توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392183
اجتناب ناپذیری جنگ هسته ای به روایت رویترز
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷
خبرگزاری رویترز با اشاره به سیاست هسته ای جدید آمریکا و تمرکز بر تسلیحات کوچک و سایر کشورهای هسته ای، نوشت، ظاهرا وقوع جنگ هسته ای اجتناب ناپذیر است.

به گزارش رویترز با بیان این مطلب که سیاست هسته ای آمریکا با ایجاد زرادخانه ای بزرگ تر متشکل از تسلیحات کوچک تر، امکان از بین بردن توازن تروریسم را دارد، نوشت، وسوسه استفاده از تسلیحات کوچک تر بیشتر است.

استدلالی که در پس به اصطلاح تسلیحات هسته ای تاکتیکی است این است که این تسلیحات، عرصه ای کوچک تر را نابود می کنند و تبعات کمتری دارند و در نتیجه، استفاده از آنها در مقایسه با بمب های مرسوم چند هزار تنی، امن و بی خطر است. همین مساله می تواند باعث وسوسه استفاده از آنها شود.

مهم تر آنکه، سایر قدرت های هسته ای ممکن است تصور کنند آمریکا به احتمال زیاد از این تسلیحات کوچک استفاده خواهد کرد و این خطری است که می تواند به پایان جهان منتهی شود.

'ولادیمیر پوتین' رئیس جمهوری روسیه شمشیر هسته ای را به حرکت درآورده و حتی تهدید کرده است که در کریمه پایگاه موشکی ایجاد می کند.

پاکستان، یکی دیگر از کشورهای هسته ای، کشوری متشتت با سازمان های دولتی مرتبط با افراطی ها و شاکی از هند است. هند نیز از پاکستان شاکی است و با چین مناقشات ارضی دارد.

کره شمالی، برگ برنده ای با یک برنامه هسته ای در حال پیشرفت است که با وجود رد مساله کمک پاکستان، احتمالا هنوز هم از کمک پاکستان برخوردار است. آزمایش های اخیر کره شمالی و انفعال چین در برابر این آزمایش ها، صبر آمریکا را لبریز کرده است.
حال سوال اساسی این است که آیا بشریت با وجود داشتن چنین اسباب بازی های خطرناک، از آنها استفاده نخواهد کرد؟

به گفته کارشناسان، شاید عجیب به نظر برسد، در اوج جنگ سرد، جهان امن تر از الان بود. نه آمریکا و نه روسیه هیچکدام در آرزوی مرگ نبودند و مخاطرات را به وضوح درک می کردند.
 
کلمات کلیدی : جنگ هسته ای ،رویترز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.