نظر منتشر شده
۳۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482183
تیم‌ کی‌روش با شکست ازبکستان تاریخ‌ساز شد؛
ایران ۲ - ازبکستان صفر/ دومین صعود پی‌درپی تیم ملی به جام جهانی این‌بار بدون اماواگر
بخش ورزشی الف، ۲۲ خرداد ۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۱
ملی پوشان کشورمان موفق شدند با دو گل دیدنی سردار آزمون و مهدی طارمی از سد حریف خود بگذرند و به عنوان دومین تیم در جهان راهی جام جهانی شوند

شاگردان کارلوس کی روش موفق شدند با دو گلی که وارد دروازه ازبکستانی ها کنند از سد حریف خود بگذرند و در حالی که دو بازی تا پایان این رقابت ها باقی مانده است خود را به روسیه برسانند. بردی که شادمانی مردم ایران، تیم ملی و کارلوس کی روش را به دنبال داشت، اکنون تیم ملی ایران پس از تیم ملی برزیل دومین تیم صعود کننده به جام جهانی است.

شرح گل ها
 ایران 1 ازبکستان 0 (دقیقه 23، سردار آزمون): در حالی که بازی در میانه میدان در حال انجام بود حمله غافلگیرانه ملی پوشان ایران دروازه ازبکستان را باز کرد، پاس دیدنی علیرضا جهانبخش در موقعیت فوق العاده ای به آزمون رسید و سردار نیز پس از جاگذاشتن مدافع ازبکستانی به محوطه جریمه رسید و موفق شد با ضربه ای دقیق دینی دروازه لوبانوف را باز کند.

 
ایران 2 ازبکستان 0 (دقیقه 88، مهدی طارمی) : در حالی که تنها دو دقیقه تا پایان بازی زمان بود حرکت دیدنی طارمی بین مدافعان ازبکستان باعث شد تا وی به دروازه این تیم برسد و با ضربه ای فنی و فوق العاده دومین گل ایران را وارد دروازه حریف کند.

 شرح بازی:
ملی پوشان ایران موفق شدند با دو گلی که در میانه های نیمه اول و دقایق پایانی بازی وارد دروازه حریف کردند با ارائه یک بازی حساب شده به عنوان تیم پیروز بازی را به اتمام برسانند و صعود خود به جام جهانی را جشن بگیرند. 

شاگردان کی روش از همان دقیقه اول بازی میل به دروازه ازبکستان داشتند و حملات خود را آغاز کردند، حملاتی که باعث ارسال یکی دو سانتر خطرناک در دقایق ابتدایی شد، هجوم ملی پوشان ایران باعث شد تا ازبک ها در همان دقایق ابتدایی به فکر از نفس انداختن بازی شوند و به همین دلیل در پنج دقیقه ابتدایی چند بار با عنوان مصدومیت اقدام به متوقف کردن بازی کردند. پس از آن ملی پوشان ایران که از تک و تای ابتدایی بازی افتاده بودند به دنبال حفط توپ بودند و تا دقیقه بیستم بازی به همین ترتیب پیش رفت. 

از دقیقه بیستم به بعد باز هم ملی پوشان ایران تلاش خود را برای باز کردن دروازه ازبک ها آغاز کردند و این بار پیش از از نفس افتادن بازی موفق شدند روی یک حرکت زیبا به گل برسند، گل آزمون که در دقایق میانی نیمه اول به ثمر رسید باعث نشد تا بازیکنان ایران عقب بکشند و به دنبال حفظ نتیجه بازی تا پایان نیمه اول باشند، به همین دلیل تلاش خود را برای دوباره باز کردن دروازه حریف به کار بستند، حملات ایران از جناح چپ با حرکات انفجاری میلاد محمدی و در طرف دیگر از میانه قلب دفاعی ازبک ها توسط جهانبخش و آزمون و طارمی بارها دروازه حریف را با خطر مواجه کرد اما هر کدام از آنها به دلایلی همچون بدشانسی و یا بی دقتی از بین رفت تا در نهایت نیمه اول با همان یک گل به سود ایران به پایان برسد. 

اما در نیمه دوم بازهم این بازیکنان ایران بودند که تصمیم به باز کردن دروازه حریف داشتند، آنها به مانند نیمه اول از همان دقیقه یکم آغاز بازی روی دروازه ازبک ها خطرناک ظاهر شدند و خیلی زود موفق شدند به یک ضربه پنالتی نیز دست پیدا کنند، ضربه ای که با بی دقتی کاپیتان تیم ملی راهی به دروازه حریف نیافت.

پس از حملات و فشار ابتدایی تیم ملی، ازبک ها سعی در شکل دادن به خط میانی و دفاعی خود داشتند و چند بازیکن تعویضی را به کار گرفتند تا بتوانند جلوی حملات ایران را بگیرند، اتفاقی که چندان کارگر نیفتاد و ملی پوشان ایران در چند مورد دیگر دیگر تا فروریختن مجدد دروازه لوبانوف پیش رفتند اما هر بار به طریقی ناکام بودند. 

