق لیسانس داشتنا !!!!
پس لطفا فوق لیسانس فلان نکنین اینجا که همه میدونیم چجوری میخونین
مشایی هم داشت دکترا میخوند یادش بخیر (3389745) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۲۰:۲۲:۵۴
جوش نزن هرکی به اندازه ارزشش میگیره (3391772) (alef-13)
 
mostafa
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۹:۰۳:۲۲
با متر سازمان سنجش (3389051) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۱:۳۱
مضر اشتباه تایپ شد مزر - گیر ندید بی سواد بودم- درصد ادبیان کنکورم 97 بوده (3385246) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۳۶:۵۱
دوستان چه بخواهید باور کنید چه باور نکید!بنده پزشک جراحی هستم که در امریکا طبابت کرده ام و در ایران هم طبابت کرده ام.وضع در امریکا بهتر است ولی فشار به پزشکان در اونجا هم هست.هر چند شاید به اندازه ایران نباشد.به طوری که یک سری وکیل مخصوص هستند که توسط مردم استخدام میشوند که فقط کارشان دادگاهی کردن پزشکان و اخاذی از اونهاست.به پزشکان ایران هم اعلام میکنم خونسرد باشد.البته درامد بنده در امریکا سالانه 400 هزار دلار بوده و در ایران یک پنجم این مقدار هم نیست.دوری از خانواده سخته اگرنه بنده در امریکا درامد و احترام بیشتری داشتم. (3385323) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۴۱:۰۸
چرا این شغل حساس در جامعه ما که با جان مردم در ارتباطه انواع سهمیه ها درش دخیله حتی با پوول میشود پزشک شد.تخصص هم که پر از سهمیه ایا انتظار داریم همه پزشکان نخبه باشند سیاست در پزشکی داره مسیر رو اشتباه میرود همچون مهندسی المال درامد ها شاید تفاوت نکنه اما همه راضیند اگر پزشک 15 و مهندس مثلا نفت 10 میلیون داشتند ایا باز هم بحثی بود (3385333) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۴۲:۴۱
دست از سر پزشکان بردارید.پزشک خانوادگی ما تا چند وقت پیش کلی ما رو تحویل میگرفت.نصف شب ها هم جواب تلفن ما رو میداد.هر وقت پول نداشتیم ویزیت مکیگرفت.ولی از وقتی هجمه شدید شروع شده میگه دیگه رغبتی نداره به فقرا کمکی کنه.دود این پزشک ستیزی به چشم خودمان خواهد رفت.بس کنید (3385337) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۲۰:۵۰
افرین برشما انسان شربف
واقعا بنده هم از زمان این هجمه ها فقط در ساعت موظفی خودم کار میکنم و اگر قبلا پولی نمیگرفتم بابت کار اضافه یا افراد نیازمندتصمیم گرفتم طبق تعرفه پولم را بگیرم و افراد نیازمند را هم به بخشداری معرفی میکنم تا انها هزینه درمانش را متقبل شوند تا بفهمند این وطیفه پزشک نیست که مشکلات نطام سلامت را جبران کند ومتاسفنه تاکنون که جبران کردیم کسی حتی یک تشکر از ما نکرد
و بلکه به همه ما یکسان توهین شد انگار پزشک خوبی در کشور وجود ندارد (3385449) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۲:۲۹:۰۵
