نظر منتشر شده
۵۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 253619
واکنش به واکنش شریعتمداری
بخش تعاملی الف - سهراب زند
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۲۷

حسین شریعتمداری به مصاحبۀ پر تأمل آیت الله سید محمد خامنه ای واکنش نشان داد و با نرم ترین قلم ممکن به ادعاهای وی مبنی بر اینکه امام راحل ره تحت تأثیر گزارش های غلط اطرافیان بوده اند و ظاهراً لیبرال بودن و تمامیت خواهی شهید بهشتی، انتقاد نمود.

خدا را شکر که ظاهرا یک بار آقای آقشریعتمداری در مورد توهین کنندگان امام یا شهید بهشتی، از باب جذب حداکثری وارد شد! ابتدا در مورد انتهای واکنش وی نکته ای را یادآور می شویم. اگر فراز پایانی در حمله به آیت الله هاشمی نبود، انسان شک می کرد، این قلم آرام و لطیف متعلق به حسین شریعتمداری است. شریعتمداری دوباره بر طبق روال گذشته همه چیز را یک کاسه کرده و در مورد هاشمی نوشته است:

"با عرض پوزش از جناب هاشمی باید گفت گلایه شما در حالی است که متاسفانه حضرتعالی از فتنه ۸۸ سربلند بیرون نیامدید و در آن بحبوحه ننگین که فتنه گران تصویر مبارک حضرت امام(ره) را پاره و لگدمال کردند، روی کلمه اسلام در جمهوری اسلامی ایران خط بطلان کشیدند! شعار «انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است» سر دادند، به ساحت عاشورای حسینی(ع) اهانت کردند و نامزد مورد حمایت شما از آنها با عنوان «مردمان خداجوی»! یاد کرد. دروغ بزرگ تقلب را ساز کردند! و... حضرتعالی نه فقط در مقابل آنهمه اهانت آشکار به اسلام و امام و انقلاب سکوت کردید بلکه به حمایت بی پرده خود از آنان نیز ادامه دادید. بنابراین چگونه انتظار دارید که دلشوره حضرتعالی برای حفظ حرمت حضرت امام جدی گرفته شود و این تلقی به میان کشیده نشود که جنابعالی- خدای نخواسته - فقط از این که شخص شما مورد حمله قرار گرفته است، برآشفته اید؟!"

آقای شریعتمداری!
در همین چند خط شما چند تهمت سنگین به هاشمی رفسنجانی وجود دارد.

اول سکوت در برابر اهانت به امام ره
هاشمی در تاریخ ۲۲ آذر ۱۳۹۱ با صدور اطلاعیه ای با هوشیاری اهانت به تمثال مبارک امام و مقام معظم رهبری را با هر هدفی و از سوی هر کسی محکموم نمود:

"اهانت به تصویر مبارک امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب، از سوی هر کسی و با هر هدفی که انجام یافته عملی ناروا و زیان بخش و سزاوار تقبیح است. هوشیاری و نشان دادن حساسیت از سوی اقشار ملت، و به خصوص سلسلۀ جلیلۀ روحانیت درسی تاریخی به نمایش گذاشت که امید می رود از این پس کسی جرأت این گونه هتاکی ها را به خود راه ندهد."(روزنامۀ جمهوری اسلامی.۲۳ آذر ۸۸)

وی در بحبوحۀ فتنۀ ۸۸ بارها از ولایت دفاع نمود و در جایی کسی را در حال حاضر بهتر از آیت الله خامنه ای برای جایگاه ولایت فقیه ندانست وی در ۲۶ آذر بیان داشت:

"حفظ اصل ولایت فقیه و جایگاه رهبری از ضروریات است و همگان باید در این مسیر حرکت کنند."(هاشمی در سال ۸۸، رضاصنعتی،ص ۷۳)

آیت الله هاشمی در ۳۱ شهریور در دیدار هیئت رئیسه و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در مورد مسائل بعد از انتخابات گفت:

"آنچه مهم است حفظ اصول و منافع نظام و تأمین رضایت مردم است."

در مورد روز قدس هاشمی با جدیت تمام و متنی بلند بالا مردم را به حظور غیورانه در راهپیمایی روز قدس فراخواند.

