نظر منتشر شده
۲۰۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 68398
رییس جمهور: شعار دو بچه كافي است را قبول ندارم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۴۸
رییس جمهور گفت: شعار دو بچه کافی است را قبول ندارم.به گزارش الف از ایسنا، رییس جمهور در برنامه تلویزیونی شبکه یک گفت: همه كودكاني كه از اول فروردين سال جاري متولد شده‌اند دولت حساب سرمايه‌گذاري براي آن‌ها باز مي‌كند و سالانه مقداري به آن اضافه مي‌كند، به شرط آن‌كه خانواده‌ها هم در آن مشاركت داشته باشند. پيش‌بيني شده است كه بعد از 20 سال براي تحصيل، اشتغال، مسكن ، ازدواج حداقل سرمايه‌اي در اختيار اين جوان وجود داشته باشد.وي با اشاره به اين‌كه " بنده شعار دو بچه كافي است را قبول ندارم"، افزود: اين مساله سياست غلطي بود كه غربي‌ها انتخاب كرده و امروز پشيمان هستند و سرمايه سنگيني براي حفظ هويت و فرهنگ خود مي‌پردازند، چرا بايد در مسيري قرار بگيريم كه نتيجه آن مشخص است.

به گزارش الف از فردا، رئیس‌جمهور با مقایسه امکانات فعلی کشور با 30 و 60 سال اخیر، آن را دلیلی برای «آمادگی کشور جهت افزایش جمعیت» گفت: داشتن دو فرزند و یک فرزند سیاست غربی است و قدیم با آن وضعیت افراد 7 یا 8 فرزند داشتند.وی از آنچه که «سکوت علما» در رابطه دو فرزندی بودن خواند، انتقاد کرد و تاکید کرد که مخالف این است که دو بچه کافی است.احمدی‌نژاد گفت کشور قابلیت داشتن 150 میلیون جمعیت را دارد.


 
رئيس  جمهور همچنین در خصوص مسايل بين المللي نیز به سخنان مجری برنامه پاسخ داد. 

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، آقاي "احمدي نژاد" در پاسخ به سوال مجري که پرسيد در بحث انرژي هسته اي در کجا قرار داريم و پاسخ بدون حاشيه شما براي رئيس جمهور آمريکا چيست؟ گفت: بحث آمريکا مقداري پيچيده است و آمريکا قدرتي است که در اوج بوده و روزي همه دنيا را متعلق به خودشان و خودشان را مالک و حاکم بلامنازع مي دانستند و اکنون در حال فرو ريزي هستند. آقاي احمدي نژاد افزود: در خود آمريکا نيز در ميان گروه هاي مختلف و افراد گوناگون و در کشمکش هاي قدرت سياسي دعوا و جنجالي است که هزار برابر جاهاي ديگر است چون آنجا کانون تفکر مادي است.

رئيس جمهور گفت: آمريکايي ها مشکلات اقتصادي ، فرهنگي و مادي دارند و مشکلات امنيتي در سطح بين الملل پيدا کردند و نفوذشان در عراق و افغانستان از بين رفته است و در منطقه ما با چالش هاي سنگين مواجه شدند.

آقاي احمدي نژاد افزود: اينها وقتي بررسي مي کنند و مي بينند که يک قدرتي در دنيا در حال ظهور است ، نه قدرت استکباري ، اقتصادي و نظامي بلکه يک قدرت فرهنگي در حال ظهور است که در همه جا با در بسته اين قدرت فرهنگي مواجه مي شوند که پشت آن ايران قرار دارد و در همه جا امواج اميدبخش ، عدالتخواهي و ايستادگي از ايران صادر مي شود، بر همين اساس با ايران مشکل دارند و مي خواهند بر دنيا حاکم شوند و مي بينند که ايران اجازه نمي دهد.

وي اضافه کرد: البته ما به دنيا خيلي کاري نداريم و آنها مي خواهند بر منطقه ما مسلط شوند و بدون ايران کسي نمي تواند بر خاورميانه مسلط باشد.

رئيس جمهور گفت: هر کس ايران را داشته باشد منطقه را دارد و اين به خاطر شرايط و تاريخ ايران است.

آقاي احمدي نژاد افزود: آنها مي خواهند بر اين منطقه و به واسطه آن بر دنيا مسلط شوند اما در همين گام اول زمين خوردند و ايران را ندارند و ايران نيز اجازه نمي دهد که شرايط قبل دوباره اجرا شود و به همين دليل از دست ما عصباني هستند.

رئيس جمهور گفت: آقاي اوباما را آوردند چهره را عوض کند ، البته آقاي اوباما مي توانست مفيد باشد و شايد آن اوايل نيز در ذهنش بود که واقعاً کارهاي مثبتي انجام دهد اما در مقابل فشار صهيونيست ها قبل از انتخابات واداد و فکر کرد که رأي دست اينهاست در حاليکه رأي دست مردم است و دل مردم نيز دست خداست.

آقاي احمدي نژاد افزود: اوباما اگر با همان شعار مستقل ، تغيير واقعي، همکاري با ايران ، رفع ندانم کاري ها و غلط کردن هاي دولت هاي قبلي به ميدان مي آمد رأي هم مي آورد و اقتدار نيز برايش ايجاد مي شد که اقتدار يک ملت بالاتر از اقتدار احزاب است.

رئيس جمهور گفت: وي به صهيونيست ها باج داد که همان موقع من متوجه شدم که وي ديگر نمي تواند کاري انجام دهد.

آقاي احمدي نژاد افزود: با اين حال ما نخواستيم که وي از بين برود من براي او پيام دادم و بارها گفتيم که از تغييرات استقبال مي کنيم اما تغييرات را نديديم .البته نه اينکه هيچ تغييراتي نديديم اما تغييرات اساسي که بتواند تحول درست کند مشاهده نکرديم و کارهاي ظاهري خيلي مهم نيست.

رئيس جمهور اسلامي ايران گفت: آنها براي نوروز پيام مي دهند ما هم برايشان پيام داديم و 500 تا پيام به همديگر مي دهيم اما اين پيام ها بايد به يک نقطه عملياتي و واقعي برسد.

آقاي احمدي نژاد افزود: موضوع هسته اي ايران واقعاً يک بهانه و دعوا بر سر آن است که من گفتم. خوشبختانه در بحث هسته اي ما به يک نقطه غير قابل برگشت رسيديم، عبور کرديم و صدها کيلومتر نيز آن طرف تر هستيم که خودشان آن را مي دانند.

وي افزود: آنها دو راه بيشتر ندارند يا همين بداخلاقي ها را ادامه دهند که حاصلش همين است يا اينکه ايران را بپذيرند و در کنار ايران قرار بگيرند و همکاري کنند.

رئيس جمهور گفت: ما فکر مي کنيم اين راه دومي براي آنها بهتر است و براي ما نيز بهتر است چون ما دنبال دعوا نيستيم اما در ميان آنها آنقدر گروه هاي قدرتي که دل خود را براي چپاول ملت ها صابون زدند زياد هستند که نمي توانند به تصميم برسند.

آقاي احمدي نژاد افزود: از آقاي اوباما نيز استفاده مي کنند و اين حرفي که وي زد به نظرم متوجه نشد و به قول ما ايراني ها توي کاسه اش گذاشتند.** اوباما يک شانس بيشتر نداردرييس جمهور در ادامه برنامه در پاسخ به پرسش مجري درباره تناقضات در گفتار اوباما و اين که در اوضاع کنوني بهترين رويکرد رئيس جمهور آمريکا براي نجات ملتش چيست؟ گفت: آقاي اوباما يک شانس بيشتر ندارد و آن هم ايران است.

احمدي نژاد افزود: اين يک حرف احساسي نيست و حرفي عملي است.

وي با بيان اين که آقاي اوباما در فلسطين نمي تواند کاري کند و نمي گذارند که کاري کند و شانسي هم ندارد، گفت: اوباما چه فرمولي مي تواند بدهد که در فلسطين پيشرفتي اتفاق بيافتد که برايش پيروزي محسوب شود و جايگاهش را در حکومت آمريکا تثبيت کند؟

رئيس جمهور گفت: در عراق و افغانستان هم نمي تواند کاري کند زيرا آنقدر پيچيدگي در آنجا هست که هر کاري هم کند اتفاق ملموسي نمي افتد که پيروزي تلقي شود.

آقاي احمدي نژاد با بيان اين که اوباما در اقتصاد آمريکا هم که نمي تواند معجزه کند، افزود: اوباما يک راه بيشتر ندارد که به دنيا بگويد من تغيير دادم و معادلات دنيا را به هم زدم و آن هم ايران است.

رئيس جمهور گفت: دولت هاي آمريکا 30سال به طور مستقيم عليه ما بودند و قبل از آن هم 30 تا 40 سال به ظاهر دوست اما در واقع عليه ما بودند.

آقاي احمدي نژاد افزود: اوباما براي ماندن در رأس حکومت و موفق شدن يک شانس بيشتر ندارد و آن هم ايران است که بگويد من با ايران شروع به همکاري کردم و اين را هم در عمل بايد نشان دهد.

رئيس جمهور اضافه کرد: من نامه اي به اوباما دادم که اخبار اين نامه به زودي منتشر مي شود.

آقاي احمدي نژاد با بيان اين که وي بايد از فرصت هايش استفاده کند، افزود: دوره اينکه خيال کنند مي توانند به ايران آسيبي بزنند تمام شد.

رئيس جمهور گفت: به لطف خدا ديگر کسي توانايي آسيب زدن به ملت ايران را ندارد.

آقاي احمدي نژاد با بيان اينکه ما در پي دعوا نيستيم بلکه دنبال همکاري و گفتگو هستيم افزود: الان هم اينگونه است و اگر ما بتوانيم فرمولي پيدا کنيم که حقوق ما اعم از استقلال، شخصيت، حيثيت و هسته اي هم که جاي خود دارد، حفظ شود و بتوانيم مبادله و همکاري کنيم باز هم اين کار را خواهيم کرد.

رئيس جمهور با اشاره به اينکه ما از گفتگو و همکاري فرار نکرديم گفت: در يک دوره اي آنها براي اين که با ما حرف بزنند براي ما شرط مي گذاشتند بعد ديدند که در ايران کسي برايشان تره هم خرد نمي کند.

آقاي احمدي نژاد افزود: الان هم بهترين راه براي اوباما اين است که وارد همکاري شود و خيلي فرصت هاي جديد براي همکاري ايجاد خواهد شد.

رئيس جمهور با بيان اينکه آمريکا در دنيا واقعاً منزوي است گفت: افغانستان دست ناتوست و حاکم اصلي ناتو نيز آمريکاست و تقريباً 110 هزار نيروي خارجي در آنجاست که 60 تا 70 هزار نفر از اين نيروها آمريکايي هستند؛ آنجا بمب مي گذارند و ترور مي کنند و مردم افغانستان تحت فشار چند جانبه هستند.

آقاي احمدي نژاد افزود: ما نه در آنجا نيروي نظامي داريم و نه عضو ناتو و نه اشغالگر، بلکه فقط همسايه هستيم که مي خواهيم به عنوان همدردي کمک، مشورت و مبادلات کنيم.

رئيس جمهور گفت: ما از يک هفته قبل اعلام مي کنيم که فلان روز و فلان ساعت به کابل مي آييم.

احمدي نژاد افزود: در آنجا با گروه هاي مختلف مردم جلسه مي گذاريم و بحث مي کنيم و شبکه ها مي آيند و سپس به ايران بر مي گرديم.

رئيس جمهور گفت: اما آقاي اوباما به عنوان رئيس دولت آمريکا نمي تواند از قبل اعلام کند چه موقع به افغانستان مي رود و اين خيلي بد است.

آقاي احمدي نژاد افزود: بعد به ما مي گويند ما مي خواهيم کاري کنيم که ايران از انزوا درآيد.

رئيس جمهور گفت: ما نمي خواهيم شما براي ما کاري کنيد تا ما از انزوا خارج شويم؛‌ ما مي خواهيم کمکتان کنيم شما از انزوا دربياييد.

آقاي احمدي نژاد افزود: رفتارتان را درست کنيد تا از انزوا دربياييد.

رئيس جمهور با بيان اينکه همه جا اين گونه عمل مي کنيم و در سفر به عراق نيز با اعلام قبلي رفتيم گفت: برخي از مسئولان عراق به همکاران ما که پيشرو رفته بودند گفته بودند اينجا خطر است.** عراق متحد طبيعي ايران استآقاي احمدي نژاد درباره انتخابات اخير عراق و پيش بيني آينده روابط و سطح تعاملات بين دو کشور افزود: ما با عراق متحد طبيعي، جغرافيايي و اجباري هستيم.

رئيس جمهور گفت: فرهنگ، دين، سابقه، تاريخ، جغرافيا، مرز و بسياري از منابع و ذخاير ما مشترک است.

آقاي احمدي نژاد با بيان اينکه حتي مردم ما هم مشترک هستند، افزود: در حال حاضر خيلي از مردم ما متولد عراق و خيلي از عراقي ها متولد ايران هستند و اين مسأله در گذشته عادي بوده است و نمي شود اين رابطه بريده شود.

رئيس جمهور گفت: هر دولتي که در عراق بيايد ما بايد باهم کار کنيم.

آقاي احمدي نژاد افزود: انتخابات اخير عراق نيز انتخابات خوبي بود و مردم هم شرکت کردند.

رئيس جمهور با بيان اين که ما فکر مي کنيم سطح همکاري ها در دولت آينده عراق خيلي گسترده تر است، گفت: دولت در عراق هر چقدر مستقرتر شود همکاري اش با ايران و کشورهاي منطقه بيشتر مي شود.

آقاي احمدي نژاد افزود: عراق؛ کشوري با ملتي بزرگ و با فرهنگ است و ذخاير عظيم انساني و فرهنگي دارد.

رئيس جمهور گفت: دشمنان خيلي فشار مي آورند و مانع تراشي مي کنند که آن عراق مستقل مقتدر نتواند مستقر شود اما ان شاء الله خواهد شد.** حاميان ريگي بايد خسارت دهندرئيس جمهوري اسلامي ايران در پاسخ به پرسشي درباره محتواي نامه وي به دبيرکل سازمان ملل گفت: اين نامه دو تا سه بخش دارد که بخش اول آن درباره جنايت ريگي است.

آقاي احمدي نژاد افزود: سازمان ملل و اين همه دولت هاي مدعي به نام مبارزه با تروريسم پوست از تن ملت ها مي کنند.

وي اضافه کرد: در اين نامه به دبيرکل سازمان ملل اعلام کردم؛ اين هم تروريستي که بيش از 400 نفر را به وحشيانه ترين شکل ممکن کشته و زخمي کرده است و اين در حالي بود که در شبکه هاي تلويزيوني آمريکا، انگليس و کشورهاي غربي جنايت هاي اين تروريست نشان داده شد و سعي کردند وي را قهرمان کنند که ما گفتيم شما چکاره بوديد که جوابشان سکوت بود.

رئيس جمهور اضافه کرد: در اين نامه گفتم چرا در کشورهاي نظير کشور ما اگر يک مامور نيروي انتظامي که پس از 8 ساعت که در چهار راه ايستاده است و با راننده اي که از چراغ قرمز عبور مي کند برخورد تندي مي کند شما صد تا قطعنامه مي دهيد و اظهار نظر مي کنيد اما درباره تروريستي که تصويرش نشان مي دهد که سر مي برد چرا سکوت کرديد؟

آقاي احمدي نژاد ادامه داد: در اين نامه تصريح شد که اين تروريست خودش اعتراف کرده است که اعضاي ناتو و دولت آمريکا و رژيم صهيونيستي حمايتش کردند شما که رئيس سازمان ملل هستيد؛ چرا محکوم نمي کنيد، حقوق ملت ايران و حقوق قربانيان چه مي شود؛ شما مسئوليت داريد که از حقوق قربانيان دفاع کنيد.

رئيس جمهور گفت: بخش دوم نامه درباره مبارزه ريشه اي با تروريسم است، گفتم؛ آمدند 11 سپتامبر را بهانه قرار دادند و به منطقه ما حمله کردند، هم تروريسم و هم قاچاق مواد مخدر بيشتر شده است.

آقاي احمدي نژاد افزود: در اين نامه گفتم اگر مدعيان مبارزه با تروريسم واقعا دنبال مبارزه با تروريسم هستند راهش همين است که ايران انجام داد.

رئيس جمهور اضافه کرد: گفتيم اگر حالا همه حوادث 10 ساله منطقه ما که بيش از يک ميليون نفر در آن کشته شدند به بهانه 11 سپتامبر است؛ عاملش چه کسي بوده است.

آقاي احمدي نژاد گفت: در اين نامه خواستيم که گروهي حقيقت ياب مستقل که ملت ها قبولشان داشته باشند، بگذارند که بررسي کنند حادثه 11 سپتامبر چه بود؟ عامل آن چه کسي بود؟ آن را معرفي کنند.

رئيس جمهور گفت: اگر عامل 11 سپتامبر در منطقه ما باشد ملت هاي منطقه خودشان يقه آن را مي گيرند که من بعيد مي دانم.

وي افزود: ‌يک ادعا بوده که سندي ارائه نشده است، اين چه چيزي است که يک حادثه مشکوکي درست مي کنند و نمي گذارند کسي درباره آن تحقيق کند.

آقاي احمدي نژاد گفت: گزارشي را ديدم که در عراق تا کنون يک ميليون و 350 هزار نفر کشته شده اند آيا فاجعه اي از اين بزرگ تر مي شود؟، آنهايي که يک ميليون و 350 هزار نفر را در اين ده سال کشته اند مدعي ما مي شوند؛ اين خيلي بد است.

رئيس جمهور افزود: من از دبيرکل سازمان ملل خواستم که گروه مستقل درباره حادثه 11 سپتامبر تشکيل شود و به مجمع عمومي گزارش دهد، بالاخره وظيفه اش اين است که اين کار را انجام دهد يا سازمان ملل متعلق به ملت هاست يا متعلق به چند نفر است که بايد تکليف را بدانيم.

آقاي احمدي نژاد گفت: سه آمريکايي به طور غير قانوني وارد مرز ما شدند که نيروهاي مرزباني ما با هوشياري اينها را گرفتند، آقاي دبيرکل چند بار به من پيغام داد و حتي حضوري درباره آنها با من صحبت کرد، گفتم اينها در کشورهاي ديگر ايراني هايي را که با ويزا به آن کشور رفته اند، مي دزدند و در آمريکا زنداني مي کنند، شما صدايت در نمي آيد، شما دبيرکل آمريکايي ها هستيد يا دبيرکل همه ما.

رئيس جمهور افزود: دبيرکل گفت که به من بگوييد من هم پيگيري مي کنم، گفتيم اين هم نامه شما پيگيري کنيد، ‌اين آقاي ريگي را محکوم کنيد، برويد طرح شکايت کنيد که دولت هاي آمريکا، رژيم صهيونيستي و ناتو بايد به 400 نفر خسارت دهند.

اميدوارم دبيرکل سازمان ملل وظايفش را انجام دهد.  
 