این بحث درست است که در اینجا به جای سیستم بیمه و درمان پزشکان مورد هجمه قرار گرفته اند . (3386548) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۵۲:۲۰
اولا" شریفترین نیستند بلکه شقی ترین هستند نمونه کوچک آن کاری بود که روی کودک صدرا انجام گرفت و همه ی ملت را داغ دار این حادثه خارج از انسانیت نمود. من خودم یک نمونه را در این زمینه تجربه کردم که همسرم را جهت درمان به یک متخصص کلیه بردم که فورا" درخواست عمل نمود با توجه به مطالعاتی که روی این بیماری نمودیم قبول نکردیم عمل شود و با مختصر درمانهای بهبود یافت بعدا" به پزشکی دیگر ی مراجعه نمودیم و توضیح دادیم جریان بیماری ایشان را تعجب نمود از عملکرد این پزشک .چرا باید در بین پزشکان ما این چنین باشد. با توجه به اینکه تعرفه ها را چندین برابر نموده اند با این همه درآمد سر سام آور جز پول پرستی و فاصله گرفتن از اسانیت و اخلاق چیزی دیگر نمی تواند باشد. (3385366) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۲۳:۳۳
به مطالعاتت ادامه بده (3385459) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۵۲:۳۲
منم تو ایران پزشکی خوندم.الان 5 ساله در امریکا پزشک خانواده هستم.درسته یک سال طول کشید تا مدرکم تایید شد اما از تصمیمم بسار راضی هستم.اینجا پزشکان بسیار مورد احترام هستند.درامد من به عنوان یک پزشک خانواده از مهندشان برجسته شرکت اپل هم بیشتر است. (3385367) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۱:۰۲:۴۷
جالبه برام کلی میشه هموطن ساکن کانادا و امریکا اینجا پیدا کرد. سلام مارو هم به مهندسان ارشد شرکت اپل برسون. (3386334) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۲:۲۲:۱۸
مدرکت چطورتایید شددروغگو ؟!
اونجا اصلا مدرک شمارو تاییدنمیکنن
بلکه دوباره باید بری اونجا درس بخونی
تموم پزشکای ایرونی اونجا بیکارن
چون زبانشونم افتضاحه نمیتونن برن دانشگاههای اونجا
میرن راننده ای گارسن رستورانی چیزی میشن . (3386890) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۵۴:۲۷
عجب تو دیگه چی هستی (3387151) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۲:۲۶:۲۰
دقیقا همینطوریه یو اس املی 1و 2 داره که خیلی سخته قبول شدنش چون بیشتر از شهر وندای خودش میگیره بعد از قبولی باید دوره هاشو بگذرونه بعد از کلی درس خوندن تازه مجوز مطب میگیرن حالا فهمیدین چرا ایران براشون بهشته (3387852) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۲۰:۲۵:۰۶
از امتحان تخصص ایران بسیار راحتره .مشکل تحریماست و ملیتت . (3391777) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۵۵:۳۲
بنظر من باید دولت نظام درمانی را بطور اساسی بازبینی کند بطوریکه رابطه پولی بیمار و پزشک از بین برود تا زمینه فساد ریشه کن شود بقیه مشکلات اتوماتیک حذف میشود. (3385379) (alef-11)
 
