توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390716
حادثه در كمين كودكان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۴
٤٨ ساعت گذشته، با دقايق پرحادثه‌اي گذشت.كودكاني كه براي بازي به محل‌هاي تفريحي شهرهاي خود رفته بودند با حوادثي مواجه شدند. در يكي از آبگرم‌هاي سرعين، پسري ٦ ساله كشته شد و در شهربازي رفسنجان نيز ٦ كودك مصدوم شدند. در خراسان هم دختري ١٧ ساله به دليل فرونشست چاه و سقوط در آن، جان باخت تا دو روز پر تلفات براي كودكان و نوجوانان ايراني رقم بخورد.

به گزارش اعتماد، در حادثه نخست كه شامگاه جمعه در شهربازي رفسنجان رخ داد، ٦ كودك به دليل واژگوني سرسره بادي مصدوم و به بيمارستان منتقل شدند. رييس مركز مديريت حوادث دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان مصدوميت اين كودكان را سطحي دانست و به ايرنا گفت: «در اين حادثه كه به دليل وزش باد شديد اتفاق افتاد، ٦ كودك ٢ تا ٨ ساله به دليل واژگون شدن سرسره بادي از ناحيه صورت و دست و پا دچار كوفتگي شدند كه ماموران اورژانس آنها را به بيمارستان علي ابن ابيطالب (ع) رفسنجان منتقل كردند.»

به گفته محسن مرتضوي، تاكنون سه كودك از بيمارستان مرخص شده‌اند و مابقي نيز تا ٢٤ ساعت آينده (تا يكشنبه) ترخيص خواهند شد. سطحي بودن مصدوميت اين شش كودك در حالي بيان مي‌شود كه مركز فوريت‌هاي پزشكي رفسنجان از شكستگي فك يكي از كودكان به مهر خبر داده است. همچنين برخي تصاوير تاييد نشده از حادثه، دختري خردسال را در حالي نشان مي‌دهد كه فكش با آتل بسته شده و قطرات خون روي لباس او ريخته شده است. اين حادثه همچنين بحث استاندارد نبودن سرسره را به ميان مي‌كشد كه مسوول شهربازي رفسنجان با رد آن، وزش باد شديد را علت واژگوني آن دانست و به ايرنا گفت: «اين سرسره داراي استاندارد لازم است و توسط ١٢ مهار نگهداري مي‌شود اما وزش باد شديد موجب پاره شدن سه مهار و واژگوني آن شد. » به گفته مهدي مدائن زاده، گردباد به حدي بود كه ميز و صندلي‌ها را نيز در محوطه شهربازي به هوا بلند كرد.

وقوع اين حادثه در حالي است كه روز گذشته در دومين حادثه براي كودكان، پسري ٦ ساله در آبگرم «گاوميش گلي» سرعين غرق شد. فرمانده انتظامي سرعين علت حادثه را «بي احتياطي كارگر آبگرم هنگام باز كردن لوله تخليه آب» اعلام كرد و به ميزان گفت: «اين كودك همراه پدرش براي شنا به آبگرم رفته بود اما لحظه‌اي كه پدرش براي استفاده از سرويس بهداشتي او را ترك كرد به ناگهان ناپديد شد. ماموران بررسي‌هاي خود را آغاز كردند و متوجه شدند كه كارگر استخر با بي‌احتياطي و عدم توجه به حضور افراد در استخر اقدام به باز كردن لوله تخليه آب كرده، كه اين موضوع به علت نزديكي پسر بچه به دريچه تخليه آب و قدرت بالاي مكندگي آن و نبود ايمني محل، باعث غرق شدن او شده است.» سرهنگ طهمورث اميدي با اشاره به كشف جسد كودك در جوي شهري در حوالي باغچه مينو، از بازداشت مدير و كارگر داخلي آبگرم گاوميش گلي و آغاز تحقيقات از آنها خبر داد.

در حادثه مرگبار ديگري نيز كه روز جمعه در خراسان اتفاق افتاد، دختري ١٧ ساله بر اثر فروكش كردن چاه يك مهمانپذير به داخل آن سقوط كرد و جان خود را از دست داد. افسر نگهبان سازمان آتش نشاني مشهد به ايرنا گفت: اين واحد مسكوني دو طبقه با تغيير كاربري به مسافرخانه تبديل شده بود كه در پي فروكش كردن سه متري چاه آن و سقوط دختر به درون آن، آبگرمكن و برخي ديگر از وسايل آشپزخانه نيز درون آن افتاد و در نهايت مرگ دختر نوجوان را رقم زد. به گفته محمد اكبري، «جسد متوفي نيز پس از دو ساعت از چاه بيرون كشيده شد» تا ٤٨ ساعت پر حادثه براي كودكان و نوجوانان ايراني با دو كشته و شش مصدوم پايان يابد.
 
کلمات کلیدی : حادثه +كودكان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.