آرش
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۰:۲۴:۵۰
ایشان علی الظاهر با همه محصولات فکری غربی مخالفند حتی در امور پزشکی وبهداشتی!به نظرم بهتر است در راستای این طرز فکر وسایل نقلیه غربی اعم از خودرو و هواپیما و.. را تحریم کرده با چارپا مسافرت کنیم.طبق استدلال فوق قدیم 7،8 فرزند داشتند،با چارپا مسافرت می کردند و اتفاقی هم نمی افتاد!!!! (304398)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۳:۰۶:۵۳
چرا به جای نقد علمی و نقد استدلال‌های رئیس جمهور فقط کلیت حرف رو با صحبت‌های عوامانه تمسخر می‌کنید.
دکتر احمد‌نژاد چند دلیل برای این ادعای خود اقامه کردند که دوستانی که نظر داده‌اند هیچ کدوم رو نقد نکردند و فقط در حال مسخره کردن صحبت‌های رئیس‌جمهور هستند. برای الف هم که اینگونه نظرات رو منتشر می‌کنه متاسفم.
الان در بسیاری از کشورهای اروپایی که همین سیاسیت‌های غلط جمعیتی رو دهها سال پیش اتخاذ کردند سیاست‌های عکس اون در جریانه. در کشورهای اسکاندیناوی با روش‌های مختلف و بعضا شرم‌آور و غیر اخلاقی خانواده‌ها رو تشویق به زاد و ولد میکنند.
استدلال دیگر دکتر احمدی‌نژاد کاهش شدید رشد جمعیت بود که نتیجه طبیعی اون پیر شدن شدید جمعیت ایران در دهه‌های آینده است.
برای این چه جوابی دارید. مشکلی که اقتصاد بزرگ چین و ژاپن الان داره با اون دست و پنجه نرم می‌کنه همین پیر شدن جمعیت کشورشون هست. چرا کسی به این استدلالها جواب نمی‌ه.
جامعه روشنفکر و نخبه کشور هر وقت دست از این تکبر و خودپسندی و تمسخر و استهزاء دیگران برداشت می‌تونه با عموم مردم ارتباط برقرا کنه.
در غیر اینصورت باید تو همین فضاهای محدود مجازی و نخبگی برای هم نوشابه بازکنید و قربون صدقه افکار گرته‌برداری شده از کتب غربی خودتون برید. (304535)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۷:۳۲:۲۴
نه این درسته نه اون. اگر از متولدین سال های 60 تا 68 لخواهید نظر آقای رئیس جمهور را تحلیل کنند می تونید بهترین جواب ها رو بگیرید. میز های سه نفره مدرسه های دو شیفته. آمار جمعیتی کنکور ها. صف شیر خشک، ... باشه. فرضا آقای رئیس جمهور درست می گویند. اول اشتغال و مسکن اکنون جوانان و فرار نخبگان جوان و ... را حل کنید بعد به سراغ این ایده بروید که آیا کارشناسی هست یا صرفا یک نظر نسنجیده است. (304704)
 
ناصر
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۳:۴۱:۴۹
دوست عزیز یعنی شما می گویید آنان که این شعار را مطرح و حمایت می کنند همه مشکلات اشتغال و ازدواج جوانان را حل کرده اند؟؟؟ اصولا با این ترتیب که شما می گویید اصولا بچه دار شدند مساویست با بدبختی و بیکاری و تورم و .... خوب می شود بگویید چرا ؟؟ اصولا اگر بچه دار شدند و افزایش نسل بد است می شود بگویید چرا دولت را موظف به حل مشکلات ازدواج چوانان می دانید ؟؟ من نمی گویم که نظر رئیس جمهور درست است البته ایشان هم نگفت الان این کار درست است ولی نظرش این بود که جوری حرف نزنیم و عمل نکنیم که داشتن دو بچه مقدس است و اگر در هر شرایطس و هر زمانی باید این حرف را زد مثل حالا که جوری برخورد می کنید مثل اینکه نعوذ بال.. رئیس جمهور با امام زمان مخالفت کرده است و یا آیات قرآن را زیر سئوال برده است واقعا چنین فرهنگی را جا بندازیم که ما برای رفع مشکلات جامعه هیچ کاری نکنیم تنها دلمان را به این خوش کنیم که جمعیت را کاهش بدهیمو این را یک فرهنگ لایتغیر و همه زمانه هم معرفی کنیم آیا این به صواب و عقل و دین درست است>؟؟؟؟؟؟ (304850)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۲۲:۲۴:۲۶
آقا امشب شب عروسیت یهو زلزله بیاد تو چی کار میکنی؟جشن رو ادامه میدی .یا میری به کمک زلزله زده ها؟در کشور ما زلزله آمده ما خرابی و آوارگی زیاد داریم بزار این مشکلات رو حل کنیم چشم 300000000میشیم.در چنین شرایطی که ما الان داریم نمیدونم هیچ مسعله دیگهای نبود که احمدی نژاد به آن بپردازد یا فکر خود را روی موضوعات مهمتر متمرکز کند؟ (305172)
 
زهرا
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۰:۱۴:۱۱
ناشناس عزیز اگر از الان به فکر پیر شدن جمعیت کشور نباشند و فقط به فکر حل مشکلات فعلی باشند، در آینده نزدیک کشور با افت شدید نیروی کار مواجه می شه و در نتیجه افول اقتصادی. (304858)
 
ممممم
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۱:۵۶:۵۱
۱- در حال حاضر بیشترین جمعیت کشور را جوانان ۲۳-۳۰ ساله تشکیل می‌دهند که «نسل مولد» کشور هستند و زمان بچه‌دار شدن اونهاست.
اگر این نسل همان سیاست دو بچه کافیه رو هم پیش بگیره، بازهم موج بعدی جمعیت رو تولید می‌کنه (چون تعدادشون زیاد هست، همون دو بچه هم داشته باشند تعداد بچه‌ها در نسل بعدی زیاد خواهد بود)
یعنی با همان سیاست «دو بچه کافیه» هم ما ۷ سال دیگه مشکل مدرسه داریم، ۱۸ سال دیگه مشکل کنکور و دانشگاه و ۲۳ سال دیگه مشکل ازدواج و مسکن!
حالا فرض کنید این «نسل مولد» به جای دو بچه ۷تا یا ۴تا بچه داشته باشه، ببینید چقدر مشکل زیاد می‌شه.

۳- به نظر من جمله «قدیم با اون وضعیت ۷-۸تا بچه داشتند» اشتباهه. درستش اینه که «قدیم ۷-۸تا بچه داشتند، در نتیجه وضعیتشون اون بود!»

اینهم نقد علمی در جواب برای ناشناسی که اعتراض کردند چرا به جای نقد علمی رییس جمهور رو مسخره می‌کنید.
کاش این صحبتها به رییس جمهور می‌رسید و تاثیر داشت. کاش ... (304985)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۰۲:۵۳:۵۹
لطفا عزیزان معترض به احمدی نژاد در اینترنت یه سرچ کوچیک انجام بدن و ببینند هرم جمعیتی - سنی ایران با چه شتابی داره رو به دوکی شدن (پیر شدن) جمعیت میره. درسته وضع فعلی بده اما با پیر شدن جمعیت کشور وضع کشور بدتر از این خواهد شد چون جمعیت مسن نیاز به حمایت ها و بودجه ی دولتی بیشتر اعم از بیمه و بازنشستگی و... دارند بدون اینکه بازدهی برای کشور داشته باشند. وضعیت ایده آل این هست که رشد جمعیت ثابت نگه داشته بشه که لزومش بالا بردن متوسط زاد و ولد از 2 به عددی بالاتر هست به نحوی که هرم جمعیتی را به شکل استوانه در بیاورد و نه مثلث. (305235)
 
جمعيت نشناس
۱۳۸۹-۰۱-۲۹ ۱۱:۵۴:۲۸
سلام دوست عزيز
اگه شما فقط يك كم جمعيت شناسي خونده بودي متوجه مي‌شدي كه هيچ كشوري هرم جمعيتي استوانه‌اي نداره. در غير اين صورت اسمش رو نمي‌ذاشتن هرم، مي‌گذاشتن استوانه جمعيتي.
اطلاعاتتون به وسيله سرچ كردن در اينترنت بيشتر كنيد. (305806)
 
محمد
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۲۱:۴۸:۱۱
عزیزم وقتی این آقایون پیر هم شدند جمعیت جوان اون موقع نتونستند ازشون حمایت کنند اون موقع هم ازشون بپرسید با این فرهنگ که کسی هم داره بچه دار نمیشه پدر مملکت در میاد بعد شما هم هی مسخره کنید الان که بدبخت نمی شیم کلی بیست سال دیگه گندش در میاد
یک نکته دیگه اینه که آدمی که به دینا میاد یک شکم به دنیا میاد ولی یک مغز و دو تا دستم داره مدیریتی که توی دیدگاه استراتژیکش اینقدر اساسی به شکم فکر می کند یعنی هیچ برنامه جدی برای استفاده از کله و دست اون آدم نداره و نمی خواهد داشته باشد
ضمنا این طرز فکر نشون میده که چنین مدیرانی فقط به شکمشان فکر می کنند که چنین حرفی براشون اینقدر مسخرست (305164)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۸:۲۲:۲۴
دوست عزیز، نه من و نه شما قراره حرف یک مسئول را لاپوشانی کنیم. بهتره منصف باشیم. انصافا پیشنهادشون بسیار مشکلدار است. شما مستحضرید که دو بچه یعنی اینکه حذف(مرگ) دو نفر(پدر و مادر) و حضور دو نفر جدید یعنی رشد صفر جمعیت. با این وضعیت اسفبار چه نیازی به پشت کتکور و پشت شغل و پشت مسکن و ... ماندن تعداد بیشتر جوانان.
بله مساحت کشور ما زیاده ولی نکنه شما میخوای بری در کویر زندگی کنی؟!
چطوره سری به آبادان و اهواز بزنی! نکنه میخوای تو گردو خاک زندگی کنی؟! با بی آبی چیکار میکنی؟ راستی چه خبر از تولیدات نفتمون در 20-30 سال آینده که جمعیت قراره 120 میلیون بشه؟؟ (304741)
 
خودم
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۸:۳۴:۱۸
پس با استدلال شما ما باید نرخ رشد جمعیت را همیشه مثبت و بالا نگه داریم چون همینکه نرخ رشد کاهش پیدا کنه بعد چند سال جامعه پیر میشه و به حال و روز چین می افتیم!! فکر نمیکنید با این روش بعد چند دهه جمعیت ایران به چه حدی میرسه؟
در مورد کشورهای اروپایی، بامزه است که ما وضعیت خودمان را با آنها مقایسه کنیم، اونها دارای همه نوع امکانات و زیر ساختهای مناسب برای افزایش جمعیت تا حد لازم هستند ما با همین جمعیتمون نرخ بالای بیکاری، مشکل مسکن، مشکل دانشگاه و تحصیلات و غیره هستیم، مطمئن باشید اون کشورهایی هم که دائما مثال میزنید وقتی جمعیتشان به اندازه ای رسید که بیشتر از آن را نتوانند با امکانات موجو جواب بدهند سیاستهای تثبیت و کاهش نرخ رشد را پیش میگیرند (304750)
 
سورنا
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۱۰:۱۸
اقای طرفدار نقد علمی:اون کشورهایی که سیاست ازدیاد جمعیت رو در پیش گرفتن و زاد و ولد رو تشویق میکنند «رشد منفی» جمعیت دارند نه مثل ما که هنوز 20 سال بعد از اجرای سیاستهای کنترل جمعیت رشد 2.5 درصدی داریم.یعنی با همین دو بچه کافیه،سالی 800 هزار نفر به نفوس کشور اضافه میشه.کافی نیست؟ وانگهی وقتی که هنوز 12 درصد از همین جمعیت فعال فعلی شغل ندارن دیگه کنترل جمعیت استدلال میخواد؟بحث علمی میخواد؟دلیل میخواد؟منطق لازم داره؟ (304920)
 
وحید
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۳:۰۲:۲۷
قابل توجه که در حال حاضر چین سیاستهای سختگیرانه ای در مورد کاهش جمعیت گرفته بصورتی که داشتن یک فرزند بیشتر ممنوع است. (305032)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۹:۰۸:۱۸
هم اكنون هم قانون تك فرزندي در بعضي استانهاي چين لغو شده تا دچار مشكل كمبود نيروي كار نشن
اين را من مستقيما از دوستان چيني كه دارم شنيدم (305134)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۵:۱۵:۰۸
آقای محترم این چه مقایسه ایست که شما انجام میدهید مثل این میمونه که هنوز موتور ماشین طراحی نشده بریم واسش صندلی بگیریم ما به همین جمعیت خودمون موندیم نرخ بیکاری / نرخ بزهکاری و .... را نگاه کنید بیایید اینها را درست کنید فکر کردی احمدی نژاد دلش برای دهه های بعد سوخته اون میترسه با این اقداماتش جنگی به راه بیفته و جوان برای فدا کردن کم داشته باشه امان از این قدرت! (305065)
 
علی
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۵:۱۵:۲۱
سلام،

هر وقت مشکل مسکن، بيکاری و فقر طبقه جوان را که نتيجه سياست 7-8 فرزندی قديم است، حل کردند آن وقت بيايند و برای جمعيت 150 ميليونی برنامه ريزی کنند. اين که ديگر تمسخر نيست؛ هست؟! (305066)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۲۱:۵۶:۰۸
در حال حاضر بین خرد و جهل مبارزه نفس گیری شکل گرفته است و مطمئن باشید خرد پیروز است. آگاهی مردم مقدم بر همه چیز است. (305165)
 
حسام
۱۳۸۹-۰۱-۲۹ ۰۰:۱۰:۴۳
تحلیل های علمی را به هر نحو می توان بیان کرد و به نتایج دلخواه رسید ولی بهترین راهنما در این خصوص تجربه بشری است.
اولا، تجربه کشورهای اروپایی و فرهنگ های مشابه نشان می دهد با جمعیت ثابت می توان برنامه ریزی دقیقی از چندین دهه آینده بعمل آورد و کیفیت زندگی جمعیت را بنحو مناسب و آبرومندی حفظ نمود.
دوم، رشد تکنولوژی در دنیا بنحوی است که اصولا رشد جمعیت برای قدرت و عظمت کشور نقشی ندارد. حتی در جنگ ها تکنولوژی جنگی بحدی رسیده است که تعداد سربازان تعیین کننده نیست.
سوم، این سیاست در گذشته در بعضی کشورها که با نظام ایدوئولژیک اداره می شدند امتحان شده است. در اتحاد شوروی سیاست افزایش جمعیت تعقیب می شد و ضمن حمایت از خانواده های پرجمعیت به مادرانی که فرزندان بیشتری می آوردند جایزه و مدال داده می شد. عملا این سیاست به این نتیجه رسید که در خانواده های با سواد و با فرهنگ بالاتر و بخصوص در بخش اروپایی شوروی مردم عطای این سیاست را به لقای آن بخشیده و هیچ توجهی به آن نکردند. این ها خانواده هایی بودند که قادر بودند بچه های با سواد تری تحویل جامعه دهند. در عوض در جمهوری های عقب افتاده تر مانند قزاقستان و تاجیکستان و غیره مردم بخاطر جایزه از این سیاست استقبال کردند و خانواده ها پر چمعیت شدند. نتیجه آنهم این بود که وقتی این بچه ها جوان می شدند بدون هیچ تخصص مهمی به شهرهای بزرگ سرازیر می شدند. لذا این بچه ها اکثرا کوچکترین کمکی به اعتلای علمی جامعه شوروی نمی کردند.
لذا علاوه بر اینکه افزایش جمعیت، کشور را در بیست سال اینده با بحران های بیکاری و کمبود مواجه خواهد کرد، فرزندان اضافی در خانواده هایی که قادر هستند بچه های با سوادتر و با فرهنگ تر و آماده تر برای اعتلای کشور تربیت کنند بوجود نخواهد آمد. طبقه متوسط و بالاتر مانند پزشکان و مهندسین و قضات و وکلا و فرهنگیان هنوز به یک یا حداکثر دو بچه اکتفا خواهند کرد و افزایش جمعیت در روستاها و شهرهای کوچک اتفاق خواهد افتاد. و اینها در بیست سال آینده به تهران وشهرهای بزرگ سرازیر خواهند شد درحالیکه اکثرا هیچ تخصصی ندارند. (305688)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۵:۲۸:۳۸
ایا واقعا از حرف ایشان این را میفهمید که ایشان با ماشین و ... مخالف است؟ انسان ایا نباید در قضاوت و نسبت دادن چیزی به کسی رعایت منطق و انصاف را بکند؟ لا اقل این را اقرار کنید که در زمان ایشان علم و تکنولوژی در ایران رو به پیشرفت است در زمینه هسته ای نانو و ... . انسان نباید هرچه به ذهنش رسید بر دهانش جاری کند. (304622)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۶:۱۶:۴۲
اتفاقا مثل اینکه این برادر ما تو باغ نیستند.
اتفاقا طب غربی از ریشه مشکل دارد که الان جای بحث آن نیست.
بعضی ها انگار جز تمسخر بلد نیستند. (304657)
 
president
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۸:۲۶:۰۴
اینکه الف از بین این همه سخنان مثبت رئیس جمهور، یک جمله را با کژتابی تیتر خبر خود می کند، نشانه چیست؟
صحبت های دیشب رئیس جمهرو، خیلی سخنان کارسازی بود. خوشحالم که رئیس جمهور هم مشکلات را می دید و صادقانه آن ها را مطرح کرد؛ این رفتار دکتر احمدی نژاد که هم زمان، توانایی ها و مشکلات را با هم می بیند مرا خیلی امیدوار کرد.
به علاوه هیچ وقت فکر نمی کردم که روزی برسد که رئیس جمهور کشور اینچنین از دست بالا با آمریکایی ها حرف بزند.
خدا را به خاطر این اقتدار و مسئولان آگاه، شکر می گویم. (304744)
 
خبر روز
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۹:۳۲:۰۴
مهم نیست که مسخره می کنید .
مهم اینه که این سایت اجازه می ده این تمسخرها انتشار پیدا کنه .
کلا خیلی سایت جالبیه .. فکر کنم تا چند وقت دیگه خیلی حرف هایی در فضای واقعی رو مون نمیشه بیان کنیم هم منتشر بشه .
مثل اینکه این ها حرف دل صاحب های اصلیه سایته که که هنوز با آقای احمدی نژاد رو در بایستی دارند .

عزیزان راحت باشند کلا اگر تو نظراتتون خواهرت ، مادرت ، عمه ات ننجونت .... نیارید بدون مشکل منتشر می شه .

به این می گن اصولگرای رو راست . ما شا الله پسر

اگه این چند تا کلمه رو هم که در بالا اوردم اجازه نشر بدی . دیگه هیچی از جرس و کلمه وبالاترین کم نداری .


بای بای (304772)
 
مسعود
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۳:۴۰:۴۶
همین حالاش دولت توی اداره اقتصاد 70 میلیون ایرانی مونده این همه معتاد و بیکار و معضلات عظیم اجتماعی ناشی از بیکاری.
حالا چطور می تونه یک کشور 150 میلیونی را اداره کنه؟!
ازدیاد نسل بدون توجه به نیازها و تمهیدات به نظر من ظلم به همین نسلهاست.
موضوع اینکه آقای احمدی نژاد می گویند روزی دست خداست مثل این است که من قبل از یک مسافرت با اتومبیل خود آیت الکرسی بخوانم و دعای سفر و با شروع مسافرت بخواهم با سرعت 180 کیلومتر بر ساعت در اتوبان رانندگی کنم بعد بگویم خداوند پشتیبان من است!
آخر چقدر کار کارشناسی در این دولت ضعیف است؟آیا آقای رئیس جمهور مشاوران و کارشناسان قوی ندارد؟ (304848)
 
مهدی
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۱:۰۷:۴۰
مثل اینکه جناب رئیس جمهور مشکلات جامعه رو نمیبینه که همچین اظهارنظری می کنه
نکنه فکر میکنه همه چی عالی و آمادست واسه افزایش جمعیت
آقا بیکاری داره بیداد میکنه بیداد . . . (304869)
 
ابو تراب
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۱:۲۹:۴۶
نمی دانم کجا ساکن هستید حتما اروپای پیر را دیده اید یا شنیده ا ید!!! ...در ضمن کجا دکتر وسایل نقلیه را تحریم کرده است؟ کچا گفته است از چهارپا استفاده کنید؟..... چرا اینگونه تفکر میکنیم حرفش مشکل داشته باشد نقد کنید چرا دروغ و بهتان می بندید!!!! خداوند رحمت کند گذشتگانتان را !!!!! (304873)
 
mreza
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۱:۱۶:۵۴
سلام

حقیر کاری به سخنان ایشان ندارم. حرفهای شما هم از سر عناد و مخالفت بدون استدلال و منطق است. ولی با شعار فرزند کمتر زندگی بهتر کاملا مخالفم. این شعار در تضاد با صریح آیات قرآن می باشد از جمله:
وَلاَ تَقْتُلُواْ أَوْلادَكُمْ خَشْيَةَ إِمْلاقٍ نَّحْنُ نَرْزُقُهُمْ وَإِيَّاكُم
و فرزندانتان را از ترس فقر مكشيد، ماييم كه هم ايشان و هم شما را روزى مى‏دهيم،

اگر فرزند بیشتر برکت و خیرات بیشتری برای زندگی نداشته باشد مطمئنا کمتر ندارد.
متاسفانه عوام فکر می کنند تقدیر زندگی به دست خودشان است. (304973)
 
علی
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۵:۱۹:۱۱
سلام

در قرآن آمده است که فرزندانتان را از ترس گرسنگی نکشيد، نه اينکه گفته شده باشد بدون آمادگی هرچه دلتان خواست بچه دار شويد. بد نيست به شان نزول اين آيه هم مراجعه کنيد. (305067)
 
سهيلي
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۲:۴۵:۱۲
اينجا كه بحث آزاد است آنهاي كه ازدواج كرده اند و بچه دار شده اند بيايند بگويند كدامشان بعد از ازدواج و بچه دار شدن وضعشان بدتر شده است. راست بگويند تا بررسي شود. من كسي را نمي شناسم كه به علت بچه دار شدن وضعش بدتر شده باشد هميشه بهتر شده اين تجربه شخصي خود من است (305025)
 
milad_malek
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۰:۴۶:۱۸
شما که 2 تا بچه را قبول ندارین چرا مسکن مهر تون 75 متر هستش 250 متر بدین 6 تا بچه بیارن (304421)
 
سینا
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۳۱:۲۸
میلاد جان !!! زدی وسط خال. باید رد قبال 8 بچه خونه 800 متری می ساختند برامون نه 75 متری (304509)
 
ایرانی بیزار از دروغ
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۰:۴۶:۵۴
این حرف درست است که یکی از مشکلات عمده کشورهای پیش رفته کمبود نسل جوان و کاری است. تا جایی که کشوری مثل ژاپن به فکر وارد کردن نیروی کار افتاده است.
ولی به نظر من یک زن و شوهر وقتی می توانند یک فرزند به خانواده خود اضافه کنند که این اطمینان را داشته باشند که حداقل فردا که بچه نیاز به دکتر پیدا کرد او را بتوانند دکتر ببرند. حالا اگر نگوییم که فکر هزینه مدرسه و دانشگاه و عروسی و .. باشند.
همین طور مدیر کشور هم وقتی می تواند از مردمش بخواهد که تولید مثل کنند که این اطمینان را در جامعه فراهم کرده باشد که بچه ها امکان تحصیل، خدمات درمانی و کار در جامعه دارند.
وقتی که مدیر هستیم باید مسئولیت تمام گفتارمان را پذیریم. نه اینکه امروز بگوییم که 5 میلیون از جمعیت 8 میلیونی تهران باید از این شهر بروند. بدون آنکه بستر مناسبی برای پذیرش آن فراهم کنیم و فردا بگوییم که جمعیت کشور باید 3 برابر بشود.
وقتی میگیم 5 میلیون آدم باید از تهران بره یعنی ما قدرت فراهم کردن بستر های لازم برای زندگی و کار این افراد را نداریم. حال چنین مدیری چگونه می خواهد که کشوری با 3 برابر جمعیت کنونی را اداره کند.

و الا اگر توانایی اداره آن باشد بچه زیاد بسیار خوب هم هست..

آقایی که مسول اداره کشور هستند در مقام می گویند که در گذشته با آن وضعیت مردم 7و8 بچه داشتند. ولی نمی گویند که در گذشته لازم نبوده بچه ها مدرسه بروند و دختر ها را 10 ساله شوهر و پسرها 15 ساله زن می گرفتند. و هردو از 7و8 سالگی در کارهای خانه و کشاورزی کمک کار والدین می شدند و تبدیل به نیرویی کاری می شدند. و کمک کار خانواده.
در حالی که امروزه حداقل 22 سال باید روی یک بچه سرمایه گذاری کرد تا او امکان کار کردن را پیداکندو گر کاری باشد به سر کار رود و تبدیل به نیروی تولیدی شود. من نمی دانم چرا مدیر کشور نباید این نکات ابتدایی را در تحلیل های خود در نظر بگیرد
خدا عاقبت ما را با چنین مدیرانی ختم به خیر کند. (304422)
 
تقي
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۰:۵۲:۲۰
ريس جمهور از يك طرف ميگن كه بايد جمعيت تهران كوچك كنندو از يك طرف هم ميگن كه بايد جمعيت زياد بشه آخه ما نميدانيم بريم به افزايش جمعت تمركز كنيم يا به كاست از آن .در ضمن در اين مقطع اينهمه ما بيكار و خانه به دوش و معتاد و.. داريم واي به انكه اين جمعيت را دوبرابر هم كنيم. تازه اگر به حرف ريسجمهور محترم تهران را خالي كنيم ايا اين جمعيت كوچنده كار و ..نميخواد . اينهمه تسهيلات اگر هم ميخواهند بدهند همين تهران را مقاوم سازي كنند.چرا صورت مساله را پاك ميكنند.كشوري مثل ژاپن با 120 ميليون جمعيت وسط كانون زلزله است ايا انها توكيو را خالي كرده اند يا به فكر حل مشكل هستند.در ضمن آقاي ريس جمهور ميتوانند اين موضوع را به رفراندوم بگذارندو از طرفداران سينه چاك خودشان كه در تهران كم هم نيستند ؟ بخواهند تهران را به خاطر او ترك كنند.و بگذارند اهل قوم عذاب شونده در تهران بماندواين جمعيت بروند و افزايش جمعيت را اجرا كنند و يك قوم صالح و پاك از نطفه اسلامي پرورش دهند.[ (304423)
 
محسن خ
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۰۳:۲۶
یعنی غربیها که رشد جمعیتشان را کنترل کردند اکنون به فلاکت افتاده اند؟مگر ما یک بار رشد ناگهانی جمعیت را تجربه نکرده ایم؟نتایج درخشانش را هم دیدیم دیگر.
در وضعیت حاضر که یک فرد مجرد هم به سختی می تواند امورات خودش را بگذراند، شنیدن این حرفها حیرت آور است. (304434)
 
حسین
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۷:۳۵:۰۰
جمعیت آمریکا از 300 میلیون نفر گذر کرد...
کشورهای غربی برای به دنیا آوردن فرزند به مادران جایزه می‌دهند.
اما ما چه می‌کنیم؟
خانواده‌هائی که رنج تربیت فرزند صالح را بر خود هموار کرده‌اند تحقیر می‌کنیم. (304708)
 
مسعود
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۳:۴۷:۲۸
حسین آقا.فکر کنم فرزند صالح شما به علت بیکاری و نداشتن امکانات ازدواج و مسکن و شغل مناسب به فساد و تباهی کشیده شده است و شما خبر ندارید! (304851)
 
محمد
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۰۴:۵۳
ولی مردم قبول دارند
مگر کسی دیوانه است با این وضعیت بیش از دو بچه داشته باشد حالا وضعیت هم خوب تکلیف تربیت چند بچه در این جامعه پر آشوب چه می شود؟
کلا خدا به دادمان برسد با این افکار (304436)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۰۵:۲۵
اين نظر احمدي نژاد تير خلاصي بود كه به راي من و امثال من زد.
از ته دل پيشمونم از رايي كه به ايشون دادم. چرا بايد به شعور افراد تحصيلكرده بايد اين همه توهين بشه. (304438)
 
امیر
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۵۰:۵۹
تو اصلآ به احمدی نژاد رای ندادی که بخواهی پشیمان بشوی
صد رحمت به .... که منافق نیست (304526)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۶:۱۹:۳۰
جالبه که مارک تحصیل کرده را هم ضمیمه می کنند که کسی نگوید بالای چشمتون ابروست! (304658)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۷:۰۸:۵۲
امير خان
ضعف عمده ما اينه كه كوركورانه و مصرانه از يكي حمايت مي كنيم و بعد از رسيدن به اهداف مون نميخواهيم نقاط ضعف اونو بببينم و بازهم حمايت بي مورد در اين گونه موارد ازش به عمل مي اريم.
برادر من قبول كن منافق كسي هستش كه اين گونه رفتار كنه اين رفتار شما يعني خيانت به كشور يعني خيانت به فرزندان. هميشه ح با خودت صادق باش. (304904)
 
حامد
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۰۹:۰۰
اوباما براي ماندن در رأس حکومت و موفق شدن يک شانس بيشتر ندارد و آن هم ايران است .
اين بهترين تيتري بود که ميشد براي اين خبر استفاده کرد.وقتي شما که اصول گرا هستيد اينجوري تيتر ميزنيد پس چرا از جبهه اصلاحات در سياه نمايي ها انتقاد ميکنيد!
آقاي توکلي منصف باشد (304439)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۱۴:۲۹
کشور قابلیت 150 میلیون نفر را دارد اما آیا ما قابلیت مدیریت، ایجاد اشتغال، ایجاد تاسیسات زیربنایی و... را داریم؟ (304442)
 
محمد
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۱۶:۱۲
جناب آقای رئیس جمهور عزیز
یک سری به مراکز دفن زباله شهرستانها ویا میادین بار بزنید ویا بصورت ناشناس سری به کوچه های شهر بزنید وببینید چگونه عدالت موج می زند فقیرانی را می بنید که برای امرار معاش وزنده مانی نه زندگانی در پس مانده ها به دنبال روزی خود هستند جناب رئیس جمهور عزیز وعدالت محور همه ملت ایران آنهای نیستند که با یک مکاتبه با جنابعالی به نوایی می رسند هستند کسانی که آبرومند تر از آنند که به دنبال دیگران بدوند وروزی خود را از دیگران طلب نمایند جناب رئیس جمهور عزیز سفره ای که توان سیر کردن جمعیت کنونی را ندارد چگونه می خواهید میزبان جمعیت بیشتر نمائید جناب رئیس جمهور عزیز امروز عصر صنعت است وملتها صنعتی فکر می کنند تفکر کشاورزی برای همیشه در دنیا مرد شما لطفا\" آن را زنده نکنید امروز کشاورزی نیز صنعتی است وکشاورزان به دنبال ازدیاد فرزندان برای کار کشاورزی نیستند زیرا ماشینالات کشاورزی مشکل آنها را حل نموده است دوست دوست داشتنی من آیا شما ودولت عدالت محورتان توانسته اید جمعیت موجود را به حد قابل قبولی از تامین اجتمائی برسانید؟ بدون شک جواب منفی است ووضعیت فقر در کشور مشهود تر از آنی است که قابل کتمان باشد پس ترا به آنچه به آن باوردارید به دنبال ازدیاد فقیر وگسترش فقر نباشید وبگذارید ملت با داغ خود زنده مانی کند ومدینه فاضله ای که جنابعالی در مصاحبه فرمودید را در رویاهای خود به خواب ببینند نه در بیداری چون دیدن این رویاوضع را از اینکه هست بدتر خواهد نمود. (304443)
 
حسام الدين
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۱۶:۵۹
احمدی‌نژاد گفت کشور قابلیت داشتن 150 میلیون جمعیت را دارد.

لطفاً شما همين 70 ميليون را مديريت بفرماييد، بقيه پيش كش!!! (304445)
 
علی
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۱۷:۰۹
جای بس تعجب و شگفتگی دراد فرمایشات اقای رییس جمهور محترم مبنی بر بطلان شعار کافی بودن 2 فرزند و اصرار ایشان بر ازدیاد جمعیت به میزان حد اقل 2 برابر فعلی تا 150 میلیون نفر.ایشان چند روز قبل از برنامه های دولت مبنی بر کاهش جمعیت تهران بدلیل افزایش روز افزون ان و ناکافی بودن امکانات موجود در ارایه خدمات مطلوب به شهروندان و تسهیلات جهت انتقال کارمندان تهرانی! به روستاها و شهرهای زیر 25000 نفر سخن رانده بودند و اکنون.... (304446)
 
خبر روز
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۰:۱۶:۳۱
عزیز دل برادر این دوتا چه ربطی به هم داره ؟

این دوتا مبحث جداگانه است . توجه کنید که اگه همین جمعیت تهران 2 برابر شه میشه بالای بیست میلیون .حالا می بینید این دو در ادامه هم هستند نه در تضاد . یعنی ما اگر موفق بشیم نصف جمعیت رو ترغیب کنیم برن بیرون تازه می شه همینی که هست . (304788)
 
حسام الدين
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۲۱:۳۸
احمدي نژاد: يک قدرت فرهنگي در حال ظهور است که در همه جا با در بسته اين قدرت فرهنگي مواجه مي شوند که پشت آن ايران قرار دارد.

سوال من: لطفا يكي از اين جاهايي را كه فرموديد را نام ببريد. (304449)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۲۲:۴۴
از يك سوراخ چند بار بايد گزيده شويم اگر ريس جمهور مي تواند براي جوانان بي كار كاري كند اعتياد را از بين ببرد (304450)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۲۴:۲۲
حضرات آقايان به همين هفتاد ميليون نفر درست سرويس بدهيد و برايشان كار و تحصيل فراهم كنيد ما دست شما را مي بوسيم. يكصد و پنجاه ميليون پيشكشتان. (304452)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۳۹:۰۷
ایشان علی الظاهر با همه محصولات فکری غربی مخالفند حتی در امور پزشکی وبهداشتی!به نظرم بهتر است در راستای این طرز فکر وسایل نقلیه غربی اعم از خودرو و هواپیما و.. را تحریم کرده با چارپا مسافرت کنیم.طبق استدلال فوق قدیم 7،8 فرزند داشتند،با چارپا مسافرت می کردند و اتفاقی هم نمی افتاد

در انگلیس بچه دار شدن مورد تشویق است و کلی امکانات می دهند. (304461)
 
عدالتخواه
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۷:۲۵:۱۱
درست است. نه تنها در انگلیس که در ایتالیا ، و خیلی دیگر از کشورهای اروپایی همچنین است که فرمودید.

اما تقلید کورکورانه که درست نیست! تحقیق بفرمائید ببینید برای چه آنها این سیاست را در پیش دارند.

جمعیت پیر و رشد جمعیت منفی! ینی مرگ و میر بیش از زاد و ولد!

آیا ما همچنین مشکلی داریم؟ (304696)
 
حسام الدين
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۸:۵۹:۱۸
دوست عزيز لطفا به اين مثل توجه فرماييد:

يه بنده خدايي به دوستش ميگه گوشم درد ميكنه چيكار كنم؟
دوستش ميگه بكشش!!!
اولي ميگه بكشمش؟!!!
بله، بكشش! من دندونم درد ميكرد كشيدمش از دستش راحت شدم!

دوست عزيز، فكر نمي‌كنيد شرايط ما با آنها يه كمي (در حدود 99 درصد) فرق داره؟!!! (304914)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۰:۵۴:۵۱
در بعضی از کشور های غربی رشد جمعیت منفی است. برای همین با قرار دادن سیاست های تشویقی در صدد افزایش کنترل شده جمعیت هستند. ولی اگر قرار بود هر خانواده اروپایی 2 یا بیشتر فرزند داشته باشد آنگاه سیاست تشویقی در جهت فرزند کمتر می گذاشتند.
ولی بیان اینکه در گذشته مردم 7-8 فرزند داشتند و مشکلی نبود از جانب یک رئیس جمهور مطلبی است که پاسخ آن تنها می تواند سکوت باشد و البته تاسف (304964)
 
fotross
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۴۰:۳۹
مشکل تفکر ماست که می خواهیم با پاک کردن صورت مسئله اون رو حل کنیم

آیا پدران ما که در خانواده های پر جمعیت بزرگ شده اند دارای مشکلات تربیتی هستن

اگر نسل ما توانایی تربیت و پرورش اعم از مادی و معنوی و فکری فرزندانمان را ندارد دلیل بر اشتباه بودن تفکر داشتن فرزند بیشتر است؟

به نظر من وقتی فرزندان در خانواده با تعداد اندکی تفکر مواجه هستند وقتی به جامعه وارد می شوند دچار پارادکس و سردرگمی شده و می خواهند جای خالی برادر و خواهر نداشته خود را با ابزار و افراد ناشناخته پر کنند که این امر موجب بروز بسیاری از ناهنجاری ها میشود
کما اینکه امروزه فرزندان همسایه ها و اقوام جای این برادر و خواهرها را گرفته که این موضوع جای بررسی بیشتر دارد

پس واقع بین باشیم (304463)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۴۴:۰۴
این حرف درست است که یکی از مشکلات عمده کشورهای پیش رفته کمبود نسل جوان و کاری است. تا جایی که کشوری مثل ژاپن به فکر وارد کردن نیروی کار افتاده است.
ولی به نظر من یک زن و شوهر وقتی می توانند یک فرزند به خانواده خود اضافه کنند که این اطمینان را داشته باشند که حداقل فردا که بچه نیاز به دکتر پیدا کرد او را بتوانند دکتر ببرند. حالا اگر نگوییم که فکر هزینه مدرسه و دانشگاه و عروسی و .. باشند.
همین طور مدیر کشور هم وقتی می تواند از مردمش بخواهد که تولید مثل کنند که این اطمینان را در جامعه فراهم کرده باشد که بچه ها امکان تحصیل، خدمات درمانی و کار در جامعه دارند.
وقتی که مدیر هستیم باید مسئولیت تمام گفتارمان را پذیریم. نه اینکه امروز بگوییم که 5 میلیون از جمعیت 8 میلیونی تهران باید از این شهر بروند. بدون آنکه بستر مناسبی برای پذیرش آن فراهم کنیم و فردا بگوییم که جمعیت کشور باید 3 برابر بشود.
وقتی میگیم 5 میلیون آدم باید از تهران بره یعنی ما قدرت فراهم کردن بستر های لازم برای زندگی و کار این افراد را نداریم. حال چنین مدیری چگونه می خواهد که کشوری با 3 برابر جمعیت کنونی را اداره کند.

و الا اگر توانایی اداره آن باشد بچه زیاد بسیار خوب هم هست..

آقایی که مسول اداره کشور هستند در مقام می گویند که در گذشته با آن وضعیت مردم 7و8 بچه داشتند. ولی نمی گویند که در گذشته لازم نبوده بچه ها مدرسه بروند و دختر ها را 10 ساله شوهر و پسرها 15 ساله زن می گرفتند. و هردو از 7و8 سالگی در کارهای خانه و کشاورزی کمک کار والدین می شدند و تبدیل به نیرویی کاری می شدند. و کمک کار خانواده.
در حالی که امروزه حداقل 22 سال باید روی یک بچه سرمایه گذاری کرد تا او امکان کار کردن را پیداکندو گر کاری باشد به سر کار رود و تبدیل به نیروی تولیدی شود. من نمی دانم چرا مدیر کشور نباید این نکات ابتدایی را در تحلیل های خود در نظر بگیرد
خدا عاقبت ما را با چنین مدیرانی ختم به خیر کند.

ایشان مطلب را می داند ولی می خواهد سیر کاهش رشد جمعیت را عوض کند. اخلاق ایشان ظاهرا این است که از سخنان تبلیغاتی برای هدایت کشور به مسیر آینده می خواهد استفاده کند. اگر رشد جمعیت در تمدنی پایین تر از حدی باشد ظاهرا تحقیقات تاریخی نشان داده که قابل برگشت نیست (از روی داده های تاریخی مشاهده شده وقتی تمدنی پایین تر رفته مضمحل شده). (304466)
 
لاله
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۱:۴۹:۵۶
قربون دکتر برم که یه تیتر هم واسه شما زد که دلتون به تخریبش خوش باشه. همیشه هواتون رو داره . خودشم گفت اینو می گم که بهم بد بگن ولی اشکال نداره!
اون همه حرف قشنگ مشتی زد ندیدید ونشنیدید؟
این حرفش که ماه بود! (304472)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۰۲:۲۹
همین الان هم با رشد 3درصدی جمعیت، جمعیت ایران 30سال دیگر دوبرابر میشود. مگر این رییس جمهور مشاور در زمینه امار وامور جمعیتی ندارد. (304478)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۰۳:۰۱
میگن آدم اصلاح و باید از خودش شروع کنه.آقای احمدی نژاد شما ۶ تا بچه ییار ما هم میاریم (304479)
 
هاشمی
۱۳۸۹-۰۱-۲۹ ۰۰:۲۷:۱۷
با تایید اظهارات آقای \"ناشناس \" کسانیکه بافرمایشات آقای احمدی نژاد و مشاوران فاضلش موافقند میتوانند متفقا مانند گاندی حرکت کنند در جهت حصول به آرمانهایشان و بهمراه داوطلبین و کارمند هایشان از تهران خارج بشوند تا آن مقصود ( کاهش 5 میلیمن از جمعیت تهران) حاصل شود .و مسلما این عمل نقطه عطفی در مدیریت تاریخ جهان ثبت میگردد. (305692)
 
سید ایرانی
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۰۵:۰۲
واقعا از این نظرات غیر کارشناسی آقای رییس جمهور متاسفم.
مگه جمعیت ایران جوان نیست؟پس اکنون به سن ازدواج رسیده اند. همین تعداد زوج هر کدام 2 فرزند بیاورند . جمعیت
را کارشناسان محاسبه کنند چه میزان می شود؟
اگر خدا روزی می دهد چرا بچه های آفریقایی گرسنه اند؟
و..... (304483)
 
حسین
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۷:۳۸:۳۵
به این دلیل که آمریکائی‌ها گندم را در دریا می‌ریزند تا قیمت گندم بالا بماند و به دست کسانی که آن‌ها عقب مانده و گدا گشنه می‌دانند نرسد.
از این دست سیاست‌های انحصار طلبانه البته یکی دو تا هم نیست و گندم تنها یک موردش هست.
زورشان می‌آید فناوری‌های سادۀ ماشین آلات کشاورزی گرفته را در اختیار مردم گرسنه بگذارند.
اما وقت استخراج منابع طبیعی این مردم، اصلاً خجالت نمی‌کشند.
معدن کار آفریقائی را پس از خروج از معدن الماس لخت می‌کنند تا نکند چیزی را از ثروت خدادادیش برای خودش برداشته باشد.
کسی نمی‌پرسد شما به چه حقی معادن آفریقا را صاحب شده‌اید... (304712)
 
seyed irani
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۱:۱۰:۲۷
به آمزیکا چه ربطی دارد؟ مگر رییس جمهور نمی گوید روزی خدا می دهد از فقر نترسید. روزی را که آمریکا قرار نیست بدهد که او مقصر باشد؟ پس فقر بعضی از کودکان در مناطق کم برخوردارکشور هم آمریکا مقصر است؟
طبق گفته رییس جمهور از قرآن که فرموده از ترس فقر فرزندان خود را نکشید. نگفته نزایید (304803)
 
حسام الدين
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۰۹:۰۵
دوست بسيار عزيز!!

1- من و شما نميخاد كاسه داغ‌تر از آش بشيم و وكالات آفريقايي‌ها رو برعهده بگيريم. خودشون ميدونن كه چگونه عمل كنن. مگر اين كه معتقد باشيد تنها شماها صاحب فكر هستيد و بقيه دنيا چيزي نمي‌فهمند و ما بايد به جاي آنها فكر كنيم!!!
2-‌‌اگر آمريكا گندم به دريا مي‌ريزد، گندم توليدي خودش است نه مال من و شماست و نه مال آفريقايي‌ها! مثلاً اگر شما روزي 10 هزار تومان حقوق مي‌گيريد حاضريد هزار تومانش را به آفريقايي‌ها بدهيد؟!!! مال خودش است و اختيارش را دارد! البته مطمئناً به خاطر سياست‌هاي اقتصادي خاصي كه دارند اين كار را مي‌كنند. به هر حال برنامه دارند.
3- راه پيشرفت براي همه كشورها باز است. چرا فقط به بدبخت‌ها نگاه مي‌كنيد به همين كره يا مالزي نگاه كنيد كه در عرض چند سال به كجا رسيدند. چون مي‌خواستند كه پيشرفت كنند. نه بدنبال ساختن دنيا بودند نه به دنبال قدرت نظامي و ... حالا به كره شمالي نگاه كنيد!
هيچ كشوري نمي‌تواند جلوي پيشرفت ساير كشورها رو بگيرد، اگر خود آنها واقعاً بخواهند نه اين كه فقط حرفش را بزنند!

به هر حال بهتره به جاي اين توهمات واقعيت‌ها رو ببينم!!! (304917)
 
خبر روز
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۰:۱۹:۲۵
نه مثل اینکه این سید عزیز قرآن نمی خوانند . (304789)
 
seyed irani
۱۳۸۹-۰۱-۲۹ ۰۲:۳۷:۰۹
دوست عزیز از شما بیشتر قرآن می خوانم. همین مطلب شما نشان ازعدم درک صحیح شما از آیات قرآن است و دلیل بر تکبر شماست از شما عذر می خواهم.این هم دلیلش.

