توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387855
امام جمعه موقت تهران: نباید از قضیه فیش‌های حقوقی نجومی به آسانی عبورکرد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
آیت‌الله موحدی کرمانی ضمن تشکر از دولت به خاطر برخورد با فیش‌های حقوقی نجومی گفت: گام‌های موثری در این زمینه برداشته شده است بخصوص اینکه رئیس‌جمهور تاکید کردند نباید ذی‌نفعان در تعیین حقوق‌ها و درآمدهای خود، عامل باشند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اقدام دولت به منظور تعیین سقف ۱۰ میلیون تومان برای دریافتی‌ها و حقوق‌ها گفت: در مواردی نیز به گمانم سقف ۱۳ یا ۱۷ میلیون تعیین شده است که گام خوبی است و باید ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه گاهی متأسفانه گفته می‌شود حقوق‌ها طبق قانون بوده است و من از این حرف تعجب می‌کنم، گفت: اگر واقعاً کار قانونی اتفاق افتاده است چرا مسوولین مربوطه عذرخواهی می‌کنند؟ چون برای انجام کار قانونی نیاز به عذرخواهی وجود ندارد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه در موضوع فیش‌های حقوقی نجومی، آقای نوبخت، وزیر دادگستری و شخص رئیس‌جمهور عذرخواهی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: عذرخواهی مسوولان نشان می‌دهد، کاری که انجام شده است غیرقانونی بوده و حداقل وجه شرعی ندارد.

آیت‌الله موحدی کرمانی با تاکید بر اینکه باید به طور جدی موضوع فیش‌های حقوقی نجومی پیگیری شود، افزود: آیا آقایانی که دریافت‌های کلان داشته‌اند نمی‌دانستند پایه نظام اسلامی بر عدل و انصاف مستقر است؟ و اگر می‌دانستند، چرا این حقوق‌ها را دریافت کرده‌اند و در صورتی که نمی‌دانستند پس شایستگی و لیاقت مسوولیت در نظام اسلامی را ندارند.

وی به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با رئیس‌جمهور و هیات دولت اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار به موضوع رسیدگی به فیش‌های حقوقی نجومی تاکید کردند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه نباید از قضیه فیش‌های حقوقی نجومی به آسانی عبورکرد، تکرار می‌کنم نباید از قضیه فیش‌های حقوقی نجومی به آسانی عبورکرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمودند در قضیه فیش‌های حقوقی به اعتماد مردم و جوانان ضربه‌ای فراوان وارد شد و سلب اعتماد مردم به معنی از دست رفتن سرمایه‌های نظام است. چون وقتی مردم و جوانان دریافت‌های خود را با آن دریافت‌های نجومی مقایسه می‌کنند به اعتمادشان ضربه وارد می‌شود. بنابراین رهبری تاکید داشتند حتی در موارد بجا و لازم قوه قضاییه ورود و با متخلفان برخورد کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای دولت به موضوع اهمیت امنیت کشور اشاره کردند، تصریح کرد: در منطقه‌ای که ناامنی کشورهای آن را فرا گرفته است به لطف خداوند ایران از امنیت کامل برخوردار است.

موحدی کرمانی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری موضوع فرهنگ را در دیدار با دولتیان مورد تاکید قرار داده و بیان فرمودند «چرا باید تئاتر یا فیلم تولید شود که تیشه به ریشه ایمان جوانان بزند» افزود: رهبری عملکرد دستگاه‌های فرهنگی را در دو سطح آفندی و پدافندی ضعیف ارزیابی کردند. پس مسوولان فرهنگی چرا باید کسی را که در تمام عمر خود قدمی در راه دین و انقلاب برنداشته و گاهی ضربه به انقلاب زده را بر فردی که عمرش را در خدمت به دین و انقلاب اسلامی گذرانده است، ترجیح دهند.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مسوولان وزارت دفاع، توفیقات فراوان وزارت دفاع و نیروهای مسلح را تبریک گفت و افزود: با تلاش‌های وزارت دفاع دستاوردهایی در زمینه طراحی و ساخت انواع سامانه‌ها، تجهیزات پیشرفته موشکی، راداری، دریایی، ذرهی، پهپاد و مراکز ارتباطی و همچنین سامانه‌های پدافند موشکی در بردهای مختلف داشته‌ایم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه رهبری بر افزایش توان دفاعی و تهاجمی تاکید دارند و آن را حق مسلم کشور می‌دانند، افزود: برخورداری از توان دفاعی و تهاجمی باعث رعب و وحشت دشمنان می‌شود.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران ضمن تبریک به مناسبت آغاز ماه ذی‌الحجه و سالروز ازدواج امیرالمومنین و حضرت زهرا (س) گفت: ماه ذی‌الحجه یادآور عمل ارزنده حج است که تضمین‌کننده عزت مسلمین و عظمت اسلام است.

موحدی کرمانی با بیان اینکه عمل حج وحدت امت اسلامی را تقویت می‌کند، گفت: در برنامه‌های حج روشنگری می‌شود تا امت اسلامی، دشمن، توطئه‌های دشمن، عوامل تفرقه و راه عزت خود را بشناسند.

وی با ابراز تاسف از اینکه حرمین شریفین اسیر دست وهابی‌های کثیف است، تصریح کرد: اگر عمل حج آنطور که خدا خواسته است، انجام شود به طور یقین مسلمین نباید مشکلی داشته باشند اما آل سعود یعنی عمال مزدور آمریکا نمی‌گذارند مسلمین از حج بهره بگیرند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: از بالاترین توطئه‌های حاکمیت ننگین عربستان این است که اجازه نمی‌دهند مسلمین از امنیت بودن در کنار خانه خدا بهره‌مند شوند، امنیتی که قرآن آن را تصریح کرده است.

وی با تاکید بر اینکه حادثه دلخراش و ننگین منا را هیچ‌گاه فراموش نکرده و نخواهیم کرد، اظهار کرد: صاحب‌نظران می‌گویند اگر حتی هلی‌کوپترها بالای سر حجاج پرواز کرده و برای آنها آب می‌پاشیدند عده زیادی زنده می‌ماندند اما دولت آل‌سعود جنایت را به حد اعلا رساند و از این کار خودداری کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دهه اول ذی‌الحجه یادآور شکست یاران حضرت موسی در یک امتحان سخت بود، توضیح داد: یاران حضرت موسی (ع) که یکتاپرست شده بودند در یک امتحان سخت گوساله‌پرست شدند که خداوند از این جریان به نام فتنه یاد کردند و این موضوع نشان می‌دهد که قدرت فتنه بسیار بالاست و می‌تواند یکتاپرست را گوساله‌پرست کند و در همین راستا است که مقام معظم رهبری تا این اندازه نسبت به فتنه و حادثه فتنه ۸۸ تذکر می‌دهند.
 
کلمات کلیدی : نماز جمعه، ایت الله موحدی کرمانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.