مهرداد
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۴۳:۱۵
ماجرا خیلی ساده هست. ما یک کنکور درست کردیم و بر اساس اون رشته ها رو ارزش گذاری کردیم که در هیچ جای دنیا همچین چیزی نیست. با همین کنکور چون فلان سیل عظیم از دانشجوها تلاش میکنن که در یک رشته مثلا "پزشکی" قبول شوند (البته فقط به خاطر پول) پس به خودمون و فرزندانمون قبولوندیم که فلان رشته از اون یکی ها بالاتر و سختر هست و هر کسی قبول بشه نخبه تر هست. بر این اساس افرادی که وارد این رشته میشن به خودی خود هم درآمد بسیار بالایی خواهند داشت و هم منزلت اجتماعی بیشتر که همه به ناحق است.کم کم این شرایط منجر به پدید آمدن پزشک های امروزی ایران میشود. افرادی بسیار پول پرست و لوس که شاید بیشتر از 90% به هیچ وجه هیچ خدمتی به پیشرفت علم پزشکی نمیکنن و با یاد گرفتن چند تکنیک منسوخ شده جراحی، تمام جیب مردم رو خالی میکنن. همیشه هم از جامعه طلب کار هستن و م..... چیز ممکن این هست که خود را افرادی نخبه تر از بقیه میدونن. جالب تر اینکه فکر میکنن درس هایی که خواندن سختر از درس های رشته های دیگر است!!! باعث تمام این تفکرات ک"نکور کذایی" هست. این داستان برای برخی از رشته های دیگر هم صدق میکند اما نه در این حد. در حالی که در کشوری مثل آلمان رشته ی پزشکی و فرد قبول شده در این رشته با دکترای علوم تربیتی، ادبیات، و فلان مهندسی هیچ فرقی ندارد و به همه این ها به چشم نخبه نگاه میشود. در نتیجه اختلاف درآمد هم آن چنان نیست.
مثلا الان در بالا کامنت یک "جراح" داره میگه که چرا در آمریکا فلان عمل این قدر پول میدن و در ایران به من فلان قدر کمتر میدن.