آیت الله مکارم شیرازی در پاسخ سوالی، نظر فقهی خود را در باره افزایش جمعیت بیان کرد.
خبرآنلاین: متن سوال از آین مرجع تقلید و پاسخ وی به شرح زیر است:

سوال: تبلیغ و ترویج مردم مسلمان ایران در امر جلوگیرى و کنترل جمعیّت به عنوان یک کار فرهنگى، اقتصادى و اجتماعى جامعه ایرانى در منابر و محافل دینى، شرعاً چه حکمى دارد؟ آیا خلاف شرع است؟

پاسخ : در صورتى که اهل خبره و کارشناسان متدیّن، مسأله کنترل و محدود ساختن موالید را یک ضرورت اجتماعى تشخیص دهند، شرعاً مى توان به طور موقّت با آن موافقت کرد و یا در صورت لزوم به طور حساب شده از آن تبلیغ نمود. در ضمن باید توجّه داشت که افزایش نسل به عقیده هیچ کس جزء واجبات نیست و بنابراین محدود ساختن، حرام نمى باشد.

در ضمن باید در موارد کنترل جمعیّت به جاى افزایش کمّى به سراغ افزایش کیفى رفت، تا مسلمانانى عالم تر و کارآمدتر به جامعه اسلامى تحویل داده شود و عزّت و عظمت مسلمین حفظ شود و نیز باید توجّه داشت که در مواردى که طبق تشخیص اهل خبره متعهّد، کنترل جمعیّت ضرورى است، باید حتماً از وسایل مشروع استفاده کرد، نه از وسایل نامشروعى مانند سقط جنین و امثال آن. (305709)
 
علی
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۰۹:۲۰
بحث جمعیت و دیدگاه اسلام که آقای احمدی نژاد مطرح میکند یک بحث حل شده است. ما معتقدیم که خداوند روزی رسان است(گزاره اول) و در عین حال روایات شرعی هم بیان می دارد که خداوند امور را به غیر از اسباب مادی انجام نمی دهد.(گزاره دوم) یعنی خداوند روزی را به صورت سفره طعام از آسمان نمی فرستد بلکه منابع،امکانات و ثروتهای طبیعی(نفت،گاز،خاک حاصلخیز، آب و...) به بشر می دهد و این بشر است که باید از این ثروتها استفاده کرده و خود و جامعه اش را تأمین کند. کسی شک ندارد که اگر در همین کشورِ ما از ثروتهای موجود بهره برداری بهینه شود می توانیم جوابگوی جمعیتی بیش از این باشیم. لیکن چنانچه ما به عنوان بهره گیرنده از این منابع به هر علتی دچار ناتوانی باشیم و نتوانیم ازاین ثروتها بطور بهینه استفاده کنیم(که همینطور هست) آنگاه دیگر نمی توان گفت\"خدا روزی رسان است، جمعیت را زیاد کنید!\" ما به خدا بدبین نیستیم و قطعا او را روزی رسان می دانیم، اما روزی رسان بودن خداوند به معنای انداختن چلوکباب از آسمان نیست، بلکه خداوند ثروتهایی داده که اگر از آنها بطور صحیح و بهینه استفاده شود، در آن صورت جوابگوی جمعیت بیشتر خواهیم بود. به عنوان مثال ما همین الان 1.5 میلیون واحد مسکونی کمتر از موجودی خانوارها در کشور داریم. یعنی به ازای 1.5 میلیون خانواده، اصلا مسکن نداریم. آیا همین الان این مشکل را میتوانیم حل کنیم که حالا نسخه افزایش جمعیت را هم می پیچیم؟ در شرایط موجود که به اندازه کافی دچار ناکارایی بوده و بیکاری و مجرد بودن جوانها و بی مسکنی و ... داریم، افزایش جمعیت به معنی افزایش در فقر، بیکاری و سایر کمبودها خواهد بود. (304490)
 
PARSA
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۱۳:۵۰
همه می دونند جمعیت بالای 100 میلیون یک شاخص قدرت است حالا اگه جمعیش جوان باشه دیگه همه ازش حساب می برند وحتی فکر تهدید نظامی به سرش نمی زنه(یعنی اقای اوباما صلح طلب تهدید هسته ای نمی کنه) هرچند کشور ضعیف باشه. در جهان تنها 11 کشور بالای 100 میلیون جمعیت دارند (304491)
 
محمد
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۳:۴۸:۰۳
همه از بنگلادش و نیجریه حساب می‌برند؟ (304852)
 
حسام الدين
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۱۲:۴۵
راستي دوست زيادي عزيز

جمعيت چند كشور اروپايي بالاي 100 ميليونه؟ (304922)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۶:۰۸:۳۹
پارسا جان، زماني جمعيت بالا نشانه قدرت نظامي بود، زماني كه مردم با نيزه وشمشير مي جنگيدند. الان سلاح هاي پيشرفته شاخص قدرت نظامي است. (305087)
 
ندا
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۱۹:۱۴
لطفا این همه پرسنل بهداشتی تطیم خانواده را هم اقای احمدی نزاد بیرون کنند (304497)
 
امید
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۲۱:۴۳
جناب اقای حامد
شما فرض کن تیتر مورد نظر شما انتخاب میشد.چه فرقی میکرد؟
بالاخره رییس جمهور این حرفها را زده یا نزده؟ مگه میخواهیم خودمان را گول بزنیم ؟اینکه تیتر چی باشه چه فرقی میکنه؟مهم محتویات مطلبه که تاسف باره .با 70 میلیون جمعیت وضعمون اینه شما فرض کن با 150 میلیون از لحاظ اشتغال ،تغذیه،مسکن،معضلات اجتماعی،ترافیک،آلودگی هوا و زمین ،وضعیت معیشتی مردم و ... کارمون به کجا کشیده میشه ؟ خدا به هممون کمک کنه با این طرز تفکرات. (304499)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۵:۴۳:۵۵
آقای حامد
اگر احمدی نژاد این حرف و زد
بعدش هم گفت از حالا پیشبینی آیندرو میکنیم
در ضمن 150 میلیون که یک دفعه متولد نمیشن همزمان با رشد اقتصادی رشد جمعت هم داریم....
اول و آخرش میخایم سیاه نمای کنیم....! (304632)
 
m
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۲۱:۵۲
مگه می خواهیم لشگر کشی کنیم (304500)
 
علی
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۳۲:۴۰
سلام
الان کشور آلمان با فرزند کمتر باعث رشد منفی جمعیت شده
در ژاپن با مشکل نیروی جوان رو به رو هست و کشورهای غربی باعث پیر شدن جمعیت شده و جوان کم هست
اگر همین طور ما با 2 فرزند باشیم میشویم مثل کشور خارجی
فقط چرا باز سخنان محمود رو سانسور کردین
سخنان ایشون رو نه بلکه سخنان قرآن رو ؟؟!!!
وقتی سخنی از قرآن میاد حرف نمیزنید
مگه حرف اشتباهی زد ؟؟!!
با فرزند 2 باعث کم شدن خانواده و از بین رفتن عمو و عمه و خاله و دایی میشود که این مشک باید کجا رفع کند
دیدار کم خانوادها و عمر کمتر و... میشود ( طبق حدیث)
این خلاف حرف قرآن نیست ؟؟!!!
فقط میتونید حرف رو شما تفسیر کنید چرا؟!

اگر محمود بگه ماست سفید است شما میگید فلان و فلان و فلان و...........................


با تشکر (304510)
 
علی دهقان
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۴۲:۱۷
با عرض سلام
ببینید به نظر من حرف ریس جمهور رو اینطوری میشه تصحیح کرد که خانواده هایی که دستشون به دهانشون میرسه نباید از آوردن 2 تا بچه بیشتر خجالت بکشند. من دوستم سه تا برادرندو هر سه در المپیادهای علمی مقام آوردن. خوب این خانواده اگر 6تا بچه هم بیاره مشکلی نیست. ما باید کاری کنیم خانواده های سطح پایین بچه هاشون رو کم کنند و اونایی که به لحاظ هوشی درحد خوبی هستند برای آوردن بچه خجالت نکشند.
ممنون (304518)
 
غريب آشنا
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۴۳:۲۹
بسم الله الرحمن الرحيم

با سلام

بايد از رييس جمهور خواست كه برنامه هاي 20 سال آينده را كمي بازگو نموده و تحليلي از داشته هاي آنزمان با برنامه ريزي هاي فعلي ارايه نمايد. عجيب است كه ما ندانيم يا نخواهيم بدانيم كه همين هدفمند كردن يارانه ها كه ارتباط تنگاتنگي با سرنوشت جامعه از حيث تعداد جمعيت در آينده دور و نزديك دارد ، به دليل كمبود امكانات در تمام زمينه ها ، امكان اجرا وحفظ با توجه به جمعيت فعلي را نخواهد داشت. ارقام ارايه شده از جانب مخالفين و موافقين مي تواند مؤيد اين حرف باشد. سؤال مهم بنده اين است كه معيار افزايش ظرفيت ها در هر كشور چگونه تعيين مي شود. بله خداوند تبارك و تعالي مي فرمايد :
الْمَالُ وَالْبَنُونَ زِينَةُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا (كهف - 46) اما به همين بسنده نشده است و بلافاصله اضافه مي نمايد : وَالْبَاقِيَاتُ الصَّالِحَاتُ خَيْرٌ عِندَ رَبِّكَ ثَوَابًا وَخَيْرٌ أَمَلًا ( كهف-46)
اما سوال نا مهم بنده اين است كه با علم به اينكه باقيات الصالحات نياز به تدبر و برنامه ريزي دارد با اين آشفته بازار اقتصادي اجتماعي و مهمتر از همه ( متأسفانه ) نارسايي هاي فرهنگي در زمينه هاي ديني ، جامعه چگونه مي تواند راه سعادت را با ازدياد جمعيت بپيمايد. شايد وسعت مذهبي ، مالي و نظري بخشي از جمعيت آماري ايران ( كه بسيار اندكند ) اين مجال را فراهم نمايد ، اما عموم مردم ايران اين توانايي را ( حداقل در اين زمان ) ندارند.
از سوي ديگر ، وضعيت و ساختار زندگي ، مردم را به اين سمت كه 2 يا1 بچه كافي است سوق داده است. بدون اينكه كسي شعار بدهد يا تبليغ كند.
يا به اندازه آرزوهايمان تلاش كنيم يا به اندازه تلاشمان آرزو كنيم. واقعيت اين است.

والسلام علي من اتبع الهدي (304521)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۲:۵۲:۰۷
جناب الف
ظاهرا\" که مسلمانیم!
ایا یک مسلمان باید خصومت شخصی خودشو اینگونه به جامعه انتقال بدهد؟
به ما گفته بودند که یک مومن به خوبیها توجه میکند ...
ایا این همه حرفی که زده شد هیچ نقطه مثبتی نداشت؟؟؟
انچه از شواهد پیداست بسیار مغرضانه و دور از انصاف تیتر را انتخاب کردید
و کلی دل دشمنان را شاد
انشا الله خداوند عوض بدهد (304529)
 
سعيد از استراليا
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۳:۰۸:۱۷
قبل از هر حرفی، اشاره کنم که من پزشکم و 3 فرزند هم دارم. نکته قابل تامل اينست که بدليل اقبال نسل دانشگاهی و تحصيلکرده به سياست2 بچه کافيه ( حتی خيلی موارد بی بچه يا فقط يک بچه) و اقبال کمتر عموم جامعه به اين شعار، نتيجه آن شد که:
آنکسی که پول، عقل و فهم بيشتر تربيت اولاد را داشت، کمتر بچه دار شد و در مقابل، ديگران، بيشتر. حالا چه بر سر نسل آينده ايران می آيد و ميانگين متوسط هوش عمومی جامعه ، چه خواهد شد هم مهم نيست. اگر هم بگوييم، نقشه استعمار پير است، فورا تخطئه می شويم. همينقدر بگويم که در جوامع غربی، از جمله اينجا در استراليا، بچه دار شدن به يک بيزينس و تجارت برای والدين تبديل شده است. چون دولت، 7000 دلار بلاعوض، هنگام تولد می دهد و پول کمکی و هزينه مهد کودک و ... را می دهد. حتی دانشگاه برايشان مجانی است. عجيب است که اينجا کسی دو بچه را کافی نمی داند و اکثرا 3 تا يا حتی 4-5 بچه دارند.  (304537)
 
حسام الدين
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۲۹:۱۰
دكتر عزيز اين حرف از شما بعيد بود!!!

كشورهايي در حال تشويق سياست ازدياد جمعيت هستند كه جمعيت جوانشان كم است!!! ما كه جوان‌ترين كشور دنيا هستيم الان كه نبايد مشوق اين سياست باشيم، مثلاً 20 سال آينده بايد چنين سياستي رو دنبال كنيم.

يه سوال از دوستاني كه خودشون رو گول مي‌زنند دارم:
آيا فرقي بين زندگي يك پيرمرد و يك نوجوان نيست؟!!!
اگر يك پيرمرد رفت و دندان مصنوعي گذاشت يك جوان هم بايد اين كار را بكند؟ اگر يك پيرمرد از ويلچر استفاده كرد فرد جوان هم .... اگر پيرمرد داروي افزايش ميل جنسي استفاده كرد، جوان هم ....

من تعجب مي‌كنم كه توي مساله به اين سادگي چطوري خودمون رو گول مي‌زنيم

عزيزان كشور ما يك كشور جوونه و كشورهايي رو كه مثال زديد كشورهاي پيري هستند. ما هم به زمان خودش بايد مشوق چنين سياست‌هايي باشيم نه الان كه توي ايجاد كار، مسكن و ... براي همين جمعيت كنوني درمونديم!!!

حرف ما اينه كه چرا مسئولين كشور به چنين تفاوتي توجه ندارند و چنين موضوع ساده‌اي رو ....

راستي اگر ما با مسائل به اين سادگي اينجوري برخورد مي‌كنيم واي به حال مسائل پيچيده!!! (304934)
 
As khode shomaa baeede
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۲۲:۱۶:۵۷
In harfe shomast ke az har ensane aagheli baeedeh! Fekr mikonid in javanhaa ta abad mikhan javan bemoonand???? Fekr mikonid age hame 2 ta bache biaran dar ayandeh mitoonan gheshre pire jaame\'e ke te\'dadeshoon ham kheili bozorge ro ta\'min konan? Aya mitoonan baraye gheshre pire jame\'e zendegiye aaberoomandanei ta\'min konan? Jaa\'mee javan alan javanand. Farda pir hastand va naghshi dar tolid va roshde eghtesadi nadaran. (305383)
 
زهرا
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۳:۰۹:۱۵
امام آمد و گفت كه آمريكايي كه هيروشيما را ويران كرد و احدي در جهان نمي توانست روي حرفش حرف بزند نمي تواند هيچ غلطي بكند. اگر اين حرف پيشينه اي مثل حرف امام نداشت و احمدي نژاد آن را ابتدائاً بيان مي كرد چي مي گفتيد. مي گفتيد ما مي دانيم كه بمب اتم در لحظه انفجار چندين هزار درجه سانتيگراد حرارت توليد مي كند پس آمريكا غلط نكرده است. احمدي نژاد براي حرفش دليل آورد دليلش همان مثلث معكوس جمعيت در اروپاست، مجبورند تا 70 سالگي كار كنند. دليلش هسته اي و ليزر و بيوتكنولوژي است كه مغز از كار افتاده پير مرد 50 ، 60 ساله نمي تواند راهش بياندازد. دليلش فروپاشي نسلي و تغيير جمعيتي در كشور هاي غربي است، نه امروز و مشكلات مالي كشوري كه تحت سخت ترين فشارهاي اقتصادي است. چطور است تا خوب شدن اوضاع اقتصادي توليد جمعيت منفي شود تا به وقتش كه جمعيت ساخورده كه قدرت توليد نسل ندارند دو برابر جمعيت جوان شدند به فكر بيافتيم. يك چيز را بدانيد هر حرف نويي غلط نيست. علم هم همان است كه نوع اقتصادي اش كل دنيا را فلج و ورشكسته كرد، اگر واقعاً تحصيلكرده ايد اولين چيزي كه درباره علم ياد مي گيريد بايد اين باشد كه علم غير قطعي ترين گزاره عالم است. (304540)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۳:۳۰:۰۰
جوونی ، فرصتها، روحیه و کلا همه زندگی ما در لج و لج بازیهای سیاستمداران نابود شد. آقای احمدی نژاد تا من شغل ندارم، 2 بچه کافی که هیچی زیاد است!!این را من می بینم نه کارمندان دو یا چند شغله ! (304547)
 
schiller
۱۳۸۹-۰۱-۲۸ ۲۲:۲۱:۰۲
بابا جون من چرا بعضیا فکر میکنن که احمدی نژاد داره زورشون میکنه که فرزند اضافه بر 2 تا به دنیا بیارن ؟!
چرا اینقدر سیاهنمایی میکنید . یکمی فکر کنید و به حرفای رئیس جمهور عزیز دقت کنید متوجه میشید که ایشون منظورشون این هست که خانواده هایی که قدرت تامین بیش از 2 فرزند دارند اشکالی نداره که بچه های بیشتر بیارند و لزومی نداره محدودشون کنیم و در جامعه جا بندازیم که زشت هست یا یارانه و از این جور مسائل به فرزند سوم به بعد اختصاص ندیم .
همچنین ایشون که نگفتن همین فردا جمعیت میشه 150 میلیون و ما هم همین فردا میتونیم تامینشون کنیم .
من دیدم این همه انسان روشن فکر این مطلب رو نوشتند در حالیکه لحظه ای فکر نکردند که جمعیت یکشبه 150 میلیون نمیشه و همینطور که یکشبه از 35 میلیون به 80 میلیون نمیرسه و دولت هم توی این 30 سال پیشرفت بیشتری در تامین نیازها داشته و مطمئنا این پیشرفتها با رشد صعودی به شکلی پیش میرود که در آینده ای در حد 20 سال آینده بتوانیم با نیازهای به مراتب بیشتر و بزرگتری روبرو بشیم و توانایی رفع آنها را هم داشته باشیم .
مثلا همین مسکن . خب مسلم هست که الآن اگر به فرض 1 میلیون مسکن کم داریم ، 4 سال بعد 100 هزار مثلا کم داریم ولی 8 سال بعد عرضه و تقاضا به روز میشود و توانایی ها افزایش میابد .
قرار نیست که همه چیز را با وضعیت فعلی بسنجیم .
حالا سوال خیلی ها هم این هست که ما خانه ی 70 متری داریم یا شغلمون فلان هست .
خب این افراد رو کسی مجبور نکرده که فرزند اضافه تری بیاورند . این مسئله واضح نبود واقعا ؟ (305662)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۳:۳۱:۵۸
بعضی وقتا این نوع صحبت کردن را که می شنوم خیلی ناراحت میشم. آقای احمدی نژاد نه خوب حرف میزنه نه حرفای خوب میزنه. حتی شیوه ی صحبت کردنش هم خیلی جالب نیست.
من فکر میکنم *اقای رئیس جمهور* زیادی مغرور شده که اینجوری نظریه پردازی می کنه. آخه مرد مومن بادو تابچه هم پدر آدم در میاد. (304550)
 
سیامک
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۳:۳۸:۱۳
من مدیر یک شرکت خصوصی هستم . الحمدا...در سعادت آباد تهران هم زندگی می کنم و خانه هم دارم و تنها فرزندم هم به مهد می رود و ماهیانه 230 هزار تومان هم شهریه مهد را می دهم و با همه این تفاسیر جرات اینکه بچه دوم را بخواهم ندارم فقط به این دلیل که از پس هزینه های آتی آن بر نمی آیم و وقت کافی برای با خانواده بودن وگذراندن حداقل 4 ساعت از اواقات روز با فرزندم را ندارم بچه داشتن که فقط نان بربری دادن و کفش عید خریدن نیست جناب آقای دکتر! دقت فرمائید چون ممکن است خدای ناکرده عده ای از باسوادهای مملکت هم تلویزیون داشته باشند و بیانات جناب عالی بشنوند و خدای ناکرده بد برداشت کنند. (304555)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۳:۵۱:۵۱
فرزند كم ثروت است پيامبر اكرم (304559)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۶:۲۱:۳۶
جعل حدیث نشانه شخصیت ضعیف و ... است! (304662)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۲:۴۵:۰۰
اقای مدعی جعل حدیت شما را به حکمتهای نهج البلاغه 141 ارجاع میدهم تا ببینی جاعل کیست البته از کسانی که ادعای دینداری بسیار میکنند و مردم را متهم میکنند هیچ انتظاری نیست در انجا مشابه همین حدیت از حضرت علی ع منقول است که میفرماید کم بودن زن و فرزند یکی از دو اسایش است یعنی اگر دو اسایش در دنیا وجود داشته باشد یکی از انها کم داشتن زن و فرزند است (305024)
 
mohammad
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۶:۲۷:۵۰
دوست عزیزی که از قول پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم ) نقل کرده اند \"فرزند کم ثروت است \" لطفا منبع این حدیث را هم ذکر کنند والا دروغ بستن به پیغمبر جزو بزرگترین گناهان است (304667)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۴:۱۶:۳۸
قبلاً که گفته بودند صد و بیست میلیون!

