توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452113
چین، آمریکا را تهدید کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵
وزارت دفاع چین آمریکا را تهدید کرد در صورت استقرار سامانه دفاع ضدموشک هوایی تاد در منطقه، پکن اقدامات متقابل انجام می‌دهد. 
 
به گزارش فارس، وزارت دفاع چین روز پنج شنبه (امروز) به آمریکا هشدار داد استقرار سامانه دفاع ضدموشکی هوایی «تاد» در شبه جزیره کره با اقدامات متقابل پکن مواجه خواهد شد. 
 
به نوشته رویترز، آمریکا و کره جنوبی از مدت‌ها پیش قصد داشتند سامانه دفاع ضدموشک هوایی تاد را در شبه‌جزیره کره مستقر کنند و چین همواره نسبت به این مساله معترض بود. 
 
روز پنج شنبه وزارت دفاع چین گفت وقتی چین چیزی را می‌گوید پای آن ایستاده و وقتی می‌گوید اقدام متقابل، حتما این کار را خواهد کرد. 
 
وزارت دفاع کره جنوبی خبر داده بود بزودی مقر جدید سیستم تاد را اعلام می‌کند ولی در واکنش به آن چین گفت تمامی اقدامات سئول و واشنگتن را در این زمینه زیر نظر داشته و اقدامات لازم را برای حفظ امنیت استراتژیک ملی خود به کار خواهد گرفت. 
 
آمریکا و سئول تهدید اتمی کره شمالی را بهانه کرده و می‌گویند سامانه تاد را در شبه جزیره کره مستقر می‌کنند تا با این تهدیدات مقابله کنند. 
 
کلمات کلیدی : چین، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.