نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412784
رحیم‌پور ازغدی: صاحبان فیش‌های نجومی در نماز جمعه‌های قم و تهران شلاق بخورند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۰
روزنامه وطن امروز نوشت:عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخورد امام علی(ع) با دزدان بیت‌المال گفت: این افرادی را که حقوق‌های میلیونی گرفتند و اختلاس‌های میلیاردی کردند باید در نماز جمعه شلاق زد.

حسن رحیم‌پور‌ازغدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم، افزود: نهی از منکری واجب است که جلوی منکر را در سطح حکومت و جامعه بگیرد، نماز جمعه‌های شهرهای بزرگ از جمله قم باید به‌گونه‌ای باشد که صاحبان قدرت و ثروت از نقد شدن در این نماز جمعه‌ها نگران باشند و مستضعفان هم امیدشان این باشد که در این نماز جمعه‌ها از حقوق آنها صحبت می‌شود.

رحیم‌پورازغدی با اشاره به برخورد امام علی(ع) با دزدان بیت‌المال گفت: ایشان دستور دادند دزدان بیت‌المال را در نماز جمعه جلوی مردم شلاق بزنند، نماز جمعه جای کلی‌گویی نیست، اگر چه در نماز جمعه باید همیشه به تقوا دعوت شود، ولی نباید بقیه بخش‌های نماز جمعه تکراری باشد.

وی ادامه داد: این افرادی که حقوق‌های میلیونی گرفتند و اختلاس‌های میلیاردی کردند را باید در نماز جمعه شهرهایی همچون تهران و قم شلاق زد، باید به سیره امام علی(ع) عمل کرد، اگر مدیری دروغ می‌گوید باید در نماز جمعه آبروی او را ببریم، غارتگر بیت‌المال هرکسی که باشد، باید آبرویش در نماز جمعه برده شود.
 
کلمات کلیدی : حقوق نجومی+اختلاش + فساد مالی + حسن رحیم‌پور‌ازغدی
 
احد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۷:۴۴:۲۳
اگر فرض بر شلاق خوردن هست خیلی ها باید شلاق بخورند ! املاک نجومی ! ذخیره فرهنگیان نجومی ! بابک و دار دسته نجومی! امیر منصور اریا نجومی ! بیمه نجومی ! و هزاران نجومی دیگر ! دلت خوشه ازغدی جان ! (4011930) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۰:۲۳:۲۷
با اقای ازغدی موافقم. طوری شده که دردان بیت المال به ثروت خود می نازند و پز می دهند و فخر فروشی می کنند. (4012134) (alef-3)
 
جهرمي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۷:۵۳:۱۳
جناب ازغدي مردم دارن تو تهران وشهرهاي ديگه از الودگي هوا ميميرن اونوقت شما دنبال چي ميگردي؟ من خودم نميتونم بخاطر اين وضع الودگي ديگه تو نماز جمعه شركت كنم گناهشم پاي مسوولايي كه خوابن واين اوضاعو نميبينن... (4012750) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۷:۵۸:۲۶
فقط شلاق؟؟؟؟؟اینا باید همراه خانوادشون شلاق بخورن و تمام املاک و داراییهاشون ثبت و ضبط بشه ب نفع فقرای واقعییییی (4011959) (alef-13)
 
