نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506889
خط اعتباری ۲۲ میلیارد دلاری ۳ کشور اروپایی برای ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
رئیس کل بانک مرکزی از ایجاد خط اعتباری 22 میلیارد دلاری برای ایران توسط سه کشور اتریش، دانمارک و ایتالیا خبر داد.

به گزارش فارس، ولی الله سیف در‌گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما، اظهارداشت: کشورهای اتریش، دانمارک، ایتالیا و برخی کشورهای دیگر 22 میلیارد یورو در قالب خطوط اعتباری در روزهای آینده برای ایران ایجاد خواهند کرد که خبر آن به تدریج اعلام می‌شود.

وی افزود: در هفته گذشته با کره جنوبی فاینانس 8 میلیارد یورویی امضا شد. این خطوط اعتباری منجر به سرمایه گذاری‌های در کشور می‌شود، تولید و اشتغال را افزایش می‌دهد.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اگر دستاورد برجام نبود این اتفاق نمی‌افتاد، گفت: بنابراین بی‌انصافی است وقتی بخواهیم بگوییم در این زمینه هیچ دستاوردی نبوده و این اصلاً درست نیست، ولی ما انتظارمان بیشتر بوده و امیدواریم در آینده انتظارات محقق شود.

وی تصریح کرد: در سایه پیگیری‌های انجام شده و حمایت‌های همکاران ما در وزارت خارجه، بیش از 750 روابط کارگزاری بانکی جدید به روابط کارگزاری محدود قبل اضافه شده است.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به روابط خاص بانک مرکزی با برخی از بانک‌های مرکزی کشورهای دیگر برای ایجاد حساب مشترک برای تسویه مبادلات بدون نیاز به ارز خارجی گفت: به این ترتیب یک تاجر وارد کننده یا صادرکننده کالا که با این کشور‌ها طرف حساب است می‌تواند با ریال کار کند که این‌ها همه در شرف انجام است.

سیف گفت: این روابط فضا را هر چه بیشتر مهیا می‌کند که ما بتوانیم وضعیت را به صورت با ثبات و پایدار ایجاد کنیم.

وی در خصوص گزارش مجلس مبنی بر اینکه تحریم‌های بانکی صرفاً از روی کاغذ برداشته شده است هم گفت: در اینکه طرف آمریکایی کارشکنی می‌کند تردیدی نیست و انتظار ما از برجام خیلی بیشتر از شرایطی است که در حال حاضر ایجاد شده است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: واقع بینانه این است که بعد از برجام ما روابط بانکی جدیدی ایجاد کرده‌ایم و شرایط مناسب‌تری ایجاد شده است، ولی نسبت به انتظاراتی که داشته‌ایم هنوز کافی نیست، انتظار ما این بوده که طرف آمریکایی ما احساس مسئولیت کند و اوفک جدی‌تر و با سرعت عمل بیشتر به ابهاماتی که در برخی کشور‌ها ایجاد می‌شود، پاسخ دهد.

سیف گفت: در این زمینه‌ها کوتاهی هایی وجود دارد که امیدواریم با نوع مذاکراتی که با این بانک‌ها انجام می‌دهیم بتوانیم این شرایط را بهتر از گذشته کنیم.

وی افزود: درباره اینکه گفته می‌شود این تحریم‌ها فقط از روی کاغذ برداشته شده یعنی هیچ اتفاقی نیفتاده است، باید گفت اتفاقات جدی افتاده است و تنها نکته‌ای که به صورت کامل عملیاتی نشده در زمینه‌های بانکی است و در سایر زمینه‌ها ما دستاوردهای مثبتی داشته‌ایم.

سیف گفت: در زمینه بانکی نیز همین روابط کارگزاری جدید با 750 کارگزاری اگر برجام نبود نمی‌توانست ایجاد شود.
 
کلمات کلیدی : سیف + بانک مرکزی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۴:۴۰:۲۸
برگشت سرمایه آنها با این قیمت دلار و یورو و قدرت خرید پایین مردم غیر واقعی هست (4539951) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۷:۰۱:۱۷
خط های اعتباری پیش فروشی یا سلف فروشی منابع است (4540149) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.