یادی هم از نشریه گل آقا بچه ها بکنیم که روی جلد مجله این رو کار کرده بود:

بچه که عمر و نفسه
کی گفته که دو تا بسه

بیایم با هم زور بزنیم
تا به صد و بیست برسه! (304412)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۴:۱۷:۲۶
چرا 150 میلیون، تو بگو 150 میلیارد. مگه قراره اینجا کسی به خاطر حرفش مواخذه بشه؟
ماشالله پول که هست. امکانات هم که هست به وفور. دولت دلسوز و آینده نگر هم که داریم؟. خیال راحت و دل خوش و امید به آینده هم که نگو فت و فراوون. چرا ده تا ده تا بچه تولید نکنیم که فردا کسی بهمون نگه طرف اجاق کوره؟ چرا هفشتا پسر نیاریم که توی این دنیا پشتمون باشن و اون دنیا هم باقیات الصالحاتمون؟
چرا چنتا دختر خوشگل مامانی نداشته باشیم که از سر و کولمون بالا برن و با نگاه کردن بهشون دلمون تازه بشه؟ (304414)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۴:۱۷:۴۹
من نمي دونم رييس جمهور ما تنظيم پاس كرده يا نه؟اصلا مي دونه منابع ابي كشور محدوده و ما همين الانم كمبود اب و مواد غذايي داريم.
قيمت مسكن به علت نسبت جمعيت به خانه همين الانم سرسام اوره واي به حال 150 ميليون.ممكنه وسعت ايران زياد باشه اما 70-80 درصدش بيابانه كه قابل كشت نيست.
اصلا با اين گراني و تورم كدوم خونواده توانايي ساپورت مالي ٢ تا بچه بيشتر را دارن؟
مگه چقدر پدر و مادر درامد دارن اونم تو جامعه اي كه اگه زن و مرد با هم كار نكنن زندگي نمي چرخه چطور بچه ها را تربيت كنند؟
هيچ ادم تحصيلكرده اي اين حرفها را نمي پذيره (304417)
 
میرزا
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۴:۳۴:۲۸
زیر بناهای مملکت همه آماده ومشاغل بدون کارمند مانده ودانشگاهها اینقدر زیادند که کمبود استاد داریم وصنعتمان نیروی کار ندارد و با کمبود روبروست؛ فرودگاههایمان بسیار و به کارمند و خدمه پروازی احتیاج دارد، هواپیماهایمان خالی پرواز میکنندومسافر ندارند ، رشد اقتصادی که نگو بالای 15 درصد رسیده است ، خارجیها در صفند و زنبیلها در دست برای سرمایه گذاری درایران ، درب چاههای نفتمان پلمب شده و دیگر نفت نمیفروشیم و حالا نوبت ازدیاد جمعیت است بشتابید که فردا دیر است. (304592)
 
Parsian
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۴:۴۶:۴۸
آقای احمدی نژاد، نیازهای اولیه از قبیل خورد و خوراک و پوشاک و مسکنبه کنار، آیا میتوان از کنار نیازهای عاطفی تربیتی و آموزشی بچه ها به سادگی عبور کرد آیا شما فکر نمیکنید ۱ یا ۲ فرزند را میشود بهتر از ۷ یا ۸ فرزند تربیت کرد که در نهایت جامعه ای بهتر داشت؟ این مغلطه ای بزرگ است که بگوئيم قدیم ۷,۸ ۱۰ تا بچه داشتند و همه بهتر و با ادب تر بودند، آیا نیازهای یک کودک وانتظارات جامعه با آن زمان یکسان است؟ اگر بله پس چرا به جای ۱۰۰ سال به ۳,۴ هزار سال بر نگردیم و بجای ۷ تا ۲۷ تا بچه نداشته باشیم, گوشت تازه از شکار همان روز را تناول نکنیم و در غار زیبایمان که متعلق به خودمان و عاری از غر زدنهای صاحب خانه است آتش نیفروزیم، علم در پی درمان سرطان و هزار راز دگر است و ما... (304598)
 
نادر
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۵:۰۹:۱۴
اینم داره میشه داستان عقب کشیدن ساعت ها.
بابا شما بیا همین 70میلیون رو به سروسامون برسون 120 تاش پیشکش.نمیدونم بعضیاچه اصراری دارن که ..... (304462)
 
سرخوش
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۵:۳۱:۲۵
عزیزم . چرا اون آقایی که این حرف از دهنش پرید بیرون نباید فکر تبعاتش باشه .الف اطلاع رسانی کرده ونباید جای متهم بشینه.این اولین بار هم نیست وچرا همیشه تا مشکلی پیش میاد دنبال پاک کردن صورت مسئله ایم؟من امیدوارم الف پیگیر دیگر صحبتهای ایشون هم باشه مثل حرفهای عجیب وغریب وقلدرمابانه این چندروزه که حتی در اخبار هم پخش نکردند(در مورد قلدرترینها که احمق ترینها هم هستند،درمورد اینکه فرموده اند گردن کلفت تر از اوباما هم هیچ غلطی نکرده چه برسه به اوو...)هر چیزی راه ورسمی داره.ایشون الان 5ساله رئیس جمهور ماست باید بدونه تمام حرفهاش انعکاس پیدا میکنه و از این نوع صحبتها بیشتر بی نزاکتی برداشت میشه تا قدرت داشتن.این میشه مواضع دولت ایران.شما کی دیدی رهبری معظم که در مبارزه وسیاست وانقلابی گری پیشکسوت رئیس جمهورند اینطور بی پروا صحبت کنند؟ (304626)
 
محمد
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۵:۴۱:۱۴
اخه مشکل اینه که ما تا ده دوازده سال دیگه با توجه به دختر و پسرهای جوان فعلی(دهه شصتی ها) که در آستانه ازدواج هستند با همان دو بچه به 100 میلیون نفر میرسیم چه بخواهیم چه نخواهیم
حالا نمی دونم این وسط تبلیغ بیش از دو بچه چه ضرورتی دارد ؟ (304631)
 
محمود
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۵:۴۶:۱۲
شرايط ان جوامع با شرايط جامعه ما از همه نظر بخصوص شاخص هاي اقتصادي فرق دارد.تا زماني كه شاخص هاي اقتصادي در كشور ما به نقطه مطلوبي نرسيده بايد از اين راهكار(بچه كمتر)بهره ببريمو بعد از اين مرحله ميتوانيم با استفاده از تجربه تلخ و ناگوار جوامع اروپائي(جامعه پير)راهكاربهتر(مثلابه طور متوسط هرخانواده3 بچه)را در جامعه پياده كرد.در غير اين صورت با مطرح كردن اين نوع پيشنهادات براي جلوگيري از نيافتادن از اين طرف بام.از ان طرف بام خواهيم افتاد. (304635)
 
mohsen
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۵:۵۳:۲۸
خواستم بگم ،این که خیلی از مردم دریافتند که با استفاده از وسائلی تنظیم جمعیت کننند ،این رو نباید به حساب موفقیت دولت های گذشته ،یا هر کار علمی دیگری .این افتخاربه تنهای مرهون شرایط خوب اقتصادی بعد از دوران جنگ است و نه مورد دیگری . مردم به صورت تجربی دریافتن با این افزایش بی رویه قیمتها، توان اداره زندگی خود را ندارن،پس به فکر تنظیم خانواده افتادند .و بنده فکر میکنم مردم با این حرفا تغییری در این رفتار خود نخواهند داد . (304641)
 
بيگي
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۲:۱۳:۲۳
به عبارت ديگر: خانه نشيني بي بي از بي چادري است . (304997)
 
امير
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۵:۵۳:۴۲
براي مسئولين سايت و آقاي توكلي
نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به
نظر دیگر بینندگان می رسد.
- نظرات حاوی الفاظ سبک یا هرگونه توهین، افترا، کنایه یا تحقیر نسبت به دیگران
منعکس نمی ‏شوند.
- با حروف فینگیلیش ننویسید و از کاربرد بیش از یک علامت تعجب یا سوال بپرهیزید.
چرا چيزي را كه به آن اعتقاد نداريد مي نويسيد

اين همه تخريب براي چيه چه چيزي مي فهميد كه ما نمي فهميم
خدايي دلتون واسه مردم مي سوزه
بنويسيد كه توهين و افترا كنايه و تحقير به آقاي احمدي نژاد اشكال ندارد
ولي به بقيه رو نمي توانيم منتشر كنيم


وَامْتَازُوا الْيَوْمَ أَيُّهَا الْمُجْرِمُونَ ﴿۵۹﴾
أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَيْكُمْ يَا بَنِي آدَمَ أَن لَّا تَعْبُدُوا الشَّيْطَانَ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُّبِينٌ ﴿۶۰﴾
وَأَنْ اعْبُدُونِي هَذَا صِرَاطٌ مُّسْتَقِيمٌ ﴿۶۱﴾
وَلَقَدْ أَضَلَّ مِنكُمْ جِبِلًّا كَثِيرًا أَفَلَمْ تَكُونُوا تَعْقِلُونَ ﴿۶۲﴾ (304642)
 
زهره اصل محمدی
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۶:۱۹:۳۰
تا کنون در مورد صحت شعار دو تا بچه کافیه شک داشتم ولی حالا یقین کردم که حتما درست است. (304659)
 
پیروز
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۶:۲۸:۲۶
از قدیم گفته اند که یک ده آباد بهتر از صد شهر خراب است. سوئد با هشت میلیون جمعیت در سی سال اخیر یک درصد رشد حمعیت داشته است و ما در ایران صد در صد. سوئد با این قلت جمعیت از آمریکای سیصد میلیونی بیشتر اختراعات و اکتشافات داشته است. پاکستان صد و پنجاه میلیونی چه گلی به جمال بشریت زده است که ایران صد و پنجاه میلیونی میخواهد بزند. در حال حاضر به گفته دوست و دشمن از سیر تا پیاز این مملکت از چین و ماچین وارد میشود. سی سال دیگر با ته کشیدن نفت و از بین رفتن ذخایر طبیعی و آب های زیر زمینی چه کسی شکم گرسنگان را سیر میکند؟ البته مردم ایران روشنفکر هستند و احتیاجی به تشویق و ترغیب این و آن برای کمتر یا بیشتر کردن تعداد خانواده ندارند و همواره شعور خانواده را بر وفور آن ترجیج میدهند. (304669)
 
يوسف
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۶:۳۵:۵۱
تعداد بچه براي هر خانواده بستگي تمكن مالي جسمي روحي و ... دارد.هر كسي بايد به توانايي خودش وشرايط جامعه توجه كرده وبا برنامه واينده نگري تصميم بگيرد. تعداد بچه مي تواند هيچ يكي دوتا ويا چندتا باشد. مشكل در نداشتن برنامه است . خود اقاي احمدي نژاد در سالهاي گذشته مشكل مسكن واشتغال را ناشي از رشد جمعيت بالاي دهه 60 ميدانست كه درست هم هست چرا كه رشد جمعيت 3.4 درصدي بدون برنامه بود. وحالا چوب بي برنامگي مسعولان ان دوره را ما جوانان مي خوريم .اقاي ريس جمهور اول برنامه 20 سال اينده را مشخص بفرماييد بعد برنامه ريزي روي تعداد مواليد داشته باشيد.
2-جبر زندگي ماشيني امروزه را با 20 سال قبل نمي توان مقايسه كرد . هر دوره اي از روزگار شرايط مخصوص خود را دارد واين از روي جبر است نه اختيار . 20 سال پيش ما در خانه هاي يك طبقه زندگي مي كرديم وحالا در اپارتمان 50 متري. (304673)
 
يوسف
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۶:۴۵:۲۰
در جايي حدي‍‍ثي از پيامبر شنيدم كه اگر توان نگهداري بچه را نداريدبچه دار نشويد. (304677)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۴۵:۵۶
احمدی نژاد هم گفت خانواده هایی که توانایی دارند، نترسند! (304945)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۶:۵۰:۵۲
شما از کجا میدونی هیچ آدم تحصیل کرده ای این حرفها رو نمی پذیره
من می پذیرم
بعدشم آدمایه تحصیل کرده برای ایجاد همچین کاری طرح و ایده و برنامه ریزی میکنن تا گرفتاری هایی که شما اسم بردی براشون پیش نیاد یعنی اول بستر رو فراهم میکنن با پیشرف در زمینه هایه مختلف اجتماعی فرهنگی و سیاسی و.....بعد ..... (304680)
 
mahdi
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۰:۵۸:۱۱
ميشه بفرماييد شما که خوتونو تحصيل کرده ميدونيد مدرکتون رو از کجا گرفتيد و در آن زمان استاندار کدام استان بوديد؟ (304966)
 
فریبرز
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۷:۲۰:۳۸
انسان محترم میشود بفرمایید نام روزنامه و یا ادرس سایتی که مشکل اقتصادی چین و ژاپن در پیر شدن جمعیت خواند به اینجانب داده متشکر خواهم شد. (304693)
 
مهدی
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۷:۳۱:۲۸
حضرت علی ع میفرماید کم داشتن زن و فرزند یکی از دو اسایش است (حکمتهای نهج البلاغه) ایا احمدی نزاد قبول دارد یا نه (304702)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۲:۳۶:۵۱
حکمت 141نهج البلاغه (304825)
 
عدالتخواه
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۰:۳۹:۱۷
سند بدهید لطفا ...

جعل حدیث از اوایل اسلام رواج داشته و دارد (304961)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۲:۴۸:۲۱
سند دادم حکمتهای نهج البلاغه 141 برو بخوان و انشااله تبلیغ کن برای اسایش مردم که همان کم داشتن زن و فرزند است البته اگر نخواهید اهواو هوسهای خودتان را به جای دین به مردم قالب کنید (305026)
 
منير
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۷:۳۴:۴۵
بايد زير ساخت ها را با سرعت افزايش داد تا بشود جمعيت را زياد كرد فرزند كمتر كشور را فلج مي كند روي طرز تفكر اثر بد مي گذارد احساس مسؤليت را كم رنگ مي كند بچه هاي خود خواه در پيش دارد يك دور باطل است فقط خونه و ماشين نيست اين تجدد نيست كه بچه كمتر داشته باشيم اين ها تفكراتي است كه بعد از صد سال به خود مي آييم كه دويست سال مي خواهد تا با عوارض آن مقابله كنيم كاش مديريت كشور عاقلانه بود نه احساسي من اگر به مديريت كشور اعتماد داشتم دو فرزند ديگر هم مي آوردم در فضاي كنوني كم كم لغات خاله و عمو از فرهنگ واژه هاي ما حذف مي شود حرف احمدي نژاد درست است ولي من تلاشي براي انجام آن نمي بينم من با بچه ها سرو كار دارم لااقل 50% از ناهنجاري هاي آنها براي طرز تفكر والدين ناشي از بچه مي خوايم چي كاره (304707)
 
توحيد
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۷:۴۳:۵۷
آقاي احمدي نژاد چه قبول كني چه نه بايد گفت امروزه فساد و اعتياد و سرخوردگي دامنگير شده و نه تنها دو بچه كم نيست بلكه زياد هم هست موقعي بچه از آسيبهاي اجتماعي و .. به دور نيست ژس وجودش چه فايده دارد (304715)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۸:۰۱:۵۰
بله داشتن چند تا بچه خوب است ولی این بستگی به شرایط فرهنگی-اقتصادی و... والدین دارد نمی توان برای کل جامعه حکم کلی صادر کرد که چندتا بچه خوب است! برای خانواده ای ثروتمند شاید تامین حتی 5 تا بچه هم آسان باشد و برای دیگری یکی هم سخت ! من نمی دانم آقای احمدی نژاد بر چه اساسی این نظریه را می دهند؟؟
خوب است یاد آوری شود که کشور هنوز در تربیت و آموزش و تامین هزینه های همین هفتاد میلیون نفر هم مانده است چه برسد به 150 میلیون!!!
چرا کسی به تربیت و مساله آموزش و فرهنگ سازی توجه ندارد؟؟؟
مگر کار راحتی است ؟
همین الان میزان جرایم و مشکلات فرهنگی و معضلات اخلاقی و انحرافات جنسی بیداد می کند چه برسد وقتی که جمعیت زیاد هم شود؟؟واویلا (304726)
 
هموطن ـ دانمارک
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۸:۱۵:۱۴
بنده فقط بخش مربوط به دوتا بچه کافی نیست را خواندم و برای هیمن پاسخ این بخش را میدهم .بعنوان یک کارشناس امور ترکیه و طبعا محقق سیاسی بطور قطع و یقین می گویم که احمدی نژاد دقیقا پیرو مکتب اردوغانیسم شده است .از مورد حذف سوبسید ها بگیرید تا همین دوتا بچه کافی نیست .رجب طائب اردوغان هم حدود شش ماه پیش این موضوع را پیش کشید و گفت دوتا بچه کافی نیست و حداقل باید هر خانواده سه بچه داشته باشند .اکثر قریب باتفاق جامعه شناسان و اقتصاددانان ترکیه با این طرح مخالفت کردند و دلایل منطقی و مبرهن خود را هم برشمردند که خارج از حوصله این بحث هست .و اما اگر گفتند که دوتا بچه متعلق به مکتب غرب هست به هزار و یکصد دلیل غربی ها چنین طرحی دارند .چرا که از زمان بسته شدن نطفه بچه تا اتمام تحصیلات دانشگاهی اش تحت نظارت و حمایت دولت هست .از لحظه ائی که مادر حامله میشود بطور مجانی تحت نظر پزشک قرار میگیرد .بروشورهای آموزشی به پدر و مادر میدهند که آمادگی تولد بچه را داشته باشند .قبل از تولد بچه تمامی امکانات مالی را در اختیار مادر قرار میدهند که بدلخواه اتاق فرزندش را آماده کند .از بدو تولد حقوق ماهیانه و هر سه ماه یکبار پول بچه در اختیار مادر قرار میدهند .مرخصی یکساله به مادر و در صورت درخواست شش ماهه به پدر تعلق می گیرد .تحصیلات مجانی از ابتدائی تا دانشگاهی در اختیار کودک هست و الا آخر .حال در کشور ما با داشتن میلیاردها دلار ذخائر نفت و گاز و موهبت های طبیعی از قبیل معادن و ...که ممه و همه تعلق به کلیه احاد ملت دارد ؛ کدام خدمات به کودکان و مادران ارائه میشود که اقای رئیس جمهور توقع دارد تعداد بچه ها بیش از دوتا باشد .با این طرح حذف سویسیدها ( بقول شما یارانه ها ) توان مالی خانواده هائی که زیر خط فقر هستند حتی کفاف زندگی روزمره شان را هم نیمدهد چه برسد که به تعلیم و تربیت کودکان .اگر مکتب غرب می گوید دو فرزند ( که چنین موضوعی اصلا مطرح نیست و هیچ کشور اروپائی چنین محدویتی ایجاد نکرده است و این فقط تصور رئیس جمهور ایران هست )صرفا بخاطر این هست که کشورداری علمی می کنند.برنامه هایشان به تقلید از این و آن نیست .امکانات رفاهی و اجتماعی خودشان را در نظر می گیرند .اگر بخواهم امکانات غرب را با سرزمینم مقایسه کنم به دهها صفحه نیاز دارم برای همین بنده هم عرض می کنم یک کودک با تعلیم و تربیت برتر بهتر از سه کودک بدون دفتر و کتاب و قلم و تحصیلات هست .اول امکانات را مهیا کنیم و بعد با تکیه به این امکانات به جمهور بگوئیم فرزند بیشتر جناب آقای رئیس جمهور . (304736)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۸:۲۱:۳۲
بسمه تعالي - دولتي كه در تهيه امكانات زيستي براي جمعيت 70 ميليوني وا مانده است چطوري در آرزوي ايران120 ميليوني است كميت مهم نيست كيفيت مهم است كيفيت افراد براي يك كشور تعيين كننده است (304740)
 
نادی
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۸:۴۱:۲۱
در طبیعت هم وقتی شرایط مناسب باشد زاد وولد زیاد می شود وجمعیت رشد می کند اگر دولت ایران اینهمه در اقتصاد ددخالت نکند
وبا تزریق نقدینگی ،دولت بزرگ وبخشنامه های غیر کارشناسب تورم ومشکلات ایجاد نکند مرذدم هم بچه های بیشتری داشتند هم آنها را درست تربیت می کردند وهم کشور آنقدر توان اقتصادی داشت که اوبا ما هم جرات تهدیش را نداشت لطفا دولت برنامه هایش را درست کند همه چیز درست می شود . (304755)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۹:۰۷:۰۵
به نام خدا
فرزند کمتر زندگی بهتر
یک شعار استعماری است،توسعه انسانی اهم توسعه
و نیروی انسانی قدرت اصلی یک ملت است، تنظیم خانواده
اسمش روشه،تنظیم نه لزوما دو فرزند،مشکلات از جمعیت زیاد نیست،از مسائل دیگرست،دنباله روی غربی ها،اصل دانستن نوشته های انها،دردی را دوا نمی کند،هیشه دو نیروی کار،دو دانشمند،دوخریدار و دو دانش آموز بهتر از یکی است،
و سه بهتر از دو (304760)
 
