نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450313
بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار حذف شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹
نمایندگان مجلس در جهت تامین نظر شورای نگهبان در لایحه برنامه ششم توسعه مصوبه قبلی خود در خصوص بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار را حذف کرد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه برنامه ششم توسعه با حذف بند الحاقی ۵ به ماده ۹۷ با ۱۰۳ رای موافق، ۳۸ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند.

نمایندگان مجلس در مصوبه خود در برنامه ششم توسعه، کلیه دستگاه‌ها سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی تابع صندوق های بازنشستگی اعم از کشوری یا تامین اجتماعی را موظف کرده بودند، با درخواست بازنشستگی بانوان شاغل که دارای حداقل ۲۰ سال سابقه خدمت هستند بدون محدودیت سنی موافقت کنند که میزان محاسبه حقوق آنها براساس تعداد سال‌های کارکرد و پرداخت حق بیمه آنها محسوب می شود.

این مصوبه مورد ایراد مجمع تشخیص مصحلت نظام قرار گرفت لذا شواری نگهبان در مرحله دوم به این مصوبه ایراد گرفت.

کمیسیون تلفیق برنامه ششم جهت تامین نظر شورای نگهبان مصوب کرد که بازنشستگی بانوان شاغل با حداقل ۲۰ سال سابقه خدمت در صورتی زودتر از موعد باشد که آنها ۵۰ سال سن داشته باشند. همچنین کمیسیون تلفیق عبارت بدون محدودیت سنی را نیز حذف کرد.

این مصوبه کمیسیون تلفیق در مجلس به رای گذاشته شد که نمایندگان با آن موافقت نکردند. لذا بعد از مذاکرات متعدد رئیس مجلس گفت که حذف این ماده را به رای می گذاریم و نمایندگان نیز در نهایت با حذف این ماده موافقت کردند.
 
کلمات کلیدی : اشتغال زنان + مجلس + بازنشستگی زنان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۳:۴۲:۲۵
بله دیگه چون پول برای مدیران کم می آورند اگه بخواهند 4نفر را بازنشسته کنند و 4نفر بیکار را سر کار بیاورند. (4181798) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۵۸:۲۴
چرا. خانمی که الان 50 سال سن و 20 سال سابقه خدمت، دارای فرزندان دختر و پسر دم بخت ومحتاج به مواظبت مادر دارند می باشد. نمایندگان و دولت در صورتی که جامعه سالم را بخواهند باید مبنای خانواده سالم را در نظر بگیرند. آیا برای آینده مملکت یک خانم با این سن شاغل یاشد مهم است یا خانمی که در همه زمینه های زندگی مراقب فرزندان و خانواده باشد مهمتر است. صرفا دولت برای این امر خطیر مادر در در خانواده به او حقوق بده به نظرمن کفایت می کند. (4181981) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.