در مورد تهمت سکوت در مقابل اهانت به امام حسین علیه السلام در ۹ دی:
وی در ۸ دی ماه قبل از راهپیمایی عظیم مردم در دفاع از نظام و مکتب اهل بیت علیهم السلام و محکومیت اهانت عدۀ قلیلی به دستگاه عزاداری امام حسین علیه السلام این گونه گفت که:

"آب، این مایۀ حیات، ممکن است در چرخۀ طبیعت از شکلی به شکل دیگر تغییر شکل دهد، اما حذف آن ناممکن است، در مقابل، کف روی آب جایی است که دیر یا زود زوال می یابد... مردم ایران افتخار دارند که به محض آشنایی با اسلام مجذوب مکتب اهل بیت علیهم السلام شدند و از زمان حکومت علی علیه السلام تا امروز این عشق و ارادت در حال رشد است و در سایۀ مجاهدت در این راه موفق شدند برای اولین بار در تاریخ، مکتب اهل بیت علیهم السلام را مذهب رسمی ایران کنند و ساختار نظام را بر محور ولایت شکل دهند و هیچ قدرتی نمی تواند این عشق و ارادت را از ما بگیرد."(هاشمی در سال ۸۸، رضا صنعتی، ص ۱۰۵) وی پس از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۹ دی گفت: " امیدوارم هتاکان از این حضور معنادار مردم درس عبرت بگیرند."(همان)

آقای شریعتمداری
هاشمی سکوت کرد؟! الان هم بخاطر حمله به خود دلشوره دارد؟
نخیر هاشمی در آن زمان جرمش این بود که مانند شما یک طرفه و با حرکات انتحاری به تحریک بیشتر و بی اعتمادی بیشتر معترضان دامن نمی زد. شما تر و خشک را با تند ترین القاب درو می کنید و هاشمی هر نسبتی را نمی دهد و زیر بار قضاوت های یک طرفۀ شما نمی رود.

چرا صراحتاً به عدم همراهی هاشمی با سلیقۀ تند خود اعتراض نمی کنید و به انقلابیون آدرس دروغ و غلط می دهید که هاشمی برایش پاره شدن عکس امام مهم نبود و در قبال آن و حمله به اسلام و ولایت ساکت بود و الان تازه اطلاعیه داده است؟

مطلب دوم
شما قرار نیست و حق ندارید به آقای سید محمد خامنه ای اعتراض کنید که گفته است امام تحت تأثیر اطرافیان بوده است. چرا؟ چون شما خود برای تفسیر تاریخ انقلاب در جهت تخریب بزرگان بارها در نشریات مؤسسۀ کیهان به این امر متوسل شده اید.

این هم یک نمونه:
"آقای هاشمی در تاریخ بیست و سوم تیر سال شصت و هفت در جلسه ای که با حضرت امام داشتند چند گزارش از نخست وزیری و وزیر دارایی و وزیر برنامه و بودجه و گزارش وزیر ارشاد و گزارش فرماندهان سپاه و ارتش و گزارش خودشان را جلوی حضرت امام می گذارند و نشان می دهد که همه آقایان دست هایشان را به علامت تسلیم بالا برده اند و حاضر نیستند که ادامه بدهند و پای کار بیایند، آنجاست که امام وادار می شود به سرکشیدن جام زهر. چون همه آن هایی که امام به آن ها اتکا کرده بود از کار شانه خاله کرده وکنار کشیدند، من در کتاب[راز قطعنامه، انتشارات کیهان] نشان دادم آن گزارشاتی که به حضرت امام (ره) داده شده بود (گزارشات سیاسی، اقتصادی ، نظامی) متاسفانه بر خلاف واقعیت و کذب بوده است و در واقع با دادن گزارشات کذب به ایشان، امام (ره) را وادار به سرکشیدن جام زهر می کنند!"

این مصاحبه با رجا نیوز است که توسط نویسندۀ کتاب "راز قطعنامه" از انتشارات اخیر کیهان انجام گرفته است و با تیتراژ بالا در اختیار امت حزب الله قرار گرفته است، به صراحت از تحت تأثیر بودن امام راحل نسبت به اخبار دروغ سخن گفته است، آنهم در مورد شاید مهم ترین تصمیمات کشور که البته این هم گزافه و چرندی بیش نیست. و برای جواب آن مراجعه کنید به یادداشت"راه خطای کتاب راز قطعنامه"

آقای شریعتمداری
یک جمله برازندۀ بسیاری از رفتار شماست:
شما در عین بدهکاری همیشه طلبکارید!

