توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405386
پزشکیان: اکثر تحقیق و تفحص‌ها نیمه‌کاره مانده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۹
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه نشان داده که اکثر تحقیق و تفحص‌ها نیمه کاره مانده و به یک گزارش ساده ختم شده است.

به گزارش مهر، مسعود پزشکیان درباره انتقادات و گلایه‌های نمایندگان مجلس از معطلی و در نوبت ماندن سوالات و تقاضاهای تحقیق و تفحص در هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: مشکل اصلی این است که بسیاری از این طرح‌ها، لوایح و تقاضاها به صورت شتاب‌زده تهیه می‌شود.

وی افزود: همین طرح‌ها، لوایح و تقاضاهایی که در حال حاضر در هیات رئیسه وجود دارد تا پایان این دوره مجلس کفایت می‌کند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، با طرح این سوال که چقدر باید طرح و لایحه ارائه بدهیم، تصریح کرد: وقتی زیاد طرح یا لایحه به هیات رئیسه ارائه می‌دهیم، نشان می دهد که حرف محکمی نمی‌زنیم؛ ما باید چند حرف درست و حسابی به عنوان قانون ماندگار در مجلس مطرح کنیم که مشکلات کشور را جامع‌تر ببیند.

پزشکیان افزود: وقتی طرح‌ها و لوایح ما جامع و شامل نیست مجبور می‌شویم مدام پیشنهادات جدید ارائه دهیم.

وی قوی کردن ابزارهای نظارتی مجلس را راه حل خروج از وضعیت فعلی عنوان کرد و گفت: اصول کار این است که ابزار نظارتی خوبی درست کنیم که به صورت آنلاین و به موقع، آنچه را که انحراف پیدا می‌کند، ببینیم و اگر درست نشد با آن برخورد کنیم و جلوی آن را بگیریم.

نایب رئیس اول مجلس، درباره معطل ماندن تقاضاهای تحقیق و تفحص نیز گفت: وقتی سیستم اطلاعاتی و داده‌پردازی قوی و محکمی داشته باشیم دیگر نوبت به تحقیق و تفحص نمی‌رسد؛ بهتر است به جای تحقیق و تفحص، بانک های اطلاعاتی کشور را شفاف و قوی کنیم.

پزشکیان خاطرنشان کرد: تجربه نیز نشان داده که اکثر تحقیق و تفحص‌ها نیمه کاره مانده و به یک گزارش ساده ختم شده است، چرا که بسیاری از اوقات کار به شیوه علمی انجام نمی‌شود و فقط یک گزارش به قوه قضاییه ارسال می‌شود.
 
 
کلمات کلیدی : پزشکیان + تحقیق و تفحص‌ + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.