این جراح محترم به جایی رسیده که درآمد خودش رو داره با دلار مقایسه میکنه!!!!!! در همون آمریکا به یک طراح تست زبان دوم برای یک طراحی تست 200000 دلار پول میدن ولی در ایران اگه شما به عنوان پزشک نصف آمریکا درآمد داشته باشی همون طراح تست در مقابل درآمد امریکایی حتی 1 ریالی هم حساب نمیشه در آمدش!!!
در ضمن در آمریکا یا هر جای پیشرفته از همه پزشک های متخصص انتظار پژوهش های آن چنانی (منظورم مقاله های پولی نیست!) برای برای پیشرفت علم پزشکی دارن نه اینکه یک مطب باز کنن بعد از فارغ التحصیلی و دیگه تا 20 سال روی کتاب و پژوهش رو نبینن و برن با پول های به ناحق خود برج بسازن و یا کارواش باز کنن!!!!!!
آره عزیزم اینجوریه داستان!! (3385513) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۴۱:۵۶
با امریکا شماها مقایسه میکنید ما پزشکا میگیم حقوق مارو مثل درامد پزشکان کشورهای همسایه یا اصلا بدبخت ترین کشور اسیا بدن !!!! دیگه حرفت چیه حالا؟
اصلا تعرفه رو براساس پزشکان بنگلادش بزارن که درامد سرانه مردمش یک دهم مردم ها هستن و 70 درصد کشورش در فقر زندگی میکنه
تو بگلادش ویزیت پزشک عمومی 40 دلاره که بازم 5 برابر ایرانه
شما همش میگید حقوق پزشک ایرانی از امریکایی بیشتره (3385684) (alef-11)
 
مهرداد
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۱۴:۳۲
شما پزشک ها خیلی اشتباه میکنید که انتظار حقوق به دلار دارین. مگه معلم و یا زیست شناس این جامعه داره به دلار حقوق میگیره که شما به دلار حقوق بگیری؟ چیزی بیشیتر خوندی؟ کار خاص تری انجام دادی؟ شق القمر کردی نکنه؟ در ضمن در مورد تست زبان دوم اون جور که جناب دکتر که در آمریکا میگن هستن؛ اصلا میدونید تست زبان دوم چی هست که دارین تکذیب میکنید؟ نه خدا وکیلی شما کوچکترین اطلاعی دارین که این چی هست؟ خدایا به داد ما برس با این جماعت. (3386228) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۱۹:۵۸
شما نباید همچی خواسته ای داشته باشی. شما داری تو ایران زندگی میکنی نه آمریکا یا بنگلادش.... بابا منم مهندسم مثل... دنبال کارم با حقوق وزارت کار هم کار نیست اونوقت تو میخوای مثل آمریکا حقوق بگیری تو ایران؟ خب برو همون آمریکا اگه راهت دادن. منم که مهندسی خوندم باید بهم مثل آمریکا حقوق بدن پس (3386243) (alef-11)
 
کیوان
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۳۷:۳۱
ماجرا خیلی ساده هست
امثال شما همونایین که با خرید و فروش دلار میلیاردر شدین و عکسای ویلاهاتون استخرهاتون و ماشین هاتون اینستاگرام رو پر کرده . حالا زورتون به پزشکایی که تمام جوونیشون به باد هوا رفته مخالفت می کنین که توجه جامعه از دزدی هایی که بیداد می کنن منحرف بشه
به همین سادگی دوست دلار فروش من ! (3385847) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۴۸:۴۱
طراح تست 200 هزار دلار؟؟اقا من امریکا هستم و این رو تکذیب میکنم.اینجا بیشترین حقوق به ترتیب بری پزشک متخصص پزشک عمومی وکالت و مهندسی نفته (3385881) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۲:۳۱:۱۹
ما یک آشنا داشتیم که در آمریکا پزشک بود و باز کردن مطب و...را کسر شانش می دانست و الان در یک شرکت بزرگ کار پژوهشی انجام می دهد . (3386556) (alef-11)
 