سید
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۹:۱۳:۰۷
دوستان من کل پیام ها را نخواندم ولی مطلبی را به خاطر آوردم دوست داشتم بیان کنم .
در تمام کشور های پیشرفته که ما بیان می کنیم با مشکل جمعیت روبرو هستند یک مسئله را فراموش کردیم وآن بالا رفتن سن ازدواج و دوری از تعهد به خانواده هست اگر دقیق بنگریم آنها توجه کمی به بنیان خانواده دارند ولذا دولتهایشان در تلاشند با جوایز این اساس را زنده کنند ولی از طرفی هم کنترل جمعیت را برای ارائه خدمات بهتر در نظر دارند
حالا در کشور ما که تمام خدمات به طور کامل ارائه می شود و هیچ کسی بیکار نیست . بهداشت در بالا ترین سطوح هست و فقری هم نیست اصلا طلاقی نیست وهر روز بنیان خانواده قوی تر می شود ( توجه شما را به آمار طلاق . مسائل بهداشتی ، فقر ، بیکاری و .... جلب میکنم ) مطلب رئیس جمهور مهترم کاملاً قابل قبول است .
البته در اوائل انقلاب را هم افزایش بیرویه جمعیت هیچ مشکلی را برای کشور درست نکرده است حالا چرا از همان تجربه استفاده نکنیم؟؟؟؟ (304764)
 
hamid1368
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۹:۲۵:۰۸
ظاهرا که ما همین حالا هم با همین 73 ملیون نفر مشکل و کمبود زیاد داریم وای بحال 150 ملیون و اگر مشکلی نداریم داستان هدفمند کردن یارانه ها و جیره بندی بنزین چیست؟
به باقی صحبت های ایشان هم در همین حدود ایراد وارد است اما قابل . . . . . نخواهد بود (304767)
 
AbolGhasem
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۹:۲۷:۴۷
من در جایی که هستم میتونم نظر بدم
شما چرا نظر دیگران را به سخره میگیرید!اونهم رئس جمهورتون؟
تو تاریخ اینهمه نظریه پرداز !ایا باید نظریات را به تمسخر گرفت؟
تازه اونی که اون بالا نشسته حتما یه چیزی میدونه که این جرفها رو میزنه؟
شما هم اینهمه تو فکر نروید..... (304768)
 
علی
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۵:۲۴:۴۳
سلام
دوست عزيز، ايشان رئيس جمهور هستند نه نظريه پرداز. در ضمن اگر قصد نظريه پردازی دارند بهتر است در مورد راه حل مشکلات اصلی کشور که فقر و بيکاری است نظريه بدهند تا همه استفاده کنيم. (305070)
 
امید
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۹:۳۳:۴۱
در رشته های جمعیت شناسی و نظایر آن که با رشد و تحول جمعیت سر و کار دارند ، در ترم های اول مبحث رشد جمعیت و پیش بینی آنرا می خوانند ، خوب است مشاوران فهیم رئیس دولت این مفاهیم را توضیح دهند تا اینقدر سطحی صحبت نکنند.
ما در خوشبینانه ترین حالت رشد جمعیتمان یک درصد در سال است که در ظرف مدت 10 سال بیش از 8 تا 9 میلیون نفر به جمعیت اضافه می شود ، مطمئن باشید با این رشد دچار پیری جمعیت نخواهیم شد و در کشورهای اروپایی که این اتفاق افتاده به دلیل رشد منفی جمعیت است. پس لطفا کمی هم علمی صحبت کنید آقای دکتر !! (304773)
 
zabihi
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۹:۵۱:۱۳
با سلام
گويا رييس جمهور محترم فراموش كرده اند نرخ رشد جمعيت 3.5 درصدي اوايل انقلاب چه مشكلاتي را براي دولتهاي گذشته و دولت ايشان بدنبال داشته و خواهد داشت از سه شيفته شدن مدارس تا صف كنكور و در ادامه داشتن شغل و مسكن و ازدواج و ... كه دولت ايشان با آن دست به گريبان است . آن نرخ رشد جمعيتي مناسب است كه به اندازه منابع كشور باشد و توان مديريتي كشور بتواند پاسخگوي آن باشد . مسائلي مانند اشتغال ، تامين مسكن مناسب و امكانات بهداشتي و آموزشي و بيمه اي مناسب از وظايف دولتي است كه از سياست كنترل جمعيت انتقاد ميكند. (304778)
 
شهروند
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۱۹:۵۹:۴۵
از چه منبعی خوانده اید (یا می دانید) که امریکا گندم را به دریا می ریزد؟ کدام دریا ؟ کی ریخته؟ چقدر بوده؟ ... قیمت گندم در اثر این به دریا ریختن چقدر بالا رفته؟ ... فکر نمی کنید به جای کاشتن و درو کردن و به دریا ریختن بهتر باشد اصلا گندم را نکارند؟ ... این که خیلی بهتر است؟ ... پس چرا به دریا بریزند؟ .. ایا امکان انبار کردن ندارند؟ ... صنایع تبدیلی چطور؟... چرا هر مطلبی که به بهتان می گویند بدون تفکر قبول می کنید؟ چرا؟ (304782)
 
شهرام 0728
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۰:۲۰:۰۹
بگذریم
امان از دست الف با این تیتر زدنش.
من دیشب واقعا دلم برای احمدی نژاد سوخت. آخه طفلکی خواب و خستگی از سر و روش می بارید اون هم در راه خدمت صادقانه. متاسفانه اینها دیده نمیشود.
خوب نباید توقع بیشتر هم داشت. این همه کار و برنامه به کدام برسد؟ بیاییم منصف باشیم. او هم دیدگاهی دارد که برای خودش مهم، قابل احترام و با ارزش است و زیر بار هیچ حرفی هم نمیرود. (304790)
 
le_figaroo
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۰:۴۸:۱۹
عجب همین که ما زن ندارم مشکلات زیادی داریم چه برسه بخواهیم 8 بچه داشته باشیم (304795)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۱:۲۸:۰۱
پیامبر فرمود :
روز قیامت به زیادی امتم می بالم .. البته که حضرت امیر درست فرموده اند.. مایه آرامش است اما شاید بعضی بیش از آسایش خواستار فرزند و همسر بیشتر باشند ..

خود حضرت هم فرزندان زیادی داشتند .. (304807)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۱:۳۲:۳۵
فرزندان پیامبر همه دارای فرزندان زیادی بودند .. حضرت امام کاظم و حتی خود حضرت امیر سلام الله علیهم کم فرزند نداشتند .. نشان ان هم امام زاده های بلافصل فراوان است .. حضرت عباس و برادرانشان و البته دختران حضرت امیر (304809)
 
محمد
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۶:۵۱:۰۵
بله حق با شماست
من هم با فرزندان زیاد موافقم به شرطی که در بیابان زندگی کنیم از شتر برای حمل و نقل استفاده کنیم اگر فرزندمان مریض شد به جای دکتر او را پیش حکیم ببریم ! آنها در مکتب با سواد شوند و ...

مرد مومن در مسائل مطلق از جمله اخلاق از ایشان الگو برداری کنید
نه در مسائلی که با شرایط زمانی و مکانی نسبت دارند

امثال شما هستید که با این بینش سطحی از اسلام جوانان را از دین رویگردان کردید (305102)
 
حس لطیفی
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۱:۳۷:۱۸
آقا اگه رییس جمهور بگه 8 تا بچه بیارین ملت که نمیرن 8 تا بچه تولید کنن.خودشون عقل دارن اگه منطقی باشه این کارو انجام میدن.اصلا ما دهه شصتیا رو وقتی هم بخوان چالمون کنن جا نیست...اون موقع است که باید بگیم میت رو زمین نمیمونه مگه اینکه دهه شصتی باشه!

همون پشت کنکوریا گذشته و بیکارای الان و بازنشسته های آینده آخرشم رو زمین میمونن!
جمعیت تازه داره از هرمی بودن درمیاد...ملت این کارو نمیکنن...ما خودمون زجر کشیده ایم چرا باید سر بچه هامون همین بلا رو بیاریم؟ (304811)
 
مصطفی
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۳:۲۱:۱۸
سلام به خدمت دوستان داشتن بچه فقط مشکلات مادی که نداره، من یه بچه 2 سال ونیمه دارم که مادرش صبح تا شب باید سرگرمش کنه تازه موقعی که من بعد از 12 ساعت کار بیرون میرم خونه شیفت من شروع میشه! این یه دونه است وای به حال اونایی که دوقلودارن پدر و مادر واقعا دیگه زمان برای نفس کشیدن ندارن، من فکر می کنم آقای احمدی نژاد بچه هاشون رو خودشون بزرگ نکردن؟
قدیم بچه ها میرفتم صبح تا شب تو کوچه بازی شبم خسته میومدن شام نخورده خواب بودن اما حالا باید 2 شب به زور بخوابونیشون چون خونه 75 متری جایی برای بازی نداره (304840)
 
آرش
۱۳۸۹-۰۱-۲۵ ۲۳:۲۹:۵۱
ضمن این که با نظر آقای احمدی نژاد در مورد معضل پیری جوامع غربی موافقم ، باید بگویم که فرمول ایشان یک ایراد فنی دارد:
ار واقع هر ۲۵ سال یک خا نواده دو فرزندی دوبرابر میشود. و اگر والدین نسل اول صد سال عمر کند در موقع فوت هشت فرزند و نوه و نتیجه و نبیره از خود به جای میگذراند و بنابر این با دو فرزند هم جمیعت رشد خواهد داشت . مشگل اینجاست که خیلی از خانواده های غربی اصلآ فرزندی نمیاورند وگرنه حتا چین تک فرزندی هم رشد جمیعت دارد. (304843)
 
y
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۲۳:۵۸:۲۴
البته فرمول شما اشکال داره،
شما میفرمایید یک خانواده دو نفره 8 نوه داشته باشد، خوب اشکال همینجاست، این 8 نوه بین چندین خانواده مشترک هستند و شما این اشتراک را حذف نکردید.
بهتر بود شما اینطور حساب میکردید:
یک خانواده 2نفره که دو تا بچه داشته باشند، وقتی این پدر و مادر فوت کنند، این دو بچه جای انها را میگیرند، اینجوری باید رشد جمعیت صفر باشد، به علاوه اینکه عواملی مثل تصادفات و بیماریها باعث کاهش نرخ رشد جمعیت میشوند، و اینکه ما در ایران به ازای هر 100 دختر 105 پسر داریم، خوب با این احتساب بهتره متوسط فرزند بیشتر از 2 باشد.
چیزی که من با ان مخالفم اینه که ما بخواهیم یک شبه این ازدیاد جمعیت را انجام بدهیم، چیزی که در دهه 60 اتفاق افتاد. ولی اگر نرخ رشد جمعیت مثلا 1 درصد باشه، یا حتی نیم درصد در انصورت رشد اقتصادی میتواند سریعتر از رشد جمعیت باشد. (305197)
 
جعفر
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۰:۰۴:۰۰
دکتر احمدی نژاد کاملاً استدلالی سخن می گوید شما نگاه کنید ثمره کنترل جمعیت دولت رفسنجانی چه بود گروههای با سطح فرهنگ بالای کشور از تولید نسلی که طبیعتاً فرهنگی بودند خودداری کردند ولی گروههای جمعیتی که سطح فرهنگی پایینی دارند به ازدیاد نسل خود ادامه دادندو نتیجه دخترکان خیابانی و پسرکان هرزه چرا نمی خواهید سخنان شخصیت بزرگواری مثل ایشان را منصفانه تحلیل کنید؟!
البته در این میان شما هیچ مسئولی را مقید این کنترل جمعیت ندیدید و بیش چهار فرزند نشاندهنده این موضوع است.
البته تخلفات سقط جنین و بی اعتقادی به روزی دهنده و معضلات تغییر تیپ جمعیتی کشور کوچکترین بازخور اقدام نسنجیده ماقبلی هاست . (304855)
 
احسان از بوشهر
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۰:۳۷:۰۵
قبل از هر چیز باید بگم که الف مدیون خدایی اگه حرفهای منو نزاری....

آقایون متعصب.... آقایون تخریب کننده ..... فراموش کرده اید محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران است؟.... آقایون متعصب یادتان باشد که رئیس جمهور یک کشور اگر کوچکترین حرکت اشتباهی انجام دهد در سرنوشت میلیون ها آدم تاثیر منفی خواهد گذاشت و باید جواب همه را در آن دنیا بدهد.... حکومت اسلامی یعنی همین .... خداوند به ما می گوید در انجام همه ی کارهای خود فقط او را مد نظر داشته باشیم ولاغیر.... شما می دانید اگر کسی در یک حکومت اسلامی مسئولیت بر عهده گرفت ولو مسئولیتی کوچک باید از شدت احساس مسئولیت یک شب خواب راحت نداشته باشد.... شخص مسئول در جامعه اسلامی اگر نتواند تمام گشنه های یک جامعه را سیر کند خود او نیز هر روز باید روزه باشد... شخص مسئول در یک جامعه اسلامی اگر به خاطر یک حرف اشتباه سیاسی ، یک تصمیم اشتباه اقتصادی یا اجتماعی فقط یک خانواده را از هم بپاشاند باید جواب احساسات عاطفی اعضای آن خانواده را بدهد ، باید جواب فرزندان طلاق آن خانواده را بدهد ، باید جواب تاثیر منفی این طلاق را بر روی سایر خانواده ها را بدهد ، اگر در این دنیا جواب ندهد در آن دنیا جواب خواهد داد...
این یک ژست سیاسی نیست یک وظیفه ی شرعیست... اگر در جامعه ی ما اگر کسی واقعا به اسلام و حکومت اسلامی معتقد باشد هیچ گاه جرعت نخواهد کرد مسئولیت کوچکی در این جامعه را بپزیرد... شما فکر کردید می توان دولا دولا شتر سواری کرد؟؟؟!!!... شما فکر کردید می توان شعار جامعه و حکومت اسلامی را داد و از تمام موهبت های آن بهره مند شد ولی وقتی پای تکالیف در میان آمد دولا دولا راه رفت؟؟؟... اصلا مگر حاکم اسلامی می تواند از حقوق یا مواهبی برخوردار باشد؟؟؟... حقوقی اگر هم هست برای بهتر انجام دادن تکالیف است.... وظایف حاکم و مردم را حضرت علی خود شرح داده است... این سخن از علی (ع) است که می فرماید حاکم اسلامی باید شیر روز باشد و عابد شب... آیا حاکمان ما مصداق این حدیثند؟ .... آیا حاکمان ما به سمت این حدیث حرکت می کنند؟.... با این وضعیت اگر کسی انتقادی هر چند تلخ و گزنده انجام دهد نعمت بزرگی را ارزانی حاکمان جامعه ی خویش ساخته است زیرا با انتقاد خویش آنها را به نگاه به سمت آسمان وا می دارد که بله همه چیز به این دنیا ختم نمی شود و روزی و حسابی هم در کار است.... از این جهت است که همیشه گفتم اسلام مهد آزادیست و در آن می توان هر حرفی را در جایش زد... لطفا تعصبی یا تخریب گر نباشید فقط مسلمان باشید... یادتان باشد در این دنیا همه چیز نسبی است و فقط یک چیز مقدس در دنیا وجود دارد و آن اسلامی است که به دست شما افتاده است.... اگر نمی توانید آن را تعالی دهید لااقل در تخریب آن سهمی نداشته باشید (304864)
 
ناشناس
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۰:۴۱:۰۶
دوست خوبم سلام
يك نكته گفتي دوصد گفته نگفتي از فاكتور برتري عددي گفتي و لي ايكاش از فاكتور برتري -پزشكي-فرهنگي -علمي و ... ميگفتي
من يك دبيرم پس از سالها تدريس در كلاس هاي 40 و 50 نفره تازه رسيديم به كلاس هاي 30 نفره اما بااين پيشنهاد خواهيم رسيد به كلاس هاي ... واي به حال آموزش بچه هايمان و ....
آيا تقاضاهاي بچه هاي امروز با تقاضاهاي ديروز ما يكي است آيا هزينه بچه ها فقط غذا و پوشاك است آيا فرزندان ما نياز به تكنولو‍زي روز مانند اينتر نت و ...را ندارند هزينه هاي ان چه ميشود (304867)
 
میثم م
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۷:۳۴:۰۰
با سلام
رییس جمهور در مورد افزایش جمعیت فقط نظر خودشو گفته که البته منم باهاش مخالفم و معتقدم افزایش جمعیت مثل همه موارد دیگر نیاز به تامین زیرساخت ها دارد ولی جالب اینجاست که مطالب مربوط به افزایش جمعیت که کمتر از یک پنجم مطالب نقل شده از رییس جمهور را در متن فوق شامل می شود نود و نه درصد نظرات کاربران را بخودش اختصاص داده !!! و سایر حرف های بسیار مهمتر ایشان محجور مانده است. من میتونم ادعا کنم بسیاری از دوستان اصلا متن را نخوانده و صرفا از روی تیتر اظهار نظر فرموده اند. تا وقتی به خاله زنک بازیها اینقدر علاقه مندیم وضعمون از این بهتر نخواهد شد. (304905)
 
سلام
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۸:۴۹:۲۹
به نام خدا
موضوع هولوکاست را که همه به یاد دارند حسابی خارجی ها را گذاشت سر کار حالا همان سیاست را با مردم خودمان بازی می کنیم تا مدتی با حرف های جنجالی بعضی را از موضع انفعالی خارج کنیم و مردم را مشغول، بلکه فرجی بشود وگرنه در وضع فعلی طرح چنین مسایلی اصلا مورد ندارد (304913)
 
هادی حامدرحمت
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۰۱:۴۷
یک بار آقایان اوایل انقلاب از این جور حرفها زدند هنوز که هنوز است نمی توانیم جمعش کنیم و خانواده ها با زحمت هزینه زندگی که شما برای ما درست کردین در می آورند پدرها و مادرها همه فقط کار میکنند تا مخارج فرزندانشان را دراورند باز هم درنمیا نمی دونم ایشان چگونه فکر میند شاید از سر سیری حرف میزند شاید. (304915)
 
هیچکس
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۱۲:۰۶
والله ما که از آوردن دومی هم پشیمان شده ایم از قدیم گفته اند یک ده آباد به ز صد شهر خراب. البته درست است که همه باید منصفانه نقد کنند اما باید توجه داشت مسئولین هم نباید همه مسائل را با دید سیاسی بررسی کنند. شما را بخدا درمورد وضعیت اقتصادی عامه مردم واقع بین باشید . وقتی زن و مرد هردو شاغل باشند حقوق یکی بابت اجاره خانه و حقوق دیگری بابت هزینه مهد کودک و مدرسه ، بابت سایر مسائل هم خدا بزرگ است پیدا کنید کسی را که وجود آوردن بچه سوم را داشته باشد. در حال حاضر جوانان توان ازدواج کردن را داشته باشند بچه آوردن آنهم بیش از دوتا پیشکش. (304921)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۲۲:۲۵
البته يكي از مزاياي بچه زياد اين است كه انقدر درگير مشكلات مادي و معنوي ميشويم كه ديگر متوجه اينكه چه در مملكت و سياست ميگذرد نيستيم (304927)
 
ناشناس
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۲۵:۱۷
دوستان خوب سلام

ماتاکی باید شاهد سخنان غیرکارشناسی شده ازرئیس جمهورمحترم باشیم نطرکارشناسان دراین رابطه چیه ویانطرنمایندگان مجلس آیاتمامی مشکلات 73میلیون حل شده آیامشکل کسانی که زیرپوشش کمیته امدادوبهزیستیندوباماهی پانزده بیست هزارتومان دارندزندگی می کنند حل شده پدرمن باداشتن شش بچه مجبور درسن 75 سالگی کارکنه واقعا\"اگرعوض یک میلیون صدمیلیون به حساب بریزندکسی می تونه بیشترازدوبچه داشته باشه مگه مشکل بزرگ شدن بچه فقط پوله واقعا\" مردم چقدر وقت برای تربیت دوتا بچه دارند که برای 4ویا6 بچه داشته باشند البته من مطمئنم مردم فهیم ایران این حرفهارو خیلی جدی نمی گیرند (304929)
 
بیخیال
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۲۶:۱۴
آخه احمدی نژاد که در آینده نمی خواد مملکت و اداره کنه می خواد آمارها رو بررسی کنه و نشون بده دوره خودش بهتر بوده آخه بیچاره رییس جمهور آینده چطور می تونه اون جمعیت کنترل کنه؟ برای احمدی نژاداین بهترین پیشنهاد که بتونه وضعیت آمارهای اقتصادی دوره خودش رو بهبود ببخشه (304930)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۲۷:۲۰
در قدیم از بهداشت و امکانات پزشکی خبری نبود و نرخ مرگ و میر بالا بود به همین خاطر گرچه هر خانواده 7 یا 8 بچه داشتند اما با یک بیماری همه گیر رشد جمعیت بالا نبود (304932)
 
علی اصغر
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۲۷:۳۶
بسم الله الرحمن الرحیم
1- اکثر نظرات احساساتی و غیر پژوهشی است.
2- دیدگاه های اسلامی در بین نظرات خیلی نادر است و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.
3-آیا می دانید عدم وضع حمل از نظر پزشکی برای زنان چه فاجعه ای را ببار می آورد؟آیا میدانید وازکتومی و توبکتومی (بستن لوله ها)چه بدبختی برای زنان و مردان دارد؟آیا میدانید از نظر جنسی عزل(دفع اسپرم)چه فشار روانی را بر مردان می آورد؟آیا می دانید علت بسیاری از طلاق ها عدم آمیزشهای جنسی مناسب و طبیعی است؟آیا می دانید کنترل های بیش از حد طبیعی، از منظر فرهنگی ،خانواده را به چه ورطه هلاکتی می رساند؟و...
3- سئوال:آیا می دانید که شاخص جمعیت از نظر امنیت ملی مخصوصا در زمان حاضر چقدر اهمیت دارد؟
4- سئوال: آیا می دانید چه دولتی و چه وزیر بهداشتی باعث ترویج تفکر غیر اسلامی و غیر بومی بچه کمتر زندگی بهتر شدند؟آیا می دانید مفهوم جنگ نرم در کنترل جمعیت چیست؟
5- چطور ما همیشه طابق النعل بنعل از غربی ها پیروی کرده و مثل خدا حرف آنها و تجربیات آنها را روی چشم می گذاریم اما به این یکی که رسیده آنها دارند اشتباه می کنند؟ (منفی شدن جمعیت)
6- دقت ،نسبت توضیع جمعیت در طی سه چهار دهه آینده و و نوع بافت آنرا و نیز حوادث گوناگون و بسیار موارد پیش بینی نشده را نیز در نظر بگیرید.

