توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370781
قطع سهمیه سوخت خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث از ابتدای مرداد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹
معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از قطع سهمیه خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث خبر داد و افزود: سهمیه این خودروها از ابتدای مردادماه سال جاری به طور کامل قطع خواهد شد اما کارت سوخت آنها ابطال نخواهد شد.

سیدمحمد مهدی پیغمبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: از ۲۶ تیرماه سال ۱۳۹۵ مالکان خودروهای سنگین می توانند به همراه کارت بیمه، بیمه نامه و کارت خودرو به دفاتر پلیس +۱۰ برای ثبت اعتراض خود مراجعه کنند و کلیه دفاتر پلیس +۱۰ آماده رسیدگی به اعتراضات هستند.

وی تاکید کرد: اگر به دلایلی مانند عدم ارسال اطلاعات از بیمه مرکزی به شرکت پخش و پالایش، سهمیه خودرویی به اشتباه قطع شده باشد به محض ثبت اعتراض و داشتن بیمه بلافاصله سهمیه آنها وصل خواهد شد به این ترتیب افرادی که در جایگاه پیام هشدار شامل دو کلمه (هشدار، بیمه) برای آنها درج شده است ار روز شنبه هفته آینده ۲۶ تیر می‌توانند به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند.

وی ادامه داد: مبنای این تصمیم‌گیری مصوبات سال‌های گذشته دولت بوده که در آن تصریح شده است خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث نمی‌توانند از سوخت سهمیه‌ای استفاده کنند. علاوه بر مصوبات دولت، نمایندگان مجلس نیز در قانون بیمه شخص ثالث که اخیرا مصوب شد، ستاد مدیریت سوخت را مکلف کردند تا از صدور کارت سوخت برای خودروهای فاقد بیمه ثالث جلوگیری کنند.

پیغمبرزاده تاکید کرد: بر اساس قانون، خودروی فاقد بیمه، اجازه تردد ندارد و هیچگونه خدماتی نیز به آن تعلق نمی‌گیرد.

وی درباره آخرین آمار خودروهای سنگین فاقد بیمه شخص ثالث گفت: حدود ۵۰ هزار خودروی سنگین شناسایی شده که در سال ۹۴ فاقد بیمه شخص ثالث بوده‌اند.
 
کلمات کلیدی : بیمه+گازوئیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.