البته ازبکستانی ها نیز در بیست دقیقه پایانی بازی تلاشی برای رسیدن به دروازه ایران به کار بستند اما استحکام و بازی منطقی مدافعان و هافبک های ایران باعث شد تا حملات نصفه و نیمه حریف مهار شود، هر آنچه که بود ملی پوشان کشورمان در این دیدار نشان دادند استحقاق صعود به جام جهانی را داشتند و با بازی حساب شده و بی نقص خود یک تیم ملی باکلاس را نشان دادند.

آنها در دقایق پایانی بازی با حرکت دیدنی طارمی به گل دوم نیز رسیدند تا پیروزی محکم تری به دست بیاورند. شاگردان کی روش که هیچگاه بازی دفاعی را در دستور کار خود نداشتند بارها می توانستند گلزنی کنند تا با اختلاف بیشتری از سد حریف خود بگذرند اما این اتفاق نیفتاد تا بازهم با اختلاف تنها دو گل برد خود را جشن بگیرند، بردی که تیم ملی ایران را روانه جام جهانی روسیه کرد.
 
کلمات کلیدی : تیم ملی فوتبال ایران+جام جهانی روسیه+سردار آزمون+مهدی طارمی+بازی با ازبکستان
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۱۴:۳۵
بی نهایت خوشحالم (4423968) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۴:۳۶:۳۱
حضور بدون اما و اگر ایران در جام جهانی فوتبال 2018 روسیه بسیار دلچسب است. تیریک فراوان به هموطنان عزیز (4424185) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۸:۴۳:۲۲
یعنی چی الان ؟ پس هیجان دقیقه نودی صعود به جام جهانی تو بازی پلی اف چی میشه؟!!!!! قبول نیست الان کیروش هیجان و حساسیت بازی های بعدی رو از بین برده، ما مردم عادت به همچین چیزایی نداریم !!!!!!!!!!! (4424274) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۱۶:۳۵
لازم بود این شادی برای هموطنان عزیزم (4423972) (alef-13)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۱۷:۵۵
شاد کردن دل ميليونها ایرانی واقعا کار تحسین برانگیزیه انشالله تو جام جهانی هم خوب ظاهر بشيم (4423974) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۸:۱۷:۲۵
قابل توجه کسانی که نمیخواستند کی روش بمونه و هی سنگ اندازی میکردن
کار درست ارزشمنده .... (4424256) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۲۷:۵۰
ایران باید با مربی ایرانی در جام جهانی حضور یابد و بهتر است کیروش برود و مربی ایرانی جایگزین ان گردد و این همه دلار خرج او نکنیم (4423975) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۷:۱۷:۳۲
فکر میکنی مربی ایرانی مجانی کار میکنه؟
ما باید قبول کنیم باید از مربی خوب استفاده کنیم چه داخلی و یا خارجی
این حرف شما قدر نشناسی به زحمات کی روش هست.
متاسفانه سیستم مدیریت در تمامی بخشهای ایران دچار ضعف و فساد هست وراه یابی به جام جهانی با مربی ایرانی غیر ممکن بود. (4424227) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۸:۲۱:۲۳
سلام رفیق نظرت رو واسه خودت نیگه دار چون ما همچین کسی رو نداریم ونمیخواهیم دوباره عقب گرد کنیم همین نمک نشناسی های افرادی مثل شماست که همیشه مشکل سازه از قدیم گفتن کار را باید به کاردان سپرد
امیدوارم با مطالعه دقیق سالهای قبل نیجه خوب بگیرین و نظرتون عوض شه و....الف جان لطفا بگذار این نظر را این دوستمون ببینه (4424259) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۹:۵۱:۰۱
مایلی کهن خوبه ؟ (4424333) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۰:۲۱:۱۸
مربی ایرانی؟!
هر زمان مربی ایرانی داشتیم یا به جام جهانی نرفتیم یا با بدبختی رفتیم
مربی های ایرانی فعلی فاقد دانش روز فوتبال هستند و حاضر به یادگیری آن هم نیستند (4424366) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۰:۴۵:۱۳
اصلا" چیزی از فوتبال می دونی ؟!
فوتبال همون ورزشی است که با پا به توپ ضربه میزنند، با واترپولو فرق می کند ها ! (4424401) (alef-13)
 
دایی جان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۰:۴۹:۳۹
به نظر کارشناسانه شما احترام می گذاریم ولی سعیمان بر اینست که با همین مربی خارجی که نتیجه گرفته ایم،ادامه دهیم تا اینکه بزنیم هر چی توی این چند سال ساخته ایم رو نابود کنیم... (4424409) (alef-13)
 