ابراهیم گنجی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۸:۱۸:۱۱
با سلام
جناب آقای رحیم پور ازغدی
شاید درستش این باشد که :
1 - هر کس ، تأکید می کنم " هر کس " ، در ج.ا.ایران مرتکب خلاف شد ، پس از محاکمه عادلانه و اثبات جرم باید مجازات شود . طبعا تمام این روند مراجع قانونی خاص خود را دارد .
2 - این امر باید تعمیم داشته باشد و شامل یک موضوع خاص و از طرف طرز تفکر خاصی نباشد . مردم می فهمند که اتهام واقعی یا غیر واقعی گروه الف از سوی سران و هواداران گروه ب علم و پیگیری می شود و برعکس ، و نیز گروه الف و ب همواره سعی در سکوت و رفع و رجوع اتهامات واقعی و غیرواقعی علیه خود را دارند .
3 - این اصل نباید فدای مصلحت های غیر واقعی شود . مصلحت اصلی ، اسلامیت نظام است که عدالت یکی از ارکان اساسی آن می باشد . محاکمه و مجازات مجرم ، در هر مقام و لباس و صنف و گروه و حزب و جایگاهی نه تنها به اصل نظام آسیبی نمی رساند ، بلکه باعث تقویت آن و ایمان و اعتقاد بیشتر مردم به آن می شود . چنانچه برعکس آن وضعیت بی اعتمادی روز جامعه را به وجود آورده است که حتی اگر فردی واقعا" جرم اثبات شده ای نداشته باشد ، به صرف ایراد اتهام در شبکه های اجتماعی از طرف مردم محکوم است و به تبع آن انگ چندباره ای تحت عنوان " لاپوشانی " متوجه نظام می گردد .
4 - البته که نباید عدالت و حق الناس در معاملات سیاسی گروه الف و ب گم شود . همانطور که طرح تخلفات طرف مقابل نیز نباید در پی طرح تخلفات گروه خودی باشد . اینکه بگوییم حالا که تو این مطلب را مطرح یا فاش کردی من هم آن مطلب را طرح یا افشا می کنم ، یا تو از پیگیری این بگذر تا من از پیگیری آن بگذرم ، هر دو غلط است .
5 - همه داستان ها از خارج تولید و تبلیغ و پخش نمی شود . خیلی وقت ها ما با عمل بر خلاف اصول فوق الذکر خودمان سوژه این داستان ها و تبلیغات و جوک ها و ... را فراهم می کنیم .
ببخشید که طولانی شد ... (4011982) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۸:۳۷:۲۳
اگه قرار بر شلاق خوردن باشه سه چهارم ایرانی ها باید شلاق بخورند.رشوه بیداد میکنه.یه قرارداد حتی کوچک پیدا کن که "شیتیل" نداشته باشه. (4012011) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۸:۵۵:۳۵
مدیران نجومی نه تنها تنبیه نشدندند خیلی از انها در سمت های خود ماندند و بعضی ها هم که برکنار شدند در پست های دیگری رخنه کردند به طور مثال مدیر عامل معزول بانک قرض الحسنه مهر ایران پس از برکناری به عضویت هیت مدیره بانک اقتصاد نوین در امده است (4012036) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۹:۲۸:۰۹
حرف خوبی ولی اگه بهش عمل بشه چون نماز جمعه ها بیشتر به مسائل بیرونی می پردازندتا داخلی. (4012068) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۰:۰۸:۱۴
مگه حقوق نجومی رو به زور گرفتن؟
براشون فیش صادر شده
یعنی تا وقتی که حقوق دریافت کنن ده ها نفر در جریان بودن و پرداخت رو تایید کردن
این یعنی سیستم ما فاسده
بحث اختلاس از حقوقهای نجومی جداست (4012120) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۲:۴۶:۳۹
اگه قرار باشه تمام دزدها در ملاء عام شلاق بخورن تا ده پانزده سال هرجمعه بايد شاهد شلاق خوردن اونها باشيم اگه بخواهيم به ترتيب بزنيم بايد حداقل از ده يازده سال پيش شروع كنيم (4012370) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۶:۵۹:۵۳
اونا رو از کار برکنار تا مردم از دست اونا نفس راحت بکشن و هزینه زندگی شون وزن بچه شون روهم ازبیت المال بدن باز میصرفه و مملکت سود میکنه شلاق خوردن در نماز جمعه رو هم نخواستیم ، پیشکش (4012691) (alef-11)
 
کاربر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۷:۲۱:۰۳
جناب دکتر ازشما تنتظارمیرفت که برای مشکلات ؛ راه حل های علمی و آکادمیک ارائه بدهید ؛ پیشنهاد شلاق زدن و اعدام کردن ؛ راه حل عوام الناس است (4012720) (alef-11)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۲۳:۲۸:۳۸
اگه تو این مملکت احکام اسلام پیاده میشد الان شاهد این همه دزدی پ اختلاس و رشوه و....نبودیم یادم اوایل انقلاب یک نجار بیچاره را که دزدی کرده بود در ملا عام انگشتان دستش را قطع کردند ولی بعد از جنگ و شروع دولت سازندگی با اعمال سیاستهای لیبرال سرمایه داری و لیبرال دموکراسی کم کم احکام اسلامی را کم رنگ کرده و درش را تخته کردند چون دولتمردان میدانستند که با این سیاستها اختلاس و رشوه و غارت بیت المال در جامعه بویژه بین مسئولان رواج خواهد یافت و اگر احکام اسلامی اجرا میشد انگشتان خیلی از مفسدان اقتصادی باید قطع میشد (4013131) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۱۲:۳۹:۲۴
اگر شما خودت لیبرال نبودی نمی گفتی نجار بیچاره.
عزیز من مجازات باید دارای شرایط لازم و نیز در بردارنده نتیجه باشد
ضمنا اینجا عربستان نیست ایران است و مسائل خاص خودش (4141634) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.