توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507888
تصادفات جاده ای همچنان پیشتاز در حوادث کشور است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: بیش از نیمی از عملیات های امدادی هلال احمر در هفته گذشته مربوط به تصادفات جاده ای بوده که بیشترین عامل حوادث در کشور است.

شاهین فتحی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به انجام ماموریت های امدادی هلال احمر از تاریخ 4 شهریور تا 10 شهریور ماه، افزود: در این مدت یک هزار مورد عملیات امداد و نجات انجام شده است که از این تعداد 527 مورد جاده ای، 28 مورد کوهستان، 2 مورد ریزش آوار، 326 مورد خدمات حضوری، 78 مورد شهری، 16 مورد صنعتی - کارگاهی، 26 مورد خدمات مناسبتی، 49 مورد ساحلی، 14 مورد آتش سوزی جنگل و 6 مورد زمین لرزه بوده است.

وی درباره تصادفات جاده ای گفت: بیشترین عملیات بر اساس آمار هلال احمر در محورهای علی آباد - آزاد شهر منطقه زرین گل استان گلستان، سلماس به ارومیه و خور در آذربایجان غربی و محور آباده به اصفهان در استان فارس صورت گرفته است.

وی به مجموع کل آسیب دیدگان در حوادث و سوانح اشاره کرد و گفت: پنج هزار و 395 تن در حوادث جاده ای آسیب دیده اند که از این تعداد یک هزار و 821 نفر در حوادث جاده ای، 54 نفر حوادث کوهستان، 8 نفر در حادثه ریزش آوار، 307 نفر در حوادث ساحلی، 5 نفر در آتش سوزی جنگل،228 نفر در حوادث شهری، 19 نفر در حوادث صنعتی و کارگاهی، 21 53 نفر خدمات مناسبتی و یک هزار و 532 نفر مربوط به خدمات حضوری بوده است.

معاون سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره مجموع کل افراد اسکان داده شده از سوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، اضافه کرد: یک هزار و 207 نفر از خدمات اسکان اضطراری جمعیت هلال احمر استفاده کرده اند.

وی به امدادرسانی به چهار هزار و 87 تن اشاره کرد و یادآور شد: 786 نفر در حوادث جاده ای، 159 نفر در حوادث شهری، 15 نفر در حوادث صنعتی-کارگاهی، 286 نفر در حوادث ساحلی، 31نفر حوادث کوهستان، 5 نفر در حوادث آتش سوزی جنگل، 16 نفر در خدمات مناسبتی امدادرسانی شدند؛ به علاوه یک هزار و 532 نفر نیز از خدمات حضوری بهره مند شده اند.

فتحی با اشاره به اینکه 2 هزار و 462 نفر در حوادث و سوانح مصدوم شده اند، خاطرنشان کرد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر به یک هزار و 828 نفر از مصدومان خدمات درمان سرپایی ارائه کردند و 634 نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند؛ به علاوه یک هزار و 103 تن نیز توسط نیروهای امدادی هلال احمر نجات داده شدند.
 
کلمات کلیدی : تصادفات جاده ای ، حوادث
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.