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۲۹:۲۹
ارزش استفاده از يك متخصص مثل كيروش و حمايت از اون مشخص ميشه. (4423977) (alef-13)
 
غیاث
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۳۳:۱۷
پیروزی تیم فوتبال ایران بر ازبکستان(۲-۰) و راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به تمام ایرانیان شادباش می گویم
ولی انصافا تیم ما تو حمله هنوز خیلی باید کار کنه (4423981) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۳۶:۱۹
مرسی کیروش
مرسی بچه ها
دمتان گرم (4423985) (alef-13)
 
سعیدیان
France
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۳۶:۳۷
عالی بود. تبریک به همه.
کاش مافیای والیبال اجازه بده که مثل فوتبال، جوانان مستعد بدرخشن و افتخارآفرینی کنن. (4423986) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۶:۴۳:۱۴
کاش فوتبالیست ها به گرد پای درخشش والیبالسیت های ما برسند. (4424217) (alef-3)
 
hamid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۴۴:۱۱
هیچکی مثل ایرونی نمیشه (4423991) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۵۰:۲۲
دیگر نباید اکتفا به راه یابی به جام جهانی باشذبلکه حضور توانمندانه و ابرومندانه در این مسابقات است. (4424001) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۵۲:۵۳
درست که ما در این مسابقات گل نخوردیم اما بیشتر مسابقات را تنها با یک گل شکننده میبردیم. (4424003) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۰:۰۲:۵۷
سه امتیاز گرفتن ارزشش بیشتره (4424344) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۳:۵۶:۱۰
سلام جام جهانی. (4424007) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۰:۰۹:۰۱
مبارکه ایران من (4424019) (alef-13)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۰:۲۷:۰۸
تبریک به همه

تبریک به اقای روحانی (4424040) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۷:۲۴:۳۶
چه بی ربط (4424229) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۰:۴۱:۳۰
تا افرادی مثل شما در جامعه باشند.
دیگر پیشرفت معنی نداره.
چون در هر صورت بهانه ای برای رای به روحانی دارید. (4424395) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۰:۵۲:۱۵
شادباش
شادباش
شادباش
... (4424053) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۱:۴۱:۴۴
علاوه بر همه بازيكنا ، يك خسته نباشيد بايد گفت به كيروش كه ثابت كرد با برنامه ريزي درست و مديريت حرفه اي ميشه فوتبال ايران رو متحول كرد و به اوج رسوند . ميشه حتي قبل انجام دوبازي اخر بدون هيچ گل خورده جشن صعود گرفت . اونم تو كشوري كه يا نرفته جام جهاني اگه رفته دقيقه ٩٠ با هزار دعا و التماس . ايشون ثابت كرد ميشه ديسيپلين رو تو يك مجموعه حاكم كرد و مرحله به مرحله با اعتماد به جوانها و استفاده از همه پتانسيلها ، همه ايرانيها كه در هر جاي دنيا هستن يك تيم واحد ساخت به اسم تيم ملي كه نتيجش بشه شادي براي همه مردم ايران. كارهاي بزرگ نياز به انسانهاي بزرگ با افكار بزرگ و بلند داره .
امروز بايد نتيجه عملكرد ايشون رو با عملكرد منتقديني مثل مايلي كهن يا قلعه نويي كه فردوسي پور رو به خاطر حمايت از اين شخصيت به كيروشي پور و غربزده متهم ميكردن ، رفتار كيروش در راستاي ايجاد ديسيپلين تو مديريت تيم رو تحقير اميز ميخوندن و تحقير ايرانيها ميناميدن ، بايد مقايسه كرد .
قصه اشنايي كه سالهاست دامن كشور رو گرفته ، درد تنگ نظري ها و شعارها به جاي درك واقعي از ظعفها و قبول كمبودها و حركت براي رفعشون . (4424101) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۱:۵۹:۵۱
کاش همین مقدار هم به فکر ارتقاء فرهنگ جامعه باشید واقعا اوضاع فرهنگی جامعه خیلی خراب است وگرنه این شادی ها زود گذر است (4424111) (alef-13)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۲:۲۳:۰۸
هوش ايراني يعني اين
در فوتبال ، بسكتبال ، كشتي ، واليبال و.......
در هر كاري ، در هر زمينه ايي ، وقتي يك ايراني درست مديريت شود
همه ديديم ،
نتيجه شگفت اور خواهد شد (4424141) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۳:۵۶:۲۵
گل طارمی خیلی قشنگ بود. (4424176) (alef-3)
 
بانو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۴:۰۶:۵۴
کلا هر گلی قشنگه. (4424695) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۴:۳۳:۰۹
بایست مانند والیبال مقابل تیم های بزرگ جهانی عرض اندام قدرتمندانه داشته باشیم کنیم. و زنگ تفریح دیگر تیم ها در گروه خود در جام جهانی فوتبال نباشیم . (4424183) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.