توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455688
واکنش کره جنوبی به آزمایش موشکی کره شمالی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۵
کره جنوبی نسبت به آزمایش اخیر موتور موشک کره شمالی واکنش نشان داده و آن را نشانگر یک پیشرفت معنادار دانسته است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، کره جنوبی امروز دوشنبه اعلام کرده است که آزمایش اخیر موتور موشک توسط کره شمالی نشانگر پیشرفت معنادار در فناوری موشکی این کشور بوده است. برخی تحلیلگران بر این باورند که این آزمایش موشکی کره شمالی یک گام خطرناک به سوی هدف پیونگ یانگ برای توسعه موشکی است که با آن خاک آمریکا را هدف قرار خواهد داد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز یکشنبه اعلام کرد: این موتور موشک به کره شمالی کمک خواهد کرد تا به توانایی شلیک موشک های ماهواره بر در کلاس جهانی دست یابد، این موتور نوع جدیدی از موتورها برای موشک های قاره پیمای بالستیک است.

آزمایش موفقیت آمیز این موتور موشکی جدید در شرایطی است که رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا به پکن سفر کرده بود. این نخستین سفر تیلرسون به کشورهای آسیایی به شمار می رود، وزیر خارجه آمریکا در این سفر نگرانی های واشنگتن درباره برنامه های موشکی و اتمی کره شمالی با مقام های چینی صحبت کرده است.

لی جین وو معاون سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی تاکید کرد: از طریق این آزمایش، مشخص شده است که عملکرد موتور به پیشرفت معناداری دست یافته است ولی باید تجزیه و تحلیل بیشتری درباره این آزمایش صورت گیرد.

این آزمایش موشکی با حضور کیم جونگ اون رهبر کره شمالی انجام شده است. جونگ اون با تاکید بر اهمیت این آزمایش، آن را پیروزی تاریخی برای کره شمالی توصیف کرد.

جونگ اون افزود: جهانیان بعدا معنای این پیروزی تاریخی کره را درک خواهند کرد.

وی به طور ضمنی به این مسئله اشاره کرد که ممکن است پیونگ یانگ به زودی به موشک جدیدی دست پیدا کند که به کره شمالی اجازه می دهد ماهواره به فضا پرتاب کند و آن را در مدار قرار دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اقدامات کره شمالی گفته است که کیم جونگ اون بسیار بسیار بد رفتار می کند.

کره شمالی تاکنون 5 آزمایش هسته ای انجام داده و چندین فروند موشک نیز شلیک کرده است که این اقدامات مغایر با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل بوده است.

آمریکا از چین خواسته است تا اقدامات بیشتری را برای جلوگیری از فعالیت های موشکی و هسته ای کره شمالی انجام دهد.

تیلرسون پس از دیدار با وزیر خارجه چین، تاکید کرد: تلاش های چین و آمریکا طی دو دهه اخیر برای مهار کردن تهدید برنامه های تسلیحاتی کره شمالی، موفقیتی نداشته است. ما این دیدگاه مشترک را داریم که تنش ها در شبه جزیره کره به شدت بالا است و تحولات به سطح خطرناکی رسیده است. ما متعهد هستیم که هر اقدامی را انجام دهیم تا مانع از وقوع هرگونه درگیری در منطقه شود.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی، کره‌جنوبی، سیستم موشکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته