نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407889
دولت احمدی‌نژاد برای کاهش قیمت مسکن مهر استانداردهای ساختمان‌سازی را لغو کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸
رئیس هیات مدیره سندیکای آسانسور گفت: برای چندمین بار است که سندیکای آسانسور و پله‌برقی اعلام می‌کند که آسانسورهای واحدهای مسکن مهر و بسیاری از ساختمان‌های دولتی در وضعیت خطرناکی به سر می‌برند و امکان هرگونه اتفاقی وجود دارد.

به گزارش ایلنا، رئیس هیات مدیره سندیکای آسانسور و پله‌برقی کشور در گفت‌وگویی، در خصوص فوت یک کودک سه‌ ساله به دلیل حادثه در آسانسور یکی از واحدهای مسکن مهر، اظهار داشت: دولت احمدی‌نژاد برای این که بتواند با حداقل قیمت تمام شده، مسکن مهر را به پایان برساند بسیاری از مجوزها و استانداردهای لازم را که در ساختمان‌‌سازی الزامی است، لغو کرد.

زهره وند ادامه داد: مطابق قانون از سال 1380 به بعد تمام آسانسورهایی که در ساختمان‌ها نصب می‌شود برای گرفتن پایان کار ملزم به داشتن استاندارد آسانسور هستند اما این قانون در پروژه‌های مسکن مهر اجرا نشد.

وی تصریح کرد: مشکل دیگری که این پروژه‌ها داشتند این بود که بسیاری از افرادی که این آسانسورها را نصب می‌کردند در این رشته تخصصی نداشتند و حتی به منظور پایین آمدن قیمت تمام شده از کابینت‌سازها یا کسانی که کارهای تاسیساتی انجام داده بودند نیز برای نصب آستانسور استفاده شد.

زهره وند تصریح کرد: من نگران این هستم که این اتفاقات یک موج باشد. ما هفته گذشته شاهد فوت یک نفر در آسانسور بیمارستان دولتی ساری بودیم. قبل از آن نیز سقوط آسانسور در دانشگاه شریف رخ داد. این اتفاقات نشان می‌دهد که هیچ‌گونه نظارت صحیحی بر سرویس سالیانه‌ آسانسورها اعم از دولتی و خصوصی وجود ندارد.

وی ادامه داد: این برای چندمین است که سندیکای  آسانسور و پله‌برقی اعلام می‌کند که آسانسورهای واحدهای مسکن مهر و بسیاری از ساختمان‌های دولتی در وضعیت خطرناکی به سر می‌برند و امکان هرگونه اتفاقی وجود دارد.

زهره‌وند در پایان تاکید کرد: ما پیش از این اعلام کرده بودیم که حاضریم آسانسورهای ساختمان‌های دولتی را به صورت رایگان بازدید کنیم اما اکنون با توجه به اتفاقات صورت گرفته و ترس از ایجاد یک موج سقوط آسانسور همین جا اعلام می‌کنم که ما حتی ساختمان‌های خصوصی را به صورت رایگان بازدید خواهیم کرد که البته این بازدید مستلزم درخواست مالکین است.
 
کلمات کلیدی : مسکن مهر + استانداردهای ساختمان‌سازی
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۵:۱۳:۲۱
بهتر بگیم دولت جدید برای افزایش قیمت استاندارهای جدید وضع می کند مثل خودروسازی دقت کردید جدیدا حتی شیشه بالابربرقی هم جزئی از آپشن حساب میشه تا بتونن افزایش قیمت بی سر و صدا داشته باشند دقیقا همین سیاست در مورد مسکن نیز هست مثلا میگن این خونه یه استاندارد جدید توش به کاررفته و دارای سرویس بهداشتی است پس باید پول بیشتری بدهید (3992804) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۸:۵۶:۴۷
نظر ندی، نمیگن طرف زبون نداره، میگن عجب انسان باشعوریه در مورد چیزی که نمیدونه الکی اظهار نظر نمیکنه (3993135) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۷:۰۴:۵۶
واقعا از این همه دروغ گویی چه طرفی می بندید؟؟ در بیش از یک میلیون مسکن مهر تحویل شده یک مورد اتفاق افتاده است آن وقت ایشان آمده افاضه کلام می فرمایند. دوست عزیز به جای فراافکنی و دروغگویی بفرمایید چرا اعضای صنف شما استاندارد های خودشان را رعایت نکرده اند (3992971) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۲۲:۴۱:۱۶
اقساط بانکی مسکن مهر با توجه به سقوط یکشبه پول ملی درزمان احمدی نژاد برای افراد مستضعف مصیبت بار است قسط ماهانه285000 (3993396) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.