نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501884
عذاب وجدان قاتل را سراغ خانواده مقتول فرستاد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۰
جوانی که در جریان نزاعی خیابانی جوان دیگری را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود ۱۳ سال تمام دور از چشم پلیس به‌طور مخفیانه زندگی می‌کرد اما عذاب وجدان سبب شد با پای خودش نزد اولیای دم مقتول برود و رضایت آنها را جلب کند.عصر روز 29بهمن ‌ماه سال83 به كلانتري109 بهارستان خبر رسيد كه در خيابان مجاهدين اسلام چند جوان با يكديگر درگير شده‌اند. زماني كه مأموران به محل حادثه رسيدند درگيري پايان يافته و يكي از طرفين درگيري به‌دليل اصابت 2ضربه چاقو به‌شدت مجروح و به بيمارستان منتقل شده بود. با وجود اينكه پزشكان بيمارستان تلاش كردند جوان مجروح را از مرگ نجات دهند اما شدت جراحات او به حدي بود كه چند ساعت بعد جانش را از دست داد.

به گزارش همشهری، با اعلام اين خبر به بهروز هنرمند، بازپرس وقت دادسراي امور جنايي تحقيقات براي شناسايي عامل اين قتل آغاز شد. مأموران در همان بررسي‌هاي اوليه توانستند هويت متهم به قتل را شناسايي كنند. يكي از شاهدان درگيري به مأموران گفت: مقتول در باشگاه ورزشي مشغول تمرين بود كه جواني او را صدا كرد. مقتول با يكي از دوستانش از باشگاه بيرون رفت اما در آنجا 2جوان با آنها درگير شدند و يكي از آنها با ضربه چاقو وي را به قتل رساند. بعد از اين درگيري متهم به مكان نامعلومي گريخته بود و هيچ‌كس از او اطلاعي نداشت؛ با وجود اين، پرونده اين قتل همچنان روي ميز كارآگاهان جنايي قرار داشت.

13سال از اين نزاع خونين مي‌گذشت. قاتل فراري هيچ ردي از خود به جا نگذاشته بود و تقريبا هيچ سرنخي وجود نداشت. با وجود اين در كمال شگفتي روزي متهم با پاي خودش نزد خانواده مقتول رفت و گفت از كاري كه كرده پشيمان است. او گفت حاضر است رضايت اولياي دم را با پرداخت ديه جلب كند. هرچند ديدن قاتل بار ديگر داغ خانواده مقتول را تازه كرده بود اما آنها كه پشيماني قاتل را مي‌ديدند سرانجام راضي شدند او را ببخشند.

به اين ترتيب آنها با دريافت ديه اعلام گذشت كردند اما اين پايان كار نبود چرا كه متهم اين بار به دادسراي امور جنايي رفت و خودش را تسليم كرد. او گفت با اينكه اولياي دم مقتول او را بخشيده‌اند اما حاضر است مجازاتش را درخصوص جنبه عمومي جرم بپذيرد. در اين شرايط پرونده قتل بار ديگر به جريان افتاد و با صدور كيفرخواست به دادگاه فرستاده شد.

در جلسه رسيدگي به اين پرونده كه ديروز در شعبه يازدهم دادگاه كيفري يك استان تهران به رياست قاضي مجيد متين راسخ برگزار شد ابتدا نماينده دادستان به دفاع از كيفرخواست پرداخت و خواستار مجازات متهم به لحاظ جنبه عمومي جرم شد. در ادامه متهم در جايگاه ايستاد و در دفاع از خودش گفت: 13سال تمام را با عذاب وجدان گذراندم و به‌طور مخفيانه زندگي كردم اما سرانجام تصميم گرفتم خودم را تسليم كنم. وي درباره انگيزه‌اش از ارتكاب اين قتل گفت: آن روز من سوار ماشينم در حال عبور از خيابان بودم كه مقتول از مقابل و به شكل خلاف جهت رانندگي مي‌كرد. ما بر سر اين موضوع با يكديگر درگير شديم اما دعوايمان تمام شد.

وي ادامه داد: چند ساعت بعد يكي از دوستانم كه از اين موضوع با خبر شده بود گفت كه طرف دعوايم را مي‌شناسد و او عصرها به يك باشگاه ورزشي در همان حوالي مي‌رود. او گفت مي‌خواهد ما را با يكديگر آشتي دهد. من هم قبول كردم و عصر آن روز همراهش، مقابل باشگاه رفتم. او داخل شد و مقتول را صدا كرد. او با يكي از دوستانش از باشگاه بيرون آمد و با من درگير شد.

دوستم چاقويي به من داد و من هم در جريان درگيري ضربه‌اي به او زدم و فرار كردم. من فكر مي‌كردم كه او فقط مجروح شده اما شب فهميدم فوت شده است. من براي جلب رضايت اولياي‌دم 300ميليون تومان پرداخت كرده‌ام و در اين مدت حسابي اصلاح شده‌ام و قول مي‌دهم ديگر مرتكب خطايي نشوم.با پايان دفاعيات متهم قضات دادگاه براي تصميم‌گيري در اين خصوص وارد شور شدند.
 
کلمات کلیدی : مقتول، قاتل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۵۳:۰۳
چقدر جرم و جتایت زباد شده همه هم شبیه هم چاقویی داشتم ضربه بهش زدم فکر نمیکردم بمیره اما مرد (4520421) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۵:۴۳:۳۹
چه باحاله، آدم مى كشى، پولشو حساب مى كنى، شتر ديدى نديدى (4520721) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.