نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358785
افزایش احتمال بازگشت زیرمیزی به بازار سلامت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با اشاره به مصوبه افزایش ۱۰ درصدی تعرفه های پزشکی سال ۹۵، گفت: این مصوبه انحراف ما را از قیمت تمام شده خدمات بهداشتی و درمانی بیشتر می کند.

به گزارش مهر، دکتر علی رضا زالی در ارتباط تلفنی با اخبار ۲۱ شبکه یک سیما درباره موضع سازمان در مقابل افزایش تعرفه ها افزود: مشکل عمده ای که در کشور داریم این است که فکر می کنیم امروزه با سرکوب تعرفه ها و فرار از واقعیت های اقتصادی در حوزه سلامت به مردم خدمت می کنیم .

وی گفت: متاسفانه دو دهه است که این سناریو شکست خورده به نظام سلامت کشور تحمیل می شود .

زالی افزود:‌ ما از سال ۷۴ موظف بودیم که در کشور قیمت تمام شده خدمات بهداشتی و درمانی را به صورت واقعی استخراج کنیم و در سالیان متوالی این زخم کهنه در نظام سلامت کشور ما بوده است که همواره با فرار از واقعیت های اقتصادی سعی کردیم طوری عمل کنیم که هم ارائه دهندگان خدمات (پزشکان) و هم مردم هر دو از این قضایا ناراضی باشند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران گفت: در ابتدای دولت جدید تلاش شد گفتمان رسیدن به قیمت تمام شده خدمات با گذشت دو دهه از زمان مصوب آن در مجلس حرکتی را شروع کنیم و در واقع در این دولت تلاش شد از ظرفیت شورای عالی بیمه و با هم اندیشی که با وزارت بهداشت وجود دارد این چالش مرتفع شود.

وی ادامه داد:‌ متاسفانه به رغم شروع خوبی که در ابتدای کار بود در ادامه به تدریج از این مسیر منحرف شدیم و در واقع مصوبه اخیر دولت نیز انحراف ما از قیمت تمام شده خدمات بیشتر رقم خواهد زد.

زالی با بیان اینکه من نماینده شورای عالی پزشکی هستم گفت:‌ ضمن اینکه شورای عالی نیز بیانیه دادند ما در آبان پکیج تعرفه را اعلام کردیم که در آن رشد ۲۰ درصدی تعریف شده بود .

وی افزود: ما در تلاش هستیم به متن مصوبه قانون برگردیم و طبق بند ۸ ماده یک قانون بیمه خدمات همگانی باید تعرفه گذاری بر اساس قیمت تمام شده باشد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با بیان اینکه تاکنون شورای عالی بیمه سلامت تشکیل نشده بلکه این شورای عالی خدمات درمانی است گفت: نمایندگان (آقای پزشکیان) پیگیری کند که چرا تاکنون شورای عالی بیمه سلامت به عنوان یک ظرفیت نهادی که در قانون دیده شده، تشکیل نشده است.

وی افزود: ما در صددیم به متن قانون برگردیم و قانون گفته این تعرفه ها بازنگری و اصلاح شود و اگر این روال ادامه پیدا کند کیفیت ارائه خدمات در بخش دولتی آ‌سیب می بیند.
 
کلمات کلیدی : وزارت بهداشت ، سلامت ، درمان ، تعرفه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۲:۲۲:۳۷
بازگشت؟ یکماه پبش کاشت مو داشتم پزشک از من پرداخت نقدی خواست دوازده میلیون تومن پول نقد و بدون رسید گرفت (3737863) (alef-3)
 
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۲:۲۷:۱۶
شما پزشکان خجتلت بکشید ماهی 200 تا 300 میلیون درامد دارید هر روز هم میگویید تعرفه ها پایین است.اخه برا ویزیت 2 دقیقه ای همین هم که میگیرین زیادی است تا رسد به افزایش تعرفه (3737871) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۹:۴۴:۴۷
مگه رفته بود که بخواد حالا برگرده!! (3738606) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۲۰:۲۹:۰۰
زیرمیزی جمع نشده بودکه دوباره شروع شودباورکنید ازطبقه کارگر افرادی سراغ دارم که مخارج روزمره خودرا به سختی تامین میکنند ولی پزشکان جراح وقلب برای آنژئوگرافی وعمل دربیمارستان دولتی کلی ازش پول زیر میزی گرفته بودنددکتری که حرص پول دارد هرکاری بکنی آن راخواهد گرفت (3738655) (alef-11)
 
عمار
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۰۸:۲۲:۳۵
تنها راهکار اجرای قانون بیمه همگانی و طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع است تا از این طریق رابطه مالی بین پزشک و بیمار برداشته شود.اجرای این طرح هم مستلزم در اولویت قرار دادن بودجه نظام سلامت در زمان تدوین و تصویب بودجه توسط دولت و مجلس است (3738995) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.