احسان
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۴۹:۲۲
با وجود اینکه با تمام مشکلات ما پزشکان ایران داریم از جون مایه میذاریم برای درمان بیماران ولی متاسفانه عده ای نمک نشناس نمک به زخم ما می زنن.
مگه کارمند و راننده تاکسی و مدیر و کارگر و مهندس و پرستار این کشور درست کار می کنن که شما از ما انقدر انتظار دارین؟
چطور در برابر "روز برو فردا بیا " در تمام اسین کشور ساکتین اما زورتون فقط به ما میرسه؟ چطوره که بقیه اقشار کارشون رو انجام نمیدن اختلاص می کنن اما شما ها فقط به ما توهین می کنین؟
واقعا برای کشور جهان سومیم متاسفم ! (3385531) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۸:۲۶:۰۳
اتفاقا نماد جهان سومی بودن ما همین وضع پزشکی است که برای چندرغاز با جان مردم بازی میکنند این اطبا
دردم نهفته به ز طبیبان مدعی (3385990) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۰۳:۴۳
واقعا برخی مردم ایران را این شرایط شایسته است!
پس از سال ها تحصیل پزشکی که نه با تفریحات دانشجویی و جوانی بلکه با بی خوابی و درس خوندن تموم نشدنی و کشیک های 20 شب در ماه و در 30-32 سالگی به سربازی میریم و بعدش هم به واسطه دروغ بزرگی به نام تحصیل رایگان به دورافتاده ترین نقاط این کشور به صورت اجباری میریم. مگر کسی که در دانشگاه دولتی مهندسی خونده یا فلسفه خونده یا هنر خونده یا تربیت بدنی خونده یا حسابداری خونده تحصیلیلات رایگان نداشته؟ چرا اونها نمیرن در روستاها مهندسی و حسابداری کنن؟! هاااان؟ دیواری کوتاه تر از ما نیست؟
جوانی مون که رفت
میانسالی مون هم در روستاها و با بیماران مسن و خرابه هایی به نامه خانه بهداشت سر میشه
در پیری هم که شما با ما بر سر پولی که دزدهای این جامعه امثال زنجانی از همه ما دزدیدن می جنگید
این است زندگی من ، پزشک نگون بخت ایرانی (3385589) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۱۲:۴۶
من پیشنهاد میدم نه همه رو مثلا اگه تا رتبه ا1000پزشکی قبول میشه بکنن تا 2000 خیلی از مشکلات حل میشه (3385614) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۹:۲۷
ی ذره فک کن اول بعد پیشنهاد بده...
جون مردم بازیچه نیست بدن دست هرکسی با هر بهره هوشی ای (3386120) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۱:۲۰:۱۶
دانشگاه آزاد و پزشکی شهریه ای اسما شبانه خیلی وقته این مشکل را حل کرده اند و شما اگر هر درس را فقط سی درصد بزنید پزشکی آزاد قبولید میگید نه برید بپرسید ولی اگر می خواهید مدرک پزشکی به آدرس منزلتان پست شود بگمانم هنوز این امکان فراهم نشده از مسولان در خواست دارم این امکان را هم فراهم کنند تا بشود مدرک فوق الذکر ابتیاع شود ! (3386376) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۳:۳۰:۵۲
رتبه 1000 با 2000 از لحاظ بهره هوشی تفاوت زیادی ندارن (3386662) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۲۳:۱۲
جالبه خیلی همه روی برج سازی پزشکا مانور میدن. حق هم دارن!
ولی خب‌سوال اینجاس٬اگه درامداشون اینهمه بالاس چرا همشون زوور‌میزنن پولاسونو جمع کنن بریزن تو کارایی مثه برج؟ خب مسلمه پول تو این جور‌چیزاس.
چرا مردم نمرن رو اینا حساس شن؟ رو پولای باداورده؟؟ سودای‌چند صد درصدی شغلای بی فایده؟؟ (3386123) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۱۱:۳۰
مردم ما با حقوق خود و نحوه مطالبه و پیگیری حقوق خود آشنایی ندارند. وگرنه ما حقوق زیادی داریم و از خیلیها باید شکایت کنیم. (3385774) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۸:۵۹:۴۷
از روند مهاجرت معکوس پزشکان به ایران و روند مهاجرت مهندسان از ایران به کشورهای دیگه میشه فهمید که چقدر پزشکان تو ایران خوشبحالشونه...
هیچ نظارتی هم به کارشون نیست...
متاسفانه اختلاف طبقاتی بسیار زیادی در حال شکل گیریه و طبقه پزشک تافته جدا بافته شده اند. اگه تو فلان کشور حقوق پزشکان به دلار چندین برابر اینجاست اولا حقوق اقشار دیگه مردم هم نسبت به اینجا بسیار بالاتره ( اختلاف حقوق پزشکان نسبت به سایر مشاغل در ایران خیلی بیشتر از کشورهای دیگه هست) ثانیا نظارتی که اونجا به کار پزشک میشه قابل مقایسه با بی نظارتی که در ایران وجود داره، نیست. پزشکان آمریکایی کلی ازشون شکایت میشه و در اونجا براحتی محکوم میشن و باید غرامت پرداخت کنن نه مثل ایران که طرف میمیره میگن خواست خدا بوده و اگه شکایت کنیم مرده زنده نمیشه و هزارتا مشکل دیگه از شکایت منصرف میشن
مساله اینه که حقوق ی پرستار از یک مهندس برق که از دانشگاه شریف فارغ التحصیل شده بیشتره . والا منم حاضرم برم تو منطقه مرزی ماهی 15 میلیون تومن بهم بدن. مدرکمم تا آخر عمرم دستشون باشه (3386065) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۳۱:۲۴
روند مهاجرت معکوس پزشکان !!!!!!
بهتره یه سر بری دفتر امور بین الملل وزارت بهداشت تا ببینی حجم انبوه درخواست ترجمه مدارک رو برای خروج از کشور