7- علاقمندان برای دانستن مطالب بهتر و بیشتر لطفا به سایتwww.maarefislam.com ،کتاب کاهش جمعیت ضربه ای سهمگین برپیکر مسلمین مراجعه نمایند.
8- البته انصافا کسانی که مخالف این نظر هستند فارغ از عدم اطلاعات کافی در زمینه های پزشکی،سیاسی ،فرهنگی و... اما بدلیل فقر و تبعیض و نامردمی ها حق دارند که به این سادگی این حرفهای ریاست محترم و شجاع جمهوری اسلامی را قبول نکنند.
9- من حیث المجموع بنده از عمق دید استراتژیک آقای احمدی نژاد سپاسگزارم .حقا ایشان استاد دیپلماسی عمومی و ضربه اول هستند که ارزش این کار از حیث منافع ملی بسیار بالاست.
10- کلام آخر :اِنَّ شَرَّ الدَّوابَّ عِندَالله الصُّم البُکم الذیُنَ لا یَعقِلون.جناب آقای احمدی نژاد ،علم مدیریت می گوید تا بستر سازی نکرده اید و تا ظرفیت های لازم فراهم نشده است این امر شاید غیر ممکن و در صورت اجرا احتمالا شکست خواهد خورد. (304933)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۳۳:۲۶
دست خدا بالاي همه دستهاست تشويق به بچه زياد مانند تشويق ديگران به استفاده از مواد مخدر ميباشد فكر و توانايي ادم گرفته ميشود و ديگر به چيزي توجه نداري و ديگر مخالفي در هيچ زماني وجود ندارد خدا خودش به داد اين ملت برسد (304939)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۴۰:۱۸
وقتي در يك مملكت يك كتاب كه در يك هفته بخواني از هزينه مواد مخدر در يك هفته گرانتر باشد معلوم است كه پيشنهاد هايي از اين قبيل ميشود راستي اقاي رييس جمهور چند بچه دارند و اينكه بچه ايشان كه چند سال پيش ازدواج كردند چند تا بچه دارند با افكار ايشان بايد الان حداقل صاحب دو نوه باشند (304940)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۴۲:۲۳
رييس جمهور بايد نمونه بارزي براي هوادارانشان باشد بهتر است افكارشان را از خودشان شروع كنند وبجاي دو بچه صاحب پنج بچه شوند (304942)
 
سعید
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۴۴:۴۰
ظاهرا آقای احمدی نژاد علاقه دارند که در زندگی خصوصی افراد مداخله کنن اگر به این حرفها معتقدند چرا خودشان 7یا 8 فرزند درست نکردند این هم یکی از شگردهای خاص ایشان برای مشغول نگه داشتن مردم سر مسائل کاملا شخصی افراد است از طرفی فعلا شما همین جمعیت بیست میلیونی جوان کشور را که خواهان اشتغال - مسکن وسپس
ازدواج هستند را مدیریت کنید تا از دل همین ازدواج کرده ها بچه های معصوم پا به آرامانشهری که 6 سال است وعده اش را شما می دهید پا بگذارند. (304943)
 
مبعث آزاد
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۰۹:۵۲:۳۳
خطاب من به دوستاني است كه ميگويند چرا سايت الف اين تيتر را انتخاب كرده است. اين تيتر اصلا ايرادي ندارد دليلش هم اين همه اظهار نظرهاي مخاطبان سايت است. اگر تيتر ديگري انتخاب كرده بود اين سايت هم مانند سايتهاي ديگر مي شد. هر رسانه حق دارد براي متمايز كردن خود از ساير رسانه ها تيتر خاص خودش را انتخاب كند. البته سايت الف يك سايت اقتصاد محور است و طبيعتا تيتري اقتصادي را براي مطلبش انتخاب مي كند.
اشاره به اين نكته ضروري است كه روزنامه نگاري اصول خاص خودش را دارد و برجسته كردن يك مطلب وظيفه روزنامه نگار است. تيتر كردن مطالب تكراري و بديهي نشانه حرفه اي نبودن يك روزنامه نگار است. (304946)
 
ناشناس
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۰:۰۱:۱۵
باستحضار میرساند که تا دیروز یک بچه کافی بود .
اولاً اگه 8 تا بچه بیاریم دیگه ماشین 4سرنشین جواب نمیده باید فکر اتوبوس باشیم. دوماً خودمون کار نداریم نون از کجا بیاریم به این 8 تا بدیم . سوماً توی خونه های 40 متری باید تخت خواب 8 طبقه بزنیم.خودمونم جلوی درب ورودی بخوابیم.الیته ایستاده (304948)
 
محمد
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۰:۳۳:۴۶
با سلام و تشکر از نظرات دوستان
به نظر من مردم با حرف اين و آن دنبال زياد يا کم کردن بچه نمي روند. اگر در گذشته ٧ تا بچه (البته تا زماني که برسد به ٧ پسر) در يک خانواده متولد مشد، به اين علت بود که پسران بازوي پدر و تضمين بقاي خانواده بودند. ولي امروز که سن ازدواج بالا رفته است، کار به سختي مي توان يافت و ...، يک پدر بايد پسر ٢٥، ٢٦ خود را سير (از نيازهاي فيزيولوژي تا آموزشي) نمايد.. دختران نيز الان مانند گذشته پشت و پناه مادران خود نيستند و آمار طلاق و ترشيدگي به شدت بالا رفته است. بنابراين اين بازار عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد. حال اگر عاملي بخواهد وضعيت تعادل را بر هم زند، بايد عاملي قدرتمند باشد و آن مسلما سخنان احمدي نژاد نيست. (304959)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۱:۲۳:۴۰
با سلام
یکی از مشکلاتی که جوامع نه چندان پیشرفته با آن مواجه هستند زیادی زاد و ولد در این کشورهاست.این مسئله به چند دلیل مشکل زا هست.اولین مورد این هست که وقتی یک انسان جدید به دنیا میاد نیاز به مواد غذایی،پوشاک،مسکن،دارو،و نیازهای معنوی مثل محبت از طرف دیگران داره.این نیاز در دوران مختلف زندگی فرق می کنه.مثلا در دوران کودکی نیازهای مادی می تونند مثل تحصیل،مواد غذایی ،دارو و غیره باشند.اما وقتی یک انسانی به بیست سالگی می رسه،طبعا نیازهای اون فرق می کنه و ما باید برای اون نیازهای دیگری رو هم تعریف کنیم.مثلا وقتی یک انسان به سن جوانی می رسه ما باید برای اون امکان اشتغال فراهم کنیم.اگر یک انسان که به سن جوانی رسیده،فاقد اشتغال و طبعا فاقد پول باشه،ممکنه که دچار مشکلات روحی بشه و در خیلی از کشورها گروههای تروریستی از بین افراد بیکار و کسانی که آینده مشخصی در مقابل ندارند،به وسیله مغز شویی و با در اختیار دادن مبالغ بسیار ناچیز اقدام به عضوگیری می کنند.یک بررسی که حدود 40 سال پیش انجام شد نشان داد که ایران تنها برای حدود پنجاه و شش میلیون نفر منابع آب کافی داره.الان ما بیش از هفتاد میلیون نفر هستیم.امروزه فقط بزرگ شدن فرزندان مهم نیست.مهم اینه که فرزندانی فهیم و مفید برای خود آنها و جامعه تربیت کنیم.آیا با شرایط مادی و معنوی امروز یک خانواده می تونه 10 فرزند مفید و موثر برای خود و جامعه تربیت کنه؟
گفته می شه که کمبود زاد و ولد موجب پیر شدن جمعیت می شه.در حال حاضر در کشور ما حتی با وجود تبلیغ سیاست دو فرزندی باز هم ما افزایش جمعیت داریم و نرخ رشد مثبت جمعیت.سیاست های یک دولت در مورد جمعیت باید وابسته به شرایط جامعه باشه.مثلا اگر فردی مبتلا به بیماری سرطان هست،شیمی درمانی انجام می ده اما اگر فردی مبتلا به بیماری سرطان نیست هم شیمی درمانی انجام می ده؟
آیا درسته که کشوری مثل ایران که در زمان جنگ با انفجار جمعیت مواجه بوده و بیکاری بالایی داره امروز بخواد دوباره جمعیت خودش رو افزایش بده؟
و در پایان این سوال که آیا بهتره که جمعیت پیر و سعادتمند باشه یا جوان و پر از مشکلات؟ (304975)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۱:۳۵:۴۵
به اميد روزي كه كره زمين يك ده كده جهاني شود كه در تمام نقاط ان هر شخصي با هر مليتي بتواند زندگي كند وهمه با هم دوست باشند
سياه وسفيدوعرب وفارس و...
اينجوري اگر هر كشوري بخواهد جمعيتش را زياد كند وا مسيبتا (304912)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۱:۳۹:۵۷
من با نظر آقای احمدی نژاد موافقم به شرطی که پاسخ سوالات منو بدن؟
ما تو تهران چند تا بیمارستان سوانح و سوختگی داریم؟ تو کل ایران چطور؟
چند بار رد طی این سال ها پیش اومده که داوها در بازار دارویی ایران نایاب شده و به جز تحمیل نگرانی به مریض ، روند درمانش رو مختل کرده؟ دارم از انسولین و لوودوپا و شربت دیگوکسین (تو همین ماه های اخیر) و سفتازیدیم و انواع اقسام دیگه داروها حرف می زنم.
چند نفر ادم؛ چند ساعت تو صف پذیرش درمانگاهه منتظر می مونن تا نوبتشون بشه.
یه سوال مهم تر ؛ می گید جمعیت ایران زیاد بشه. قبول. برای این پیشنهادتون چه اقدامی کردین. چی کار کردین که ایران آماده رشد جمعیت بشه. دانشگاه همون دانشگاه, بیمارستانا همون تعداد قبل. مدارس همون اندازه که قبلا بودن. پس رو چه حسابی تبلیغ رشد جمعیت می کنه. راست گفت اون دوستی که گفت از بچه های دهه 60 بپرسی. تو نیمکت سه نفره نشستن و مدرسه دو شیفته خیلی بهمون حال داد. دوست داریم بچه هامون هم سختی بکشن تا رشد کنن.
پ. ن: اگه منظور احمدی نژاد این بوده که زجر و سختی کشیدن باعث رشد فضائل اخلاقی میشه، دربست مخلص آقای دکتر هم هستیم. (304896)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۲:۵۲:۴۷
با سلام
صرف نظر از اينكه ايا به حرفهاي ايشان بايد پاسخ داد يا نه ؟اين حرفها تصميم هستند يا نه يعني مراحل تصميم را طي كرده است يا نه ولي بهتره عرض كنم بستر اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي در تصميم گيري تعداد بچه موثر باشد مطلوب است . كشور هنوز از اثار احكام اين چنيني در اوايل انقلاب در فشار است. در ثاني جمعيت بيشتر مگر از نظر ايشان يك مزيت است و ايشان چگونه به اين مزيت پي برده و با چه استدلالي. (305030)
 
ناشناس
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۳:۲۲:۲۸
سلام دوستان
اين سخن آقاي رييس جمهور يك سخن اعتقادي و يا يك ايده اجرايي نيست چرا كه ايشان بهتر از من و شما ميدانند كه عملا اين امر نا ممكن است لذا اين سخن فقط براي ايجاد يك جنجال خبري است تا رسانه ها و افكار عمومي از موضوع مفاسد دانه درشتها منحرف گردند . (305040)
 
فاطمه
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۶:۱۹:۵۱
من که هنگ کردم اینو خوندم!! باید اول هضم کنم این اظهار نظرات رو تا بعد شاید بتونم راجع بهش نظر بدم! خیلی متعجبم ولی حیف این پایین نوشته بیش از یک علامت تعجب استفاده نکنید! وگرنه تا آخر این متن رو پر از علامت سوال و تعجب می کردم! (305091)
 
قادری
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۶:۴۳:۰۳
تنها حرفی که میتونم بزنم اینکه چرا یک رییس جمهور باید حرفی رو با بی فکری تمام بزنه !!
جالبه بدونم آیا ایشون از قبل کوچکترین مطالعه ای در این مورد داشتن یا خیر؟؟
(305099)
 
احمد
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۸:۰۳:۵۴
سلام . در طول پنج سال اخیر که اقای رئیس جمهور حکومت می کنند هر گاه دچار بحران می شوند با مطرح کردن موضوعات بی ربط وجنجالی باعث انحراف افکار عمومی از موضوع اصلی می شوند . در حال حاضر نیز که در بحث یارانه ها در حال عقب نشینی هستند و مورد اقای نیز مطرح است با موضوع جمعیت در حال فرا فکنی هستند . (304903)
 
آرمین
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۸:۲۳:۳۸
دم مدرسه رفتنمون خیلی دویدیم تا یه مدرسه پیدا کنیم جا شیم توش
تو دبیرستانای دوره ما آزمون ورودی گذاشتن
دم کنکور فهمیدیم از هر 10 نفر یه نفر مجاز می شد و از هر 5 تا مجاز شاید 2 نفر قبول
بعد که بزرگتر شدیم کار پیدا کردن رو که نگو
شاید آقای رئیس جمهور از ایجاد حس رقابت خوششون میاد (305125)
 
عباس
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۱۸:۴۷:۱۶
دکتر احمدی نژاد هیچگاه در سخنانش منکر ازدیاد بیر ویه نسل نشده بلکه ایشان مخالف « مطرح شدن افراطی » این شعار در دولت سازندگی شد که تیپ جمعیتی کشور را به نفع اقلیت های ناهنجار تغییر داد و مانع ازدیاد اولاد گروههای جمعیتی فرهنگی شد که ما ظهور نسلی اغلب مشکل ساز و حد اقل بی تفاوت که منبعث از تربیت پایین خانوادگی بوده است ، هستیم .
ایشان این دید که نسلی خود را ناخواسته بداند تقبیح می کند چرا که اثر روانشناختی آن بی هویتی متولدین دهه شصت بوده است .
انسان گوسفند نیست که بدون در نظر گرفتن شاخص های روانی تربیتی درباره آن و تولید آن اظهار نظر کرد.
زنده باد احمدی نژاد که برای اولین بار به نسل کشور کیفی و انسانی نگریست . (305131)
 
گمنام
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۲۲:۰۳:۴۸
اگر اینطور فرض کنیم که روزی هر فرد با خدای اوست، آیا تربیت فرزندان نیک هم به عهده خداوند است یا پدر و مادر باید حداقل جان و وقت کافی برای تربیت فرزندان خود داشته باشند؟

اگر سابقاً در یک خانه هشت فرزند وجود داشت، نتیجه آموزش ناکافی همین فرزندان جامعه ایست که توان تحلیل صحیح مسایل خویش را ندارد و اساسا ارایه شعاری مطالب برای کسب توجه و اعتماد عوام آن کافی است. (305168)
 
گمنام
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۲۲:۱۴:۴۰
متاسفانه تنها یک بار پخش نظرات اینچنینی کافیست تا میلیاردها تومان سرمایه مملکت، بیش از دو دهه زمان و هزاران نفرساعت وقت متخصصان و دلسوزانی که صرف فرهنگ سازی برای مقابله با ازدیاد جمعیت شده یک شبه به باد فنا بره.

اکثریت مردم دانش و توان تحلیل مسایل را نظیر مخاطبین این سایت ندارند. ازدیاد جمعیت هم توسط متخصصین و متعهدین انجام نمیگیره بلکه همواره منحصر به قشری از جامعه است که توان اداره خودشان را هم به درستی ندارند. (305170)
 
شروین
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۲۰:۲۲:۲۱
با سلام
در کشور بزرگ ایران کسی نیست به ایشان یادآوری کند، مشکل بیکاری، ازدواج نابهنگام جوانان، زندگی مشکل خانواده های پرجمعیت و دیگر مشکلاتی که در سطح خانواده های ایران میبینیم، به دلیل نابخردی و کوته فکری 25 تا 30 سال پیش است.
ایشان تا سه سال رییس جمهور هستند و در همین دوره کوتاه کشور را با مشکلاتی روبرو میکنند که چند دهه بعد بروز خواهند داشت.
ایشان را به بیتی معروف یادآور میشوم:
کم گوی و گزیده گوی چون دُر
کز اندک تو جهان شود پُر
با تشکر: شروین از رشت (305152)
 
گمنام
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۲۲:۰۲:۲۴

در انگلیس بچه دار شدن مورد تشویق است و کلی امکانات می دهند.

هم میهن گرامی،
اگر به جامعه انگلیس نگاه دقیق تری بیاندازید خواهید دید که فقیر ترین افراد بیکار، این جامعه از حقوق ماهیانه ای که تقریبا برابر یک ششم حقوق یک مهندس معمولی همان جامعه است، برخوردار هستند و پوشاک و خوراکی که استفاده میکنند دارای کیفیتی بالاتر از طبقه متوسط جامعه ماست.

متاسفانه مانند بسیاری موارد دیگر عادت بر این شده که به صورت شعاری، فقط ژست مشابه کشورهای مترقی را اختیار کنیم. بدبختانه محدود به یک نفر هم نیست و در ردههای مختلف و دهه های مختلف با این معضل رو برو بوده ایم.

آیا بهتر نیست اول دید دقیقی از وضعیت فعلی خود داشته باشیم؟ (305166)
 
عباس
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۲۳:۱۲:۴۶
غزیز من داستان اون ماهی را شنیده ای که خیال می کرد زندگی همان برکه کوچکی است که در ان است ؟
ما خود را در قالبی انداخته ایم که فکر می کنیم نمی توان از آن خارج شد آیا با طرح فشرده دولت رفسنجانی مشکلی حل شد یا ما نسلی را شاهدیم که بی توکلندو در کوچکترین ناملایمی پناهنده به مخدرهای مادی و معنوی می شوند . عزیر من احمدی نژاد خود بهتر از ما از امار کشور خبر دارد ولی انچه که وی بارها گفت ولی برخی ترجیح دادن دست در گوششان بگیرند و تک روی کنند این است که ما امروز شاهدیم که زوج هایی سال ها ازدواج کرده اند ولی با وجود درآمد بالا و یا متوسط نسبت به آوردن اولاد مرددند . نظام آموزش عالی بی برنامه خاتمی و رفسنجانی امروز نمایی خلاف واقعیات های جامعه از فراغ التحصیلان را برای مابه نمایش گذاشته است .
برادر من من که چند پشتم تهرانی هستند با مهاجرت های بی رویه چندین سال گذشته امکان زندگی ام سلب شده آیا این به دلیل زادو ولد زیاد است و یا بی برنامه گی هایی که در شانزده سال حتی یک پالایشگاه اضافه نکردند ؟!
چرا همه چیز را به گردن جمعیت می اندازیم آن آقا معلم برود در برخی از شهرهای کوچک ببیند که کلاس ها به حد نصاب هم نمی رسد. (305183)
 
شاگرد
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۲۳:۱۶:۳۲
نتیجه کنترل جمعیت رفسنجانی چه شد؟
چهارشنبه 25 فروردین 1389 11:19 ب.ظ ویرایش: پنجشنبه 26 فروردین 1389 05:55 ب.ظ
توسط:
ارسال به

وقتی در دولت رفسنجانی شعار « دوتا کافیه » گوش فلک را کر می کرد برخی گمان می کردند که تمام مشکلات حل شد ولی رفته رقته با رعایت این شعار از طرف خانواده هایی که دارای فرهنگ بالایی بودند ما در مقابل ، تولید نسل افسار گسیخته گروههای جمعیتی دارای فرهنگ پایین را شاهد بودیم که این رفته رفته تیپ جمعیتی کشور را به سمت هنجار شکنان چرخاند .

آیا تابه حال کسی از خود سؤال کرده چرا دخترکان خیابانی اکثر متولدین دهه هفتاد هستند و چرا در مناطقی اقلیت های فرهنگی مانند بهائیان ناگهان اکثریت شده و به معضل اجتماعی تبدیل شده اند و تغییر فضای فرهنگی مناطقی را با به اقلیت بردن گروههای جمعیتی متدین شاهد بوده ا یم ؟

آیا کسی پاسخگوی توقف تولید نسل گروههای فرهنگی کشور که منجر به محرومیت کشور از نسلی فرهنگی شده است، شده؟مگر چندین فرزند دکتر حسابی هر کدام نخبه ای نشده اند؟و...

این دلایل رئیس جمهور محترم دکتر احمدی نژاد است که مانند ما مخالف این تنگ نظری مدیریتی است .

نکند تکنوکرات ها مانند چین می خواهند در آینده سه میلیون دختر برای ازدواج پسرانشان وارد کنند ؟

متأسفانه آنانی که به بشر به دید چهارپایان می نگرند و انسانی که خالق رازق و حکیمی دارد را ، با کاه و جواش می سنجند به تمسخر سخن به جای رئیس جمهور می پردازند. اگر چه حضرات مدیر خود بیش از چهار فرزند آورده اند و آقا زاده هایشان را به جان کشور انداخته اند ولی من و تو بی خبر از « مدبرالامور » و « رازق هستی » سخن از یکی و دوتا داریم .

پاسخگوی جنایات سقط جنین های غیرقانونی افرادی که تحت تأثیر این شعار شدند کیست ؟

آیا ما واجب است که در شهرهای بزرگ مثل تهران بمانیم که در روزی خود نیز کمیتمان لنگ باشد؟ آیا مدیران گذشته اگربه حای برج برافراشتن در تهران و شهرهای بزرگ مانند دولت دکتر احمدی نژاد به آباد کردن روستاها می پرداختند ما تراکم جمعیتی کاذب در شهرها و بزدلی پدر مادران برای تولید نسل را شاهد بودیم ؟ و ...