مانند سخنرانی اخیر آذرماهتان در دانشگاه تهران که به دولت های گذشته حمله می کنید که همیشه مفسدین در کنار شما بوده اند! و خنده دار تر از این نمی شود که شما همواره دولتی را بهترین دولت تاریخ انقلاب لقب می دادید و سایرین را بخاطر آن درو می کردید که امروز مقامات درجۀ یک و دوی آن یعنی همان خطوط قرمز احمدی نژاد، پشت سر هم بخاطر مفاسد اقتصادی شخصی خود در دادگاه های جمهوری اسلامی محکوم می گردند!

معاون اول که هیچ، یک مدیر کل وزارت خانه را در زمان دولت های گذشته معرفی کنید که مفسد باشد و به سال ها حبس محکوم گردد!

آقای شریعتمداری!
دست پیش بگیرید...
۱۳۹۴/۰۷/۰۴ ۱۱:۲۴
 
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۱۴:۴۷
 
۱۳۹۳/۱۱/۱۱ ۱۲:۰۷
 
۱۳۹۳/۱۰/۰۱ ۰۷:۰۷
 
۱۳۹۳/۰۹/۲۵ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۱:۵۹
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۲ ۰۷:۳۱
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۱ ۰۷:۵۹
 
۱۳۹۳/۰۹/۰۲ ۰۸:۰۲
 
۱۳۹۳/۰۹/۰۲ ۰۷:۳۵
 
 
کلمات کلیدی : سهراب زند
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۰۷:۴۶:۵۸
1-شما یک نمونه بیاورید که آقای هاشمی مستقیم موسوی و کروبی و فتنه 88 را محکوم کرده باشد
2-آخرین نماز جمعه آقای هاشمی که طرفداران فتنه گران نیز حضور داشتند که یادتان هست و آقای هاشمی هم خواستار آزادی آنها بود .
3- اگر در دولت احمدی نژاد عده قلیلی محاکمه و محکوم شده اند که باید بشوند مدیران ارشد و میانی خاتمی که یا به خارج فرار کرده و نوکری اجانب را می کنند (مهاجرانی) و یا در زندان بسر می برند به خاطر خیانت به این ملت که برای بعضی ها جزو افتخارات آنهاست.
4 نمایندگان مجلس ششم که غیر از تعداد معدودی از آنها از اصلاح طلبان بودند چه عملکرد مثبتی دارند عده ای از آنها به فکر توطئه هستند عده ای به خارج پناه برده اند و بر علیه نظام سنگ اندازی می کنند .
5 آیا همه اینها امروز طرفدار آقای هاشمی نشده اند با اینکه تاج زاده در دولت خاتمی به وزیر کشوری لاری با تقلب رای آقای هاشمی را به نفر آخر سوق داد.
حال بگوئید در کدام دولت بیشترین خسارت به این ملت و مملکت وارد شده است؟
آیا هیچ راه دفاعی برای خود باقی گذاشته اید که در برابر ملت سربلند باشید. (2563505) (alef-4)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۰۹:۵۵:۱۹
فرار رو به جلو می کنی برادر؟ (2563631) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۱:۰۸:۳۱
رو كه نيست ، سنگ پاست (2563837) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۲:۰۲:۳۰
لطفا حرف دلتون رو از زبون ملت نگید (2563928) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۲:۳۵:۳۸
دست پیش بگیرید... (2563992) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۴:۵۹:۳۲
آنكس كه نداند كه نداند
در جهل مركب ابدالدهر بماند
شايد هم مي دانيد ولي خودتان را به خواب زده ايد. (2564173) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۵:۱۴:۲۹
شما زیاد برنامه های رسانه ی میلی نگاه می کنی و احتمالا کیهان زیاد می خونی. توصیه می کنم کمی هم فکر کن. به هر حال خدا توی قرآن هم توصیه کرده به فکر کردن و شعور داشتن. (2564192) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۲۲:۱۴:۳۱
امیدوارم شما هم به حرف میزنی که عمل کنی (2564658) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۲۲:۴۷:۱۳
نه فقط تو فکر میکنی. بقیه هم نفهمند طبق معمول همیشه شما (2564699) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۵:۲۶:۴۸
برادر من!
باید قبول کنیم اتفاقات تلخ سال 88 که متاسفانه به فتنه ای برای از هم گسیختن وحدت جامعه،تنش و آبروریزی بین المللی تبدیل شد،مقصرانی از هر دو طرف درگیر انتخابات داشت.کاش فرصتی فراهم میشد تا اتفاقات آن ایام به دور از قضاوتهای جناحی،بررسی شود و مشخص شود چه کسانی علاوه بر موسوی و کروبی(که قطعا مجرم هستند) در ایجاد ان وضعیت نقش داشتند.
تا یک طرفه به قاضی برویم زخم سال 88 درمان نمیشود. (2564201) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۹:۵۶:۲۶
چرا اینجا کامنت‌های بیهوده فی‌الفور هزاران + اخذ می‌کند اما حرف حساب طرفدار ندارد؟