من نمیدونم یه عده چرا همینجوری فقط برای اثبات دروغشون دروغای بیشتر میبافن

فقط محض اطلاعت 3000 متخصص ایرانی تو اتریش دارن طبابت میکنن که 95 درصدشون از ایران فارعالتحصیل شدن (مراجعه به سایت نطام پزشکی اتریش )
حالا حساب کن کل پزشکای ایرانی در اروپا
ضمنا نفرات برتر امتحان تخصص بین خود امریکاییا هرستل همین پزشکای عمومی ایرانین (3386262) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۳:۴۷:۵۹
اقا من میخوام برم بین پزشکای مستضعف و فقیر اروپایی کارکنم که ارزو دارن بیان ایران کارکنن
من میخوام برم اروپا پزشک فقیر بشم
نمیخوام اینجا به فرموده شما میلیاردی درامد داشته باشم

مدرک منو گرو گرفته وزارت بهداشت ،درصمن با پول خودم درس خوندم در دانشگاه ازادو لازم نیست اینجا بیت المال بیت المال کنید (3386716) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۵:۲۰:۳۳
از وقتی این طرح سوپر رویایی رو برای پزشکا گذاشتن کلی از پزشکای مهاجرت کرده به ایران برگشتن. وزارت خونه متبوعتون آمار برگشتی ها رو هم درج میکنه؟ متاسفانه وزارت بهداشت هم همیشه طرفدار بی چون و چرای شما پزشکا هست (3386924) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۴۶:۴۰
دمت گرم جمله اولت خیلی معنا داشت (3386290) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۱:۲۵:۳۸
اتفاقا رشته پرستاری الان پودمانی هم داره و مثلا دانشگاه نورآباد ممسنی هم رشته پرستاری داره اگه طالبی بسم ا... میتونی بری بخونی هر درس را بیست درصد بزنی پرستاری سراسری قبولی ولی بعدش باید بدوی دنبال کار , دوست عزیز آواز دهل شنیدن از دور خوش است برای استخدام باید هفت خوان را پشت سر بگذاری اتفاقا اینقدر پرستار بیکار میشناسم لنگ ماهی یک تومن حقوقن. (3386387) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۲:۳۳:۲۵
قابل توجه وزارت بهداشت که می گه کمبود پرستار داریم . (3386564) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۵:۲۸:۰۶
عرضم به حضورت که جدیدا خیلی از فارغ التحصیلان رشته های مهندسی حتی با وجود فارغ التحصیلی از بهترین دانشگاههای مهندسی تهران، دارن دوباره کنکور میدن برن پزشکی بخونن. وقتی بدون برنامه ریزی ی شبه حقوق ی قشر سر به فلک میزنه تمام برنامه ریزی های عده ای به باد فنا میره و عده ای هم راحت پولدار میشن. کی جواب عمر از دست رفته ی دانشجو یا فارغ التحصیل مهندسی رو میده ؟ (3386926) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۴:۴۸:۳۰
اگه واقعا به رشته ات علاقه داشته باشی موفق میشی مهندس برق میشناسم تو قطار شهری ...الان خونه خریده بالای شهر دو میلیارد تومان سنش هم سی ساله و فقط چند ساله رفته تو قطار شهری ، این مهندسایی که میخواهن دوباره کنکور بدن دو حالت داره اگه برای پول اینکارو میکنن مطمعن باشن از این پزشکای بخیه بازکن خواهند شد چون علاوه بر پولکی بودن سرخورده هم هستن پس بدتر میشن ، اگر برای علاقه برن خوبه وگرنه موفق نخواهند شد ، ضمنا طرح پزشکی هم دو ساله و بعد از پایان طرح عذرت را میخوان و تازه باید بری دنبال کار! (3388354) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۲۰:۲۹:۵۸
چرا باید سیاست پولی دولت اینطوری باشه که مهندسابرن پزشکی؟! چرا برعکسش اتفاق نمیفته عزیز من؟ اینا همش از تبعیض ناشی میشه. ضمنا شما حساب کن چند درصد خونه های بالاشهر مال دکتراس و چند درصد مال مهندسا؟ تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل (3389275) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۴۸:۱۴
اقایان پزشک که مرتب درامدشان را با دلار محاسبه میکنند بدانند ما با ریال در ایران حقوق می گیریم کسی هم حرف ما رو نمیشنود حالا اگه نمی تونند همان بهتره برن خارج کشور کمتر حرص بزنند (3386297) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۱:۵۸:۵۵
باسواد. حقوق ها رو داریم مقایسه میکنیم. کسی حقوق به دلار طلب نکرد. (3386463) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۲:۰۳:۰۳
تقریبا با صرف وقت تمامی اظهار نظر های صورت گرفته خواندم ، تصویر نسبتا واضحی از جایگاه و موقعیت پزشکان در نزد مردم بدون پرده پوشی و تعارفات معمول و همچنین نحوه تفکر پزشکان نسبت به شغل و موقعیت خودشان در نزد مردم ارائه میداد. شاید همه نیاز به تفکر جدی در اوضاع اجتماعی ایران داریم ، اندیشمندان عرصه جامعه و فرهنگ به هوش باشند. (3386470) (alef-11)
 
سید
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۳:۰۸:۰۵
شکاف درآمدی پزشکان با جامعه از کجا آمده است؟ جبرییل آن را آورده است؟ از آسمان که نیامده! سازمان نظام پزشکی که متشکل از خود پزشکان است تصمیم ساز آن است. مثل ایران خودرو که در یک فضای بی رقابت یکه تازی می‌کند و مردم هم انتخاب دیگری ندارند، تعرفه‌های پزشکی هم از همین مقوله است. خود پزشکان تعرفه ها را وضع می‌کنند و مردم هم انتخاب دیگری ندارند.

