توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489087
پرونده کاسپین یک قدم به ارسال به قوه قضاییه نزدیک شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴
اعمال ماده ۲۳۶ آیین‌نامه داخلی مجلس در زمینه وضعیت موسسه های مالی و اعتباری کاسپین و فرشتگان، در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد.

به گزارش تسنیم؛ چندی قبل تقاضای 10 نماینده مجلس برای اعمال ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس برای رسیدگی به وضعیت موسسه‌های مالی و اعتباری کاسپین و فرشتگان  به هیات رئیسه مجلس ارائه شده بود. هیات رئیسه مجلس طی نامه‌ای به کمیسیون اقتصادی مجلس با توجه به نقص ماده مذکور خواستار رسیدگی طی مدت حداکثر 10 روز شد و در صورت وارد بودن با اظهار نظر صریح، گزارش خود را به هیات رئیسه مجلس ارائه کند.

در همین راستا، در جلسه عصر امروز سه شنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با رای قاطع و مثبت کمیسیون اقتصادی   با اعمال ماده 236 آئین نامه اجرایی مجلس شورای اسلامی ، پرونده کاسپین جهت طرح در صحن مجلس به هیئت رئیسه ارجاع گردید.

گفتنی است در ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی هرگاه حداقل 10‌ نفر از نمایندگان و یا هر کدام از کمیسیون‌ها، عدم رعایت شؤونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس جمهور و یا وزیر و یا مسؤولان دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام کنند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه برای رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌شود.

کمیسیون حداکثر طی 10 روز موضوع را رسیدگی و در صورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیأت ‌رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.

در تبصره 1 این ماده چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع برای رسیدگی به قوه قضاییه و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی کنند.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۵:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۰:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۰۷:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۱۰:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۱:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۰۹:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۳ ۰۸:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ۰۸:۴۹
 
 
کلمات کلیدی : موسسه اعتباری کاسپین ، سپرده گذاران ، بانک مرکزی ، شکایت از سیف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.