من با نظر شما کاملا موافقم. یک تایید از روی منطق به از هزاران + روی هوا! (2564497) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۵ ۱۰:۱۵:۰۴
عزیز دل برادر چرا نظرات عموم جامعه را بیهوده می دانی و نظرات اقلیت جامعه را حرف حساب؟!! اگر خود شما معترف هستی که حرف مخالف نظر شما بلافاصله هزاران + می گیرد چرا بجای نابودی آن هزاران خودت را اصلاح نمی کنی؟ یه نگاه به عملکرد خودت و تفکری که شما ازش حمایت می کنی بیانداز و یک ساعت هم تفکر کن! (2564976) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۲۳:۵۰:۲۳
خداکند که گوش شنوایی باشد (2564759) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۶:۱۵:۴۴
فکر کنم این جوابیه حاج حسین بود.... صحبت از کیست و جواب از کیست؟؟؟؟ (2564256) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۹:۱۰:۱۳
شما یک مورد بیار که احمدی نژاد فتنه را محکوم کرده باشه (2564434) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۲۰:۳۴:۳۷
چرا بجز جلوی بینی خود هیج جای دیگر را نمی بینید؟ (2564539) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۰۸:۳۱:۲۰
واقعا بارک الله! (2563536) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۰۹:۰۸:۱۴
پاسخی کوبنده و البته با ادبیات محترمانه - نه با ادبیات کیهان (2563562) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۰۹:۲۵:۰۹
مقاله خوبی است از نویسنده متشکرم (2563579) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۰:۲۳:۰۳
متن خوبی بود،چه عجب ... ! (2563708) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۰:۳۴:۰۰
ای کاش همگی انصاف را رعایت میکردیم!!!!!!!! (2563769) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۱:۲۴:۴۱
نرود میخ آهنین در سنگ..... (2563874) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۱:۲۶:۴۸
بنظرم تحلیل آقای سهراب زند بسیار بجا و منطقی است . (2563878) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۲:۳۲:۰۹
افراد بزرگ ممكن است اشتباهات بزرگ هم داشته باشند. كنند. اگر هاشمي را با محمد خامنه اي را بخواهيم مقايسه كنيم هاشمي هر چه اشتباه كرده باشد به خاطر خدمات زيادش مي توان تحملش كرد ولي نرم صحبت كردن بامحمد خامنه اي و تند بودن با هاشمي بي انصافي است اگر نگوئيم بغض و حسد و .... باشد. هاشمي حتي به خاطر در سينه سپر كردن و خودرا در بوته آزمايش كذاشتن خودش بايد جايزه بگيرد تا اينهمه فهش بشنود. شما يكي ديگر را پيدا كنيد كه با كم لطفي روبرو شده باشد و اين همه دوام بياورد.
اصلا اين شريعتمداري بيايد يك مطئوليت اداري قبول كند ببينيم چه مي كند. اين كه نشسته و هي انتقاد مي كند نشد هنر. (2563985) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۲:۴۳:۵۱
مقاله بسیار خوبی بود..سپاس. (2564005) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۳:۳۱:۵۰
اقای هاشمی با اینکه توسط اصلاح طلبان مهجو ر شدند در ان ایام نتوانستند از حق دفاع کنند و راهشان را از فرزندانشان جدا نکردند (2564069) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۹:۱۳:۰۴
شما و حامیان شما راهشان را از احمدی نژاد و مشایی و مرتضوی جدا کردید؟ (2564438) (alef-13)
 