قا معلم داستان ماهی کوچکی که فکر می کرد دنیا همان برکه کوچکی که درش زندگی می کند را بخواند الان در شهرهای کوچ زیادی کلاسه چون به حد نصاب نمی رسند تشکیل نمی شود. (305186)
 
نويد
۱۳۸۹-۰۱-۲۶ ۲۳:۱۹:۵۰
براي همه ملت ايران متاسفم چون از اين به بعد دوباره همون رنجهايي كه از اول انقلاب به خاطر افزايش بي حساب جمعيت كشيديم را دوباره متحمل ميشيم (305188)
 
احمد
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۰۰:۱۲:۵۸
سطح زندگی مردم و پیشرفت یک کشور به کمیت جمعیت نیست بلکه به کیفیت زندگی آحاد جامعه است. جمعیت زیاد در بسیاری موارد فقط کیفیت زندگی را پایین می آورد. (305201)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۰۰:۱۹:۰۲
دوستانی که معتقد به خوبی این ایده هستند از خودشون شروع کنند! من یکی اصلاح طلبم و ترجیح می دهم برای تک فرزندم نان بتوانم تهیه کنم! دوستان اصولگرا بیشتر فعالیت کنند تا بتوانند سخنان رئیس جمهور را جامعه عمل بپوشانند! (305202)
 
سينا
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۰۱:۱۱:۱۶
اين حقير تقريبا تمام نظرات را خواندم و البته در عجب ماندم. بگو خوب. بندگان خدا جمعيت 150 ميليوني نه به داره نه به باره؛ كه اينقدر جوش مي زنيد. بقيه اظهارات ايشان را هم مي خوانديد كه در يك برنامه 60-70 دقيقه اي كليت نظام سياسي جهان را به نفع مستضعفان دگرگون كردند. (305224)
 
محمد مهدي محزون
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۰۱:۲۲:۲۴
به خداوندي خدا از لحظه اي كه اين حرف را شنيدم بدنم مي لرزد و خواب به چشمانم نمي آيد. متأسفانه نوع گفتار و برخورد احمدي نژاد دقيقاً افكار اقشار ضعيف و روستايي را نشانه مي رود و عموماً هم (مثل انتخابات و وعده هاي بي انجام) ثمراتي دارد. مطمئنم هيچ زوج تحصيل كرده و شهرنشين بيشتر از يكي دو فرزند را با شرايط كنوني اجتماع قبول نمي كند، اما مي ترسم از اقشار آسيب پذير كه فريب وعده هاي مالي رئيس جمهور را بخورند. خدا به خير بگذراند . . .
قابل توجه رياست محترم جمهور:
برادر احمدي نژاد با همين جمعيت فعلي بد نيست نيم نگاهي به تعداد مجرمين، زندانيان، حاشيه نشينان و محروميني كه دم از حمايت از آنان مي زنيد بيندازيد. همين آقاي خاتمي در مدت 8 سال دولت اصلاحات تمركز را براي كنترل جمعيت و شعار \"2 فرزند كافيست\" نهادند و جنابعالي به يكباره تمام دستاوردها را پايمال مي كنيد. آقاي رئيس جمهور براي 70 ميليون نفر چه ارمغاني به جز فقر روز افزون داشتيد كه حالا دم از شعار مهلك افزايش جمعيت مي زنيد؟ (305227)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۰۳:۱۹:۱۵
برم تا دیر نشده بچه زیاد کنم (305236)
 
سعيد
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۰۷:۴۵:۴۱
مگه بده 8 تا بچه اولا اكثرا سزارين ميكنن براي هر خانمي هم 4 تا بچه بيشتر خطرناكه پس دو تا زن ميگيريم تا مطمئن 8 تا بچه داشته باشيم.
زير يك سقف زندگي مي كنيم تا اولا پيوند برادريمون محكم تر بشه با برادراي ناتني هم تعامل مي كنيم يه لامپ بيشتر روشن نمي كنيم تا مصرف انرژي را مديريت كنيم و از همه بهتر نفري 40 هزارتومان هم ميگيريم اگه ضرب كني ميش 8تا بچه و دو تا زن و خودم يازده نفر يعني 440 هزار تومان هر بچه اضافه تر هم 40 هزار تومان اشانتيون داره مگه نه.راستي هممون زير يك سقف زندگي مي كنيم مشكل مسكن حل ميشه . با يه ماشين جابجا ميشيم تا مشكل ترافيك حل بشه ديگه نيازي به زوج و فرد شدن تردد ها هم نداريم چون با يه مي بوس جابجا ميشيم در مصرف بنزين هم صرفه جويي ميشه مگه نه . (305246)
 
محسن بیدار طرقبه
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۱۰:۰۵:۴۶
افسوس که سی سال بعد بعضی ها نیستند تا نتیجه فاجعه بار نظرات امروزشان را ببینند.خدایا ما را عاقبت به خیر بفرما. (305255)
 
ahmadzade
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۱۰:۰۸:۵۴
با سلام
جهت اطلاع فقط ایالت کالیفورنیا قابلیت تغذیه تمام جان را دارد. ولی با حقوق سیصد هزار تومان آیا می شود فقط زنده ماند؟ آری می شود ولی اجاره خانه و پوشاک و مریضی و ازدواج و بچه داشتن و هر چیز دیگر را باید فراموش کرد. (305256)
 
miladin
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۱۱:۱۹:۱۴
همين الان با اين همه منابع نفت وگاز و اين جمعيت 3 ميليون بچه امكان درس خواندن را ندارند من فقط موندم چند سال ديگر كه منابع ما رو به اتمام ميرود با خانواده اي 8 بچه چه اتفاقي قرار است بيفتد به نظر من با اين همه فقر و نداري يك بچه هم كافي است (305268)
 
جلیل
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۱۳:۱۶:۴۷
به نظر من که خودم روانشناسی خوندم والانم یکساله بیکارم یک زن وشوهر زمانی باید اقدام به بچه دارشدن کنند که در توانائی کامل مالی به سر ببرند شما می بییند که زوج جوان تازه عقد کرده کار و درآمد درست وحسابی هم نداره این وسط یه بچه های رو هم به دنیا میاره خوب این بچه با فقر بزرگ میشه واز خیلی از امکانات محروم میشه و دچار مشکلات روحی وروانی میشه اما اگه پدر ومادر به توانائی مالی برسند وبعد بچه دار بشند
بچ هشون در رفاه وآرامش بزرگ میشه وحتی گه تو بزرگسالی بیکار هم بمونه با سرمایه پدرش کاری رو شروع میکنه وبه خیلی از آرزوهاش میرسه چرا پدر ومادرها که پول ندارند اقدام به به دنیا آوردن فرزند می کنند پس من به عنوان یک روانشناس با این حرف رئیس جمهور کاملا مخالفم بچه باید کم باشه تا در فقر بزرگ نشه وپدر ومادر بتونند با توجه بیشتر راه رو برای آینده بهتر هموار کنند (305298)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۱۳:۳۷:۵۵
چرا اینجا همه مشکلات اقتصادی بچه زیاد رو بیان می کنند و کسی به زنان بیچاره ای که قراره این 7-8 تا بچه رو به دنیا بیارن و بزرگ کنن و عواقب زایمان زیاد برای زنان اشاره نمی کنه... متاسفم که دوستان به زن مثل یه وسیله نگاه می کنن تا یه انسان... زنی که 7-8 تا بچه بیاره باید به سبک مادربزرگهای ما زندگی کنه... من یک زنم و می خوام از استعدادهایی که خدا به من داده در راه تحصیل و کارم هم استفاده کنم نه اینکه همه جوانیم رو در به دنیا آوردن بچه بگذرونم (305306)
 
حسام
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۱۳:۴۰:۵۳
لطفا طرفداران طرح رئیس جمهوری در رابطه با افزایش جمعیت به این سوالات پاسخ دهند:
1- برنامه‌های دولت برای توسعه و تامین آموزش و پرورش، مسکن، حمل و نفل، بهداشت و درمان، اشتغال و تامین اجتماعی برای جمعیت یک کشور 150 میلیون نفری چیست؟
2- با توجه به محدود بودن منابع آبی، آب شرب، کشاورزی و صنعتی بویژه استان‌های مرکزی و کویری چگونه تامین می‌شود؟ تونل‌های کوهرنگ و سدهای خوزستان که تاکنون مانع خشکسالی رودخانه زیبای زاینده رود نشده است . استفاده بیش از حد از رودخانه‌های خوزستان ضمن افزایش غلظت املاح، مردم استان را با مشکل کمبود آب شرب مواچه کرده است. برنامه‌های دولت در این باره چیست؟
4- وقتی دولت محترم نمی‌تواند بزرگراه 25 کیلومتری تهران پردیس را به نتیجه برساند و یا پس از 15 سال آزاد راه تهران شمال در پیچ اول معطل مانده است چه برنامه‌ای برای توسعه راه‌های کشور 150 میلیون نفری ارائه می‌گردد؟
5- آیا تعدد بارداری‌هاو زایمان‌ها، به سلامت مادران لطمه نمی‌زند؟
6- وضعیت حدمات شهری نظیر ترافیک و جمل و نقل، دفع زباله، آتش‌نشانی و امداد، فضای سبز و .. چگونه خواهد بود؟
6- و در نهایت پول‌هایی که رئیس چمهوری وعده کرده قرار است از کدام منبع تامین شود؟ (305308)
 
ایرانی
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۱۴:۱۴:۰۹
اون دوستانی که مثل آقای رئیس جمهور نگران پیر شدن جامعه هستند، نگرانی شون درسته ولی راه حلی که ارائه دادن غلطه.

1-این که اختیار تعیین تعداد فرزند امریه که به زن و شوهر برمیگرده. دولت و سازمان های مرتبط با این موضوع، نظرشون رو فقط پیشنهاد و تبلیغ می کنند. کسانی که طرفدار 6،7 تا فرزند هستند می تونن 6،7 تا بچه بیارن. ما هم که طرفدار 2 تا بچه هستیم ، 2 تا بچه میاریم. :دی

2-اینکه بگیم برای جلو گیری از پیر شدن جامعه هر خانواده 6،7 تا بچه بیاره یه جور فرار به جلو میمونه . بالاخره این 6،7 تا بچه پیر میشن و اون موقع دو نسل دیگه جامعه به مراتب پیر تری خواهیم داشت.

3-تا اونجا که من در باره جمعیت شناسی میدونم، بهترین نرخ رشد جمعیت ، رشد جمعیت با شیب ملایم هستش که با داشتن دو فرزند و حداکثر سه فرزند به وجود میاد نه 6،7 تا.

4- حسن داشتن جمعیت جوان به کار و تلاشی هست که جواان انجام میده. وقتی ما نمیتونیم برای همین دو تا کار ایجاد کنیم، بچه های سوم و چهارم دیگه کار آرایی لازم رو برای جامعه ندارن . بچه ششم و هفتم که دیگه جای خود داره (305320)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۱۷:۰۷:۰۹
روایت از امام جعفر صادق است که از خوشبختیهای مرد کمی زن وبچه است. اقای احمدی نژاد شاید خیلی مسایل را قبول نداشته باشد اما دلیلی ندارد انرا رسانه ای کند. (305358)
 
ahmad
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۷:۱۱
ایشان بهتر است اول یه فکری برای این پارازیت ها درشهر های بزرگ بکنند که عامل عقیمی در بلند مدت می شوند که حداقل همین رشد به قل ایشان پایین را داشته باشیم وگرنه تا چند ساله دیگه فقط در شهر های کوچک بدون پارازیت مردم می توانند بچه دار شوند. (305364)
 
یک بدبخت از یک خانواده دارای 9 فرزند
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۱۸:۱۷:۴۰
آقای رییس جمهورکدام خانم امروزه پیدا میشه که بدنش را به ماشین جوجه کشی تبدیل کند .خانم ها همه رنج تولد بجه را می دانند .امروزه خانم ها دیگر خانم های بیسواد و تو سری خور دیروز نیستند.این حرف ها دیگر خریدار ندارد آقای ... (305366)
 
فراست
۱۳۸۹-۰۱-۲۷ ۲۱:۳۷:۰۱
با سلام خدمت دوستان عزیز
من هم با این نظر موافقم. من در یک شرکت مهندسی کار می کنم. تماما همکاران یا اصلاً بچه ندارند و یا حداکثر یکی. تازه اگر ازدواج کرده باشند. به نظرم ما یا این طرف پشت بام می افتیم یا از آن طرف. به هر حال تعادل را باید رعایت کرد. به نظرم اگر همه - تاکید می کنم- همه سیاست 2 بجه را رعایت کنند وضعیت متناسبی حاصل می شود. (305379)
 
مهدی
۱۳۸۹-۰۱-۲۸ ۰۲:۱۹:۲۸
من نمی فهمم این مسایل چیست که مدتی افکار ملت را باید به خودش مشغول کند و اذهان را و گفتگوها را و .......... (305398)
 
احمد 14
۱۳۸۹-۰۱-۲۸ ۰۸:۳۰:۰۹
فرزندکمتر زندگی بهتر حرف استعمار که ازحلقوم مسئولین قبل بیرون می آمد چون مدیریت اداره کردن کشور را نداشتند اصل مسئله راپاک میکردند انکه دندان دهد نان دهد (305422)
 
زینب میر تاج الدینی آمل
۱۳۸۹-۰۱-۲۸ ۰۹:۰۰:۰۵
حق با رییس است, برای اینکه در دنیا تمام شاخص های منفیمان اول شود , هر زوج بایستی حداقل سه بچه بی تربیت و بی مسوولیت داسته باشند. (305427)
 
یک کارمند
۱۳۸۹-۰۱-۲۸ ۰۹:۲۴:۰۸
آیا ما کاری مهمتر از تولید جمعیت و بچه دارشدن نداریم که در این وضعیت مشکلات به آن بپردازیم؟ (305437)
 
amir
۱۳۸۹-۰۱-۲۸ ۱۱:۱۲:۴۹
ااقای ناشناس دانشمند که کامنت دیگران را تمسخر میدانی ولی کامنت بی محتوای خود را علمی این فرمول ویا مسائل پیچیده اقتضادی نیست رشد جمعیت باید متناسب با رشد اقتضادی وفرهنگی و اجتماعی باشد فقط این سئوال را دارم محکوم هم نمیکنم ایا کشور ما در حال حاضر داراست و اینگونه است (305459)
 
zahra
۱۳۸۹-۰۱-۲۸ ۱۳:۲۷:۲۶
من واقعا موندم اين جه عادتيه آقاي رييس جمهور دارن.
اگر اين نظر شخصي ايشان است چرا در محفل عمومي آن را مطرح مي كنند؟ و اگر نظر كرشناسي شده و جزء قوانين كشور است چرا آن را ابلاغ نمي كنند؟
فكر مي كنم اين موضوع جزء عادات مسوولان كشور ماست! (305483)
 
احمد
۱۳۸۹-۰۱-۲۸ ۱۵:۲۹:۵۱
اگرچه این سحنان در حصوص زاد و ولد اینقدر سخیف وبی ارزش است که وقت صرف ان شود ولی همین قدر بگویم که این مثل داستان جلو کشیدن ساعت است که اقای رییس جمهور منتخب!!!!!
قبول نداشتند (305515)
 
۱۳۸۹-۰۱-۲۸ ۱۵:۵۷:۵۳
تو این کشور وجود احزاب در قانون اساسی پیش بینی شده است ولی در یکی دو دهه گذشته ذهنیت مردم را نسبت به احزاب تخریب کرده اند دلیلیش برای بعضی ها روشن است ولی برای عامه مردم نه شاید یک دلیلش این باشد که اگر حزبی قدرتمند شد به سختی میشود تخریبش کرد یا ازبین برد ولی شخص را خیلی راحت میشود تخریب کرد یا از بین برد . این اقای ریس جمهور که به حزبی نبودنش افتخار میکند آیا 4 سال دیگر خودش کی و کجا پاسخگوی رفتارش خواهد بود آیا حزبش جوابگو است نه هر کسی میاید بعد از 4 سال میرود اگر کار خوب کرده باشد خودش نیست که از کارش دفاع کند اگر هم خراب کرده باشد حزبی ندارد که دیگر مردم به آن حزب رای ندهند و این خراب کاریها برای روسای جمهور هزینه بسیار پایینی دارد ولی اگر ریس جمهور برآمده ازحزب باشد صدها نفری که در آن حزب هستند بخاطر بقای حزبشان اجازه نمیدهند که ریس جمهور خیلی بیگدار به آب بزند . همانطور که اقتصاد در قالب تعاونی معایبش کمتر از سایر اقتصادها میباشد فعالیت حزبی هم در قالب حزب خطراتش برای کشور کمتر است صد البته که برای بعضی ها نه . غیر حزبی باشد ارجح است . (305525)
 
افسون
۱۳۸۹-۰۱-۲۸ ۱۷:۴۵:۳۵
سلام
دوستان ما عادت کرده ایم اگر از چیزی یا کسی بدمان بیاید می خواهیم سر به تن اش نباشد چه برسد به نظر دادن.
دوستان فکر می کنند آبی که می خورند آب حیاط است و پیری برای آنها نیست. به جای این حرفهای مغرضانه کمی تفکر به جایی بر نمی خورد. کشورهای غربی راه پیش روی ما را سالها پیش رفته اند . آنها هم فکر می کردند جمعیت جوان زیادی دارند و باید جلوی رشد بیشترش را گرفت. اما حالا... کدام کشور غربی است که دغدغه ی پیری جمعیت اش را ندارد؟ مگر نه اینکه تبلیغات گسترده ای برای افزایش جمعیتشان به را انداخته اند؟!!! کمی بیندیشیم. کشور استراتژیکی مثل ایران همیشه باید دارای جمعیت جوان بالایی باشد و مطمئنا ما جوانهای امروز فردا روز پیرهای جا افتاده ای خواهیم بود که نای نفس کشیدن هم نداریم. به نظر شما نباید به فکر جایگزینی برای این جوانان بود.صرف اینکه نسل ما به خاطر بدبختی هایی که غرب و آمریکا سرمان درآوردند و سرمایه هایی که باید صرف ما می شد صرف عیاشی و خوشگذرانی فرزندان خود کردند نباید اینقدر بدبین بود. ما باید به فکر ایجاد نسلی باداشتن امکانات فراوان باشیم نه از ترس آینده حق حیاط را نه تنها از آیندگان بلکه از ایران عزیزمان هم بگیریم.در واقع ما ترس از خودمان و بی ارادگی مان را چماقی کرده ایم و مدام بر سر این و آن می کوبیم وگرنه دنیا اینقدر ها هم سخت گیر نیست. (305588)
 
parasto
۱۳۸۹-۰۱-۲۸ ۱۹:۲۴:۳۷
ببينيد مردم تو همين دو يا يك بچه هم موندن رييس جمهور با چه رويي اين حرف رو به مردم ميزنه چه امكاناتي براشون فراهم كرده

مسكن-دانشگاه -مدرسه-ورزشگاه-رفاهييات-بهداشت و درمان- خلاصه چي

پس بر چه اساسي حرف زده فقط ميخواد جوجه كشي راه بندازه ايا دلش براي اينده اين جوجه ها نميسوزه مسلم كه نه چون خوداشون تو

بهترين امكانات زندگي ميكنن و مردم را ميندازن ت وهچل وقتي اين بچه هاي توليد شده بزرگ بشن و ببينن هيچ امكاناتي ندارن بعد يك به يك به دشمنانشون اضافه تر ميشه مخصوصا با اين هدفمند كردن يارانه ها كه سالي يك بار بايد حمام برويم-شش ماه يك بار تلفني از حال هم خبر دار بشويم-با هيزم پخت و پز كنيم-و زير فانوس زندگي كنيم پس نتيجه ميگيريم حرف رو هوا زدن عواقبي هم داره بيچاره سازمان ملل كه هزينه كرده بود كه جلوي رشد بي رويه جمعيت را بگيره تا كره زمين منفجر نشه (305626)
 
آمنه بیکار الدوله دیلمی
۱۳۸۹-۰۱-۲۹ ۰۸:۳۸:۵۷
برای صرفه جویی در وقت ننویسید که ایشان چه چیز را قبول ندارند ,بنویسید کدام حرف حساب را قبول دارند. (305728)
 
لیلا
۱۳۸۹-۰۱-۳۱ ۱۸:۵۸:۵۲
حالا خود رییس جمهور اجازه میده که بچه هاش 7 - 8 تا بچه بیارن؟اصلا اینایی که با نظر رییس جمهور موافقند چند تا بچه حاضرن به دنیا بیارن وبزرگ کنن؟ (306396)
 
Mojtaba
۱۳۸۹-۰۸-۲۱ ۱۳:۰۷:۰۲
سلام.
علی (ع ) در خطبه ای که وضع جامعه خویش را مورد تحلیل قرار میدهد.
امروز روزیست که حق در اقلیت است
بی سوادی جای دانش را گرفته و بر مرکب جهالت می تازند و نباید بر این خرده گرفت امروز نیز حال ما مصداق این آموزه از آموزه های پر بار دینی و ملی ماست.
کدام ؟ چاره توسعه اجتماعی و اقتصادی را در افزایش جمعیت می جوید.
اولین تعریف علم اقتصاد به این موضوع اشاره دارد که منابع کم یاب ونیازهای انسان نامحدود هستندحال چاره این است که بر تعداد نیازها بیافزاییم یا به دنبال منابع بگردیم!!! (370677)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.