توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448082
قرارداد نفتی ایران و روسیه دوشنبه آینده امضا می‌شود
وزیر انرژی روسیه به خبرگزاری اینترفاکس گفت: نمایندگان ایران 27 مارس یعنی دوشنبه 9 اسفند برای امضای قرارداد نفتی به مسکو می‌روند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱
به گزارش فارس، الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه به خبرگزاری اینترفاکس گفت نمایندگان ایران 27 مارس یعنی دوشنبه 9 اسفند برای امضای قرارداد نفتی به مسکو می‌روند.

این مقام روس 3 روز پیش به تهران سفر کرده بود و امروز به کشورش بازگشت. وی شب گذشته نشستی با همتای ایرانی خود بیژن زنگنه داشت.

وزیر نفت در ارتباط با نشست سه شنبه شب خود با وزیر انرژی روسیه در تهران گفت ما 2 محور اصلی را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادیم که یکی از این محورها علاقه‌مندی شرکت‌های روسی در توسعه منابع نفتی ایران و عقد قرارداد در قالب مدل جدید قراردادهای صنعت نفت است.

همچنین قرار شده است که طی 10 تا 15 روز آینده قرارداد فروش نفت ایران به این کشور نهایی و امضا شود و50 درصد از بهای فروش نفت به صورت نقدی و 50 درصد نیز به صورت خرید کالا و خدمات دریافت شود که این موضوع می‌تواند یک رابطه درازمدت تجاری و بازرگانی را با روس‌ها ایجاد کند.

نوآک نیز روز گذشته گفته بود روسیه احتمالاً سهم بسیار زیادی را در قراردادهای ساخت نسل جدید نیروگاه‌های ایران  داشته باشد. 


 
 
کلمات کلیدی : قرارداد نفتی+ ایران +روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.