ولی اله
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۳:۵۹:۲۸
می دانم حاج حسین هیچ گاه به این حرفها که به عنوان بازدیدکنندگان سایت ؟؟؟؟؟منتشر می شود پاسخ نخواهند داد اقای شریعتمداری برای تک تک کلمات شان سند یا ادرس ارایه داده است مغلطه نکنید مقالات ایشان را برای یک بار هم که شده کامل بخوانید ایشان همیشه با جسارت تمام در راه انقلاب دفاع از ولایت فقیه شهدا راسخ بوده و هست (2564092) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۷:۰۲:۳۳
شما مطمئناً یادداشت بالا را نخواندید.
شهدا و ارزش ها و ولایت ملک کسی نیست باید حرمت آن را با رعایت کنند (2564292) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۷:۱۷:۲۸
اسنادش برای دلواپسان معتبراست!! (2564311) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۴:۴۴:۴۶
باورم نمیشه این مقاله چاپ شده.... (2564158) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۴:۴۷:۰۸
رفتار آقای هاشمی در 88 مصداق با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن بود.

شما پس زدنش را می بینید و کیهان پیش کشیدنش را! (2564160) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۹:۱۴:۴۴
سیاستمدار باید همینطور رفتار بکنه وگرنه بهتره بره پی کاری توانش را داره (2564440) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۴:۵۴:۰۵
عالی نوشتید
حرف دل ما بود (2564168) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۵:۰۶:۰۱
احسنت (2564180) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۵:۴۸:۱۱
شیر مادر حلالت سهراب جان (2564224) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۹:۱۹:۵۴
و ایضا الف که کارستان کرد (2564447) (alef-13)
 
یبب
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۶:۰۷:۵۹
این آقا شده میدان دار همه تماشاگر. (2564247) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۷:۳۰:۵۱
lعالی بود (2564322) (alef-10)
 
داوود
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۷:۵۹:۱۷
فکر میکنم جواب دادن به شریعت مداری بیفایده هستش ثابت کرده پذیرای حرف حق نیست که نیست (2564347) (alef-13)
 
علی اکبر کهنسال
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۸:۳۷:۵۵
من ای اقا سهراب را نمی شناسم . اما سالهای زیادی هست که حاج حسین را میشناسم . و مطئنم حاج حسین بی سند حرف نمی زند . چون بارها و بارها حرفهایش رو اثبات کرده . حال از کجا معلوم این اقائی که علیه حاجی نوشته اسنادش معتبر هست . حداقل حاجی بارها وبارها حرفاشو ثابت کرده . فقط یک حرکت اقای هاشمی که نامه بدون سلام و خداحافظی ایشان به امام خامنه ای برای از بین رفتن تمام گذشته او کافی بود . یادمان نرود که طلحه و زبیر کی بودند علی ع درباره زبیر فرمودند زبیر از ما اهل بیت بود تا وقتی پسرش بزرگ نشده بود!!!! یادمان باشد طلحه و زبیر جزء تعداد انگشتشماری بودند که بعداز پیامبر فقط و فقط خلیفه مسلمین بودن را حق علی ع میدانستند . اما حب دنیا و حب فرزند با انها کاری کرد که برروی علی ع شمشیر کشیدند. ومن الله توفیق (2564398) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۱۸:۴۱:۲۰
سلام بسیار زیبا بود
آقای شریعتمداری
یک جمله برازندۀ بسیاری از رفتار شماست
شما در عین بدهکاری همیشه طلبکارید (2564401) (alef-13)
 
