توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483083
معاون ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد؛ تخصص‌گرایی در جذب سرباز
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳
معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با اقدامات صورت گرفته در زمینه بهبود شرایط محیطی و رفاهی سربازان و همچنین تغییر رفتارها و برخوردهای فرماندهان، منزلت و‌شأن سرباز درایران با گذشته قابل مقایسه نیست، در آینده نیز با ادامه این نگرش، به طور قطع شرایط بهتری خواهیم داشت.

به گزارش ایرنا،سردار سرتیپ «محمد جواد‌زاده کمند» با تأکید بر لزوم توجه به توان و استعداد جوان سرباز و پرورش افراد توانمند برای جامعه اسلامی، گفت: حفظ ‌شأن و منزلت سربازان از رویکردهای جدی نیروهای مسلح است و در این راستا برنامه‌های مطلوبی دنبال می‌شود.

وی درخصوص ارزیابی اقدامات انجام شده برای «خوشایند‌سازی خدمت سربازی» و ارتقای بهره‌وری سربازان، اظهار کرد: در گذشته رویکرد نیروهای مسلح، تنها استفاده حداکثری از توان سربازان در عرصه نظم و امنیت بوده اما در سال‌های اخیر با تغییر روش‌ها، سعی داریم ضمن استفاده بهینه از توان و استعداد جوان سرباز، افراد توانمندی را پرورش دهیم که برای کشور و جامعه اسلامی مفید باشند.

وی با بیان اینکه تغییر رویکردهای اخیر در اکثر یگان‌ها حاکم است، افزود: با اقدامات صورت گرفته در زمینه بهبود شرایط محیطی و رفاهی سربازان و همچنین تغییر رفتارها و برخوردهای فرماندهان، منزلت و ‌شأن سرباز در نظام جمهوری اسلامی ایران با گذشته قابل مقایسه نیست، در آینده نیز با ادامه این نگرش، به طور قطع شرایط بهتری خواهیم داشت چراکه حفظ منزلت این قشر عزیز جامعه از رویکردهای جدی نیروهای مسلح است.

معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به رویکرد «تخصص‌گرایی» در جذب سربازان، افزود: تلاش براین است که با توجه به ظرفیت‌های نیروهای مسلح و در حد امکان، سربازان متناسب با تخصص و مهارتشان به کارگیری شوند، همچنین توسعه بخش‌های مختلف نیروهای مسلح موجب شده تا سربازان نخبه و محقق در پژوهشکده‌های نیروهای مسلح نیز جذب شوند.
 
کلمات کلیدی : مشمولان سربازی ، کارت پایان خدمت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.