مگر شغل دیگران غیر مفید است؟ مگر دیگران درس نخوانده‌اند؟ مگر دیگران زحمت نمی‌کشند؟ از وقتی که الف بچه ۱۸ ساله هستند و در دانشکده پزشکی قبول می‌شوند به ناف همدیگر آقای دکتر خانم دکتر می‌بندند و قشر اینها هم اینطوری شکل می‌گیرد. اصلا خانواده‌هایی که دوست دارند بچه شان کنکور قبول شود انگیزه اصلی شان چیست؟؟ شما را به خدا یک درصد هم پیدا می‌شود که به یک امر انسانی و اخلاقی بیندیشد و انگیزه‌اش پول نباشد؟؟ (3386630) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۰:۴۴:۰۵
پزشکان متخصص ما با اینکه درآمد خوبی دارند باز هم هر سال غصه ی این را میخورند که مبادا درصد تعرفه شان اضافه نشود. یکی نیست بگه عزیز من همه دارند در شغلشون زحمت میکشند چرا شما فقط باید خیالتان از بابت درآمد سرشار راحت باشه .اون هم در این وضعیت اقتصادی. و کاملا هم حق به جانب و متکبر هستند. (3386812) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۰:۵۸:۵۱
دوست عزیزی که میفرمایید: شما تواناییشو ندارید برای پزشکی!! این یکی از جمله هایی است که عمق طرز فکر شما را نشون میده و سطحی نگری شما را. واقعا متاسفم برای شما. (3386819) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۲۰:۲۸:۴۱
نه ناتوانی تو رو نشون میده (3391781) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۷:۳۴:۴۶
سلام انچه عیان است چه حاجت به بیان است ما منکر در امد زیاد نیستیم ولی رابطه مالی بیمار وپزشک علت تولید مریض و زیرمیزی ها است مردم را در یابیم (3386998) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۰:۳۸:۲۵
من واسه درد معده پیش یکی از معروفترین های تهران رفتم . کل مدت ویریت زیر 5 دقیقه بود . فقط گفت فردا صبح بیا واسه اندوسکپی تو مطب همین . 600 هم پول اندوسکپی بود (3387462) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۴:۳۱:۵۴
تمام این سرو صداها برای تخریب آخرین بخش فرهیخته از جامعه است که با تمام تلاش ها ، تاکنون در مقابل جهل جامعه فرو نریخته است. (3388273) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۶:۱۱:۱۵
جان؟! (3391332) (alef-13)
 
p
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۴:۴۰:۲۶
از همه دوستان به ویژه روانشناسان و کسانی که حضور اجتماعی بیشتری دارند خواهش میکنم پاسخ های "پزشکان و هواداران " آنها را در این کامنت ها با سایرین مقایسه کنید واین مطلب را مبنای یک تحقیق قرار دهید...
واقعا "تکبر"، خود باهوش پنداری،و ... در کلام کدام طرف بیشتر است. (3388332) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۲۰:۲۹:۴۱
خب که چی؟مگه اشتباه میکنن؟ (3391783) (alef-13)
 
عبداله
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۹:۱۷:۰۷
چرا کشور اینجوری شد؟؟؟!!!!!!!! (3389092) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۲۲:۵۸:۳۷
بچه تنبلهای مدارس در دوران مدرسه هم چشم دیدن بچه های باهوش ومودب را نداشتند اکنون هم که بزرگ شده اند باز به همان شیوه بچگی دارند رفتار می کنند حسودی در این کشور دارد بیداد می کند ادم حسود برای اینکه برای پیشرفت خود برنامه بریزد حرفهای خارج از عقل می زند فرض کنیم که پزشکان در امد دارند اولا اگر توانش را داشتی پزشک می شدی در ثانی فکر نکن که اگر دیگران پا نداشته باشند تو بهتر راه می روی (3389593) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۶ ۱۳:۳۷:۲۶
اول مشخص بشه هر کس درسی میخونه فقط دراون مورد تخصص داره تازه اونم بستگی داره واقعا چقدر حالیشه چون الان از همه رشته ها متخصص بیسواد هم متاسفانه داریم پس اینقدر فرهیخته بازی در نیاریم بین پزشکا بله هستن افراد فوق العاده باسواد ویزیت بالا میگیرن حقشونه نوش جونشون چون علمشودارن ولی ی عده شون بیسواد طلبکار زبون هم دارن خودشونم با خدا عوض نمیکنن مشکل کشور ما اینان (3395389) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.