حاج رضا
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۲۰:۳۷:۲۴
بنظرم آقای سهراب زند کینه سختی به افشاگریهای کیهان دارد منکه استدلال قوی از ایشان ندیدم بیشتر به نظر می آید ایشان بنحوی می خواهند اثر جوابیه شریعتمداری را خنثی کند و شرمنده نوعی عقده گشایی کرده اند اما عیب ندارد بنده به شحصه برای سردار جبهه نبرد نرم جناب حسین شریعتمداری که الحق با همه هجمه های گوناگون از همه طیفهای مختلف اعم از اصلاح طلبان و طرفداران افراطی احمدی نژاد و ضدانقلابیون خارج نشین و حتی صهیونیستها همچنان ثابت قدم از انقلاب از راه و خط امام و ارزشهای این انقلاب دفاع می کند تشکر می کنم
در ضمن چرا شما فقط در نظر خواهی مثبت دارید شاید یکی بخواهد به نظرات نمره منفی دهد این نیز نوعی عملیات روانی رسانه ای است دیگه و شما هم بسلامتی استاد این جور مطالب (2564543) (alef-13)
 
ابوالحسن
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۲۱:۰۸:۱۱
نمونهای که از کیهان در مورد نقش هاشمی در قبولاندن قطعنامه به امام نویسنده نقل کرده دقیقا ناقض انتقاد شریعتمداری از محمد خامنه ایست و گویای موضع دوگانه اوست . یکجا میگوید امام تاثیر پذیر نبوده جای دیگر میگوید هاشمی نطرش را به امام القا وایشان را مجبور به پذیرش قطعنامه کرد!!!!

اینجاست که قسم حضرت عباسش زیر سوال میرود. (2564573) (alef-13)
 
آرمان
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۲۱:۳۹:۱۵
مقاله این آقا خیلی نکات مهمی داشت.تبریک میگم انقدر دید سیاسی دقیقی داشتن. خیلی زشته که بازم بخوایم از کسی که فاسد بودنش برای همه دنیا بخصوص ایرانیا ثابت شده دفاع کنیم. احمدی نژاد نقطه سیاه سیاسی ایران هست که این کشور رو با هزینه های زیادی مورد خسارت قرار داد و من مطمئن هستم رهبر معظم انقلاب هم به این موضوع اعتقاد زیادی دارند.شریعتمداری یک قلم به دست بسیار بی اخلاق هست. من مقالات ایشان رو خوندم.مصاحباتشون رو توی تلویزیون دیدم. بسیار ارتجاعی و اعصاب خورد کن فکر میکنن. آقایان و خانوم ها بیایید یکمی بهتر و منطقی تر مکر کنیم. ممنون.... (2564618) (alef-13)
 
110
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۲۲:۰۴:۲۰
هاشمی معلوم الحاله
عملکرد هاشمی تو فتنه 88(صراحتا) و بعد فتنه 88 (تلویحا) به عنوان حامی موسوی و کروبی مثل خورشید وسط آسمونه.
هاشمی هیچ جایه دفاعی نداره. (2564638) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۲۲:۰۸:۵۵
آقای شریعتمداری
یک جمله برازندۀ بسیاری از رفتار شماست:
شما در عین بدهکاری همیشه طلبکارید! (2564648) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۲۳:۰۴:۳۸
احسنت حرف دل اکثریت جامعه را نوشتید اقای شریعمتداری دیگه برای نوشتن جمله های زیادی را حفظ کرده مانند فتنه ۸۸،جرج سروس،هاشمی،اصلاح طلبان وغیره (2564716) (alef-13)
 
علیزاده
۱۳۹۳-۱۰-۰۴ ۲۳:۴۰:۱۸
به نطر من بیشتر رجال سیاسی ما در اعلام مواضع خود به دلایلی دو پهلو سخن میگویند تا آقایانی مثل زند و حاج حسین حرفی برای گفتن داشته باشند. (2564751) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۳-۱۰-۲۵ ۲۱:۲۹:۲۳
به نظر من هم آقای هاشمی رفسنجانی، هم حاج حسین شریعتمدارهردو رنج زندان کشیده اند برای انقلاب دریغ ارغفلت ازدشمن غداره بند مخلص همه ی صاحب نظران. (2612964) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۱۰-۲۶ ۱۱:۰۴:۳۲
آقای زند، مردم خودشون متوجه میشند که حق با کیه و چه کسانی همیشه طلبکارن و کشور و واسه خودشون میدونن، حاج حسین دوست داریم به خاطر این افشاگریهات (2613378) (alef-10)
 
امیر تبریز اوغلی
۱۳۹۳-۱۰-۲۷ ۲۳:۳۰:۵۱
سردار قلم شریعتمداری (2615975) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.